Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω τη hard case της nillkin, αυτή που καλύπτει μόνο το πίσω μέρος του κινητού. Το πρόβλημα είναι, οτι έχω το λευκό χρώμα και έχει λερωθεί στις γωνίες. Με τι μπορώ να την καθαρίσω χωρίς να διακυνδέψω να τη χαλάσω εννοείται;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω τι γινετε 2 αρχεια εχω κατεβασει απο διαφορετικες σελιδες και τα 2 μου βγαζουν το ιδιο μυνημα οτι σταματησε να λειτουργει. Τι εννοεις σαν system app? κατεβασα το apk αρχειο το εβαλα στην sd και το εκανα εγκατασταση μεσω ES explorer. Αλλα καθε φορα τα ιδια μου βγαζει οτι σταματησε.

 

Ακριβώς έτσι το κάνω κι εγώ και λειτουργεί η κάμερα κανονικότατα. Για πάρε το δικό μου apk https://www.dropbox.com/s/dhdp0a84lmo4a1q/Lenovo%20Super%20Camera.apk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μόλις ξαναγύρισα σε cyanogenmod 10.2 και ξαναβρήκα την κάμερα μου να δουλεύει άψογα. Στοκ και 4.3 με photosphere.

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι η lenovo super camera crashare και δε δούλευε στην Carbonrom.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μόλις ξαναγύρισα σε cyanogenmod 10.2 και ξαναβρήκα την κάμερα μου να δουλεύει άψογα. Στοκ και 4.3 με photosphere.

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι η lenovo super camera crashare και δε δούλευε στην Carbonrom.

 

Δοκιμαζω αυτη που μου λεει επανω ο φιλος mctheos και επανερχομαι. Παντως αυτες που κατεβαζα ηταν πακετακι μαζι και η gallery και ηταν λιγο πιο μεγαλο το μεγεθος του αρχειου ~ 45mb. Και τα 2 crasharane.

Edited by Belaki
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι το κάνω κι εγώ και λειτουργεί η κάμερα κανονικότατα. Για πάρε το δικό μου apk https://www.dropbox.com/s/dhdp0a84lmo4a1q/Lenovo%20Super%20Camera.apk

 

Δουλευει!! Αλλα να φανταστω εχεις δοκιμασει Panorama το οποιο crasharei. Μπορω με καποιο τροπο να περασω Photosphere?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λετε κατι αυτες οι cm10.2 και carbon εχουν ραδιοφωνο εφαρμογη?

 

 

 

 

 

 

γιατί να μην έχουν;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι συνηθως οι cm roms δεν εχουν εφαρ. ραδιοφωνου απ' οσο θυμαμαι οταν φλασαρα cm σε αλλα κινητα τωρα αν εχει αλλαξει κατι δεν ξερω,αλλα αφου μου λες οτι εχει τοτε να σε ρωτησω αν ειναι η stock εφαρμογη της lg η καποια αλλη?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λετε κατι αυτες οι cm10.2 και carbon εχουν ραδιοφωνο εφαρμογη?

 

Οχι δεν υπαρχει ραδιοφωνο σε αυτες τις Roms αλλα μπορεις καλλιστα να βαλεις δικο σου... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2441451

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δίνω το 4x μου στα 170,ΑΡΙΣΤΗ κατάσταση, 5 μηνών. (περιοχές: Αθήνα, Πάτρα)

Για περαιτέρω λεπτομέρεις, οποιος ενδιαφέρεται, pm.

Συγγνώμη για το off topic αλλά δεν έχω πρόσβαση στις αγγελίες του foroum.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει ραδιοφωνο σε αυτες τις Roms αλλα μπορεις καλλιστα να βαλεις δικο σου... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2441451

Αυτο ελεγα και γω, αυτη την στιγμη εχω την carbon που ειναι βασισμενη στην cm10.1 και εβαλα και το spirit fm μονο που δεν εχω βρει τροπο να αναπαραγω το fm στο speaker με τα ακουστικα συνδεδεμενα,δοκιμασα και καποιο alsa mixer με τις ρυθμησεις που προτινονται στο xda,αλλα παλι δεν τα καταφερα με το ηχειο του κινητου.

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ελεγα και γω, αυτη την στιγμη εχω την carbon που ειναι βασισμενη στην cm10.1 και εβαλα και το spirit fm μονο που δεν εχω βρει τροπο να αναπαραγω το fm στο speaker με τα ακουστικα συνδεδεμενα,δοκιμασα και καποιο alsa mixer με τις ρυθμησεις που προτινονται στο xda,αλλα παλι δεν τα καταφερα με το ηχειο του κινητου.

 

Με αυτό το apk https://www.dropbox.com/s/fjugt8o1iv6tvcj/SPIRIT%20FM%20P880%20BETA0611li.apk και αυτές τις ρυθμίσεις https://www.dropbox.com/s/p5iah6z1mzxntrb/settings.zip δουλεύουν όλα σωστά και έχω ήχο εννοείται από το ηχείο με τα ακουστικά συνδεδεμένα, χωρίς alsa mixer ή κατι άλλο συνοδευτικό.

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό θα έχω επέτειο με το κινητό.Θα κλείσουμε 1 χρόνο μαζί κι αγαπημένοι χωρίς καυγάδες και με μοναδικό πρόβλημα την οδήγηση όπου μερικές φορές πήγαμε να τρακάρουμε :) Το κακό είναι ότι έχει εισβάλλει στη σχέση μας το πανέμορφο Ηuawei P6 και σκέφτομαι να απατήσω το 4Χ μου.:O Θα δούμε αν θα αντισταθώ.:rolleyes: Κανονικά ήταν να το απατήσω με το G που είναι δυναμίτης αλλά η ομορφιά της ναυαρχίδας της Huawei μου έχει πάρει τα μυαλά.:p

 

Μέσα σε όλα τα τεχνικά posts δικαιούμαι να κάνω κι ένα σαν αυτό.:)

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες 3η μερα χρησης μετα απο φορτιση και ειμαι 25%..Η συμβουλή μου απλη κ ευκολη,απαλλαγείτε απο το Facebook!Απενεργοποιηστε και τους χαρτες!Επισης προσεξτε μετα απο μερες μηπως φταινε και αλλες κακογραμμενες εφαρμογες που εχετε εγκαταστήσει.Το εχω ξανα πει κ θα το λεω :p

 

απο τη στιγμη που μπορεις να ελεγξεις καθε ποτε κατεβαζει δεδομενα δεν καταλαβαινω γιατι να φταιει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το apk https://www.dropbox.com/s/fjugt8o1iv6tvcj/SPIRIT%20FM%20P880%20BETA0611li.apk και αυτές τις ρυθμίσεις https://www.dropbox.com/s/p5iah6z1mzxntrb/settings.zip δουλεύουν όλα σωστά και έχω ήχο εννοείται από το ηχείο με τα ακουστικά συνδεδεμένα, χωρίς alsa mixer ή κατι άλλο συνοδευτικό.

 

Φιλε σ'ευχαριστω επιτελους το κινητακι εγινε οπως το θελω,να φανταστω οτι δεν εχεις καταφερει κατι radio fm record?

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό θα έχω επέτειο με το κινητό.Θα κλείσουμε 1 χρόνο μαζί κι αγαπημένοι χωρίς καυγάδες και με μοναδικό πρόβλημα την οδήγηση όπου μερικές φορές πήγαμε να τρακάρουμε :) Το κακό είναι ότι έχει εισβάλλει στη σχέση μας το πανέμορφο Ηuawei P6 και σκέφτομαι να απατήσω το 4Χ μου.:O Θα δούμε αν θα αντισταθώ.:rolleyes: Κανονικά ήταν να το απατήσω με το G που είναι δυναμίτης αλλά η ομορφιά της ναυαρχίδας της Huawei μου έχει πάρει τα μυαλά.:p

 

Κι εγω ειμαι σούπερ εδώ και 6 μήνες + αλλα κοιτάω λοξα τo lumia 920

Link to comment
Share on other sites

Απλα ενημερωτικα σας λεω οτι παγωσα την αρχικη οθονη της lg και κερδισα περιπου 90 mb ραμ!τοσο βαρυ πραγμα η αρχικη οθονη..
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό θα έχω επέτειο με το κινητό.Θα κλείσουμε 1 χρόνο μαζί κι αγαπημένοι χωρίς καυγάδες και με μοναδικό πρόβλημα την οδήγηση όπου μερικές φορές πήγαμε να τρακάρουμε :) Το κακό είναι ότι έχει εισβάλλει στη σχέση μας το πανέμορφο Ηuawei P6 και σκέφτομαι να απατήσω το 4Χ μου.:O Θα δούμε αν θα αντισταθώ.:rolleyes: Κανονικά ήταν να το απατήσω με το G που είναι δυναμίτης αλλά η ομορφιά της ναυαρχίδας της Huawei μου έχει πάρει τα μυαλά.:p

 

Μέσα σε όλα τα τεχνικά posts δικαιούμαι να κάνω κι ένα σαν αυτό.:)

 

μια συγκριση θα σε πεισει τη να διαλεξεις:http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5467&idPhone2=4941

εγω παντως θα επερνα το lg :):)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω που υπερτερεί το G ( επεξεργαστής,υλοποίηση UI, εσωτερικός χώρος,4G, την κάμερα δεν τη βάζω γιατί το P6 έχει καλύτερη κι ας είναι 8 άρα ) αλλά το τζάμι του πίσω είναι πολύ αρνητικός παράγοντας για μένα που έχω αθήκωτα τα κινητά ( έτσι τα απολαμβάνω ). Τέλος πάντων προς το παρόν μένω με το πάρα πολύ καλό κινητό μας και βλέπουμε.:)
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εκλεισα 6 μηνες συμβιωσης, με το πανεμορφο,ταχυτατο και πλεον μη ενεργοβορο 4x και το βραδυ θα ανεβασω screenshot για να το γιορτασω.:lol: Edited by streetwise_23

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εκελεισα 6 μηνες συμβιωσης, με το πανεμορφο,ταχυτατο και πλεον μη ενεργοβορο 4x και το βραδυ θα ανεβασω screenshot για να το γιορτασω.:lol:

 

Τι setup έχεις?

Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που μπορεις να ελεγξεις καθε ποτε κατεβαζει δεδομενα δεν καταλαβαινω γιατι να φταιει αυτο.

 

πως μπορεις να το κανεις αυτο?και τι κερδιζεις?

το πρωβλημα ειναι οτι τρεχει σαν εφαρμογη στο παρασκηνιο και ποτε δεν σταματαει,περιπου οτι γινεται κ με τους χαρτες..δεν ειναι θεμα δεδομενων.ψαξτο.δοκιμασε κ σβησε την εφαρμογη παγωνοντας παραλληλα τους χαρτες δοκιμαστικα για 1 βδομαδα κ δες διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Τι setup έχεις?

3 cores running@ 1150 mhz max 102mhz min,governor: conservative, gpu clock @275 mhz, scheduler sio.

Yπ οψην οτι τα screenshots τραβηχτηκαν με την εφεδρικη δευτερη μπαταρια που αν και 150 μιλιοαμπερορια παραπανω επειδη δεν ειναι η αυθεντικη κραταει παντα λιγοτερο. Ερχοντε screenshots με την original μπαταρια στο μελλον.:D

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...