Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το patch το κατέβασα δεν έγινε τπτ....

 

1)Restart έκανες αφού το έβαλες;

2)Σίγουρα αντικατέστησες το σωστό αρχείο;Για πάρε το από εδώ : http://www.mediafire.com/?r6ynb08a83no9q0 και βάλε το στη θέση του άλλου.

3)Αν τα παραπάνω τα έχεις κάνει ήδη τότε δοκίμασε κάτι άλλο : Βγάλε τους google χάρτες από το κινητό αν δεν τους χρειάζεσαι ή αν έχεις Τitanium πχ απενεργοποίησε την υπηρεσία των χαρτών.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδω και μερες προσπαθω να φλασαρω την καρμπον ρομ που προτεινει ο φιλος belaki αλλα η ρομ εχει μουλαρωσει!δεν φλασαρετε με τιποτα.κανω wipe τα παντα factory reset και οτι αλλο διαγραφετε τελος παντων,την εχω κατεβασει δυο τρεις φορες και παλι τιποτα.δεν φλασαρετε με τιποτα.δοκιμασα και την 4.2.2και την 4.3Ενω εχω φλασαρει απο miui μεχρι zaiben και ολα καλα.τι μπορει να φταιει??
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερες προσπαθω να φλασαρω την καρμπον ρομ που προτεινει ο φιλος belaki αλλα η ρομ εχει μουλαρωσει!δεν φλασαρετε με τιποτα.κανω wipe τα παντα factory reset και οτι αλλο διαγραφετε τελος παντων,την εχω κατεβασει δυο τρεις φορες και παλι τιποτα.δεν φλασαρετε με τιποτα.δοκιμασα και την 4.2.2και την 4.3Ενω εχω φλασαρει απο miui μεχρι zaiben και ολα καλα.τι μπορει να φταιει??

 

Προσπαθησες να κανεις format /system και cache?

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερες προσπαθω να φλασαρω την καρμπον ρομ που προτεινει ο φιλος belaki αλλα η ρομ εχει μουλαρωσει!δεν φλασαρετε με τιποτα.κανω wipe τα παντα factory reset και οτι αλλο διαγραφετε τελος παντων,την εχω κατεβασει δυο τρεις φορες και παλι τιποτα.δεν φλασαρετε με τιποτα.δοκιμασα και την 4.2.2και την 4.3Ενω εχω φλασαρει απο miui μεχρι zaiben και ολα καλα.τι μπορει να φταιει??

 

 

δοκιμασε με αυτο.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2473492

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε με αυτο.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2473492

ναι παιχτη.εκανε δουλεια η αναβαθμιση απο 6,0,3 σε 6.0.4 στο cwm.ευχαριστω πολυ παιδια!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μεχρι στιγμης η καρμπον ρομ ειναι η καλυτερη που εχω βαλειστο κινητακι.εχει παρα πολλες επιλογες προεγκατεστημενες.αμα ειναι κ η αυτονομια της οσο καλη λενε τοτε δυσκολα ξανα σε zaiben.για να δουμε
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μεχρι στιγμης η καρμπον ρομ ειναι η καλυτερη που εχω βαλειστο κινητακι.εχει παρα πολλες επιλογες προεγκατεστημενες.αμα ειναι κ η αυτονομια της οσο καλη λενε τοτε δυσκολα ξανα σε zaiben.για να δουμε

 

Για δοκιμασε και αυτην

[Rom][JB 4.1.2][V20b] Xensial rom [Quick Note + Eco Mode + More]

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2470973

 

Την εχω απο το κινεζικο 1 μηνα και παει καλα ...

Δεν ειναι full εχει οτι χρειζεται και παει καλα σε μπαταρια και Gps..:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Φλασακια usb διαβαζει το Lg ?

 

Μόμο με eternity project kernel (όχι και ο πιο σταθερός) και μόνο αφού κάνεις κάθε φορα κάποια διαδικασια...Περισσότερες πληροφορίες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2241474&highlight=otg

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να εγκαταστήσω μια εφαρμογή λέει πως δεν υπάρχει χώρος ελεύθερος και πρέπει να απελευθερώσω χώρο.Βέβαια τέτοιο θέμα δεν υφίσταται πραγματικά.Μου το έχει κάνει μέχρι στιγμής με το tube mate και το titanium.όχι απο playstore.Kαμιά ιδέα:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα το αποκτούν κάποια στιγμή πολλά android κινητά.Το Google Play έχει τη δική του cache και τη βλέπει σαν ξεχωριστό partition.H cache αυτή βρίσκεται στο /data/data/com.android.providers.downloads/cache. Δοκίμασε την εφαρμογή "Marketfix" που στην ουσία μεταφέρει την cache του Google Play από το σύστημα στην sdcard :

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.felipearon.marketfix&hl=el

 

Εdit : Είδα ότι γράφεις ότι δεν είναι κατεβασμένες από Google Play οι εφαρμογές που λες.Ίσως η λύση που σου προτείνω να μην πετύχει αν η cache των downloads σου από όπου κατεβάζεις βρίσκεται σε άλλο μέρος.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εγκαταστήσει αυτήν την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.latedroid.juicedefender για συντήρηση ή αύξηση διάρκειας της μπαταρίας του τηλεφώνου;

:D

Edited by telis_pq

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπον εχω περασει την carbonrom εδω και καποιες μερες και μου φαινεται πιο καλη και παραμετροποιησιμη σε σχεση με την cyanogenmod 10.2, τελοσπαντον αλλο ειναι το θεμα οταν ειχα την τελευταια(cyanogenmod 10.2) ειχα περασει την stock καμερα της lg την οποια εχει κανει port ο iodak για cyanogenmod 10.1 και δουλευε αψογα.

Στην καρμπον τωρα τα πραγματα δεν ειναι και τοσο καλα αφου σε περιπτωση που δεν εστιασεις( focus) με το δαχτυλο κανει τρελα και πολυ πιο γρηγορα autofocus συνεχεια. Καμια λυση? Η εστω καμια αλλη καμερα?

Exω περασει επισης την 4.3 με το photosphere να δουλευει αλλα δεν εχει επιλογη για αποθηκευση στην εξωτ. sd card και γενικα η στοκ καμερα μου αρεσει παρα πολυ.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εγκαταστήσει αυτήν την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.latedroid.juicedefender για συντήρηση ή αύξηση διάρκειας της μπαταρίας του τηλεφώνου;

:D

 

ναι,το εχω εγκαταστημενο,κανει δουλιτσα,ειδα μια μικρη αυξηση στην διαρκεια της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τη βοήθεια σας.σε φίλο που έχει το κινητό το ρουταρα-ξεκλείδωσα bootloader και πέρασα cwm.ποια ρομ να του περάσω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο;μια mokee που έχει στο xda που έχει σαν βάση τη cm10.2 τι λέει;

αν προτείνετε κάποια δωστε παρακαλω και το λινκ.

Κάθε βοηθεια ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπον εχω περασει την carbonrom εδω και καποιες μερες και μου φαινεται πιο καλη και παραμετροποιησιμη σε σχεση με την cyanogenmod 10.2, τελοσπαντον αλλο ειναι το θεμα οταν ειχα την τελευταια(cyanogenmod 10.2) ειχα περασει την stock καμερα της lg την οποια εχει κανει port ο iodak για cyanogenmod 10.1 και δουλευε αψογα.

Στην καρμπον τωρα τα πραγματα δεν ειναι και τοσο καλα αφου σε περιπτωση που δεν εστιασεις( focus) με το δαχτυλο κανει τρελα και πολυ πιο γρηγορα autofocus συνεχεια. Καμια λυση? Η εστω καμια αλλη καμερα?

Exω περασει επισης την 4.3 με το photosphere να δουλευει αλλα δεν εχει επιλογη για αποθηκευση στην εξωτ. sd card και γενικα η στοκ καμερα μου αρεσει παρα πολυ.

Έχει συζητηθεί στο xda και δεν υπάρχει λύση δυστυχώς. Εγώ χρησιμοποιώ την default camera της carbon 4.2.2 γιατί της 4.3 μου παγώνει την οθόνη μετά την λήψη και πρέπει να κάνω ένα τυχαιο touch για να ξεκολλήσει. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις lenovo super camera, camera jb+, ucam. Είναι οι μόνες που δουλέυει σωστά το flash στη συσκευή μας. Πες μου και τα συμπερασματά σου γιατί το ψάχνω κι εγώ το θέμα αρκετά.

 

Θέλω τη βοήθεια σας.σε φίλο που έχει το κινητό το ρουταρα-ξεκλείδωσα bootloader και πέρασα cwm.ποια ρομ να του περάσω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο;μια mokee που έχει στο xda που έχει σαν βάση τη cm10.2 τι λέει;

αν προτείνετε κάποια δωστε παρακαλω και το λινκ.

Κάθε βοηθεια ευπρόσδεκτη!

Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο άφησε τη στοκ, είναι μια χαρά. Επίσης αρκετά σταθερές CM, carbon, vanir, zaiben.

Link to comment
Share on other sites

Έχει συζητηθεί στο xda και δεν υπάρχει λύση δυστυχώς. Εγώ χρησιμοποιώ την default camera της carbon 4.2.2 γιατί της 4.3 μου παγώνει την οθόνη μετά την λήψη και πρέπει να κάνω ένα τυχαιο touch για να ξεκολλήσει. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις lenovo super camera, camera jb+, ucam. Είναι οι μόνες που δουλέυει σωστά το flash στη συσκευή μας. Πες μου και τα συμπερασματά σου γιατί το ψάχνω κι εγώ το θέμα αρκετά.

 

Εκανα εγκατασταση την Lenovo Super Camera που αναφερεις αλλα μου Crasharei δεν την ανοιγει πεταει μυνημα οτι σταματησε η εφαρμογη. Ειμαι σε Carbon 4.3..

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγκατασταση την Lenovo Super Camera που αναφερεις αλλα μου Crasharei δεν την ανοιγει πεταει μυνημα οτι σταματησε η εφαρμογη. Ειμαι σε Carbon 4.3..

 

Μήπως έκανες εγκατάσταση σαν system app? Κανονική εγκατάσταση σαν user app, η κάμερα "super camera" δουλεύει μια χαρά, η συλλογή "super gallery" κρασάρει...Ίδια rom έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανες εγκατάσταση σαν system app? Κανονική εγκατάσταση σαν user app, η κάμερα "super camera" δουλεύει μια χαρά, η συλλογή "super gallery" κρασάρει...Ίδια rom έχουμε.

 

Δεν ξερω τι γινετε 2 αρχεια εχω κατεβασει απο διαφορετικες σελιδες και τα 2 μου βγαζουν το ιδιο μυνημα οτι σταματησε να λειτουργει. Τι εννοεις σαν system app? κατεβασα το apk αρχειο το εβαλα στην sd και το εκανα εγκατασταση μεσω ES explorer. Αλλα καθε φορα τα ιδια μου βγαζει οτι σταματησε.

Link to comment
Share on other sites

Καλως το παιδι!!!!!!!!

 

Δυστυχως ειμαι και εγω θυμα των παροχων....1 μηνα και πλεον περιμενω μεταφορα της γραμμης μου και δεν εχω καθολου τηλ/ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες 3η μερα χρησης μετα απο φορτιση και ειμαι 25%..Η συμβουλή μου απλη κ ευκολη,απαλλαγείτε απο το Facebook!Απενεργοποιηστε και τους χαρτες!Επισης προσεξτε μετα απο μερες μηπως φταινε και αλλες κακογραμμενες εφαρμογες που εχετε εγκαταστήσει.Το εχω ξανα πει κ θα το λεω :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...