Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα καλα τελικα παρελαβα σημερα!μια ερωτηση για αρχαριους:εχουν συγχρονιστει οι φωτος απο το τζι μειλ μου,πως τις βγαζω ωστε να μην φαινονται στο αλπμουμ;;;

 

Ωραίος! Άντε ήρθε η ώρα να απολαύσεις την κινητάρα!

Για τις φωτο, δεν ξέρω αν τις διαγράψεις από το κινητό μήπως διαγράφονται και από το picasa/google+

Μπορείς όμως πάντα, αν απλά δεν θέλεις να φαίνονται στο άλμπουμ να κάνεις «απόκρυψη» αυτών που θέλεις.

 

Update:

 

Χμ, τώρα είδα πως ούτε να τα διαγράψεις από το κινητό μπορείς, ούτε να τα κάνεις απόκρυψη. Καλή φάση, με έβαλες στο τρυπάκι της αναζήτησης βραδιάτικα :D

Edited by DeJaVu
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εβαλε κανενας την V20b με ΟΤΑ ? Αξιζει? Ειμαι εντελως stock τωρα θα δυσκολευτω να το κανω root μετα αν θελω ή δεν εχει διαφορα?

Ευχαριστω.

 

Έβαλα εγω εχτες,κολλάνε το σύμπαν και έκανα factory reset,τωρα παει σφαίρα.αν το κανεις,κανε πρώτα back up και factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα τελικα παρελαβα σημερα!μια ερωτηση για αρχαριους:εχουν συγχρονιστει οι φωτος απο το τζι μειλ μου,πως τις βγαζω ωστε να μην φαινονται στο αλπμουμ;;;

 

Έλα το βρήκα!

 

  1. Πήγαινε στο «Λογαριασμοί και συγχρονισμός» και ενεργοποίησε τον αυτόματο συγχρονισμό.
  2. Πήγαινε στον Google account, επέλεξε το/τα e-mail με τις φωτο και ξετσέκαρε το «Picasa Web Albums» (εγώ ξετσέκαρα και το Google Photos καλού-κακού). Μετά αν θέλεις κλείσε τον αυτόματο συγχρονισμό και πάλι.
  3. Πήγαινε στις «Ρυθμίσεις εφαρμογών», στην καρτέλα «Όλα», επέλεξε το «Άλμπουμ» και κάνε «Εκκαθάριση δεδομένων» (και διαγραφή cache αν σου επιτρέπει το κινητό).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έλα το βρήκα!

 

  1. Πήγαινε στο «Λογαριασμοί και συγχρονισμός» και ενεργοποίησε τον αυτόματο συγχρονισμό.
  2. Πήγαινε στον Google account, επέλεξε το/τα e-mail με τις φωτο και ξετσέκαρε το «Picasa Web Albums» (εγώ ξετσέκαρα και το Google Photos καλού-κακού). Μετά αν θέλεις κλείσε τον αυτόματο συγχρονισμό και πάλι.
  3. Πήγαινε στις «Ρυθμίσεις εφαρμογών», στην καρτέλα «Όλα», επέλεξε το «Άλμπουμ» και κάνε «Εκκαθάριση δεδομένων» (και διαγραφή cache αν σου επιτρέπει το κινητό).

 

Εισαι ωραιος!!αντε ρε forumαρα,μας εχεις σωσει με τα ταλεντα εδω μεσα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα εγω εχτες,κολλάνε το σύμπαν και έκανα factory reset,τωρα παει σφαίρα.αν το κανεις,κανε πρώτα back up και factory reset.

 

Οκ φιλε ευχαριστω για την απαντηση. Αυτη την στιγμη βαριεμαι να κανω factory reset οποτε καποια στιγμη πιο μετα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω μια απορια για τα wakelocks:

1)συμβαινει τυχαια και ξαφνικα?

2)συμβαινει απο την πρωτη κιολας χρηση??

3)υπαρχει μονιμη λυση η απλα κανεις restart μετα απο καθε φορτιση απαραιτητα???

 

προφανώς απο οτι καταλαβαινω ειναι θεμα του tegra και την μη λειτουργια του 5ου core για save energy σε standby mode..αρα οσα κινητα φορανε tegra εχουν θεμα..

 

!!!να διευκρινίσω οτι μιλαω για κινητο "μαμισιο" χωρις να πειραξεις απολυυυτως τιποτα,ουτε custom ουτε και root!!!

Edited by Ferni
διευκρινιση
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όσον αφορά τα wakelocks σε μένα έχουν εξαφανιστεί οριστικά. Ολο το καλοκαίρι δεν είχα κανένα πρόβλημα, έχοντας μάλιστα τεράστιο χρόνο αναμονής. Φοράω Zaiben rom RC2 και iodak kernel v7. Mε τον v6 δεν είχα κανένα πρόβλημα επίσης. Τέλος μεγάλο value πιστεύω ότι έχει η αγορά του tegra overclock ειδικά με τις τελευταίες εκδόσεις όπου λέει πότε μπαίνει σε λειτουργία ο πυρήνας χαμηλής κατανάλωσης για να βλέπεις τι παίζει με το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όσον αφορά τα wakelocks σε μένα έχουν εξαφανιστεί οριστικά. Ολο το καλοκαίρι δεν είχα κανένα πρόβλημα, έχοντας μάλιστα τεράστιο χρόνο αναμονής. Φοράω Zaiben rom RC2 και iodak kernel v7. Mε τον v6 δεν είχα κανένα πρόβλημα επίσης. Τέλος μεγάλο value πιστεύω ότι έχει η αγορά του tegra overclock ειδικά με τις τελευταίες εκδόσεις όπου λέει πότε μπαίνει σε λειτουργία ο πυρήνας χαμηλής κατανάλωσης για να βλέπεις τι παίζει με το κινητό.

 

Απο καταναλωση μπαταριας βρισκεσαι σε καλα επιπεδα?

Επισης ποια ειναι καλυτερη στοκ Ρομ στο θεμα καταναλωσης?

Edited by lostre21
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εχω το εξης θεμα.κατεβαζοντας την notification το εικονιδιο το bluetooth κανει σαν να αναβοσβηνει.ενω ειναι κλειστο.ξερετε γιατι?παλιοτερα δεν το εκανε σιγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εχω το εξης θεμα.κατεβαζοντας την notification το εικονιδιο το bluetooth κανει σαν να αναβοσβηνει.ενω ειναι κλειστο.ξερετε γιατι?παλιοτερα δεν το εκανε σιγουρα.

 

Για αρχη κανε ενα wipe cache/dalvik και μετα αν το προβλημα συνεχιζεται τσεκαρε αν το bt σου δουλευει και μετα πηγε στην επεξεργασια την μπαρας και αφαιρεσε το toggle toυ bt αστο λιγη ωρα ετσι και μετα επανεφερε το

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα ορισμενες παγωμενες εφαρμογες και εστρωσε.ευχαριστω για την απαντηση!

 

Ωραια.Ποιες ειχες απενεργοποιησει?

Link to comment
Share on other sites

Απο καταναλωση μπαταριας βρισκεσαι σε καλα επιπεδα?

Επισης ποια ειναι καλυτερη στοκ Ρομ στο θεμα καταναλωσης?

από κατανάλωση μπαταρίας σε χρήση μην περιμένεις να δεις θαύματα με καμία ρομ/κερνελ. Είναι θέμα μεγέθους οθόνης, ενεργοβόρου επεξεργαστή και τα σχετικά. Δεν έχω δοκιμάσει άλλες ρομ βασισμένες στη στοκ γιατί η zaiben είναι ακριβώς αυτό π ήθελα: η στοκ στην οποία έχει αφαιρεθεί το bloatware της LG

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζω καθολου games από το κιν.Θελω ομως wifi/3G συνεχεια ενεργοποιημένο. Πόσο θα μου κραταει η μπαταρία;

Αν το πάρω από σκρουτζομάγαζο θα μπορω να παίρνω αναβαθμίσεις ΟΤΑ?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα, εχω θεμα με τα live wallpapers τα οποια μου βγαζει οτι δεν τα υποστηριζει η συσκευη. Τα εχω απεγκαταστησει απ οτι καταλαβα οταν εβγαζα το bloatware. Πως μπορω να τα επαναφερω? Ta βρηκα εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2233476 αλλα με τον root explorer δεν καταφερα να τα επαναγκαταστησω, και φυσικα το προβλημα παραμενει.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Εχεις αφαιρεσει το Livewallpaperpicker.apk ;

Nαι. Tι κανω?

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω το Livewallpaper που φοραει το optimus G?

την μαριονέτα λεω που νομιζω εργοστασιακα ειναι περασμενη στο G

 

Το βρηκα!!!απιστευτο wallpaper παιδες!!!

http://d-h.st/1Y3

Edited by Ferni
Βρηκα την απαντηση
Link to comment
Share on other sites

Ασφαλως και θα μπορεις.

 

Τοτε ποια είναι η διαφορά αν ενα κινητό είναι απο "επισημο" μαγαζί ή αν είναι απο σκρουτζομαγαζο;

Link to comment
Share on other sites

Τοτε ποια είναι η διαφορά αν ενα κινητό είναι απο "επισημο" μαγαζί ή αν είναι απο σκρουτζομαγαζο;

 

Απο προσωπικη εμπειρια εχω καταλαβει οτι:

Η διαφορα ειναι οτι ειναι ευρωπαικης εισαγωγης απο εμπορους στα skroutzομαγαζα ενω στα επισημα ειναι και παλι ευρωπαικης εισαγωγης αλλα απο την LG Hellas electronics.Ψιλοπραγματα κατα την γνωμη μου.Απλα παρτο απο μαγαζι που να σου δινει DOA.Ετσι εκανα κ εγω και δεν την πατησα ευτυχως(ειχα καμένο pixel και λογω DOA μου το αντικατεστησαν με ενα καινουριο)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους σας...κανω μια αναζητηση για να αγορασω καινουργια συσκευη και μου προταθηκε αυτη...πως σας φαινεται εσας που ηδη την εχετε?θα μου προτεινατε να την αγοραζα?
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον υπάρχει σοβαρότατο πρόβλημα με την μπαταρία. Ίσως με ενεργοποιημένο το 3G να σου κρατάει μετά βίας μία ημέρα. Δεν το συζητάω αν παίζεις και παιχνίδια...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...