Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,εχω περασει εδω και 2 μερες την cm-10.1.2-p880 με τον Optimus Prime V2.53 kernel δεν εχω βρει ουτε 1 bug δουλευει πολυ τελεια,ο kernel εχει καποιες βελτιοσεις στο tegra 3 απο το hts one στα παιχνίδια Need for Speed Most Wanted,AVP: Evolution,Blood Sword THD,Carmageddon,EPOCH,Real Boxing,SHADOWGUN THD δεν ειδα καθολου lag μονω την κλασσικη θερμοκρασια που μου εκανε με την v20a αν και νομιζω πως τωρα ειναι καλητερα,επισης ειδα μεγαλη βελτιωσει στην μπαταρια και στην καμερα (χρησιμοποιω το προγραμμα Camera ZOOM FX)σας την συστηνω ανεπιφιλακτα δεν θα το μετανιωσετε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,εχω περασει εδω και 2 μερες την cm-10.1.2-p880 με τον Optimus Prime V2.53 kernel δεν εχω βρει ουτε 1 bug δουλευει πολυ τελεια,ο kernel εχει καποιες βελτιοσεις στο tegra 3 απο το hts one στα παιχνίδια Need for Speed Most Wanted,AVP: Evolution,Blood Sword THD,Carmageddon,EPOCH,Real Boxing,SHADOWGUN THD δεν ειδα καθολου lag μονω την κλασσικη θερμοκρασια που μου εκανε με την v20a αν και νομιζω πως τωρα ειναι καλητερα,επισης ειδα μεγαλη βελτιωσει στην μπαταρια και στην καμερα (χρησιμοποιω το προγραμμα Camera ZOOM FX)σας την συστηνω ανεπιφιλακτα δεν θα το μετανιωσετε.

 

Στο most wanted εισαι σιγουρος δεν ειδες lag στα σημεια με τα μπλοκα?Εγω ειμαι με cm 10.2 με 4.3 android εκδοση και ενα μικρο lag το βλεπω σε εκεινα τα σημεια.Φυσικα δεν φταιει το κινητο αλλα το παιχνιδι

Link to comment
Share on other sites

παιδια το παρήγγειλα και το περιμενω απο βδομαδα(σε μαυρο για 2 λογους-1ον να κανει αντιθεση με τις ασημι μπαρες που εχει γύρω-γύρω και 2ον γιατι καπου διαβασα οτι η διαφορα μου εχει η οθονη με το digitizer ειναι "καπως" μεγαλη οποτε θεωρητικα/ελπιζω και πρακτικά παιρνοντας το μαυρο να υπαρχει η αισθηση οτι δεν απέχει πολυ,κυρίως οταν υπαρχει μαυρο απο πισω)..τελος παντων,αρκετα με το χρωμα!

Η ερωτηση που εχω να κανω ειναι η εξης:

ποιοτικά απο οσα εχω διαβασει εχω μπερδευτει,αλλοι λενε οτι υστερει αλλοι οτι το νιωθουν πολυτιμο στα χερια τους..τελικα τι ισχύει???(μιλωντας αντικειμενικα!)

 

πχ σε σχεση με το galaxy S2 ποιο θεωρειτε πιο ποιοτικο?(γιατι μου μοιαζουν και εμφανισιακα)

ανυπομονώ να το κρατησω στα χερια μου!!!

κατι ακομα:για το καταστημα buysell τι γνωμες εχετε??? (για οσους εχουν αγορασει απο εκει) εχω μπερδευτει με τα καινουρια και μεταχειρισμενα που υπαρχουν στο site..τα μεταχειρισμενα ειναι περισσοτερα :O !εγω το παρήγγειλα καινουριο,λετε να μου βγει μεταχειρισμενο???

ουφφ ελπιζω να μην σας κουρασα!οποιος εχει ορεξη ας με κατατοπίσει κι εμενα σαν νεο στην παρεα!!!!

 

Δεν ειμαι κατοχος ουτε του lg αλλα ουτε του s2 αλλα ενα θα σου πω lg for life! Το 4x ειναι κορυφη σε ποιοτητα και καθεται τελεια στο χερι αλλα τα γουστα διαφερουν τοσο πολυ φιλε μου! Οφ τοπικ αλλα θα το πω οτι στο skoutz καποιος γραφει κατι αρνητικο για την ποιοτητα κατασκευης του iphone 5 ελεος

Link to comment
Share on other sites

οχι καθολου lag δουλευει πολυ στρωτά

 

Εχω δοκιμασει και τον prime με την cm 10.1 αλλα στο most wanted παρατηρω ενα μικρο lag στα μπλοκα μονο.Περα απο αυτο το κινητο σπερνει παντου.Το εχω μεσα 65 παιχνιδια και 25 εφαρμογες και παει νερακι παντου.Κορυφαια ποιοτητα και οντως καθετε παρα πολυ καλα στο χερι

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα τον smart launcher και νομίζω ότι είναι ιδανικός για το κινητό.Έχει ελληνικό μενού και τρέχει χωρίς λαγκαρίσματα.Είναι νομίζω ιδανική επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να ενσωματωσω το Google Play store στην CyanogenMod 10.1.2. γιατι δεν υπαρχει σε αυτη τη Rom που κατεβασα εκανα επισημο Update απο Rom Manager και δεν υπαρχει μεσα.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να ενσωματωσω το Google Play store στην CyanogenMod 10.1.2. γιατι δεν υπαρχει σε αυτη τη Rom που κατεβασα εκανα επισημο Update απο Rom Manager και δεν υπαρχει μεσα.

 

Υποθέτω πως αναφέρεσαι σε αυτήν την ROM.

Κατέβασε τα Google Apps addon (τα λεγόμενα Gapps) και κάνε τα εγκατάσταση μέσω CWM.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

απο χθες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

στο playstore είτε σε κατέβασμα νέας εφαρμογής είτε σε ενημέρωση υπάρχουσας με το που ξεκινάει η διαδικασία μου βγάζει αυτό που φαίνεται στη φοτο.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Stock 4.1.2 & root

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να ενσωματωσω το Google Play store στην CyanogenMod 10.1.2. γιατι δεν υπαρχει σε αυτη τη Rom που κατεβασα εκανα επισημο Update απο Rom Manager και δεν υπαρχει μεσα.

 

Gapps κατεβαζεις την 10.1 εκδοση οχι την 10.2

Link to comment
Share on other sites

100% φορτιση το βραδυ στις 1:00 και αυτη τη στιγμη εχω αυτα τα στατιστικα. Μου καταναλωσε 8% μπαταρια σε κατασταση idle. Δεν νομιζω οτι ειναι και οτι καλυτερο, εχετε να προτεινετε καμια λυση? στα 1150 mhz δουλευουν οι τρεις πυρηνες, 468 mhz gpu. Γιατι δεν εχει καλο deep sleep το τηλεφωνο?

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Oπως ξεκλειδωνει , με την εφαρμογη Unlock.apk που υπαρχει στο τελος του θεματος του ξεκλειδωματος.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε κοιτα τι παιζει..το κινητο σαν συσκευη ειναι παρα πολυ καλο για τα λεφτα του..ειχα κ εγω ζητημα με τν μπαταρια κ ημουν ετοιμος να παρω καινουρια αλλα μετα απο ψαξιμο ειδα οτι εχει παρα μα παρα πολλες εφαρμογες που τρεχουν στο προσκηνιο χωρις να χρησιμευουν πουθενα κ να καταναλωνουν παρα πολυ μπαταρια..βαλε το titanium και απενεργοποιησε τις εφαρμογες αυτες..οι περισσοτερες ειναι της lg..πρωτα κανεις ροοτ εννοειται..εγω εφτασα αυτονομια της συσκευης πανω απο 3 μερες..φαντασου βελτιωση..αν ψαχτεις λιγο για το ποιες εφαρμογες θα βγαλεις ειναι σαν να εχεις καινουρια μπαταρια..ελπιζω να βοηθησα

 

Σε ευχαριστώ φίλε θα ακούσω τις συμβουλές σου και θα πραξώ ανάλογα.Να είσαι καλά...

:)

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

να βαλει καποιος διπλα απο καθε .apk ενα ΝΑΙ Η ΕΝΑ ΟΧΙ για τον αν πρεπει ή οχι να την διαγραψουμε:

 

AAT.apk - ΝΑΙ

AlarmClockbin.apk - ΝΑΙ

AppBoxBridgebin.apk - ΝΑΙ

AppManSettingHiddenbin.apk

ApplicationManagerbin.apk

ApplicationsProvider.apk

BackupRestoreConfirmation.apk

Backupbin.apk - ΝΑΙ

Bluetooth.apk

BtWifiTest.apk

Calculatorbin.apk

CalendarProviderbin.apk

Calendarbin.apk

CameraApp3.apk

CameraTestApp.apk - ΝΑΙ

CertInstaller.apk

ChromeBookmarksSyncAdapter.apk - ΝΑΙ

ChromeWithBrowser.apk - ΝΑΙ

CompatibilityMode.apk

ContactsProviderbin.apk

Contactsbin.apk

DefaultContainerService.apk

DrmProvider.apk - ΝΑΙ

DrmService.apk - ΝΑΙ

EmailWidgetbin.apk - ΝΑΙ

FaceLock.apk - ΝΑΙ

FavoriteContactsbin.apk

FmRadio3.apk

FontServer.apk

GMS_Maps.apk - ΝΑΙ

Gallerybin.apk

Gmail.apk -ΝΑΙ

GmsCore.apk

GnssAirTest.apk

GnssPosTs.apk

GoogleBackupTransport.apk

GoogleCalendarSyncAdapter.apk - ΝΑΙ (Αν δεν κανεις συσχρονισμο τις επαφες με λογαριασμο google)

GoogleContactsSyncAdapter.apk - ΝΑΙ (Αν δεν συγχρονιζεις το ημερολογιο με google)

GoogleFeedback.apk

GoogleLoginService.apk

GooglePartnerSetup.apk

GoogleServicesFramework.apk

GoogleTTS.apk - NAI

HTMLViewer.apk - NAI

HiddenMenu.apk

HiddenSIMUnlockMenu.apk

HiddenWVTest.apk

HomeSelectorbin.apk

InputDevices.apk

KeyChain.apk

LGATCMDService.apk

LGApduService.apk

LGBrowser_JB.apk - NAI

LGDefaultAccount.apk

LGDownloadProviderUi_JB.apk - NAI

LGDownloadProvider_JB.apk

LGDrm.apk - NAI

LGEIMEbin.apk - ΝΑΙ (Αλλα δεν εχει νοημα η αφαιρεση του μιας και δεν ενεργοποιειται αν δουλευεις αλλο πληκτρολογιο)

LGEmailbin.apk - ΝΑΙ

LGFOTA.apk - ΝΑΙ

LGFotaClient.apk - ΝΑΙ

LGHome3.apk

LGHome3_Theme_Biz.apk - ΝΑΙ

LGHome3_Theme_Cozywall.apk - ΝΑΙ

LGHome3_Theme_Marshmallow.apk - ΝΑΙ

LGInstallServicebin.apk

LGOnScreenPhone3_JB.apk - ΝΑΙ

LGPartnerBookmarksProvider.apk ΝΑΙ

LGPhone_JB.apk

LGSettings3_2.apk

LGSettingsProvider3_2.apk

LGSetupWizard_JB.apk

LGSmartcardService.apk

LGSystemServer.apk - ΝΑΙ

LGSystemUI.apk

LGTelephonyProvider3.apk

LinkCompanion3.apk - ΝΑΙ

LiveWallpapersPickerbin.apk - ΝΑΙ (Αν δεν θες κινουμενες ταπετσαριες)

LockScreen3.apk

LockScreenSettings.apk

MLT.apk - ΝΑΙ (αν δεν συνδεεις μεσω hdmi με τηλεοραση)

MediaHomebin.apk - ΝΑΙ

MediaProvider.apk

MediaUploader.apk - ΝΑΙ (αν δεν ανεβαζεις στο youtube βιντεο απο το τηλεφωνο)

MemoWidgetbin.apk - ΝΑΙ

Memobin.apk - ΝΑΙ

Messagebin.apk

MusicWidgetbin.apk - ΝΑΙ

Musicbin.apk - ΝΑΙ (Αν εχεις αλλο προγραμμα μουσικης)

NFClient.apk

NFCServer.apk

NetworkLocation.apk

NetworkPosTest.apk

Nfc.apk

Notebookbin.apk

PCSyncUI.apk - NAI

PackageInstaller.apk

PermissionToAccessLgeApi.apk

Phonesky.apk

PhotoAlbumWidgetbin.apk - NAI

PlusOne.apk - NAI

QMemobin.apk - NAI

RemoteCallbin.apk - NAI

SetupWizard.apk

SharedStorageBackup.apk

SmartShare.apk - NAI

Stk.apk - NAI

StreamingPlayerbin.apk

Street.apk - NAI

SuperuserPro.apk

SystemBackupServicebin.apk

TagGoogle.apk - NAI (αν δεν εχεις αυτοκολλητα nfc)

Talk.apk - NAI

TaskManagerbin.apk - NAI

Tasksbin.apk

TimeService.apk

UserDictionaryProvider.apk

Velvet.apk - NAI

VidClipbin.apk

VideoEditorbin.apk

VideoWiz3.apk

Videosbin.apk

VoiceRecorderbin.apk - NAI

VoiceSearchStub.apk - NAI

VpnDialogs.apk - NAI

WapService.apk

WeatherMultiCPbin.apk - NAI

WeatherThemebin.apk - NAI

WiseScreen.apk

XtraDownloadTest.apk

YouTube.apk

com.lge.shutdownmonitor.apk

rspermlge.apk

talkback.apk - NAI

 

 

αν ειναι μετα να την μεταφερουμε στους οδηγους να την βρισκει οποιος την χρειαζεται!!! :)

 

Απο ποια εκδοση ειναι αυτη η λιστα ; Γιατι ειναι μερικες που δεν αναγνωριζω καθολου.

 

Παντως εκανα οσο μπορουσα αυτο που ηθελες. :)

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1325033 λεω να εγκαταστησω αυτο το Patch για το gps..το μονο "κατα" στην συσκευη μου,αν κ σε εξωτερικους χωρους μου κλειδωνει σε λιγοτερο απο 30 δευτερολεπτα..εσεις τι λετε να το περασω με cmw ή με την μεθοδο 2?? ηθελα με με τη μεθοδο 2 αλλα δεν ειναι πολυ κατανοητο το Path κ σκευτομουν το cmw..τι μου προτεινεται??εψαξα κ σε προηγουμενες σελιδες κοιταξα παλι ενα gps patch αλλα ηταν στο thread του htc desire.. Edited by Nickozzz
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1325033 λεω να εγκαταστησω αυτο το Patch για το gps..το μονο "κατα" στην συσκευη μου,αν κ σε εξετερικους χωρους μου κλειδωνει σε λιγοτερο απο 30 δευτερολεπτα..εσεις τι λετε να το περασω με cmw ή με την μεθοδο 2?? ηθελα με με τη μεθοδο 2 αλλα δεν ειναι πολυ κατανοητο το Path κ σκευτομουν το cmw..τι μου προτεινεται??εψαξα κ σε προηγουμενες σελιδες κοιταξα παλι ενα gps patch αλλα ηταν στο thread του htc desire..

 

Κάνε ενα backup την Rom σου και μετα φλασαρε το απο CWM

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1325033 λεω να εγκαταστησω αυτο το Patch για το gps..το μονο "κατα" στην συσκευη μου,αν κ σε εξωτερικους χωρους μου κλειδωνει σε λιγοτερο απο 30 δευτερολεπτα..εσεις τι λετε να το περασω με cmw ή με την μεθοδο 2?? ηθελα με με τη μεθοδο 2 αλλα δεν ειναι πολυ κατανοητο το Path κ σκευτομουν το cmw..τι μου προτεινεται??εψαξα κ σε προηγουμενες σελιδες κοιταξα παλι ενα gps patch αλλα ηταν στο thread του htc desire..

 

H 2η μεθοδος ειναι η πιο απλη.Πηγαινε μεσω ενος διαχειριστη αρχειων στον φακελο /system/etc , βρες εκει το gps.conf , κρατα ενα αντιγραφο του στην καρτα μνημης και μετα απλα επικολλησε στον φακελο αυτο , αυτο που κατεβασες.Αν εισαι root και εχεις δωσει τετοια δικαιωματα στο προγραμμα αρχειων που εχεις , δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο πριν η μετα .

 

Αν εχεις ES και δεν εχεις δοκιμασει να σβησεις κατι απο το συστημα , τοτε μονο γινεται η διαδικασιο λιγο πιο περιπλοκη.

Αν εχεις αλλο προγραμμα οπως root browser lite , δε χρειαζεται να κανεις τιποτα απο την διαδικασια που θελει ο es.

Link to comment
Share on other sites

καμια καλη ρομ χωρισ bugs κ να δουλευουν ολα ...υπαρχει?καποιοσ που εχει δοκιμαση μπορει να προτεινει καμια?στης cm απο οτι ξερω δεν δουλευει το ραδιο....
Link to comment
Share on other sites

καμια καλη ρομ χωρισ bugs κ να δουλευουν ολα ...υπαρχει?καποιοσ που εχει δοκιμαση μπορει να προτεινει καμια?στης cm απο οτι ξερω δεν δουλευει το ραδιο....

 

Cm 10.1.2

FM Radio

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες μέσω του hidden menu απενεργοποιησα τον κόφτη για την αργή φόρτιση. Χθες εμφανίστηκε πάλι. Τον απενεργοποιησα και σήμερα πάλι τα ίδια. Τι μπορεί να φταίει; Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο;
When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες μέσω του hidden menu απενεργοποιησα τον κόφτη για την αργή φόρτιση. Χθες εμφανίστηκε πάλι. Τον απενεργοποιησα και σήμερα πάλι τα ίδια. Τι μπορεί να φταίει; Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο;

 

Έχω την εντύπωση πως αν κάνεις restart την συσκευή, αυτό επανέρχεται. Οπότε, μήπως έκανες restart;

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...