Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι καλύτερη η κάμερα του S3 ή του 4X δεν είναι καλή γενικά και το λέτε ; Επίσης πόση ram έχετε συνήθως διαθέσιμη με 15-20 εγκατεστημένες εφαρμογές στο τηλέφωνο ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η μια ειναι καλυτερη απο την αλλη .Δεν η μια κακη και η αλλη καλη. Η μνημη κυμαινεται στα 250-300ΜΒ σε συσκευη χωρις ρουτ.
Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι αν όσοι το πήραν θα το ξαναεπαιρναν κυρίως λόγω μπαταρίας.

Αν δεν υπήρχε το πρόβλημα της αυτονομίας η τιμή των κάτω απο 280 ευρώ είναι προκλητική

Link to comment
Share on other sites

Λίγη υπονονή παιδιά να πέσει το Optimus G στην τιμή του 4Χ .. Έχει πολυυυυυ καλύτερη αυτονομία από το 4Χ.
Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , μην τα ισοπεδωνουμε ολα. Το οτι εχει λιγοτερη αυτονομια απο τους ανταγωνιστες του δεν σημαινει οτι εχει προβλημα ουτε οτι ειναι ειναι ελαττωματικο . Δεν ειναι προβλημα αν εχει 4 ωρες browsing , οταν καποιο αλλο εχει 5 .Ειναι και τηλεφωνο που εκει τα παει παρα πολυ καλα και δεν ειναι λιγοι εκεινοι που ειναι ικανοποιημενοι απο την αποδοση της μπαταριας τους για την χρηση που τους κανουν.

 

Επισης με την τιμη που εχει , παρτε αλλες 2-3 μπαταριες και αλλαξτε την αδεια , μην δω σχολιο "αυτη τη δουλεια θα κανω να αλλαζω συνεχεια μπαταριες ; " γιατι αν δειτε πλεον πολλοι ειναι αυτοι που συγκαταλεγουν στα ατου μιας συσκευης την αποσπωμενη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε, S3 ή 4X και για ποιούς λόγους ;

 

Σου απάντησαν ήδη ποια είναι τα συγκριτικά πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα.Να συμπληρώσω ότι ένα πολύ θετικό στοιχείο του 4X είναι και το ότι δεν παρουσιάζει κανένα σοβαρό θέμα στη λειτουργία του.Δεν ξέρω αν το S3 είναι εξίσου απροβλημάτιστο.Επίσης είναι και θέμα γούστου το πράγμα όσο αφορά τη σχεδίαση και την προτίμηση μεταξύ Amoled και IPS.

 

Το ερώτημα είναι αν όσοι το πήραν θα το ξαναεπαιρναν κυρίως λόγω μπαταρίας.

Αν δεν υπήρχε το πρόβλημα της αυτονομίας η τιμή των κάτω απο 280 ευρώ είναι προκλητική

 

Εγώ αν το έχανα ή μου το έκλεβαν θα έκανα ότι μπορούσα για να μαζέψω χρήματα και να το ξαναπάρω.Η μπαταρία δεν μου είναι θέμα γιατί δεν είμαι χρήστης που έχει όλη τη μέρα το wifi ανοιχτό ή που παίζει συνεχώς παιχνίδια.Αν ήμουν τέτοιος χρήστης τότε πριν κάνω οτιδήποτε θα μάθαινα και πόσο αντέχουν τα άλλα κινητά 4.7'' ιντσών σε τέτοια χρήση και σε παραπλήσια τιμή πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια το G μου αρέσει πολύ αλλά είναι και αρκετά ακριβότερο. Πάντως γιατί στα Lg πέφτει τόσο πολύ η τιμή τους γενικά ;

Επίσης παρουσιάζει κάποιο/α συγκεκριμένο πρόβλημα το 4X, κανα κόλλημα συχνό ;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα το ξαναέπαιρνα το κινητό. Αν δεν μπορούσα να πάρω το Ζ λόγο τιμής θα έπαιρνα 1000 φορές αυτό που εχω. Δεν συγκρίνεται στα 280€. Ίσως πέφτουν οι τιμές στα κινητά της LG έτσι γιατί δεν είναι ακόμα "Όνομα" όπως η Samsung πχ. Δεν λέω ότι είναι πίσω στο hardware ή στο software απλά δεν έχει το μερίδιο που έχουν άλλες εταιρίες και μάλλον είναι πολιτική να έχει πιο προσιτές τιμές. Τόσο το καλύτερο!
When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γι' αυτό χαίρομαι που πολύς κόσμος φανατίζεται με iphone και S3,S4 ( οι περισσότεροι λόγω μόδας/τρεντιάς).Πηγαίνουν κι αγοράζουν αυτά με αποτέλεσμα οι υπόλοιπες εταιρίες να μην κάνουν τις πωλήσεις που θέλουν και έτσι να ρίχνουν τις τιμές.Μακάρι να συνεχιστεί έτσι το πράγμα.:p
Link to comment
Share on other sites

Ας βγει και αυτος ο kernel του kholk ομως να απογειωθει το κινητο μας γιατι στα παιχνιδια και στη μπαταρια απλα δεν...αντε το θεμα της μπαταριας με εξτρα μπαταριες λυνεται.το να εχω ομως high end smartphone και να κολαει στα παιχνιδια εμενα μου εχει κατσει καπως
Link to comment
Share on other sites

Ας βγει και αυτος ο kernel του kholk ομως να απογειωθει το κινητο μας γιατι στα παιχνιδια και στη μπαταρια απλα δεν...αντε το θεμα της μπαταριας με εξτρα μπαταριες λυνεται.το να εχω ομως high end smartphone και να κολαει στα παιχνιδια εμενα μου εχει κατσει καπως

 

Και αυτός ο kholk την μια λέει κερνελ ειναι σχεδον έτοιμος τωρα λεει παρολα τα πολλα προβλήματα που εχει ακομη θα τον δωσω

 

Αν δεν ασχοληθεί η ίδια η LG με το 4Χ όπως έχει κάνει η HTC με το ONE X (ελέω Tegra 3), μην περιμένετε πολλά από τρίτους στο θέμα του Kernel. Οφείλω να παραδεχτώ πλέον μετά από αρκετά τεστ, ότι το κινητό μας κυριολεκτικά ''καταπίνει'' την μπαταρία όταν γίνεται μέτρια με μεγάλη χρήση. Δεν αρμόζει τέτοια κατανάλωση ενέργειας με τέτοια χωριτικότητα μπαταρίας, σε τέτοιο κινητό!!!!!!!

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος ημουν να τους γραψω στo facebook την μια σου λεει οτι λυθηκαν 2 βασικα προβληματα και ειναι σχεδον ετοιμος , και μια μερα μετα σου λεει , ειναι πολλα προβληματα για να λυθουν ακομα.

 

Τελος παντων ....ενα πραγμα που εχουμε μαθει σαν κατοχοι LG ειναι ΥΠΟΜΟΝΗ !

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν η συσκευη υποστηριζει εκτος απο GPS και GLONASS? Νομιζω ειναι θεμα του Tegra 3, αλλα βρηκα καποιες πληροφοριες και αναθερμανθηκε το ενδιαφερον μου για αυτη τη συσκευη http://www.csr.com/news/pr/release/728/en
Link to comment
Share on other sites

Aνεκαθεν το υποστηριζε . Υπαρχει κανονικα και ειναι εμφανης η εφαρμογη μεσα στους κρυφους φακελους του τηλεφωνου.
Link to comment
Share on other sites

Aνεκαθεν το υποστηριζε . Υπαρχει κανονικα και ειναι εμφανης η εφαρμογη μεσα στους κρυφους φακελους του τηλεφωνου.

 

Εχω την εντυπωση πως ανιχνευει τους δορυφορους αλλα δεν κλειδωνει ποτε κανεναν και μαλλον ειναι προβλημα της LG οπως λενε και στο xda post 9 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1753582

Link to comment
Share on other sites

Eπι ICS εκεινη την εποχη υπηρχε ενα θεματακι , πλεον με την 4.1.2 δε νομιζω να εχει αναφερει κανεις κατι παρομοιο.
Link to comment
Share on other sites

Eπι ICS εκεινη την εποχη υπηρχε ενα θεματακι , πλεον με την 4.1.2 δε νομιζω να εχει αναφερει κανεις κατι παρομοιο.

 

Αν δεν σου κανει κοπο η οποιος μπορει ας δοκιμασει με 4.1 αν οι δορυφοροι του glonass κλειδωνουν. Να και ενα βιντεακι που φαινεται καθαρα πως στο note εντοπιζει και κλειδωνει ενω στο 4X HD οι δορυφοροι παραμενουν γκρι

Link to comment
Share on other sites

παρακολουθω εδω και 2 μηνες το συγκεκριμενο τηλεφωνο απο skroutz..Η τιμη του εχει πεσει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ...εχει φτασει σε σημειο να πεφτει 1 ευρω καθε μερα...πραγματικα πιστευω οτι αξιζει με το παραπανω τα λεφτα του..γιατι ομως τετοιος ανταγωνισμος στην τιμη??πουλιεται ευκολα και φερνουν πολλα κοματια??Το θεμα με την μπαταρια ριχνει την τιμη???
Link to comment
Share on other sites

φίλε όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ αν το συγκεκριμένο μοντέλο ήταν samsung ή apple (μπορεί και htc) θα έκανε το λιγότερο 350+euro στο skroutz και τα μεγάλα καταστήματα θα το είχαν 450+

η LG και καλά είναι δεύτερης κατηγορίας εταιρία στα smartphone. η αλήθεια είναι ότι το support που δίνει δεν είναι όπως σε άλλες αλλά οι επιδόσεις ανταγονίζοντε μια χαρά τα ακριβότερα μοντέλα άλλων εταιριών.

τόσο το καλύτερο για εμάς τους καταναλωτές όπως έγραψα το απόγευμα.

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Eδώ το προμοταρισμένο Galaxy SIII έχει πάει στα 350 ευρώ, δεν θα πάει στα 280 το 4Χ που έχει προμοταριστεί από τα media και την ίδια την LG πολύ λιγότερο? Σε κανένα κακό πράγμα δεν οφείλεται λοιπόν η τόσο καλή τιμή του.:)
Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί μια πτώση τιμής να είναι κακό πράγμα; ίσα ίσα που αυτή είναι η πραγματική τιμή που θα έπρεπε να είχε εξαρχής. Και όχι μόνο αυτό το κινητό αλλά όλα! Τη στιγμή που ένα λαπτοπ κοστίζει 400 ευρώ, δεν μας φαίνεται περίεργο που ένα κινητό πωλείται 700?
Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί μια πτώση τιμής να είναι κακό πράγμα; ίσα ίσα που αυτή είναι η πραγματική τιμή που θα έπρεπε να είχε εξαρχής. Και όχι μόνο αυτό το κινητό αλλά όλα! Τη στιγμή που ένα λαπτοπ κοστίζει 400 ευρώ, δεν μας φαίνεται περίεργο που ένα κινητό πωλείται 700?

 

Οτι σωστοτερο εχω διαβασει τον τελευταιο καιρο.Γιατι αν παμε και λιγους μηνες πισω σε iphone 5 64GB με 1000+ € για μια συσκευη 5 τετραγωνικων ιντσων καλυτερα να παρεις τηλεφωνo + netbook + tablet και εχεις και ρεστα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παρατηρησει οτι εδω και μια εβδομαδα και μετα απο ενα update που εκανα στην εφαρμογη clean master που χρησιμοποιω για καθαρισμο ιστορικου και τερματισμο διεργασιων,η μπαταρια αρχισε και πεφτει με τον διπλασιο ρυθμο απο οτι πριν,και ολα αυτα ενω το τηλ. ειναι σε κατασταση αναμονης και με ελαχιστη χρηση.Δοκιμασα και αφαιρεσα την συγκεκριμενη εφαρμογη και εκανα και καλιμπραρισμα στην μπαταρια, χωρις ομως να δω καλυτερευση.Εχει κανεις καμια ιδεα?Υπαρχει καμια εφαρμογη που να δειχνει αναλυτικα ποση μπαταρια τρωει καθε διεργασια και εφαρμογη στο τηλ?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά προσπαθώ να εγκαταστήσω custom rom και μου βγάζει το εξής μήνυμα :

assert failed : getprop ("ro.product. device") =="p880" // getprop ("ro.build. product") =="p880"

E : Error in /sdcard/p880_PAC_JB_4.2.2-v22.1.1_20130510-202413.zip

(status 7)

Installation aborted.

καμιά ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη που να δειχνει αναλυτικα ποση μπαταρια τρωει καθε διεργασια και εφαρμογη στο τηλ?

 

Nαι.Το GSAM battery monitor.Αν δεν σου λυθεί το θέμα μάλλον θα πρέπει να κάνεις factory reset.Aυτές οι εφαρμογές καθαρίσματος είναι λιγάκι επικίνδυνες.

 

Λοιπόν έχω νέα όσο αφορά την εφαρμογή Tegra Overlock και το θέμα του κόφτη φωτεινότητας.Πριν λίγο ο developer μου έστειλε το εξής mail :

 

Alright we have completed the brightness cutter solution module and can upload the update as soon as we make it ready to set on boot :) BUT we are afraid of piracy as this patch is important one and we saw a hell lot of piracy last week of our app, that's why we reported to you that the patch is ready and we are working on google licensing service. We should be able to upload by Monday if the Piracy protection gets implemented soon, we are really sorry for the delay and for not keeping our promise.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...