Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλως...Αλλα για εμενα φαουλ αυτη η αλλαγη μεταξυ των εκδοσεων.

Συμφωνώ, άλλα να φανταστείς ότι το motorola razr το είχε έτσι από την ICS ακόμα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλως...Αλλα για εμενα φαουλ αυτη η αλλαγη μεταξυ των εκδοσεων.

 

Συμφωνώ! Έφαγα μια φρίκη χθες το βράδυ μετά τα hard reset, όταν δεν βρήκα την SC στη γνωστή της θέση και νόμιζα ότι με τη διαδικασία κάτι έγινε και χάθηκε/διαγράφηκε κτλ. Και παρόλο που και στο Note II έτσι είναι, μου πήρε κανένα δεκάλεπτο να το θυμηθώ ότι έπρεπε να ανέβω ένα επίπεδο πιο πάνω για να τη βρω!

Link to comment
Share on other sites

@mobrol και kost7 πρέπει να δούμε γιατί σε κάποιους μας τρέχει άψογα χωρίς τα θέματα που αναφέρετε και σε κάποιους όχι.Για να το δούμε αυτό πρέπει να πει ο καθένας μας τι διαδικασία έκανε.

 

Εγώ έκανα την εξής :

 

Downgrade σε ICS official-> Factory reset -> Κατέβασμα της euro open ολλανδικής jelly bean από εδώ : http://www.smartphenom.com/2013/01/lg-firmware-update-central-beta.html?m=1 -> φλασάρισμά της μέσω του οδηγού του Leolipop -> εγκατάσταση εφαρμογών χωρίς χρήση εφαρμογής backup.

 

Kάνοντας αυτή τη διαδικασία, μου δουλεύει άψογα με μηδέν προβλήματα (redraws και άλλα που λέτε) και για launcher χρησιμοποιώ Nova Prime.

Link to comment
Share on other sites

ημουν σε rooted ics -> factory reset -> συνδεση και αναβαθμιση με PC Suite και στησιμο εφαρμογων μια-μια απο την αρχη..

επαναφορα εκανα μονο στις επαφες μου μεσω PC Suite

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

@mobrol και kost7 πρέπει να δούμε γιατί σε κάποιους μας τρέχει άψογα χωρίς τα θέματα που αναφέρετε και σε κάποιους όχι.Για να το δούμε αυτό πρέπει να πει ο καθένας μας τι διαδικασία έκανε.

 

Εγώ έκανα την εξής :

 

Downgrade σε ICS official-> Factory reset -> Κατέβασμα της euro open ολλανδικής jelly bean από εδώ : http://www.smartphenom.com/2013/01/lg-firmware-update-central-beta.html?m=1 -> φλασάρισμά της μέσω του οδηγού του Leolipop -> εγκατάσταση εφαρμογών χωρίς χρήση εφαρμογής backup.

 

Kάνοντας αυτή τη διαδικασία, μου δουλεύει άψογα με μηδέν προβλήματα (redraws και άλλα που λέτε) και για launcher χρησιμοποιώ Nova Prime.

 

Εγώ προσωπικά δεν είπα ότι έχει προβλήματα, ίσα-ίσα, βρήκα τα θετικά που έχει η JB (κυρίως το καλύτερο notification bar) σημαντικό λόγο αναβάθμισης. Τα λίγα redraws δεν τα βρίσκω σοβαρό λόγο να μπω στη διαδικασία να κάνω όλα αυτά από την αρχή. Άσε που δεν συζητάω καν να μην κάνω επαναφορά backup (των εφαρμογών μόνο, όχι συστήματος) - τη διαδικασία να στήσω από την αρχή το τηλέφωνο τη βαριέμαι.

Η γνώμη μου πάντως γενικά είναι ότι άσχετα με τις καθυστερήσεις σε αναβαθμίσεις κτλ, το τηλέφωνο ακόμα και με την ICS ήταν εξαιρετικό. Έχοντας και το Note 2, δεν βρήκα ποτέ κάποιο λόγο να παραπονεθώ για το 4Χ (πέρα από τη μπαταρία φυσικά, αλλά και την απουσία led notification)

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας και το Note 2, δεν βρήκα ποτέ κάποιο λόγο να παραπονεθώ για το 4Χ (πέρα από τη μπαταρία φυσικά, αλλά και την απουσία led notification)

 

lg touch led notification στο market και ειναι free!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

lg touch led notification στο market και ειναι free!

 

το ξέρω, αλλά θεωρώ σοβαρή παράλειψη για ένα High-end κινητό να μην έχει εργοστασιακά ένα led notification. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν το χρησιμοποίησα γιατί δεν είμαι σίγουρος πόσο επιβαρύνει την ήδη αναιμική μπαταρία, χώρια που έχοντάς το σε θήκη, είναι δώρο - άδωρο να πρέπει να την ανοίξεις πρώτα για να δεις αν τα buttons ανάβουν.

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω, αλλά θεωρώ σοβαρή παράλειψη για ένα High-end κινητό να μην έχει εργοστασιακά ένα led notification. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν το χρησιμοποίησα γιατί δεν είμαι σίγουρος πόσο επιβαρύνει την ήδη αναιμική μπαταρία, χώρια που έχοντάς το σε θήκη, είναι δώρο - άδωρο να πρέπει να την ανοίξεις πρώτα για να δεις αν τα buttons ανάβουν.

 

την μπαταρια δεν την επιβαρυνει, το χρησιμοποιω οσο καιρο εχω το κινητο

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

@mobrol και kost7 πρέπει να δούμε γιατί σε κάποιους μας τρέχει άψογα χωρίς τα θέματα που αναφέρετε και σε κάποιους όχι.Για να το δούμε αυτό πρέπει να πει ο καθένας μας τι διαδικασία έκανε.

 

Εγώ έκανα την εξής :

 

Downgrade σε ICS official-> Factory reset -> Κατέβασμα της euro open ολλανδικής jelly bean από εδώ : http://www.smartphenom.com/2013/01/lg-firmware-update-central-beta.html?m=1 -> φλασάρισμά της μέσω του οδηγού του Leolipop -> εγκατάσταση εφαρμογών χωρίς χρήση εφαρμογής backup.

 

Kάνοντας αυτή τη διαδικασία, μου δουλεύει άψογα με μηδέν προβλήματα (redraws και άλλα που λέτε) και για launcher χρησιμοποιώ Nova Prime.

 

Φίλε ipred με τον Nova prime και το δικό μου λειτουργεί άψογα, στον στοκ μου έκανε μόνο μία φορά redraw στην αρχή αρχή που το δούλεψα μετά την αναβάθμιση. Εγώ δεν είχα κάνει downgrade από την 20A leaked άλλα πέρασα από πάνω με το pc suite hack την επίσημη. Το έκανα όμως όλα τα reset τρεις φορές απανωτά, επαναφορά backup έκανα μέσω της στοκ εφαρμογής χωρίς όμως τις στοκ εφαρμογές και τις ρυθμίσεις τους. Το κινητό λειτουργεί άψογα, απλά βλέπω να τρώει λίγο παραπάνω μπαταρία από τη leaked ίσως όμως να θέλει λίγο να στρώσει γιατί έχω κάνει wipe τα πάντα και χρειάζεται 5-6 κύκλους φόρτισης για να δείξει το πράγμα.

 

ΥΓ

έχω και 145 τρίτες εφαρμογές εγκατεστημένες που να τις περάσεις μία μία και να τις ρυθμίσεις μετά........ άσε παλιοκατάσταση.... έτσι τις πέρασα με back up. Επίσης να σημειώσω ότι εγώ έχω περάσει το Ελληνικό λογισμικό γιατί το τηλέφωνο μου είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

εγω απο official ics μεσω lg pc suite ανεβηκα σε jb χωρις factory reset και κρατωντας ολες τις ρυθμισεις κ εφαρμογες που ειχα ηδη. ολα δουλευουν μια χαρα και εννοειται καλυτερα απο πριν...
Link to comment
Share on other sites

αν και εχω ελληνικο κινητο και περασα την αναβαθμιση με lg pc suite μου βγαζει οτι ειναι εκδοση euro-xxx..

λογικο??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

αν και εχω ελληνικο κινητο και περασα την αναβαθμιση με lg pc suite μου βγαζει οτι ειναι εκδοση euro-xxx..

λογικο??

Ναι αυτό πρέπει γράφει. καλά είσαι!!!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Αυτο γραφει και εμενα που εχω Ολλανδικο ομως .Για το root εχω στο τελευταιο ποστ , στο αναλογο θεμα την εξελληνισμενη εκδοση :p
Link to comment
Share on other sites

Αυτο γραφει και εμενα που εχω Ολλανδικο ομως .Για το root εχω στο τελευταιο ποστ , στο αναλογο θεμα την εξελληνισμενη εκδοση :p

 

Όλα τα ευρωπαϊκά non-branded αυτό γράφουν. Ουσιαστικά είναι το ίδιο λογισμικό με την έκδοση Europe Open απλά μέσω κωδικού της χώρας π.χ. GRC σε συνδοιασμό με το ΙΜΕΙ αφήνουν οι servers της LG να κατέβει το λογισμικό.

Κάτι άλλο, τα παιδιά που αναφέρουν redraws (για stock launcher μιλάμε μάλλον) κυρίως πότε το κάνει; είδα στο xda το αναφέρουν αρκετοί ότι το κάνει όταν κατεβάζουν και εγκαθιστούν εφαρμογές. Άρα πρέπει να είναι κάποιο bug δε γίνεται όλοι αυτοί να μην έχουν περάσει σωστά το λογισμικό. Θα το τεστάρω, προτείνω και σεις, και βλέπουμε!!!!!

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

με το gps είστε οκ; ήμουν σε stock ics. Πέρασα το jb με τον οδηγό του Leo και στο καπάκι έκανε και factory reset.

Επαναφορά εφαρμογών,sync κτλ δεν έκανα καθόλου. Ξαναπέρασα μία-μια τις εφαρμογές από το playstore.

Το απόγευμα που έγραψα ότι δεν κλειδώνει για κανένα λόγο ήμουν στο αστικό. Προσπαθούσα και εν κινήσει αλλά και όταν ήταν σταματημένο σε στάση.

Τώρα είμαι σπίτι, το κινητό είναι ακίνητο και προσπαθεί να κλειδώσει. Άνοιξα τον υπολογιστή, μπήκα στο site, γράφω τώρα μήνυμα και ακόμα κλειδώνει...

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

..............................Κάτι άλλο, τα παιδιά που αναφέρουν redraws κυρίως πότε το κάνει; είδα στο xda το αναφέρουν αρκετοί ότι το κάνει όταν κατεβάζουν και εγκαθιστούν εφαρμογές. Άρα πρέπει να είναι κάποιο bug δε γίνεται όλοι αυτοί να μην έχουν περάσει σωστά το λογισμικό. :p

 

 

Μόλις δοκίμασα το θέμα με τα redraws, όντως το κάνει στον stock launcher. Στον Nova prime δεν υπάρχει θέμα λειτουργεί άψογα. Για δοκιμάστε και σεις να κατεβάσετε μία εφαρμογή από το store και μόλις κάνει την εγκατάσταση πατήστε αμέσως το home key για να δείτε αν κάνει redraw. (πάντα στον stock launcher)

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα το θέμα με τα redraws, όντως το κάνει στον stock launcher. Στον Nova prime δεν υπάρχει θέμα λειτουργεί άψογα. Για δοκιμάστε και σεις να κατεβάσετε μία εφαρμογή από το store και μόλις κάνει την εγκατάσταση πατήστε αμνέσως το home για να δείτε αν κάνει redraw. (πάντα στον stock launcher)

 

το κανει στην φαση που προσπαθει να δημιουργησει εικονιδιο της εφαρμογης στην αρχικη οθονη λογικα...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

με το gps είστε οκ; ήμουν σε stock ics. Πέρασα το jb με τον οδηγό του Leo και στο καπάκι έκανε και factory reset.

Επαναφορά εφαρμογών,sync κτλ δεν έκανα καθόλου. Ξαναπέρασα μία-μια τις εφαρμογές από το playstore.

Το απόγευμα που έγραψα ότι δεν κλειδώνει για κανένα λόγο ήμουν στο αστικό. Προσπαθούσα και εν κινήσει αλλά και όταν ήταν σταματημένο σε στάση.

Τώρα είμαι σπίτι, το κινητό είναι ακίνητο και προσπαθεί να κλειδώσει. Άνοιξα τον υπολογιστή, μπήκα στο site, γράφω τώρα μήνυμα και ακόμα κλειδώνει...

Φίλε μου στο δικό μου το gps λειτουργεί άψογα και σε κλειστό και ανοιχτό χώρο.

 

το κανει στην φαση που προσπαθει να δημιουργησει εικονιδιο της εφαρμογης στην αρχικη οθονη λογικα...

Νομίζω δεν είναι αυτό γιατί εγώ το έχω ρυθμίσει να μην κάνει συντόμευση στην αρχική οθόνη και πάλι το κάνει. Πιστεύω είναι κάποιο bug γιατί δεν υπήρχε τουλάχιστον στην ICS, για την leaked να πω την αλήθεια δεν θυμάμαι!!!!!

 

@ipred, για δοκίμασε και στο δικό σου με default stock launcher να μας πεις άμα κάνει redraws μετά από εγκατάσταση εφαρμογών;

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

έκανα favtory reset και συνεχίζει να μην κλειδώνει... καμιά ιδέα;
When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

έκανα favtory reset και συνεχίζει να μην κλειδώνει... καμιά ιδέα;

 

φίλε, ξαναφλάσαρετο δεν υπάρχει κάποια λύση μάλλον δεν έκατσε καλά το λογισμικό την πρώτη φορά.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

αυτό με βλέπω να κάνω αλλά από δευτέρα.. Είμαι Θεσσαλονίκη και ο Μλκς δεν το τέσταρα πριν φύγω...

Θα ακολουθήσω τον οδηγό του Leo κανονικά ή πρέπει να ξαναγυρίσω σε ics;

Αν το κάνω εδώ,λέτε να παίζει ρόλο που το pc έχει vista;

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...