Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοιτα γενικα το gps δεν ηταν το δυνατο του σημειο αλλα οχι σε τετοιο βαθμο.Δε θυμαμαι να ειχα cm γιατι με πειραγμενες στοκ την εβγαζα και δεν ειχα θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτισω μήπως μπορείτε να προτείνεται μερικές custom rom που να έχουν καλό battery life αλλά και καλη απόδοση στα games.Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει cm10.3 το οποίο φαινόταν να έχει καλυτερο battery life απο το cm11.Αλλά το cm11 είναι πολυ πιο γρήγορο, αλλά με wifi ανοιχτό και ανοιχτή την οθόνη κρατάει το πολύ 2 ωρες
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα και εγω τη zaiben,αρκετα καλη φαινεται,κραταει περισσοτερο η μπαταρια απο οτι στο cm11.Θελω να ρωτισω:1. δεν εχει τον (stock) browser και αναγκαζομαι και μπαινω απο chrome,γινετε να τον εγκατασταση.2.Στο trickster mod εμφανιζει στο scheduler μονο noop και min frenquency 760mhz.Δοκιμασα να φλασαρω iodak kernel 9.5 αλλα επεφτε γρηγορα η μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερνα iodak αλλα μην τον αφησεις ετσι. Ρυθμισε τον , πχ αν θες εξτρα μπαταρια πρωτα απο ολα βαλε μεγιστη συχνοτητα 1,1-1,3 γιατι αν δεν τον ρυθμισεις ενδεχεται επειδη ειναι OC να πηγαινει στο 1,7!!Επισης βαλε να δουλευει με conservative η στη χειροτερη ondemand , με τιποτα interactive!
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ξερω να σου πω και αμφιβαλω αν θα το κανει καποιος.Βλεποντας και κανοντας θα καταληξεις επισης μη περιμενεις την μια μεγιστη αποδοση.Κανε 2-3 φορτισεις και μετα βγαζεις συμπερασμα.
Link to comment
Share on other sites

Στο antutu benchmark με zaiben και optimus prime μου εβγαλε score 22216 με cfq και frenquency 1.5ghz.Καλυτερο σκορ και απο το cm10, cm11 τα οποια εβγαζαν περιπου 18900-19000
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κι εγώ έβαλα την zaiben και επιτέλους το κινητό συμπλήρωσε 24ωρο με μία φόρτιση. Θέλω να ρωτήσω για κέρνελ (δεν το έχω πειράξει ποτέ). Το optimus prime που λέτε δίνει απόδοση απ'ότι κατάλαβα. Με την μπαταρία πως τα πάει; Πλέον αυτό το κινητό δεν το χρησιμοποιώ για παιχνίδια, μόνο browsing, τηλέφωνο και κάνα facebook. Αξίζει να τον περάσω ή θα γυρίσει στα παλιά η μπαταρία;

Επίσης, το περνάμε όπως περνάμε και τις ROM;

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Τον περνας οπως περνας και τις ρομ.Αν τον βαλεις και τον αφησεις οπως ειναι λογικα θα χειροτερεψει η ενεργειακη αποδοση του.Αν τον βαλεις , με ενα kernel app , πηγαινε και χαμηλωσε τις ταχυτητες της cpu + gpu και θα ειναι καλυτερα μετα.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,γνωριζει κανεις εαν με το lg 4x με mhl μπορεις να συνδεθεις με samsung tv η πρεπει να ειναι lg και η τηλεοραση???
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πάλιωσε τον τηλεφωνάκι μας, πέθανε και το νήμα, αν και πλέον είναι σχετικά αργό με μπαταρία που πεθαίνει σε 2 μέρες μαξ με πολύ προσεγμένη χρήση. Δε σκέφτομαι να το αλλάξω, όχι ακόμη τουλάχιστον. Το έχω κρατήσει μαμά γιατί ούτε γνωρίζω, ούτε και ήθελα να μπω σε διαδικασίες, ήλπιζα απλά σε νεότερη και επίσημη έκδοση λογισμικού μπας και πάει καλύτερα...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πάλιωσε τον τηλεφωνάκι μας, πέθανε και το νήμα, αν και πλέον είναι σχετικά αργό με μπαταρία που πεθαίνει σε 2 μέρες μαξ με πολύ προσεγμένη χρήση. Δε σκέφτομαι να το αλλάξω, όχι ακόμη τουλάχιστον. Το έχω κρατήσει μαμά γιατί ούτε γνωρίζω, ούτε και ήθελα να μπω σε διαδικασίες, ήλπιζα απλά σε νεότερη και επίσημη έκδοση λογισμικού μπας και πάει καλύτερα...:lol:

 

εμενα το sot εχει παει στη 1 ωρα και 35 λεπτα

χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Πάλιωσε τον τηλεφωνάκι μας, πέθανε και το νήμα, αν και πλέον είναι σχετικά αργό με μπαταρία που πεθαίνει σε 2 μέρες μαξ με πολύ προσεγμένη χρήση. Δε σκέφτομαι να το αλλάξω, όχι ακόμη τουλάχιστον. Το έχω κρατήσει μαμά γιατί ούτε γνωρίζω, ούτε και ήθελα να μπω σε διαδικασίες, ήλπιζα απλά σε νεότερη και επίσημη έκδοση λογισμικού μπας και πάει καλύτερα...:lol:

 

Mπες στην διαδικασια.Βαρια βαρια να σου παρει καμια ωρα.Να δεις μετα πως ξανανιωνει σε ταχυτητα τουλαχιστον .:)

 

το χουν κανει τοσοι και τοσοι, ολα γραμμενα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Πάλιωσε τον τηλεφωνάκι μας, πέθανε και το νήμα, αν και πλέον είναι σχετικά αργό με μπαταρία που πεθαίνει σε 2 μέρες μαξ με πολύ προσεγμένη χρήση. Δε σκέφτομαι να το αλλάξω, όχι ακόμη τουλάχιστον. Το έχω κρατήσει μαμά γιατί ούτε γνωρίζω, ούτε και ήθελα να μπω σε διαδικασίες, ήλπιζα απλά σε νεότερη και επίσημη έκδοση λογισμικού μπας και πάει καλύτερα...:lol:

 

Εγω εχω βαλει την OmniROM βασισμενη στο kit kat4.4.4 και ειναι η πιο σταθερη rom για εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Mπες στην διαδικασια.Βαρια βαρια να σου παρει καμια ωρα.Να δεις μετα πως ξανανιωνει σε ταχυτητα τουλαχιστον .:) το χουν κανει τοσοι και τοσοι, ολα γραμμενα ειναι.

 

 

Φίλε Leo, μπορεί να έχεις δώσει τη συσκευή σου αλλά τη παρουσία σου στο νήμα τη βλέπω και τη χαίρομαι. Ίσως μπω στη διαδικασία, όταν ξεβαρεθώ και ασχοληθώ σοβαρά γιατί έχω πλήρη μεσάνυχτα, άσχετα αν έχετε καταναλώσει ώρες για να γράψετε τη διαδικασία root της συσκευής :lol::lol:

 

Πιο πιθανό πάντως είναι αλλάξω τη συσκευή μεσοπρόθεσμα :D Αν όχι, μάλλον θα ζωντανέψει το θέμα με τις πιθανές ερωτήσεις μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,έχοντας κατεβασει καποια βιντεακια και εγω εφτασα στο σημειο να εχω ελαχιστο αποθηκευτικο χωρο!Αγoρασα μια micro sd,ομως οτιδηποτε[κατεβασμα ταινιας],μου λεει δεν εχεις χωρο και δεν τα στελνει στην sd,τι να κανω?Πως μπορω τα ηδη αποθηκευμενα βιντεο να τα στειλω στην micro sd για κερδισω χωρο?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,έχοντας κατεβασει καποια βιντεακια και εγω εφτασα στο σημειο να εχω ελαχιστο αποθηκευτικο χωρο!Αγoρασα μια micro sd,ομως οτιδηποτε[κατεβασμα ταινιας],μου λεει δεν εχεις χωρο και δεν τα στελνει στην sd,τι να κανω?Πως μπορω τα ηδη αποθηκευμενα βιντεο να τα στειλω στην micro sd για κερδισω χωρο?

Αν δεν έχεις ήδη κάποιον file manager κατέβασε κάποιον από το google play (πχ es file explorer) και μεταφέρεις οτι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

περασα zaiben http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2203700&page=3

και την 2.7 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2328353

 

και δεν bootarei, μενει στο logo της lg και κανει restart

 

 

ενα λεπτο. πρεπει πρωτα να περασω την official 4.1.2 της lg και μετα να περασω το zaiben?

Edited by HackerW32
ARCHOS Gamepad 2 FTW
Link to comment
Share on other sites

περασα zaiben http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2203700&page=3

και την 2.7 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2328353

 

και δεν bootarei, μενει στο logo της lg και κανει restart

 

 

ενα λεπτο. πρεπει πρωτα να περασω την official 4.1.2 της lg και μετα να περασω το zaiben?

 

εκανες με τη σειρα οτι λεει στο xda?

Flash to leaked JB 4.1.2 20a

Unlock bootloader

Root

Install CWM

 

 

ROM

1. Place ZRC17.zip in to your internal sdcard

2. BACKUP ALL YOUR DATA with CWM Recovery

3. In CWM Recovery make wipe data/factory reset, wipe cache partition, wipe dalvik cache, format system

4. Flash ZRC17.zip from sdcard

5. Done

 

οσο για το δευτερο ειναι κερνελ οχι ρομ... εβαλες για Stock Edition?

Edited by christos279
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...