Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ege πριν απορρίψεις το κινητό λόγω μπαταρίας, κάνε μια βόλτα από τα threads για τα κινητά που βρίσκονται στο ίδιο επίπεδο τιμών ( xperia πχ ) και δες αν και αυτά καταναλώνουν γρήγορα τη μπαταρία στα παιχνίδια και στο internet.Kατόπιν πέραν της μπαταρίας σύγκρινε τα χαρακτηριστικά τους.Στο λέω αυτό γιατί πολύς κόσμος παραπονιέται για μπαταρία ή για ζέσταμα ( galaxy S4 ) και σε άλλα κινητά.

 

Αν δεν παίζεις πολύ ώρα παιχνίδια και σερφάρεις περισσότερο από το PC σου τότε πάρε το με κλειστά τα μάτια.Προσωπικά θα πάρω ένα δεύτερο για την αδελφή μου πράγμα που σημαίνει ότι έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος ( δεν παίζω πολλή ώρα παιχνίδια και σερφάρω στο internet κυρίως από το PC μου ) . :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ege πριν απορρίψεις το κινητό λόγω μπαταρίας, κάνε μια βόλτα από τα threads για τα κινητά που βρίσκονται στο ίδιο επίπεδο τιμών ( xperia πχ ) και δες αν και αυτά καταναλώνουν γρήγορα τη μπαταρία στα παιχνίδια και στο internet.Kατόπιν πέραν της μπαταρίας σύγκρινε τα χαρακτηριστικά τους.Στο λέω αυτό γιατί πολύς κόσμος παραπονιέται για μπαταρία ή για ζέσταμα ( galaxy S4 ) και σε άλλα κινητά.

 

Αν δεν παίζεις πολύ ώρα παιχνίδια και σερφάρεις περισσότερο από το PC σου τότε πάρε το με κλειστά τα μάτια.Προσωπικά θα πάρω ένα δεύτερο για την αδελφή μου πράγμα που σημαίνει ότι έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος ( δεν παίζω πολλή ώρα παιχνίδια και σερφάρω στο internet κυρίως από το PC μου ) . :)

ευχαριστω και τους 2 για την αποκριση σας...ειχα πιο πριν το samsung galaxy I5800 και ουτε σ' εκεινο μου κρατουσε η μπαταρια πανω απο μια μερα...κατα τ αλλα πως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και τους 2 για την αποκριση σας...ειχα πιο πριν το samsung galaxy I5800 και ουτε σ' εκεινο μου κρατουσε η μπαταρια πανω απο μια μερα...κατα τ αλλα πως ειναι?

 

Kατά τ' άλλα έχει θαυμάσια οθόνη, μεγάλης αντοχής πίσω πλάτη, smooth κύλιση και το δικό μου τουλάχιστον δεν έχει σβήσει ή κολλήσει ποτέ ούτε με ICS ούτε με JB ( μεγάλο προσόν για ένα κινητό ) .H κάμερά του κατά τη γνώμη μου βγάζει καλές φωτογραφίες σε εξωτερικούς χώρους με φως ημέρας και κακές σε εσωτερικούς με χαμηλό φωτισμό.Στα συν και τα 12gb εσωτερικού χώρου και τα μικρά πάνω και κάτω περιθώρια.Στα πλην ο δέκτης gps που για μένα είναι μέτριος.

 

Ανταγωνιστικό στην τιμή του και τα χαρακτηριστικά του είναι αυτή τη στιγμή μόνο το Xperia T.

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να στείλουμε καποιο μαζικο-ομαδικο email σε LG και NVIDIA για να λυσουν το θεμα της μπαταριας με καποιο update

Να κανονισουμε μια μερα ωστε να στειλουμε μαζικα ενα συγκεκριμενο email.Ας το συνταξει καποιος και ας το ποσταρει,1 θα πρεπει να ειναι στα ελληνικα για την LG και ενα στα αγγλικα για την NVIDIA

 

(νομιζω οτι τα παρακατω links ειναι ok,αν καποιος εχει να προτεινει κατι καλυτερο ας το γραψει)

LG: https://www.lg.com/gr/support/contact-login

NVIDIA: http://nvidia.custhelp.com/app/utils/login_form/redirect/account%252Foverview

Edited by Ferni
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά χρειάζομαι την βοήθεια σας για το gps.. Από τότε που έβαλα το patch δούλεψε μια φορά κ απο τότε τπτ.. Στο κρυφό μενού που έχει να το τεστάρεις είναι 0 δεν βρίσκει τπτ.. Ούτε καν στο widget του καιρού δε βρίσκει την τοποθεσία μου..
Link to comment
Share on other sites

Kατά τ' άλλα έχει θαυμάσια οθόνη, μεγάλης αντοχής πίσω πλάτη, smooth κύλιση και το δικό μου τουλάχιστον δεν έχει σβήσει ή κολλήσει ποτέ ούτε με ICS ούτε με JB ( μεγάλο προσόν για ένα κινητό ) .H κάμερά του κατά τη γνώμη μου βγάζει καλές φωτογραφίες σε εξωτερικούς χώρους με φως ημέρας και κακές σε εσωτερικούς με χαμηλό φωτισμό.Στα συν και τα 12gb εσωτερικού χώρου και τα μικρά πάνω και κάτω περιθώρια.Στα πλην ο δέκτης gps που για μένα είναι μέτριος.

 

Ανταγωνιστικό στην τιμή του και τα χαρακτηριστικά του είναι αυτή τη στιγμή μόνο το Xperia T.

 

Μην ξεχνάς και το Honor 2 της Huawei. Οριακά καλύτερος ο κινέζος.

Link to comment
Share on other sites

Με τα wakelocks τι γινεται??σαν να παρατηρησα οτι ενω ηταν σε αδρανεια μου εφαγε αρκετη μπαταρια,πως μπορω να το καταλαβω?φαινεται στη χρηση μπαταριας αν υπαρχει θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να στείλουμε καποιο μαζικο-ομαδικο email σε LG και NVIDIA για να λυσουν το θεμα της μπαταριας με καποιο update

 

Πιστεύεις θα δώσουν σημασία?Αισιόδοξο σε βρίσκω:p

 

Καλησπέρα παιδιά χρειάζομαι την βοήθεια σας για το gps.. Από τότε που έβαλα το patch δούλεψε μια φορά κ απο τότε τπτ.. Στο κρυφό μενού που έχει να το τεστάρεις είναι 0 δεν βρίσκει τπτ.. Ούτε καν στο widget του καιρού δε βρίσκει την τοποθεσία μου..

 

Είχες κρατήσει backup του παλιού conf για να αντικαταστήσεις το patch?Aν όχι τότε πάρε το

http://www.mediafire.com/?9t94jxb6dg7n469 και κάνει το copy στη θέση του patch ( βγάλε πριν και τη λέξη original που έχω βάλει ώστε να έχει ίδιο όνομα με το patch ).Πάντως νομίζω σχεδόν όλοι είχαμε βελτίωση με το patch ( αυτό έχω εδώ και πολλούς μήνες ).

 

Μην ξεχνάς και το Honor 2 της Huawei. Οριακά καλύτερος ο κινέζος.

 

Έχει παρόμοια χαρακτηριστικά ( 1GB RAM έχει στην Ελλάδα btw ) αλλά το πάχος του και ιδίως η απόσταση γυαλιού και οθόνης στο Honor 2 με κάνουν να μη μπορώ καθόλου να το προτείνω :

 

Με τα wakelocks τι γινεται??σαν να παρατηρησα οτι ενω ηταν σε αδρανεια μου εφαγε αρκετη μπαταρια,πως μπορω να το καταλαβω?φαινεται στη χρηση μπαταριας αν υπαρχει θεμα?

 

Aν πέσεις να κοιμηθείς με 100% μπαταρία και το πρωί δεις κάτω από 90 κάτι τότε είτε έχεις θέμα wakelock είτε έχεις widgets κι εφαρμογές που τρώνε τη μπαταρία σου ακόμα κι όταν το κινητό κοιμάται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους , σημερα μου εκανε για τριτη φορα απο μονο του κλεισιμο συσκευης.Οι προηγουμενες δυο φορες ηταν πριν απο 1 μηνα μεριπου και δεν ειχα δωσει σημασια.Τωρα ομως ανησυχω.Τι μπορει να φταιει;Ειμαι root με 4,1,2 και για να το ανοιξω παλι πρεπει να βγει - μπει η μπαταρια του. Edited by aenaos15

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Είχες κρατήσει backup του παλιού conf για να αντικαταστήσεις το patch?Aν όχι τότε πάρε το

http://www.mediafire.com/?9t94jxb6dg7n469 και κάνει το copy στη θέση του patch ( βγάλε πριν και τη λέξη original που έχω βάλει ώστε να έχει ίδιο όνομα με το patch ).Πάντως νομίζω σχεδόν όλοι είχαμε βελτίωση με το patch ( αυτό έχω εδώ και πολλούς μήνες ).

 

Ναι έχω κάνει ευχαριστώ πάντως, μήπως μπορείς να μου στείλεις κ πιο από τα patch που έχει στο xda χρησιμοποίησες μήπως έχω βάλει κάποιο που δεν ταιριάζει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω κάνει ευχαριστώ πάντως, μήπως μπορείς να μου στείλεις κ πιο από τα patch που έχει στο xda χρησιμοποίησες μήπως έχω βάλει κάποιο που δεν ταιριάζει?

 

http://www.mediafire.com/?q2kcgjtcmjejbag

 

Παιδια εχω προβλημα...εχει σκονη απο την πισω μερια της οθονης ...τι κανω;

 

Απάντηση 8 στην "Αντιμετώπιση προβλημάτων" : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370543

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω συνέχεια οτι αυτό το κιν δεν έχει καλη μπαταρία. Ε ποσο τελικά κρατάει αν δεν παίζεις παιχνίδια αλλά εχεις ενεργοποιημένο το wifi/3G όλη τη μέρα; Ουτε μια μέρα δεν βγάζει;

Γιατί αν δεν βγάζει ουτε μέρα είναι σαφως εντελώς άκυρη ενδεχόμενη αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας εκεί που λέω στο F.A.Q ( Απάντηση 2 στις "Διάφορες ερωτήσεις" ) και σε 1-2 ώρες θα έχεις το κινητό σου πίσω δωρεάν με νέα πρόσοψη.:) Ελπίζω να είσαι Αθηναίος :) Αν δεν είσαι από Αθήνα τότε πάρε τους τηλ μήπως έχουν κανένα παράρτημα στη Θεσσαλονίκη ή αλλιώς να σου πουν τι να κάνεις ( μήπως τους το στείλεις ) Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

ειμαι απο κατερινη ...αλλα τους εστειλα μαιλ στην lg hellas και μου εκλεισαν ραντεβου να ερθει να μου το παρει κοριελ και να μου το επιστρεψει ....και ολα καληπτοντε...αριστη εξιπηρετιση ...μιση ωρα μετα το μαιλ μου με πηραν τηλεφωνο και το κανονησαμαι
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω συνέχεια οτι αυτό το κιν δεν έχει καλη μπαταρία. Ε ποσο τελικά κρατάει αν δεν παίζεις παιχνίδια αλλά εχεις ενεργοποιημένο το wifi/3G όλη τη μέρα; Ουτε μια μέρα δεν βγάζει;

Γιατί αν δεν βγάζει ουτε μέρα είναι σαφως εντελώς άκυρη ενδεχόμενη αγορά του.

 

Την μπαταρία την καταναλωνει η οθονη. Απο αυτο εξαρταται κυριως και ελαχιστα απο wifi/3G. Με ανοιχτη οθονη συνεχως η μπαταρια κραταει γυρω στις 4 ωρες. Υπολογισε λοιπον ποσες ωρες την ημερα χρειαζεσαι ανοικτη οθονη και θα βρεις ποσες μερες η ωρες θα σου κρατησει η μπαταρια. Με την χρηση που κανω εγω η μπαταρια μου βγαζει 1 - 3 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους , σημερα μου εκανε για τριτη φορα απο μονο του κλεισιμο συσκευης.Οι προηγουμενες δυο φορες ηταν πριν απο 1 μηνα μεριπου και δεν ειχα δωσει σημασια.Τωρα ομως ανησυχω.Τι μπορει να φταιει;Ειμαι root με 4,1,2 και για να το ανοιξω παλι πρεπει να βγει - μπει η μπαταρια του.

 

Κανεις για βοηθεια ;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. ειμαι σε root και unlock bootloader σε μια custom rom και θελω να γυρισω σε stock. υπαρχει καποιος τροπος?

δοκιμασα να συνδεσω το κινητο με το pc αλλ δεν μπορω να επιλεξω lg software (προφανως) και σε MTP δεν μπορω με το kdz upater η το

LG support tool γιατι δεν βλεπουν το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις για βοηθεια ;

 

Θα σου προτεινα να περιμενεις και να δεις τι γινεται..Αν συνεχισει να στο κανει αρχικα προτεινω ενα hard reset

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες λυστε μου μια συντομη απορια..Το κινητο μου ειναι ακομα 10 ημερων και πισω απο την μπαταρια στο σωμα του κινητου δηλαδη,εχει ενα αυτοκόλλητο που ειναι το 20%μπλε και το υπόλοιπο διαφανες..Το ξεκολλαμε αυτο το ριμαδι???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. ειμαι σε root και unlock bootloader σε μια custom rom και θελω να γυρισω σε stock. υπαρχει καποιος τροπος?

δοκιμασα να συνδεσω το κινητο με το pc αλλ δεν μπορω να επιλεξω lg software (προφανως) και σε MTP δεν μπορω με το kdz upater η το

LG support tool γιατι δεν βλεπουν το κινητο.

αυτο θα σε βοηθησει: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357042

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες λυστε μου μια συντομη απορια..Το κινητο μου ειναι ακομα 10 ημερων και πισω απο την μπαταρια στο σωμα του κινητου δηλαδη,εχει ενα αυτοκόλλητο που ειναι το 20%μπλε και το υπόλοιπο διαφανες..Το ξεκολλαμε αυτο το ριμαδι???

 

Το αυτοκολλητο (ριμαδι) πρεπει να ειναι η κερεα nfc. Αν το βγαλεις , λες παπαλι στο nfc

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...