Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω ξεκλειδωσα τον bootloader με το tool των xda..πιο ευκολο δεν γινοταν..αρκει η συσκευη να ειναι rooted και να ειναι η εκδοση λογισμικου EUR-XXXX (αν θυμαμαι σωστα)

 

Υ.Γ: Παιδια βρηκα μια απο τις καλυτερες εφαρμογες που εχω δει για την μπαταρια.. Οne Power Guard ονομαζεται..ειναι φιαγμενη απο developer των xda..το κινητο ηδη κραταει περισσοτερο στην αναμονη..μετα απο μια εβδομαδα στρωνει ακομα περισσοτερο..κ επισης μειωνει κ τον χρονο φορτισης..δοκιμαστε το οποιος θελει, αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω ξεκλειδωσα τον bootloader με το tool των xda..πιο ευκολο δεν γινοταν..αρκει η συσκευη να ειναι rooted και να ειναι η εκδοση λογισμικου EUR-XXXX (αν θυμαμαι σωστα)

 

Υ.Γ: Παιδια βρηκα μια απο τις καλυτερες εφαρμογες που εχω δει για την μπαταρια.. Οne Power Guard ονομαζεται..ειναι φιαγμενη απο developer των xda..το κινητο ηδη κραταει περισσοτερο στην αναμονη..μετα απο μια εβδομαδα στρωνει ακομα περισσοτερο..κ επισης μειωνει κ τον χρονο φορτισης..δοκιμαστε το οποιος θελει, αξιζει.

 

Ετσι το έκανα και εγώ τελικα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...μπορει καποιος να μου δωσει μια απαντηση σχετικα με το προβλημα που εχω με το γρι φοντο που εμφανιζεται γυρω απο τις φωτογραφιες?οταν παω να τις δω ανοιγοντας την εφαρμογη εικονες του κινητου,σε μερικες φωτογραφιες μου εμφανιζει στη μιση φωτογραφια ενα γκρι φοντο...τι κουλο ειναι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία , έχω να κάνω μια ερώτηση γιατί αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα σε αυτό το κινητό και στο Huawei Honor II. Γιατί να πάρει κάποιος το LG???Άλλωστε διάβασα ότι έχει τραγική μπαταρία. Edited by Gunner1014
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...μπορει καποιος να μου δωσει μια απαντηση σχετικα με το προβλημα που εχω με το γρι φοντο που εμφανιζεται γυρω απο τις φωτογραφιες?οταν παω να τις δω ανοιγοντας την εφαρμογη εικονες του κινητου,σε μερικες φωτογραφιες μου εμφανιζει στη μιση φωτογραφια ενα γκρι φοντο...τι κουλο ειναι αυτο?

 

Βγάλε ένα screenshot να δούμε

 

Gunner1014. Πάρε huawei ,αφού διάβασες τότε ξέρεις τις απόψεις μας,δεν χρειάζεται να ρωτάς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία , έχω να κάνω μια ερώτηση γιατί αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα σε αυτό το κινητό και στο Huawei Honor II. Γιατί να πάρει κάποιος το LG???Άλλωστε διάβασα ότι έχει τραγική μπαταρία.

 

Ευγενικά σου προτείνω να θέσεις την ερώτηση σου στην ενότητα των διαξιφισμών ή της επιλογής συσκευής. Τα θέματα των συσκευών είναι περισσότερο για να συζητούνται απορίες και εντυπώσεις πάνω στις συσκευές και όχι για να γίνονται συγκρίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία , έχω να κάνω μια ερώτηση γιατί αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα σε αυτό το κινητό και στο Huawei Honor II. Γιατί να πάρει κάποιος το LG???Άλλωστε διάβασα ότι έχει τραγική μπαταρία.

 

Μόνος σου απαντήσες στην ερώτηση σου...

Προτείνω το LG... οι λόγοι ατελείωτοι.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία , έχω να κάνω μια ερώτηση γιατί αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα σε αυτό το κινητό και στο Huawei Honor II. Γιατί να πάρει κάποιος το LG???Άλλωστε διάβασα ότι έχει τραγική μπαταρία.

 

Εγώ ακόμα κι αν η μπαταρία του Honor II είναι καλύτερη ( δεν το γνωρίζω ) , προτιμώ σαφώς το 4Χ λόγω design και οθόνης.Τι εννοώ :

1) Το Honor 2 είναι μεγαλύτερο σε ύψος με μικρότερη οθόνη => Μεγάλα κενά περιθώρια γύρω γύρω ( θυμίζει παλιά τεχνολογία )

2) Το Honor 2 είναι χοντρό.

3) Το κενό μεταξύ τζαμιού και οθόνης είναι μεγάλο.( παλιά τεχνολογία )

4) Η ματ σαγρέ πλάτη του 4Χ δεν παθαίνει πραγματικά τίποτα.Δεν ξέρω αν είναι εξίσου καλή η ποιότητα της πλάτης του Honor 2.

 

Στέκομαι σε θέματα ποιότητας κατασκευής και εμφάνισης διότι στα τεχνικά χαρακτηριστικά είναι πάνω κάτω ίδια τα κινητά.Όσο αφορά τη RAM από όσο διάβασα δεν είναι 2GB αλλά 1GB.Μόνο τα κινέζικα μοντέλα διάβασα ότι έχουν 2GB μνήμη.( επιβεβαίωσε το αν θες ).Όσο για την τιμή από ότι είδα κοστίζει αυτή τη στιγμή 50 ευρώ ακριβότερα από το O4X ( η τιμή των Huawei δεν πέφτει τόσο γρήγορα στα σκρουτζομάγαζα )

 

Με άλλα λόγια αν τα θέματα οθόνης,κατασκευής,εμφάνισης σε νοιάζουν λιγότερο από τη μπαταρία τότε πάρε το Honor 2 εφόσον έχει καλύτερη μπαταρία.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παρεα.να ρωτησω.για ποιο λογο και ενω εχω πανω απο εκατο mb ελευθερη μνημη ο broswer κλεινει τις σελιδες?οταν ξαναμπαινω τις ξαναφορτωνει.και ο στοκ και ο chrome.με εκνευριζει.υπαρχει τροπος να μην το κανει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο 1ο ποστ λεει για ποια μοντελα μπορουν και δεν μπορουν να ξεκλειδωθουν. Που μπορουμε να δουμε το μοντελο που εχουμε? μπηκα στο κρυφο μενου αλλα δεν το εντοπισα στο version info. Εχω JB επισημη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο 1ο ποστ λεει για ποια μοντελα μπορουν και δεν μπορουν να ξεκλειδωθουν. Που μπορουμε να δουμε το μοντελο που εχουμε? μπηκα στο κρυφο μενου αλλα δεν το εντοπισα στο version info. Εχω JB επισημη.

 

Πλέον ξεκλειδώνονται όλα τα μοντέλα... Ακολούθησε τον οδηγό και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στη διαχείριση εργασιών μου λεει πως δεν τρέχει καμία εφαρμογή αλλά 800+mb της ram είναι σε χρήση.
Link to comment
Share on other sites

εγω ξεκλειδωσα τον bootloader με το tool των xda..πιο ευκολο δεν γινοταν..αρκει η συσκευη να ειναι rooted και να ειναι η εκδοση λογισμικου EUR-XXXX (αν θυμαμαι σωστα)

Εχεις μήπως κάποιο link? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στη διαχείριση εργασιών μου λεει πως δεν τρέχει καμία εφαρμογή αλλά 800+mb της ram είναι σε χρήση.
Αν πας στην διαχειριση μπαταριας και πατησεις πανω στο συστημα , θα καταλαβεις ποσσες αλλες διεργασιες υποκεινται στο συστημα και αν δεν εχεις κανει και root ακομα και εχεις ακομα facelock και αλλα τετοια , καταλαβαινεις ποσο πιο καλα ειναι αν δεν τρεχουν πολλα μαζι στο τηλ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παρεα.να ρωτησω.για ποιο λογο και ενω εχω πανω απο εκατο mb ελευθερη μνημη ο broswer κλεινει τις σελιδες?οταν ξαναμπαινω τις ξαναφορτωνει.και ο στοκ και ο chrome.με εκνευριζει.υπαρχει τροπος να μην το κανει?

 

Έκανα πείραμα στο κινητό μου για να δω αν συμβαίνει και σε μένα αυτό.Αντί του Dolphin ( αυτόν κανονικά χρησιμοποιώ ) χρησιμοποίησα τον stock browser και άνοιξα 9 καρτέλες.Δεν μου έκλεισε κάποια.Πριν να ανοίξω τον browser είχα 280MB περίπου ελεύθερη RAM, με τις 9 σελίδες έπεσε στα 157MB.

 

Τα 100+ ΜΒ RAM τα έχεις ελεύθερα πριν το άνοιγμα των σελίδων ή κατά τη διάρκεια που τις έχεις ανοίξει? Αν τα έχεις πριν τις ανοίξεις τότε μάλλον αυτό θα φταίει και θα πρέπει να κάνεις κάτι ώστε να έχεις περισσότερη ελεύθερη RAM ( ελαφρύτερο launcher, widgets που δεν τρώνε μπόλικη RAM, κλείσιμο αχρείαστων παρασκηνιακών εφαρμογών )

 

Παραθέτω screenshots για του λόγου το αληθές :

- Πριν το άνοιγμα του browser και των 9 σελίδων παράλληλα :

http://rapidhdd.com/thumbnail/293518Screenshot_2013-07-18-16-48-02.png

- Stock browser με 9 tabs ανοιχτά :

http://rapidhdd.com/thumbnail/823492Screenshot_2013-07-18-16-49-38.png

- Ελεύθερη και απασχολημένη μνήμη κατά τη διάρκεια των 9 ανοιχτών σελίδων :

http://rapidhdd.com/thumbnail/719490Screenshot_2013-07-18-16-49-55.png

Link to comment
Share on other sites

Στα ξαφνικό και χωρίς προφανή αιτία, χάθηκαν οι φωτογραφίες από τις επαφές που συγχρονίζονται με το google account μου.

Το πιο παράξενο είναι πως χάθηκαν μόνο στο κινητό, ενώ στο google εξακολουθούν να υπάρχουν.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα πλέον παιδιά είμαι και εγώ κάτοχος αυτού του κινητού (Το προτίμησα ξεκάθαρα έναντι του Ηonor Huawei II). Καμμιά ιδέα για το πως να το σετάρω για αρχή;
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να ανεβασετε το link για να κανω root σημερα που εχω λιγο χρονο? εχω κανει την αναβαθμιση σε jb με τον οδηγο του leo...ευχαριστω... Edited by annatolis
etsi
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να ανεβασετε το link για να κανω root σημερα που εχω λιγο χρονο? εχω κανει την αναβαθμιση σε jb με τον οδηγο του leo...ευχαριστω...
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=356894

 

Στο τελος του πρωτου ποστ ειναι η διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

και ναι..ειμαι πλεον ροοτ...ευχαριστω leo...πριν ειχα κανει και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τωρα ειμαι ετοιμος να το φορτωσω...καμια καλη ιδεα τι να βαλω και τι να βγαλω απο εφαρμογες εχουμε?
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ. Αλλά και πάλι πολλά δεν είναι να μου τρώει 800mb ram;

 

για πηγαινε στις εφαρμογες που εκτελουνται και κοιτα τη ''τρεχει''.. και οτι δεν θελεις κλειστο... (ρυθμισεις εφαρμογων... λειτουργια)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...