Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας πει τουλαχιστον αυτο το ατομο στην LG οτι δε θα χαλασει ο κοσμος να μας πουνε και εμας μια φορα οτι το αργοτερο τοτε πχ θα κυκλοφορησει....Σημερα μιλησα με εναν και δεν εχουν ιδεα!!
Αυτο το ατομο δεν εχει καμια μα καμια σχεση με το τηλεφωνικο κεντρο που πηρες εσυ και που οντως δεν τους εχει δωθει καμια πληροφορηση, και απλα μεταβιβαζουν οτι τους εχουν πει ως τωρα. Το ατομο το συγκεκριμενο ειναι υψηλα ισταμενος μεσα στην LG και το ειχα γνωρισει προσωπικα για καποιο θεμα στο παρελθον οταν ακομη ειχα το Optimus 3D και ειχε κινησει ολες τις διαδικασιες να εξυπηρετησει την εταιρια μου. Λυπαμαι δε μπορω να δωσω αλλες πληροφοριες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ το εκανα.εβαλα την ματαρια οσο πιο γρηγορα μπορουσα και τωρα εχει μεινει στην οθονη που λεει upgrading χωρις να βλεπω να εγκαθιστα κατι στο πισι.

Οταν εκγαταστησει οτι χρειαζεται αυτη η οθονη με το S/W upgrading απο το κινητο εξαφανιζεται?

Η παραμενει?

Μπας και εγκατεστησε οτι χρειαζοταν τοσο γρηγορα που εγω δεν το ειδα στο πισι.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μεσω chat ειχα επικοινωνια...Τοτε ρε συ αν δεν υπαρχει επικοινωνια μεσα στην εταιρια και αλλα ξερουν τα στελεχη και αλλα οι εξυπηρετηση πελατων....Δεν γινεται ετσι δουλεια. Μετα ειναι να μην της βγει το ονομα της LG ; Αν δεν εχεις στελεχος για ακρη δε θα μαθεις ποτε τιποτα...

 

Δε χρειαζεται αλλες πληροφοριες να δωσεις φιλε.Δεν αμφισβητω ουτε τα λεγομενα σου , ουτε τον γνωστο σου αλλα δεν παμε πουθενα ετσι....(μιλαω για την πολιτικη της εταιριας)

 

οκ το εκανα.εβαλα την ματαρια οσο πιο γρηγορα μπορουσα και τωρα εχει μεινει στην οθονη που λεει upgrading χωρις να βλεπω να εγκαθιστα κατι στο πισι.

Οταν εκγαταστησει οτι χρειαζεται αυτη η οθονη με το S/W upgrading απο το κινητο εξαφανιζεται?

Η παραμενει?

Μπας και εγκατεστησε οτι χρειαζοταν τοσο γρηγορα που εγω δεν το ειδα στο πισι.

 

Τωρα τι κανεις ακριβως ; Εχεις ανοιχτο το KDZ ; Προχωρανε νουμερα απο το προγραμμα ;

 

Οταν φτασει στο 0 τοτε θα κανει reboot το τηλ μονο του.

 

Εχω την εντυπωση οτι εχεις παρακαμψει βηματα

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τι κανεις ακριβως ; Εχεις ανοιχτο το KDZ ; Προχωρανε νουμερα απο το προγραμμα ;

 

Οταν φτασει στο 0 τοτε θα κανει reboot το τηλ μονο του.

 

Εχω την εντυπωση οτι εχεις παρακαμψει βηματα

 

Δεν νομιζω κανω οτι λεει στο xda.

τρεχω το B2CTools LG και κανω οτι λεει.

Σβηνω το κινητο και βγαζω μπαταρια.

κραταω το πληκτρο του ηχου κατω και το συνδεω στο usbοταν μου βγαζει το s/w βαζω την μπαταρια οπως μου ειπες.

Ε και μετα μενει αυτο το s/w αιωνια πανω στην οθονη....

Link to comment
Share on other sites

Δεν τελειωνει εκει ....Και γιατι κοιτας xda αφου εχουμε την ελληνικη εκδοση εδω ...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357042 ;;
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλυτερα εως αψογα οπως αλλωστε εχει αναφερθει και απο πολλους στο xda.Ομοιως και το Most wanted. Αν και οπως φαινεται εχουμε Beta rom ειναι ηδη πολλα πραγματα καλυτερα και η τελικη εκδοση θα ειναι πραγματικα αψογη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι η LG άφησε να διαρρεύσει επίτηδες η beta έκδοση, ώστε να τελειοποιήσει (μέσω των αντιδράσεων των χρηστών) την τελική έκδοση η οποία μάλλον δεν αργεί.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειναι ετσι !! Γιατι η "beta" που εχω τωρα , σε τιποτα δε δειχνει να ειναι Beta....μονο καλυτερα εχω να πω μεχρι στιγμης. Την μπαταρια δεν ειμαι ακομα σε θεση να κρινω.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε να δείτε χιόνι στο νέο καιρό βάλτε Tromso.:D Και για βροχή Venice.:)

 

Leolipop εγώ πάντως επιμένω πως το αρχικό ξεκίνημα ( όχι όταν τις έχω ήδη ανοίξει και τις ξανανοίγω ) των απλών εφαρμογών είναι πιο αργό σε σχέση με πριν.Εκτός αν έχει θέμα το δικό μου κινητό μόνο.Κατά τ' αλλα μια χαρά είναι η jb:D

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει factory reset γιατι οσο να ναι εχει και αυτο τη σημασια του...Στο hill climb racing παντως το φορτωμα που κανει σχεδον δεν προλαβαινω να το δω σε σχεση με την ics που ηθελε 2 δευτερολεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό κολλάει σε βαριά παιχνίδια όπως Dead Trigger η Real Racing 3? Θέλω να μάθω... Edited by Kyrlan
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει factory reset γιατι οσο να ναι εχει και αυτο τη σημασια του...Στο hill climb racing παντως το φορτωμα που κανει σχεδον δεν προλαβαινω να το δω σε σχεση με την ics που ηθελε 2 δευτερολεπτα.

 

Α έχεις κάνει factory reset? :) Δλδ εσένα το απλό dial σου ξεκινά super γρήγορα ή εμφανίζεται για λίγο λευκή οθόνη όταν πρωτοξεκινάς την εφαρμογή? Αναλόγως την απάντησή σου θα δω αν θα προχωρήσω σε factory reset ( τα έχω όλα στην εσωτερική μνήμη και καταλαβαίνεις...):)

Link to comment
Share on other sites

Θα το δω αυτο που λες και θα σου πω.Στο quadrant εχω σταθερα σκορ κατα 150 βαθμους παραπανω απο την ics και τωρα τρεχω antutu...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι η LG επίτηδες άφησε να βάλουμε όλοι εμείς ( έλληνες , άγγλοι , γάλλοι , πορτογάλοι....) την JB στο κινητό μας με καλώδιο , γιατί δεν την κόβω να δίνει JB over the air ούτε το 2014 !!! :O :whistle:

Λέω εγώ τώρα... . . . :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό κολλάει σε βαριά παιχνίδια όπως Dead Trigger η Real Racing 3? Θέλω να μάθω...

 

Όχι , είναι όπως και πριν , ίσως και μια τρίχα καλύτερα ! :happy:

Τσεκαρισμένο φίλε μου !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Α έχεις κάνει factory reset? :) Δλδ εσένα το απλό dial σου ξεκινά super γρήγορα ή εμφανίζεται για λίγο λευκή οθόνη όταν πρωτοξεκινάς την εφαρμογή? Αναλόγως την απάντησή σου θα δω αν θα προχωρήσω σε factory reset ( τα έχω όλα στην εσωτερική μνήμη και καταλαβαίνεις...):)

 

Στην πρωτη εκκινηση για μισο δευτερολεπτο βγαζει την λευκη οθονη με την γκρι μπαρα πανω.

Link to comment
Share on other sites

Αν φλασαρω με την μεθοδο του pc suite θα θεωρει την rom official μετα σε περιπτωση που θελω να γυρισω πισω?

Ακομα ειμαι στη δουλεια περιμενω να το δοκιμασω το βραδυ αν εχω κουραγιο...

Αν δεν το κανουν ΟΤΑ δεν βλεπω να αναβαθμιζομαι τωρα στα κοντα... :P

Link to comment
Share on other sites

Α εντάξει,οπότε λογικά θα κάνει σε όλους μας το ίδιο ( εγώ το κόβω για 1 δευτερόλεπτο) .:)

 

Στο xda δημοσίευσε ένα παιδί φωτό από την κάμερα με focus ( η πάνω είναι του δικού μας ):

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2143311&page=122

Link to comment
Share on other sites

Αν φλασαρω με την μεθοδο του pc suite θα θεωρει την rom official μετα σε περιπτωση που θελω να γυρισω πισω?

Ακομα ειμαι στη δουλεια περιμενω να το δοκιμασω το βραδυ αν εχω κουραγιο...

Αν δεν το κανουν ΟΤΑ δεν βλεπω να αναβαθμιζομαι τωρα στα κοντα... :P

 

Δεν εχω δει καποιον να θελει να κανει downgrade μεχρι τωρα.Δεν ξερω αν γινεται με τον ιδιο τροπο η αν δεν ειναι εφικτο.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα και downgrade γινεται με καποια αλλη διαδικασια.Αλλα δειτε τι λεει ενας .....

But i don't want to rollback i love this release great battery great improvement.

 

Οσοι επιμενετε να παραπονιεστε για την μπαταρια υπαρχει λυση και φτηνη μαλιστα! Ηλιακος φορτιστης...τον εχεις μαζι και την μερα τον γεμιζεις και το βραδυ ειναι φορητος φορτιστης και μπαταρια μαζι.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

επίσης να αναφέρω μία βελτίωση που δεν έχει ειπωθεί. Η εξαιρετικότατη πλέον λήψη του wifi. Ήταν και πριν καλή άλλα με την jb είναι σε άλλο επίπεδο. Το έχω τεστάρει σε σημεία που πριν με το ζόρι έπιανε ενώ τώρα κυριολεκτικά ''θερίζει''.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

επίσης να αναφέρω μία βελτίωση που δεν έχει ειπωθεί. Η εξαιρετικότατη πλέον λήψη του wifi. Ήταν και πριν καλή άλλα με την jb είναι σε άλλο επίπεδο. Το έχω τεστάρει σε σημεία που πριν με το ζόρι έπιανε ενώ τώρα κυριολεκτικά ''θερίζει''.

 

Λοιπόν αυτό το επιβεβαιώνω κι εγώ !

Στην αρχή νόμιζα πως ίσως ήταν ιδέα μου αλλά αφού το αναφέρει και άλλος... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μια χαρά ήμασταν και με ics αλλά έχετε χε**ει από την χαρά σας με την jb :p Καλοπροαιρετη πλάκα κάνω, μη μου την πέσετε :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...