Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ειναι απο αυτο πιστευω.Μου συμβαινει συχνα οταν απο το φορτιση παρεμβαλω το καλωδιο υπολογιστη.Ξεγελαει την μπαταρια.Μπορει σε καποιο σημειο να δεις να μενει για ωρα.Μιας και εχεις root εγκατεστησε το battery calibration.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Μα φίλε μου,δεν κρύβω κατι,κι απο την πρώτη κιόλας στιγμη είχα πει πόσο tragic ηταν η μπαταρία του.

Οσο για τον φίλο που το πήρε,δεν το εχει πλεον γιατι οπως κι ΕΓΩ ετσι κι αυτός μόλις δει κουσούρια σε ενα κινητο παει για ξεφορτωμα,χωρίς όμως να κρύβουμε κατι.γνωμη καθαρή και ξεκάθαρη.κι έπειτα,οτι χαλάει εμένα η κάποιον αλλο δε παει να πει οτι χαλάει και τον μελλοντικό και υποψήφιο αγοραστή του κινητου.δεν έχουμε όλοι το ίδιο γούστο και τα ιδια θέλω.

Η ανάγνωση κάτω απο τον ήλιο όντως ειναι καλη στο lg.

 

μα το (ξεφορτώθηκες) 2 φορες!! το ξανα (φορτώθηκες) και 3η?! :wacko::yahoo:

 

παιδες εδω ειμαι, βλεπω κατα καιρους, ;)

 

Φίλε μου ΕΓΩ το λιωνω καθημερινά το τηλεφωνο,δεν το χω για να το βλεπω...σύμφωνα λοιπον με τα δικά μου θέλω το κινητο δεν ανταποκρίνεται....και στη ουσία το μονο που μου ανταποκρίνεται σωστά πέρα τα μείον του ειναι το s3.

Σχολιάζω λοιπον κι εχω το δικαίωμα να σχολιάζω ως χρήστης και φυσικα τα σχόλια μου ανταποκρίνονται στα δικά μου θέλω και πιστεύω.τωρα το πως το βλέπει ο καθένας ειναι θεμα του...άλλοι βλέπουν θετικά πολλα που ΕΓΩ βρίσκω αρνητικά.

 

:ninja::ninja::ninja:

αυτη τη φορα το πηρες για κόσμημα?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

μα το (ξεφορτώθηκες) 2 φορες!! το ξανα (φορτώθηκες) και 3η?! :wacko::yahoo:

 

παιδες εδω ειμαι, βλεπω κατα καιρους, ;)

 

 

 

 

τι να κάνω,οι συγκυρίες με έφτασαν πάλι εδώ...σιγά μην δώσω πάλι 400 συν ευρώ για κινητό,θα περιμένω να πάρω το m7 που θα ναι τούμπανο.ως τότε,την βγάζω με την ρουφήχτρα μπαταρίας και κάνω υπομονή και οικονομία στην χρήση.

 

 

:ninja::ninja::ninja:

αυτη τη φορα το πηρες για κόσμημα?

Όχι,για κινητό,αλλά στην ουσία περισσότερο το βλέπω παρά το σκαλίζω.μιλάμε για ρουφήχτρα.

Εντάξει,καλό και συμπαθητικό αλλά όχι σύμφωνα με τα δικά μου θέλω,στο θέμα χρήσης εννοώ.αχ αυτή η lg,να μην έβγαζε καμία εξτρά μπαταρία να αποδίδει το κινητό όπως πρέπει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αλλοι βγαζουν μπαταριες αλλα οχι η lg ,απο οσο εχω δει αυτο το Μ7 δεν λεει και τιποτα...ειδικα η εμφανιση του πιο πολλους αντιπαλους εχει παρα οπαδους...
Link to comment
Share on other sites

ασε να το δουμε επισημα και μετα βλεπουμε...μετα θα ερθει και η αποφαση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αλλοι βγαζουν μπαταριες αλλα οχι η lg ,απο οσο εχω δει αυτο το Μ7 δεν λεει και τιποτα...ειδικα η εμφανιση του πιο πολλους αντιπαλους εχει παρα οπαδους...

 

Ειναι ομως αξιοπιστες οι μπαταριες αυτες? Εστω για εφεδρικες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα παρει μια κινεζικη (τιγκα στα κινεζικα εχει πανω) στα 2400mah επειδη εκανα εναλλαγες με τη γνησια μπορω να πω οτι εχει μια μικρη διαφορα.Εχω και την γνησια παντα μαζι εξω οποτε το θεμα αυτονομια δεν με επηρεαζει για μια πολυασχολη μερα.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη εχει μεγαλο θεμα με μπαταρια! Εχει δοκιμασει κανεις αυτες που ειναι στο ebay να μας πει αν ειναι αξιοπιστες και αν αξιζουν τα λεφτα τους;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις , ο Konstantine73 πηρε την gold των 2680 η οποια βγηκε σκαρτη.Εγω πηρα μια κινεζια και την εχω φορεμενη 2-3 μηνες τωρα και με παει καλα.Σκαρτη να μου εβγαινε λιγο θα με ενοιαζε για τα 5€ που εδωσα.

 

Εγω θα το τολμουσα, να το πω ετσι , στη θεση σου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγκατεστησα το cpu stats και βλεπω οτι επι τω πλειστων δουλευει ο core 1,ελαχιστα ο 2 και σχεδον καθολου οι 3,4(περα απο 1-3% καποιες φορες).η αληθεια ειναι οτι δεν το εχω τσεκαρει σε παιχνιδια,παρα μονο σε virus scanning με το avast και σε περιηγηση στο ιντερνετ.κανεις αναλογη εμπειρια?
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι ο μόνος που δεν έχω παράπονο από την μπαταρία :p

Με 3G και GPS κλειστά όμως!

 

2 ημερες ακριβως.

Συνολικα:

60 λεπτα κλησεις

20-30 sms

60 λεπτα ιντερνετ (wifi)

και στο τελος της δευτερης μερας παιζω για καμμια ωρα παιχνιδια (Hill Climb Racing, Subway Surfers)

για να κατεβασω το επιπεδο μπαταριας στο 5% οπου και το συνδεω με τον φορτιστη ολο το βραδυ και

ξανα απο την αρχη.

**Ειμαι στην τριτη φορτιση ακομα και σημερα το βραδυ παει για 4η.

 

Φωτεινοτητα 20%, Sync OFF, Wifi OFF(εκτος απο την ωρα που το χρησιμοποιω βεβαια) αλλα δεν νομιζω οτι παιζει ρολο αφου

οταν σβηνει η οθονη σβηνει και αυτο.

 

Εσυ τι χρηση του κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Για την χρήση που του κάνω μια χαρά είναι για μένα. Μια μέρα την βγάζει άνετα με μπόλικο σκάλισμα . Αυτό που ρουφάει μπαταρία σαν τρελό είναι το GPS. Mικρό το κακό βέβαια γιαυτό υπάρχουν οι φορτιστές αυτοκινήτου. Η σύγκριση γίνεται πάντα με το 4s μου, που είναι καλύτερο σε αυτό το θέμα ( θα έλεγα ένα 30%) αλλά υστερεί στο ότι δεν υπάρχει δυνατότητα να την αλλάξω όταν τελειώσει και έτσι κουβαλάω μαζί μου την κουμούτσα θήκη-φορτιστή.

Aν το συγκρίνω με το s3 που το είχα για ένα μήνα περίπου και εκεί υστερεί λιγάκι , ένα 10% περίπου που μάλλον δεν είναι αντιπροσωπευτικό γιατί δεν ξέρω πόσο είχε στρώσει η μπαταρία του με την ελάχιστη χρήση που του είχα κάνει.

Αν θυμηθώ πιο παλιά τηλ με τόση μεγάλη οθόνη θα έλεγα ότι η μπαταρία του Χ4 είναι αιώνια σε σχέση με το παλιό μου Desire HD :)

Edited by teokos
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν βρίσκαμε μια αξιόπιστη μπαταρία,με καλύτερη και με διαφορα αυτονομία απο την μαμισια τοτε θα ήταν απλα super το θέμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν βρίσκαμε μια αξιόπιστη μπαταρία,με καλύτερη και με διαφορα αυτονομία απο την μαμισια τοτε θα ήταν απλα super το θέμα.

 

Αν καποιος εχει καμια προταση για εστω ιδια μπαταρια με την μαμισια θα του ημουν ευγνομων

Link to comment
Share on other sites

αυτες οι 4600 πρεπει να κανουν δουλεια αλλα πρεπει να κανεις το κιν σου καρναβαλι με εκεινα τα τεραστια καπακια. Παντως σκεφτομαι να χτυπησω μια κινεζια στην περιπτωση που παω κανενα ταξιδακι να μην μεινω.

 

Edit. Στον απο επανω: ψαξε στο ebay εχει για ολα τα γουστα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει για ολα τα γούστα,το θέμα ειναι μην κάνουμε αντί για καλο κακό στην συσκευη,καλα για να έβαζα κανένα μεγαλύτερο καπάκι δεν τίθεται θέμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εχει για ολα τα γούστα,το θέμα ειναι μην κάνουμε αντί για καλο κακό στην συσκευη,καλα για να έβαζα κανένα μεγαλύτερο καπάκι δεν τίθεται θέμα.

 

Ουτε εμενα θα με πειραζε το καπακι.

Ουτως η αλλως θα την χρησιμοποιουσα μονο για ταξιδια κτλ , αρκει να μην γινει ζημια στο κινητο και να εχει καλη αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

οταν ειχα το τηλεφωνο ειχα παραγγειλει 2 extra μπαταριες και εναν φορτιστη που φορτιζει μονο τη μπαταρια, (ebay 7-8 eyro ολο το πακετο) βεβαια το πουλησα για οικ, λογους πριν παραλαβω τις μπαταριες και το φορτιστη.

οσο το ειχα δεν ειχα παραπονο απο τη μπαταρια, το εκανα πιο πολυ να μη μεινω ποτε, το κανω με ολα μου τα τηλεφωνα,

το φορτιστη τον εχω στο υπνοδωματιο τον κανονικο, αν ειμαι στο σαλονι λοιπον ειναι περισσοτερος κοπος να παω το κινητο για φορτισμα παρα ν'ανοιξω το καπακι και ν'αλλαξω μπαταρια μιας και μια φορτισμενη την εχω παντα μαζι μου, μα ειναι τοσο ευκολο, γιατι να μην το κανουμε ολοι απλα και να σταματισουμε τη (γκρινια).

3 μπαταριες, αλλαζωντας τη μια το μεσημέρι, το βραδυ φορτιζεις την αδεια στο φορτιστη για μπαταριες και το κινητο στο φορτιστή τον κανονικο (αν και δε θα χρειαστει να φτασεις σε τετοιο σημειο παρα μονο αν εισαι ΟΛΗ μερα με το κινητο στο χερι)

btw, αυτο το pirates 3d ειναι πολυ καλο game εεε?

:)

Link to comment
Share on other sites

Eχω βαλει ξεχωριστο locker screen προγραμμα (το LockerPro) γιατι και βολικο ιδιαιτερα το βρισκω και τωρα τουλαχιστον μπορω να απαντησω ή να τερματισω κλησεις με το κλασσικο τροπο, και οχι με το να κανω swipe τις αντιστοιχες επιλογες (απαντηση-τερματισμος) που ειχα με τον default τροπο κλειδωματος.

Το προβλημα ειναι οτι και με αυτον τον locker οπως και με τον GoLocker που ειχα δοκιμασει (και ο οποιος βασικα δεν με ενθουσιαζε) οταν κλεινω την οθονη με το wifi ανοιχτο, καθε 2-3 λεπτα μου ανοιγει την οθονη απο μονο του.

Χωρις να εχω καποια ειδοποιηση απο email ή καποιο notification.

Αν κλεισω το wifi και κλεισω την οθονη, ολα καλα ολα ανθηρα.

Εχετε καμια ιδεα γιατι μπορει να το κανει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα θα με πειραζε το καπακι.

Ουτως η αλλως θα την χρησιμοποιουσα μονο για ταξιδια κτλ , αρκει να μην γινει ζημια στο κινητο και να εχει καλη αυτονομια.

 

Βασικα και εγω δε χαλιεμαι για το καπακι.Την εχω βρει γυρω στα 6-7 ευρω με μεταφορικα και μπορει να την φερω...δεν ξερω...

 

Πως σας φαινεται η νεα μου υπογραφη ; :D

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...