Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις επιδότηση από εκεί έχει καλώς....ειδάλλως είναι αυτοκτονία να αγοράζεις συσκευές από ΓΕΡΜΑΝΟ....

 

Συμφωνω.

Τωρα για το αν εχει μαυρο ή οχι, "λογικα" θα εχει αλλα ποτε δεν ξερεις.Παιρνεις ενα τηλεφωνο στο γερμανο που σκοπευεις να το παρεις και αν δεν το εχουν τους λες ή να κοιταξουν σε καποιον αλλο Γερμανο και να στο φερουν, ή στην αποθηκη και να το παραγγειλεις.

Παντως εγω πριν απο εναμιση μηνα που το πηρα μεσω skroutz θυμαμαι το πηρα στα 350 με τα μεταφορικα και ο γερμανος το ειχε 549.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνω.

Τωρα για το αν εχει μαυρο ή οχι, "λογικα" θα εχει αλλα ποτε δεν ξερεις.Παιρνεις ενα τηλεφωνο στο γερμανο που σκοπευεις να το παρεις και αν δεν το εχουν τους λες ή να κοιταξουν σε καποιον αλλο Γερμανο και να στο φερουν, ή στην αποθηκη και να το παραγγειλεις.

Παντως εγω πριν απο εναμιση μηνα που το πηρα μεσω skroutz θυμαμαι το πηρα στα 350 με τα μεταφορικα και ο γερμανος το ειχε 549.

 

Καλημέρες,

 

και εγώ είμαι αναγκασμένος να αγοράσω από Γερμανό ή Cosmote λόγω επδότησης μετά από έγκριση... Και είμαι ψιλοξενερωμένος με την εκδοχή να πάρω άσπρο... :O

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

παντος οποιος θελει ανταλαζω το λευκο του με το δικο μου μαυρο

ειναι ολοκαινουργιο 10 μερων αγορασμενο από κοτσοβολο

αλλα 3 μερες σε χρηση

αρκει να ειναι ηρακλειο κρητης για χερι χερι

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μου αρέσει στο άσπρο είναι ότι φαίνονται η καμ και ο proximity sensor...σαν τσόντες. Το μαύρο αντιθέτως τα καλύπτει. Από την άλλη πάντα το μαύρο τις περισοτερες φορές χρησιμοποιείται για να δώσει την premium αίσθηση που έχουν οι ναυαρχίδες των εταιρειών.

Βασικά το μαύρο πλέον κοιτάω να το αποφεύγω στο κινητό,όμως στην συγκεκριμένη περίπτωσή το 4x το χρώμα του είναι το μαύρο,δείχνει πολύ πιο όμορφο,πιο πολυτελές,τονίζονται οι λεπτομέρειές του νίκελ πλαστικού πού βρίσκεται στην συσκευή,στο λευκό πού το είχα πάρει πραγματικά το είχα μετανιώσει καθώς πριν το λευκό είχα το μαύρο,καμία σχέση.το δείχνει φθηνότερο...και δεν του αξίζει αυτό:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αλλου για αλλου με εβγαλε χθες το sygic στο περιστερι.. κυκλους σε πλατεια εκανε συνεχεια.. Leo σου ερχομαι...:)

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και τα καλυτερα νεα αυτα μιας και οι προηγουμενες "ανακοινωσεις" ελεγαν για πρωτο Q (τριμηνο) και οχι Η (εξαμηνο). Ας πουμε οτι ακομα ειναι ενθαρυντικο οτι δοκιμαζονται εκδοσεις και βγαινουν νεες χωρις προσβαση σε εμας. Μηπως το ανακοινωσαν το εξαμηνο αναφερομενοι σε ολες τις συσκευες μαζι πχ να παρει το L9 αναβαθμιση μεσα στο Φλεβαρη και το 4Χ τον Μαιο , η και αναποδα χωρις προφανως να εξειδικευει το καθε μοντελο η ακομα δωσανε οριζοντα εξαμηνου και αν τα ενημερωσουν στο 3μηνο μεσα να εχουν να λεμε και για "ευχαριστη εκπληξη" εκ μερους τους.

 

Φυσικα να μην παει η ιστορια σαν το 2Χ...και πιασουμε Νοεμβρη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

και εγώ είμαι αναγκασμένος να αγοράσω από Γερμανό ή Cosmote λόγω επδότησης μετά από έγκριση... Και είμαι ψιλοξενερωμένος με την εκδοχή να πάρω άσπρο... :O

 

Aπλως πας στον Γερμανο και του λες οτι θελεις μαυρο.Μπορει να περιμενεις λιγο ΑΝ δεν το εχουν εκεινη την ωρα αλλα παει στο καλο θα βρουν να στο φερουν.Επειδη ειναι ενα γενικα ομορφο κινητο το οποιο θα πληρωσεις και θα ασχοληθεις μαζι του,θα παιξεις μαζι του, θα το σκαλισεις κτλ κτλ μην το παρεις σε ενα χρωμα που δεν το γουσταρεις 100%.;)

Link to comment
Share on other sites

κανα λινκ με την επιση ρομ την πιο φρεσκια?

και ενα οδηγο επαναφορας αν υπαρχει

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις θεμα με το sygic?ειχα κανει πριν μια εβδομαδα εγκατασταση την εφαρμογη κατεβασμενη απο ενα απο τα γνωστα "μαγαζακια" και ενω λειτουργουσε κανονικα μεχρι σημερα σαν αγορασμενη,σημερα που συνδεθηκα σε wifi ετρεξε μονη της και μου εβγαλε 2 days left :confused: καμια ιδεα?σας λειτουργει κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

κανα λινκ με την επιση ρομ την πιο φρεσκια?
http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=352967050029416

και ενα οδηγο επαναφορας αν υπαρχει
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2069723
Link to comment
Share on other sites

Aπλως πας στον Γερμανο και του λες οτι θελεις μαυρο.Μπορει να περιμενεις λιγο ΑΝ δεν το εχουν εκεινη την ωρα αλλα παει στο καλο θα βρουν να στο φερουν.Επειδη ειναι ενα γενικα ομορφο κινητο το οποιο θα πληρωσεις και θα ασχοληθεις μαζι του,θα παιξεις μαζι του, θα το σκαλισεις κτλ κτλ μην το παρεις σε ενα χρωμα που δεν το γουσταρεις 100%.;)

 

Μακάρι ρε μαν να είναι τόσο απλό...

 

Γιατί στο site τους δεν το έχουν καν σε μαύρο, ενώ το L9 το έχουν και στα δύο χρώματα

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήταν να το πάρω κι εγώ στο Site τότε θυμάμαι το είχε μόνο σε λευκό.Ενώ κάνα μήνα πριν και στα δύο.Όταν πήγα όμως στον Γερμανο στην περιοχή μου (επαρχια) να ρωτήσω από περιέργεια μου είπε ότι όντως ετοιμοπαραδοτο το είχαν σε λευκο αλλά αν το ήθελα σε μαύρο θα κοιτούσαν στην αποθήκη και σε λίγες μέρες θα το έφερναν.ότι δηλαδη μπορούσε να βρεθεί.Όπως σου είπα αν το θες σε μαύρο και μόνο ξεκαθάρισε το.Πάει στο καλό να μην μπορούν να το βρουν.
Link to comment
Share on other sites

Όταν ήταν να το πάρω κι εγώ στο Site τότε θυμάμαι το είχε μόνο σε λευκό.Ενώ κάνα μήνα πριν και στα δύο.Όταν πήγα όμως στον Γερμανο στην περιοχή μου (επαρχια) να ρωτήσω από περιέργεια μου είπε ότι όντως ετοιμοπαραδοτο το είχαν σε λευκο αλλά αν το ήθελα σε μαύρο θα κοιτούσαν στην αποθήκη και σε λίγες μέρες θα το έφερναν.ότι δηλαδη μπορούσε να βρεθεί.Όπως σου είπα αν το θες σε μαύρο και μόνο ξεκαθάρισε το.Πάει στο καλό να μην μπορούν να το βρουν.

 

Θα το κάνω έτσι... Το πολύ πολύ το βάζω σε σολάριουμ μετά

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να κατέχω το κινητό άλλα ψήνομαι να το κάνω, το λευκό μου φαίνεται πιο όμορφο στο μάτι. Άποψη μου πάντα!!!!!!

 

Από τα βίντεο κι εμένα μου άρεσε το λευκό,όταν το πήρα με έπιασε μία απογοήτευση.

Ωστόσο σήμερα απόκτησα ένα μαύρο από τον φίλο και μέλος manwlis.ήμουν σε δίλημμα,one x?η lg,το one x αν και μου αρέσει σαν συσκευή δεν ήθελα να ανεβω σε budget.

Για το s3 ουδείς λόγος,δεν θέλω πλέον ζημιαρικα κινητά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Από τα βίντεο κι εμένα μου άρεσε το λευκό,όταν το πήρα με έπιασε μία απογοήτευση.

Ωστόσο σήμερα απόκτησα ένα μαύρο από τον φίλο και μέλος manwlis.ήμουν σε δίλημμα,one x?η lg,το one x αν και μου αρέσει σαν συσκευή δεν ήθελα να ανεβω σε budget.

Για το s3 ουδείς λόγος,δεν θέλω πλέον ζημιαρικα κινητά.

Κι απ οτι διαβαζα τα post σου (παντα με ενδιαφερον επειδη αλλαζεις πολλες συσκευες) το εκθειαζες παντα σε σχεση με ολα τα αλλα το S3, τι αλλαξε ετσι ξαφνικα Γιαννη?
Link to comment
Share on other sites

Κανενα προγραμμα που να ρυθμιζεις καθε ποτε θα συνχρονιζονται οι εφαρμογες για ενημερωσεις υπαρχει? το yahoo mail ας πουμε δεν σταματαει να τρεχει στο παρασκηνιο και δεν μου δινει επιλογες για το καθε ποτε να ψαχνει για ενημερωσεις.

Υγ. Δεν εχω root (ακομα)

Υγ2. Σημερα με 2 φορτισεις το κινητο εκανε 5 ωρες Για να πεσει στο 99%. Απο τις 8 η ωρα ειμαι αυτη η στιγμη στο 82 με μετρια Χρηση. Μην ξανακουσω παραπονο για μπαταρια...

Edited by leris2
Link to comment
Share on other sites

Από τα βίντεο κι εμένα μου άρεσε το λευκό,όταν το πήρα με έπιασε μία απογοήτευση.

Ωστόσο σήμερα απόκτησα ένα μαύρο από τον φίλο και μέλος manwlis.ήμουν σε δίλημμα,one x?η lg,το one x αν και μου αρέσει σαν συσκευή δεν ήθελα να ανεβω σε budget.

Για το s3 ουδείς λόγος,δεν θέλω πλέον ζημιαρικα κινητά.

Γιάννη, γιατί σε έπιασε απογοήτευση; το αναλύεις λίγο; αν είναι να πάω για το μαύρο!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Κι απ οτι διαβαζα τα post σου (παντα με ενδιαφερον επειδη αλλαζεις πολλες συσκευες) το εκθειαζες παντα σε σχεση με ολα τα αλλα το S3, τι αλλαξε ετσι ξαφνικα Γιαννη?

 

οταν αλλαζεις 3 s3 και τα 2 παρουσιαζουν τρομερο προβλημα που αναφερω και στο θεμα με τα παραπονα του s3 τοτε μονο ευχαριστημενος που δε μπορω να ειμαι.μηπως το ματιασα?δε νομιζω,γιατι και στα διαφορα φορουμς λεγονται διαφορα για το s3 ακομα και για ξαφνικους θανατους.

το top για μενα ειναι το one x,αλλα κανω υπομονη λογω m7 που ειναι αλλη κλαση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αυτο : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4400781#post4400781

Μου φαινεται πολυ περιεργο που ξαναγυρνας... :P

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αυτο : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4400781#post4400781

Μου φαινεται πολυ περιεργο που ξαναγυρνας... :P

Καθόλου περίεργο,για φτηνο τετραπυρινο μια χαρα ειναι,κι αν δεν ηταν ανταλλαγη στην μεση οπως επισης κι αν δε περιμενα το m7,σαφως και δε θα το επαιρνα,και θα προτιμουσα one x+,δεν αναιρω άλλωστε τίποτα απο όσα έγραψα.

Πως το εννοεις το τοπ?

τι εχει το oneX που δεν εχει το 4Χ?

μηπως ειναι πιο γρηγορο? (ειμαι σχεδον πεπεισμενος πως οχι)

ειναι πιο καλη η κατασκευη του? (νομιζω παλι πως οχι)

σαρεσει το unibody? (παω πασο :wacko:)

Τα χω ξαναγράψει,γούστα ειναι αυτά

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω στα γούστα, αλλά όταν διαλέγεις κάτι κατώτερο μήπως πρέπει να ξανασκεφτείς το γούστο σου ?

Ακόμη προσπαθώ να καταλάβω γιατί προτιμάς το one x....

 

Ποιος ο λόγος να πάρω πάλι one x όταν πολυ σύντομα θα έχω στα χέρια μου το ανώτερο m7,πάνω απο 300 ευρω δεν διεθετα αυτη την περιοδο για κανένα τηλέφωνο,300 ευρω λοιπόν one x δεν βρίσκω,οπότε προτίμησα του φίλου Μάνου.

Στο one x τι να Πω.ολα ειναι αντικειμενικά και θέμα γουστου,εγώ ας πούμε δεν βάζω το lg ίσα με το one x.κι αυτο που λέω στην ουσία δε με συμφέρει γιατι αυριο μεθαύριο αγγελία πάλι θα το χω το lg.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...