Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Downgrade σε gingerbread πως κανω; εχω την γαλλικη I8160PXXMF1. Θελω να εχω τη μεγιστη δυνατη RAM. Αν δεν βαλω παλι GB και ξαναπερασω την JB, ποια διαδικασια να ακολουθησω για να εχω τη μεγιστη δυνατη RAM;

 

@Yoda ευχαριστω θα ασχοληθω καποια στιγμη να το κανω.

Edited by Treleas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...Αν δεν βαλω παλι GB και ξαναπερασω την JB, ποια διαδικασια να ακολουθησω για να εχω τη μεγιστη δυνατη RAM;

 

1. Wipe Data+Cache

2. Βάζεις την ΜΒ4 ΜΕ Re-Partition

3. Wipe Data+Cache

4. Βάζεις την MF1 ΧΩΡΙΣ Re-Partition

5. Wipe Data+Cache

6. Έτοιμος με JB και 625ΜΒ RAM για να ξαναστήσεις τις εφαρμογές σου

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

1. Wipe Data+Cache

2. Βάζεις την ΜΒ4 ΜΕ Re-Partition

3. Wipe Data+Cache

4. Βάζεις την MF1 ΧΩΡΙΣ Re-Partition

5. Wipe Data+Cache

6. Έτοιμος με JB και 625ΜΒ RAM για να ξαναστήσεις τις εφαρμογές σου

 

1,ΜΒ4, MF1 τι ειναι και που τα βρισκω;

2,Πως τα βαζω, με τι προγραμμα;

3,Πως κανω το wipedata+cache;

4,Αυτο ειναι το rooting;

Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι ασχετος..

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι ασχετος..

Eαν δεν έχεις τις βασικές γνώσεις καλό είναι τότε να μη μπλέξεις με flashαρίσματα firmwares

γιατί μπορεί να κάνεις ζημιά στο κινητό σου.

 

Ολα όσα ρωτάς έχουν αναφερθεί σε αυτό το thread. (Ολα τα παιδιά που γράφουν εδώ έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά)

Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις σιγά σιγά να διαβάζεις και θα λυθούν όλες οι απορίες σου.

Μην μπεις κατευθείαν στα βαθιά με αλλαγές firmware.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας τα βήματα της επιτυχίας σου

 

Με τα σωστά βήματα που ανεφερε ο yoda...root...nova launcher. ..και greenify. ...:clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

Με τα σωστά βήματα που ανεφερε ο yoda...root...nova launcher. ..και greenify. ...:clap::clap:

 

Οπότε πέρα απο το σκορ στο Antutu οι ρυθμήσεις του φίλου Yoda πραγματικά θυμίζουν ευχρηστία τύπου GB?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα σπαστικο προβλημα απο οταν εβαλα την jb.

κατα τη διαρκεια μιας κλησης και ενω μιλαω με το bluetooth ξαφνικα παει ο ηχος στο κινητο και δεν ακουω τιποτα στο ακουστικο αλλα η οθονη της κλησης δειχνει κανονικα οτι στελνει στο bluetooth. εχει παρατηρησει κανεις παρομοιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πέρα απο το σκορ στο Antutu οι ρυθμήσεις του φίλου Yoda πραγματικά θυμίζουν ευχρηστία τύπου GB?

 

Ναι όντως το κινητό με τον καιρό έχει καλυτερη απόκριση ....επισημαινω το nova...greenify. ..

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως το κινητό με τον καιρό έχει καλυτερη απόκριση ....επισημαινω το nova...greenify. ..

 

Τότε παρόλο που δεν θέλω να «ρουτάρω» το κινητό και λόγω εγγύησης αλλα και επειδή είμαι αρχάριος στο android μάλλον θα σε ακολουθήσω. Έλεγα να περιμένω την επίσημη MG2 αλλά τα lag και τα διαφορα άλλα κολλήματα εχουν αρχήσει να γίνονται ανυπόφορα ήδη. Στην τελική αν γινει κατι μηδενίζω το counter και είμαι οκ. Αλήθεια με ποιο τροπο ρουταρισες το κινητο? εχεις να επισημάνεις καποιο συγκεκριμενο post?

Edited by avades_vico
Link to comment
Share on other sites

Κ στο σερβις να το πας προβλημα δε θα βρουν

 

ρε παιδια εχω ενα σπαστικο προβλημα απο οταν εβαλα την jb.

κατα τη διαρκεια μιας κλησης και ενω μιλαω με το bluetooth ξαφνικα παει ο ηχος στο κινητο και δεν ακουω τιποτα στο ακουστικο αλλα η οθονη της κλησης δειχνει κανονικα οτι στελνει στο bluetooth. εχει παρατηρησει κανεις παρομοιο προβλημα;

 

Παλικαρε ειναι θεμα του jb κ εγω ειχα το ιδιο προβλημα με το που αναβαθμισα εγω εχω το 8160p με το NFC το πηγα 2 φορες στο σερβις προβλημα δε βρεθηκε στη συσκευη κ ετσι οπως αρχισε ετσι κ σταματησε απο μονο του!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια απο οποιονδήποτε γνωρίζει και είναι διαθέσιμος θελω να κανω Flash αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2389395 εχω κατεβασει το odin μπαίνω σε downloading mode συνδέω την συσκευή μέσω usb ανοίγω το pda αρχειο αλλα δεν μου βγάζει σε κανένα com το κινητό για να φλασάρω το αρχείο. Τι κάνω λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια απο οποιονδήποτε γνωρίζει και είναι διαθέσιμος θελω να κανω Flash αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2389395 εχω κατεβασει το odin μπαίνω σε downloading mode συνδέω την συσκευή μέσω usb ανοίγω το pda αρχειο αλλα δεν μου βγάζει σε κανένα com το κινητό για να φλασάρω το αρχείο. Τι κάνω λάθος?

 

Ασε με να μαντεψω: δεν εχεις συνδεσει απ ευθειας το κινητό σου με τον υπολογιστη, αλλα μεσω USB-Hub μηπως?

Πηγαινε απ ευθείας σε θυρα USB του υπολογιστη σου.

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια απο οποιονδήποτε γνωρίζει και είναι διαθέσιμος θελω να κανω Flash αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2389395 εχω κατεβασει το odin μπαίνω σε downloading mode συνδέω την συσκευή μέσω usb ανοίγω το pda αρχειο αλλα δεν μου βγάζει σε κανένα com το κινητό για να φλασάρω το αρχείο. Τι κάνω λάθος?

 

Δικο μου λάθος τελίκα ζητώ συγνώμη ήμουν σε recovery mode και οχι σε downloading mode. :wacko:

Είμαι καινούριος σε αυτα οπότε μαθαίνω ακόμα! Πάντως μετά το φλασάρισμα εχω 624MB και σαν πρώτη τροποποίηση στο κινητό ειμαι ευχαριστημένος!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά

Ξέρει κανείς σε ποιον φάκελο είναι αποθηκευμένα τα ringtones της συσκευής, γιατί επέλεξα ένα mp3 που έριξα χύμα στην sd κάρτα και τώρα δεν βρίσκω τα γνήσια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.εχω περασει καποια εκδοση JB δε θυμαμαι ποια.θελω να κανω Downgrade σε gingerbread 2.3.6 ελληνικη,ωστε να περασω μετα την ελληνικη JB.

Που μπορω να βρω την gingerbread 2.3.6 και πως την περναω;

 

ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

ακολουθησα εδω http://www.ibtimes.co.uk/articles/455579/20130410/galaxy-ace2-i8160-android412-jellybean-downgrade-gingerbread.htm αλλα οταν αποσυμπιεζω μου βγαζει ενα αρχειο μονο και ενα dll.

 

τι κανω λαθος;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.εχω περασει καποια εκδοση JB δε θυμαμαι ποια.θελω να κανω Downgrade σε gingerbread 2.3.6 ελληνικη,ωστε να περασω μετα την ελληνικη JB.

Που μπορω να βρω την gingerbread 2.3.6 και πως την περναω;

 

ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

ακολουθησα εδω http://www.ibtimes.co.uk/articles/455579/20130410/galaxy-ace2-i8160-android412-jellybean-downgrade-gingerbread.htm αλλα οταν αποσυμπιεζω μου βγαζει ενα αρχειο μονο και ενα dll.

 

τι κανω λαθος;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2141930 για κοιτα εδω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δηλαδή δεν είστε ευχαριστημένοι με την 4.1.2 jelly bean στο ace 2??Ας πούνε κάποιοι που το έχουν αναβάθμισή τι προβλήματα αντιμετωπίζουν.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

 

εχω κατεβασει το firmware του οποιου ο φακελος περιεχει ενα μονο αρχειο σε μορφη HOME.tar.md5.

Χρειαζονται τα

a) CODE_GT-I8160XXLK6_CL1211243_REV00_SEC_KEY_LK6-4G.tar.md5

 

b) CSC_GT-I8160-MULTI-CSC-0XELF1_SEC_KEY_4G.tar.md5

 

c) GT-I8160_EUR_XX_4G.pit

 

τα οποια οταν ξεζιπαρω δεν υπαρχουν.

 

Τι κανω;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αναβάθμιση σε 4.1.2 jb για τα κινητά της cosmote μέσω kies ?

Προσπάθησα μέσω kies αλλα μου λέει ότι έχω της τελευταία έκδοση (2.3.6)

Πρέπει να κάνω την αναβάθμιση με το odin ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αναβάθμιση σε 4.1.2 jb για τα κινητά της cosmote μέσω kies ?

Προσπάθησα μέσω kies αλλα μου λέει ότι έχω της τελευταία έκδοση (2.3.6)

Πρέπει να κάνω την αναβάθμιση με το odin ?

Μήπως το κινητό σου δεν είναι Ελληνικό (EUR) αλλά είναι παραεισαγωγής και έχει άλλη σαν default χώρα?

Η Ελλάδα έχει πάει σε JB αλλά όχι όλες οι χώρες.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση , είναι σίγουρο κινητό της cosmote, γιατί όταν το ανοίγω εμφανίζει το logo της cosmote , και έχει τις άχρηστες εφαρμογές της cosmote !

Όταν το συνδέω με το kies μου δείχνει ότι έχω , current firmware version :PDA:LK2/PHONE:LH3/CSC:LK1(COS) . Καμια ιδεα …

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση , είναι σίγουρο κινητό της cosmote, γιατί όταν το ανοίγω εμφανίζει το logo της cosmote , και έχει τις άχρηστες εφαρμογές της cosmote !

Όταν το συνδέω με το kies μου δείχνει ότι έχω , current firmware version :PDA:LK2/PHONE:LH3/CSC:LK1(COS) . Καμια ιδεα …

 

έχεις "ειδική" έκδοση ρομ για κοσμοτέ, πρέπει να περιμένεις αν βγάλει η κοσμοτέ την δική της. ή ίσως, να παραγγείλει στην σάμσουνγκ να της δώσει την ρομ; δεν ξέρω πως δουλεύει το σύστημα. πάντως δεν παίρνεις μέσω κιες τις ενημερώσεις που παίρνουν τα "καθαρά" τηλέφωνα στον ίδιο χρόνο.

 

Να ξαναπώ ότι η υλοποίηση της JB ΔΕΝ είναι καλή στο τηλέφωνο και δεν χάνετε τίποτα; Το ξαναείπα... Αν ασχοληθούν να το στρώσουν... Για την ώρα είναι πιο "αργό" από το παλιό μου μονοπύρηνο με την μισή ραμ και 4.0.4...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...