Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου μπορείς να μου δώσεις ενα λινκ για την cm.11 που μου λες, μαζί με gapps;

Ευχαριστώ πολύ!

 

Το επίσημο θρεντ είναι εδώ : forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2555021

 

Ελπίζω να σε βολέψει :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μπορείς να μου δώσεις ενα λινκ για την cm.11 που μου λες, μαζί με gapps;

Ευχαριστώ πολύ!

Στην υπογραφή μου μπορείς να βρεις οδηγίες σχετικά με την εγκατάσταση της cm11.

Link to comment
Share on other sites

Στην υπογραφή μου μπορείς να βρεις οδηγίες σχετικά με την εγκατάσταση της cm11.

 

 

Ιδιος τροπος εγκατάστασης δεν είναι για όλες τι cm;

Και αν μπορείτε να μου δώσετε ενα λινκ για το ποια cm.11 να διαλεξω δηλ ποια είναι η καλύτερη!! + γκαπς!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορώ να βρω από Ελλάδα μπαταρία για το κινητό οικονομική;να μην περιμένω τόσο καιρό από eBay.αν κάποιος ξέρει ας δώσει και λινκ
Link to comment
Share on other sites

 

μωρε και εγω εδω ειδα αλλα αυτες δεν γραφουν για το κινητο αλλα για αλλα.ειναι 1300 mAh.του ace 2 ειναι 1500

Link to comment
Share on other sites

μωρε και εγω εδω ειδα αλλα αυτες δεν γραφουν για το κινητο αλλα για αλλα.ειναι 1300 mAh.του ace 2 ειναι 1500

 

αν πατησεις το link σου βγάζει δυο αποτελέσματα, το πρώτο ειναι όπως το 1300, αλλά το δευτερο ειναι η 1500αρα που ειναι για το κινιτό μας

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

αν πατησεις το link σου βγάζει δυο αποτελέσματα, το πρώτο ειναι όπως το 1300, αλλά το δευτερο ειναι η 1500αρα που ειναι για το κινιτό μας

 

αυτο υπεθεσα και εγω!θα κοιταξω αλλιως ebay με 7 ευρω.ευχαριστω και τους 2 παντως

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε την cm11 του Rox σας βγαζει προβλημα φορτωσης το youtube..? 4 μερες τωρα μου βγαζει προβλημα κατα την αναπαραγωγη και δεν παιζει κανενα βιντεακι... καμιά λύση? επίσης έχει δοκιμάσει κανείς την 4.4.4 του Rox να μας πει τι λέει? Edited by dreamlord1970
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε την cm11 του Rox σας βγαζει προβλημα φορτωσης το youtube..? 4 μερες τωρα μου βγαζει προβλημα κατα την αναπαραγωγη και δεν παιζει κανενα βιντεακι... καμιά λύση? επίσης έχει δοκιμάσει κανείς την 4.4.4 του Rox να μας πει τι λέει?

 

Μετά την εγκατάσταση της 4.4.4 ακολουθώντας τις οδηγίες του Κύριλλου από εδώ το κινητό πετάει, φυσικά παίζει και youtube.

 

http://i.imgur.com/e4OHD04.png

Link to comment
Share on other sites

Ok πέρασα την 4.4.4.... θα την παρακολουθησω κανά δυο μέρες και θα δουμε... μέχρι τώρα τα παει μια χαρα .....

Επίσης θυμάται κανεις τις ρυθμίσεις για το Spirit radio να μου τις στείλει σε pm?

Link to comment
Share on other sites

Ok πέρασα την 4.4.4.... θα την παρακολουθησω κανά δυο μέρες και θα δουμε... μέχρι τώρα τα παει μια χαρα .....

Επίσης θυμάται κανεις τις ρυθμίσεις για το Spirit radio να μου τις στείλει σε pm?

 

Η ρύθμιση για το spirit fm είναι

method \"Galaxy s3/Note/s2_ics

Band \world 100khz

audio\volume scale\ 30

debug \fm chip\automatic

 

 

αντιγραφή από ποστάκι κάποιου εδώ μέσα, το είχα σε αρχείο κειμένου....

 

 

Για το youtube στο XDA έλεγαν ότι φταίνε κάποιες αλλαγές στην ίδια την εφαρμογή και ότι αν γυρίσει κανείς σε προηγούμενη έκδοση λύνεται το πρόβλημα.

Edited by amyroukai
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!!!!!

Να ρωτησω και κατι off topic.... εχω ενα κινεζικο mixc G7108 το οποιο εχει android 4.4 αλλα δεν εχει Ελληνικα... αν του περασω την CM11 του rox που εχει για το δικο μας Ace 2 θα έχει λετε θεμα?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!!!!!

Να ρωτησω και κατι off topic.... εχω ενα κινεζικο mixc G7108 το οποιο εχει android 4.4 αλλα δεν εχει Ελληνικα... αν του περασω την CM11 του rox που εχει για το δικο μας Ace 2 θα έχει λετε θεμα?

 

Η CM11 του Rox κάνει μόνο για το Ace 2, για κανένα άλλο κινητό!!

Link to comment
Share on other sites

kyrille υπαρχει γιατρεια για την κινεζια η την πατησα?

 

Cyanogenmod αποκλείεται. Γενικά σε κινεζιές δεν υπάρχουν πολλά mods.

Link to comment
Share on other sites

Κυριλε σε παρακαλώ πες μου ποια αξιόπιστη cm.11 να βάλω για να βάλω γιατί η 10.2 που έχω κολλάει πλεον!!

 

Εγώ έχω αυτή και ειναι μια χαρά, http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2555021

Εχω βάλει και τον αυτόν τον Kernel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2724947

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτή και ειναι μια χαρά, http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2555021

Εχω βάλει και τον αυτόν τον Kernel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2724947

 

 

 

Οτάν παταω για να κατεβασω μου βγάζει πολλές, ποια να καταβασω (ημερομηνία)..

Και ο κερνελ σε τι με βοηθάει;

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές σε 2.3.6 κολλάει τρελά η πληκτρολόγηση.

 

Τι συμβαίνει? Καμία ιδέα.?

 

Δείχνει ότι γράφει αλλά δεν εμφανίζει λέξεις

Edited by GV_
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές σε 2.3.6 κολλάει τρελά η πληκτρολόγηση.

 

Τι συμβαίνει? Καμία ιδέα.?

 

Δείχνει ότι γράφει αλλά δεν εμφανίζει λέξεις

 

Και εμένα εδώ και 3-4 μέρες. Για να μπορέσω να γράψω πρέπει να πατήσω το πίσω ώστε να κλείσει το πληκτρολόγιο και μετά να ξαναπατήσω να γράψω. Αυτή η επανάληψη πρέπει να γίνει 4-5 φορές μέχρι να καταφέρω να γράψω. Τι φταίει δεν έχω βρει ακόμα. Κάποια ενημέρωση πρέπει να έκανε την ζημιά γιατί εφαρμογή δεν έχω βάλει καμία εδώ και 2-3 μήνες.

android: 2.3.6 GingerBread ---> 4.4.4 KitKat

firmware: XXLD8 ---> XXNB1

kernel: stock ---> A2N Kernel

launcher: TouchWiz v4.0 U ---> NovaLauncher

recovery: stock ---> CWM

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα εδώ και 3-4 μέρες. Για να μπορέσω να γράψω πρέπει να πατήσω το πίσω ώστε να κλείσει το πληκτρολόγιο και μετά να ξαναπατήσω να γράψω. Αυτή η επανάληψη πρέπει να γίνει 4-5 φορές μέχρι να καταφέρω να γράψω. Τι φταίει δεν έχω βρει ακόμα. Κάποια ενημέρωση πρέπει να έκανε την ζημιά γιατί εφαρμογή δεν έχω βάλει καμία εδώ και 2-3 μήνες.

 

 

 

Έχεις κανέναν launcher στο κινητό σου? Εγώ είχα τον TSF όπου από εχθές δοκίμασα να τον βγάλω και να εχω τον προεπιλεγμενο της Samsung και δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά διορθώθηκε το πρόβλημα. Μέχρι σήμερα τουλάχιστον όσο εχω γράψει που είναι αρκετά σε νετ και viber den μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα.

 

Διορθωση: Δεν ειναι αυτο, σχετιζεται με το Airdroid ή το Clean Master. Ολα μου δουλευαν σωστα μεχρι που χρειαστηκε να πατησω στο Airdroid το Tasks - All tasks - Kill και να πατησω και το Ενισχυση μνημης του Clean Master και αμεσως μετα απο αυτα μου εκανε το προβλημα με τα μηνυματα.

 

Δεν εχω εντοπισει ακομα συγκεκριμενα πιο απο τα 2 προγραμματα κανει το προβλημα

Edited by GV_
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...