Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδη αν περασεις με odin μια στοκ ρομ,μηδενιζει κ ο counter? εχω κατεβασμενη και την MG2.ειναι καλυτερη ελληνικη JB που μου προτεινεις?

 

Ναι με odin μηδενιζεται ο counter.....εγω εχω την MF1 την ελληνικη κατεβασμενη γιατι εκανα με τα kies την αναβαθμιση απο gb σε jb και μου δειξε αυτη διαθεσιμη.....και ειναι και μια χαρα οποτε δεν ψαχνομαι παραπερα...Το χω κανει παλιοτερα και το χω μετανιωσει...(με αλλο κινητο)...Παντως η MF1 ειναι κομπλεε και η MG2 καλη ειναι εχω ακουσει...!!! ;)

Galaxy pro ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειχα περασει μεσω odin την εκδοση 4.1.2 καποιας χωρας πριν κυκλοφορησει στην ελλαδα το λογισμικο..το κινητο μου εξαρχης ειναι απο ελλαδα (cosmote)

so αφου εβαλα την 4.1.2 (δεν θυμαμαι ποιας χωρας) μετα απο μερες ηρθε και στην ελλαδα το fw..οποτε εβαλα μεσω odin παλι το fw το ελληνικο..και υπαρχει θεμα..

οτι fw και να βαλω πλεον στο kies μου το αναγνωριζει ως (XEO) ορστε και φωτο http://img89.imageshack.us/img89/2494/54sh.png

οποτε προτεινεται καποιο καλο csc για να το αλλαξω..δοκιμασα αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector

αλλα το κινητο μου δεν ειναι rooted..και δεν θελω να το root-αρω

 

Φιλε θα κατεβασεις απ τον xda forum την gingerbread 2.3.6 την ρωσικη....θα το δεις αν το ψαξεις το λεει οτι ειναι ρωσικη....και επισης πιο πισω στη συζητηση υπαρχουν και διαθεσιμα λινκ...περνα με odin την ρωσικη στο κινητο σου(αυτη θες πρωτα γτ ειναι η πιο ολοκληρωμενη ρομ)και αφου την περασεις κανονικα θα κατεβασεις την ελληνικη gingerbread 2.3.6...και γι αυτην υπαρχει λινκ πιο πισω...και περνα την παλι με οdin...μολις την περασεις και ανοιξεις το κινητο σου πηγαινε εκει που παιρνεις τηλεφωνο και πατα #*272*και_εδω_το_ιμει_του_κινητου_σου....(ειναι ενας αριθμος γραμμενος πανω στο κουτι της συσκευης)και μετα #...δλδ...(#*272*ιμει#)...θα σου βγαλει τις ρομ καποιων χωρων...εσενα λογικα θα ναι (ΧΕΟ) πολωνικη...προχωρα κατω και βρες την (ΕUR ή ΕUP καπως ετσι δεν θυμαμαι καλα...που ναι η ελληνικη...θα την βρεις δεν υπαρχει αλλη παρομοια...και πατα install...θα στην βαλει το κινητο μονο του...μετα αφου ανοιξει πηγαινε στα kies και θα δεις στο λογιαμικο οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση...πατα οκ για να την κανεις...θα την κανει μονο του...τελος...ειναι ελληνικη πλεον

Galaxy pro ;)
Link to comment
Share on other sites

Όταν περνάμε μια stock rom δεν μηδενίζεται ο counter,απλά χάνεται το root που είχαμε κάνει.Για να μηδενίσει ο counter θα πρέπει να το κάνεις από την εφαρμογή triangle away.
Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν περασεις με odin μια στοκ ρομ,μηδενιζει κ ο counter? εχω κατεβασμενη και την MG2.ειναι καλυτερη ελληνικη JB που μου προτεινεις?

 

 

Κοιτα τα pm σου!

Link to comment
Share on other sites

TO ΔΕΥΤΕΡΟ UPDATE ΑΠΟ MACLAW - CM11 (4.4.2 JB)

14.12.2013

 

ΜaclawStudio Infos

 

Flashable with any recovery!

Do full backup before installation and wipe data/cache (factory reset) after installation (only from stock ROM).

If you’re updating from other CM10.1/10.2/11.0 version, you don’t have to perform a wipe!

 

Changelog:

CM sources update

big optimization p. #1 & #2

letter in easteregg is K again

Odin package also updated

 

 

Features:

2D/3D HW Acceleration

audio (both speakers/headphones/microphone)

GPS and A-GPS – fast fix getting

Glonass navigation

compass

sensors

Wi-fi

Bluetooth 4.0 with LE support A2DP

all native tethers (Wifi/BT/USB)

Google Play

CM11 functionallity

CPU sleep mode

MTP

ADB

no tearing

tripple buffering

YouTube HQ

Wifi direct

external storage

camera

video playing

SELinux (temporary disabled)

BLN (backlight notifications) support

offline charging

auto EFS backup

New BT/GPS/offline charging/sensors drivers – no longer buggy Samsung’s ones!

built using Linaro toolchain

also flashable via Odin

 

Issues

none

 

MaclawStudio Home: http://maclaw.pl/

DL Link: http://get.maclaw.pl/?id=308

Edited by cyx09
Link to comment
Share on other sites

Αισθητη διαφορα στην ταχυτητα, multitasking, πολυ πιο smooth στην επιφανεια και στο συρταρι εφαρμογων σε σχεση την 1η εκδοση του Maclaw 13.12.2013.

 

Κανενα απολυτως προβλημα!

έως και 20% περισσοτερη RAM σε σχεση με τα ιδια services που ετρεχα απο πισω.

Η μπαταρια κραταει πολυ περισσοτερο

 

Όσοι θελουν να κανουν την διαφορά στο κινητο τους - μπορουν να την βαλουν ανεπιφυλακτα!

 

Απο CM11 (13.12.20113) αναβαθμισα στην εκδοση 14.12.2013 χωρις wipa data/cache και dalvik cache

 

Εδω και το link του MX Player Pro 1.7.21 Final Official Εκδοση

Support Android 4.4.1, 4.4.2.

Fixed crashing on some Android 4.3 and 4.4 devices.

 

Δουλευει και HW!!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mxtech.videoplayer.ad&hl=el

Edited by cyx09
Link to comment
Share on other sites

Φιλε θα κατεβασεις απ τον xda forum την gingerbread 2.3.6 την ρωσικη....θα το δεις αν το ψαξεις το λεει οτι ειναι ρωσικη....και επισης πιο πισω στη συζητηση υπαρχουν και διαθεσιμα λινκ...περνα με odin την ρωσικη στο κινητο σου(αυτη θες πρωτα γτ ειναι η πιο ολοκληρωμενη ρομ)και αφου την περασεις κανονικα θα κατεβασεις την ελληνικη gingerbread 2.3.6...και γι αυτην υπαρχει λινκ πιο πισω...και περνα την παλι με οdin...μολις την περασεις και ανοιξεις το κινητο σου πηγαινε εκει που παιρνεις τηλεφωνο και πατα #*272*και_εδω_το_ιμει_του_κινητου_σου....(ειναι ενας αριθμος γραμμενος πανω στο κουτι της συσκευης)και μετα #...δλδ...(#*272*ιμει#)...θα σου βγαλει τις ρομ καποιων χωρων...εσενα λογικα θα ναι (ΧΕΟ) πολωνικη...προχωρα κατω και βρες την (ΕUR ή ΕUP καπως ετσι δεν θυμαμαι καλα...που ναι η ελληνικη...θα την βρεις δεν υπαρχει αλλη παρομοια...και πατα install...θα στην βαλει το κινητο μονο του...μετα αφου ανοιξει πηγαινε στα kies και θα δεις στο λογιαμικο οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση...πατα οκ για να την κανεις...θα την κανει μονο του...τελος...ειναι ελληνικη πλεον

καταρχην ευχαριστω για την απαντηση σου δευτερον..

να κανω ολη αυτην την διαδικασια η παλι τα ιδια θα χω;

ξερεις γιατι;γιατι παταω το #*272* ιμει# και μου γραφει mmi ολοκληρωμενο..και δεν κανει τπτ αλλο :/

Link to comment
Share on other sites

TO ΔΕΥΤΕΡΟ UPDATE ΑΠΟ MACLAW - CM11 (4.4.2 JB)

14.12.2013

 

ΜaclawStudio Infos

 

Flashable with any recovery!

Do full backup before installation and wipe data/cache (factory reset) after installation (only from stock ROM).

If you’re updating from other CM10.1/10.2/11.0 version, you don’t have to perform a wipe!

 

Changelog:

CM sources update

big optimization p. #1 & #2

letter in easteregg is K again

Odin package also updated

 

 

Features:

2D/3D HW Acceleration

audio (both speakers/headphones/microphone)

GPS and A-GPS – fast fix getting

Glonass navigation

compass

sensors

Wi-fi

Bluetooth 4.0 with LE support A2DP

all native tethers (Wifi/BT/USB)

Google Play

CM11 functionallity

CPU sleep mode

MTP

ADB

no tearing

tripple buffering

YouTube HQ

Wifi direct

external storage

camera

video playing

SELinux (temporary disabled)

BLN (backlight notifications) support

offline charging

auto EFS backup

New BT/GPS/offline charging/sensors drivers – no longer buggy Samsung’s ones!

built using Linaro toolchain

also flashable via Odin

 

Issues

none

 

MaclawStudio Home: http://maclaw.pl/

DL Link: http://get.maclaw.pl/?id=308

 

Gapps πέρασες του maclaw ή αλλο;

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακό πάντως, το πόσο γρήγορα βγήκε μια "trouble free" 4.4 ρομ... Την κατεβάζω, να δω τι λέει. Στην χειρότερη, ξαναγυρνώ στην 10.2.
Link to comment
Share on other sites

Την minimal εκδοση. Οταν περασα την 11-20131214 δεν χρειαστηκε να το ξαναπερασω.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2397942

Edited by cyx09
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Ο αδερφός μου έχει το Galaxy Ace II και φοράει Android 2.3.6 (εργοστασιακό χωρίς να χει κάνει ποτέ update). Μου λέει ότι που και που το κινητό τραβάει σκαλώματα και καταναλώνει γρήγορα μπαταρία και δεν είναι και τόσο smooth. Υπάρχει καμια έμπιστη επίσημη Rom - Αναβάθμιση να περάσω που να είναι επίσημο Release; Μου προτείνεται να περάσω καλύτερα καμια cusom rom και αν ναι πια είνια η καλύτερη και η πιο απροβήμάτιστη; Τι κύνδινοι και προβλήματα υπάρχουν με τις Custom Rom αν μπορείται να μου πείτε (π.χ εγγύηση κλπ).

 

Ευχαριστώ!!!

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω για την απαντηση σου δευτερον..

να κανω ολη αυτην την διαδικασια η παλι τα ιδια θα χω;

ξερεις γιατι;γιατι παταω το #*272* ιμει# και μου γραφει mmi ολοκληρωμενο..και δεν κανει τπτ αλλο :/

 

Εγω εκανα την διαδικασια αυτη αφου ειχα φλασαρει στο κινητο μου την ρωσικη ρομ 2.3.6 που σ λεγα...αν δεν το χεις κανει ειναι πιθανο να σ βγαλει αλλο αποτελεσμα απ αυτο που σ εξηγουσα..οποτε περνα την ρωσικη με odin και επειτα ξαναδοκιμασε...αν δεν σου βγαλει την λιστα με τις ρομς των χωρων...καθπως καο την ελληνικη..στειλε μου να το δουμε..;)

Galaxy pro ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Ο αδερφός μου έχει το Galaxy Ace II και φοράει Android 2.3.6 (εργοστασιακό χωρίς να χει κάνει ποτέ update). Μου λέει ότι που και που το κινητό τραβάει σκαλώματα και καταναλώνει γρήγορα μπαταρία και δεν είναι και τόσο smooth. Υπάρχει καμια έμπιστη επίσημη Rom - Αναβάθμιση να περάσω που να είναι επίσημο Release; Μου προτείνεται να περάσω καλύτερα καμια cusom rom και αν ναι πια είνια η καλύτερη και η πιο απροβήμάτιστη; Τι κύνδινοι και προβλήματα υπάρχουν με τις Custom Rom αν μπορείται να μου πείτε (π.χ εγγύηση κλπ).

 

Ευχαριστώ!!!

 

Καλησπερα φιλε....καταρχας ο αδερφος σου το χει ρουταρει το κινητο...????αν ναι θα χασει την εγγυηση...αν οχι ολα καλα....κατεβασε απ το play store την nova launcher...ειναι custom rom πλ καλη και απιστευτα smooth..αν και δυσκολο να εμφανιζει προβληματα στην 2.3.6!!!!προσεχε μην εχει τσιμπησει κανα ιο....δυσκολο αλλα ποτε δεν ξερεις...για οτι θες πες μου..:)

Galaxy pro ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Ο αδερφός μου έχει το Galaxy Ace II και φοράει Android 2.3.6 (εργοστασιακό χωρίς να χει κάνει ποτέ update). Μου λέει ότι που και που το κινητό τραβάει σκαλώματα και καταναλώνει γρήγορα μπαταρία και δεν είναι και τόσο smooth. Υπάρχει καμια έμπιστη επίσημη Rom - Αναβάθμιση να περάσω που να είναι επίσημο Release; Μου προτείνεται να περάσω καλύτερα καμια cusom rom και αν ναι πια είνια η καλύτερη και η πιο απροβήμάτιστη; Τι κύνδινοι και προβλήματα υπάρχουν με τις Custom Rom αν μπορείται να μου πείτε (π.χ εγγύηση κλπ).

 

Ευχαριστώ!!!

 

Αυτό με την μπαταρία πιθανότατα είναι από κάποια "κακιά" εφαρμογή. Αν δεις από τα στατιστικά της μπαταρίας, ίσως να φανεί ποιά καταναλώνει ρεύμα.

Επίσημη ρομ να περάσεις μόνος σου (εκτός από αυτήν με το KIES) και να μην χάσεις την εγγύηση; Δεν υπάρχει. Μπορείς δηλαδή, αλλά μετά πρέπει να μηδενίσεις και τον μετρητή φλασαρίσματος. Και δεν θα έχεις κανένα όφελος σε σχέση με το να κάνεις αναβάθμιση με το KIES.

Κίνδυνος να χαλάσεις το τηλέφωνό σου υπάρχει κάθε φορά που το πειράζεις. Αλλά αν ακολουθήσεις τις οδηγίες που έχει ο κάθε "κατασκευαστής" ρομ, ελαχιστοποιείς τους κινδύνους.

Από ότι βλέπεις, οι περισσότεροι εδώ έχουν κάποια έκδοση της Cyanogenmod και αρκετοί έχουν την ρομ του Κύριλλου. Αν διαβάσεις μερικές σελίδες πίσω, θα δεις πολλά και ίσως σε βοηθήσουν να διαλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Ο αδερφός μου έχει το Galaxy Ace II και φοράει Android 2.3.6 (εργοστασιακό χωρίς να χει κάνει ποτέ update). Μου λέει ότι που και που το κινητό τραβάει σκαλώματα και καταναλώνει γρήγορα μπαταρία και δεν είναι και τόσο smooth. Υπάρχει καμια έμπιστη επίσημη Rom - Αναβάθμιση να περάσω που να είναι επίσημο Release; Μου προτείνεται να περάσω καλύτερα καμια cusom rom και αν ναι πια είνια η καλύτερη και η πιο απροβήμάτιστη; Τι κύνδινοι και προβλήματα υπάρχουν με τις Custom Rom αν μπορείται να μου πείτε (π.χ εγγύηση κλπ).

 

Ευχαριστώ!!!

 

Σκαλωματα τρωνε ολες οι συσκευες - αναλογα τι τρεχεις ή τι τρεχει απο κατω.

Οσο αφορα το συγκεκριμενο μοντελο της Samsung μπορει να τρωει περισσοτερα διοτι ειναι μικρη συσκευη σε δυνατοτητες.

Η μπαταρια επισης καταναλωνεται γρηγοροτερα αναλογα τι εφαρμογες τρεχεις στο backround - το synch επισης καταναλωνει μπαταρια.

 

Εμπιστη Rom ειναι η official 4.1.2 της Samsung - απο εκει και περα απο Custom Roms ειναι η 10.2

 

Οσο αφορα περι εγγυηση κλπ - μπορεις να δεις πιο πανω στο topic του forum καποια post απο χρηστες για το ιδιο ακριβως θεμα.

Καλο ειναι να ριξεις μια ματια - δεν θα σου παρει πολυ χρονο και ετσι θα εχεις μια καλυτερη εικονα και γνωση για τα παραπανω.

 

Για μενα βαλε την CM 10.2 - θα δεις μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα και θα σου δωθει η ευκαιρια να παιξεις με την συσκευη διοτι γινεται πιο customisation το Ace II.

Ετσι θα αποκτησεις εσυ και ο bro σου καποια εμπειρια.

 

φιλικα

<cYx_09>

Link to comment
Share on other sites

Στην επισημη 2,3,6 το κινητο δεν εχει το παραμικρο προβλημα οποτε καποια εφαρμογη του δημιουργει το προβλημα. Αν δεν χρειαζεται κατι που να μπορει να του δωσει ή 4.1 ή και οι επομενες τοτε δεν υπαρχει κανενας λογος να κανει αναβαθμιση
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω... Ας πούμε κατεβάζουμε το ζιπ του paranoid android το όποιο έχει και μια μινιμαλ έκδοση google apps. Αν δεν θέλουμε κάτι, εστω και απο το μινιμαλ, μπορούμε να "πειραξουμε" το ζιπ, σβήνοντας το apk της εφαρμογής πριν την εγκατάσταση ή να την σβησουμε με κάποιο root explorer μετα;

 

Α ναι, έχει χρησιμοποιήσει κανεις το photosphere; δουλεύει στο τηλέφωνο μας;

Edited by amyroukai
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω... Ας πούμε κατεβάζουμε το ζιπ του paranoid android το όποιο έχει και μια μινιμαλ έκδοση google apps. Αν δεν θέλουμε κάτι, εστω και απο το μινιμαλ, μπορούμε να "πειραξουμε" το ζιπ, σβήνοντας το apk της εφαρμογής πριν την εγκατάσταση ή να την σβησουμε με κάποιο root explorer μετα;

 

Ποτε δεν θα εκανα κατι delete μεσα απο το συμπιεσμενο αρχειο....δεν ξερεις τι μπορει να συμβει.

Oταν θα ξεκινησει η εγκατασταση μπορει να ζητηθει το αρχειο και εσυ ηδη να το εχεις σβησει.....μπορει να σου μπλοκαρει ή να σου σταματησει η εγκατασταση.

(μιλαω παντα με την λογικη ενος κομπιουτερα για το συγκεκριμενο ερωτημα σου)

 

Πιο ασφαλες να το σβησεις μετα, φυσικα

 

Εγω χρησιμοποιω το Root App Delete

https://play.google.com/store/apps/details?id=zsj.android.uninstall&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Στην επισημη 2,3,6 το κινητο δεν εχει το παραμικρο προβλημα οποτε καποια εφαρμογη του δημιουργει το προβλημα. Αν δεν χρειαζεται κατι που να μπορει να του δωσει ή 4.1 ή και οι επομενες τοτε δεν υπαρχει κανενας λογος να κανει αναβαθμιση

 

Δεν εχεις και τοσο αδικο.

Βασικα απο πρακτικης λογικης το μονο αρνητικο ειναι, εαν κρατησεις την 2.3.6 καποιες εφαρμογες, παιχνιδια δεν θα δουλευουν γιατι τρεχουν σε νεα λειτουργικα +4.0

 

Κατι αντιστοιχο γινοταν και θα γινεται και στα PC/Windows.

Θες κατι σταθερο χωρις προβληματα αλλα αναγκαστικα βαζεις καινουργιο λειτουργικο για να υποστηριξει περισσοτερα και για καποιους γιατι θελουν να αναβαθμισουν και την οπτικη τους, αισθητικη στο κινητο τους!

 

φιλικα :worry:

<cYx_09>

Link to comment
Share on other sites

:pΤι νέο υπάρχει

Support Android 4.4.1, 4.4.2.

Fixed crashing on some Android 4.3 and 4.4 devices.

** Custom codec for MX Player 1.7.20 is not compatible with this version. Please install latest custom codec again.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mxtech.videoplayer.ad&hl=el

Edited by cyx09
Link to comment
Share on other sites

New release (20131215) of CM11.0 for Ace II is available!

 

Flashable with any recovery!

Do full backup before installation and wipe data/cache (factory reset) after installation (only from stock ROM).

 

If you’re updating from other CM10.1/10.2/11.0 version, you don’t have to perform a wipe!

 

Changelog:

CM sources update

big optimization p. #3

(testing) Wifi range improvements

(testing) longer battery life with Wifi on

Odin package also updated

 

 

DL Link:

http://get.maclaw.pl/?id=318

Edited by cyx09
Link to comment
Share on other sites

Έχει τα κολληματακια του το mclaw. Lag, όχι σε εκνευριστικο βαθμο, μισο-μεταφρασμενα μενού, το dolphin μου κρασαρει και έχει πρόβλημα στην αλλαγή απο πορτραίτο σε όρθιο και δεν κάνει σωστό ζουμ με το διπλό άγγιγμα, η κάμερα δουλεύει αλλά οι επιλογές της είναι μπέρδεμα, άλλα δείχνουν τα εικονίδια και άλλα γράφουν τα ταμπελακια... Φαντάζομαι ψάχνοντας θα βρω και άλλα. Θα την δουλεψω σήμερα, αν συνηθισω τα περίεργα της...

Α και δεν μπορώ να ανοιξω την sd με τους file browsers.

Ναι, τωρα που το είδα αυτό, πάω για επαναφορά του 10.2

 

Η οποία δεν γίνεται διότι ξαφνικα md5 error η εικόνα του backup, ουτε να φλασαρω την 10.2 από πανω... Ωραία. Για την ωρα, ταπεινή γνώμη, μακριά. Λέει κανένα πρόβλημα, δεν ισχυει επ'ουδενι. Όταν πάω σπίτι να δω πως θα την "στείλω". Μάλλον θέλει odin μια εργοστασιακή και παλι cwm και φλασαρισμα 10.2. :(

Edited by amyroukai
Link to comment
Share on other sites

Έχει τα κολληματακια του το mclaw. Lag, όχι σε εκνευριστικο βαθμο, μισο-μεταφρασμενα μενού, το dolphin μου κρασαρει και έχει πρόβλημα στην αλλαγή απο πορτραίτο σε όρθιο και δεν κάνει σωστό ζουμ με το διπλό άγγιγμα, η κάμερα δουλεύει αλλά οι επιλογές της είναι μπέρδεμα, άλλα δείχνουν τα εικονίδια και άλλα γράφουν τα ταμπελακια... Φαντάζομαι ψάχνοντας θα βρω και άλλα. Θα την δουλεψω σήμερα, αν συνηθισω τα περίεργα της...

Α και δεν μπορώ να ανοιξω την sd με τους file browsers.

Ναι, τωρα που το είδα αυτό, πάω για επαναφορά του 10.2

 

Eγω δεν ειδα καμια διαφορα σε lag σε σχεση με την 10.2 - ισα ισα εχω περισσοτερη free Ram απο καθε αλλη φορα.

 

Βαλε οπωσδηποτε Nova Launcher.

 

To dophin εμενα μου δουλευει κανονικοτατα

Τα menu οντως ειναι μισο-μεταφρασμενα - αλλα δεν με χαλαει

Στην αλλαγη landscape/portrait εχει bug - διορθωνεται με Nova, αλλαζοντας καποιες ρυθμισεις

Με την καμερα δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα - περα που δεν μπορεις να ρυθμισεις να γινονται save οι φωτογραφιες στην ExtCard

 

Οσο αφρορα τους browsers

Απλα κανε uninstall οτι file browser εχεις και ξαναπερασετα.

Ετσι εκανα εγω με τον browser μου και δουλεψε.

 

Τσεκαρισμενοι browsers που εχω δει και δουλεουν στην CM11 ειναι οι:

 

ES Browser

Solid Explorer

Total Commander

Stock CM11 Browser

 

Αν εχεις καποια απορια amyroukai - στειλε μου pm για να βρουμε μαζι την λυση!

 

StockRom: 4.1.2 MG2

CM 11: 20131215

Kitkat Theme Pro

Nova Launcher 2.3 Prime

_cYx09_

Edited by cyx09
Link to comment
Share on other sites

Έχει τα κολληματακια του το mclaw. Lag, όχι σε εκνευριστικο βαθμο, μισο-μεταφρασμενα μενού, το dolphin μου κρασαρει και έχει πρόβλημα στην αλλαγή απο πορτραίτο σε όρθιο και δεν κάνει σωστό ζουμ με το διπλό άγγιγμα, η κάμερα δουλεύει αλλά οι επιλογές της είναι μπέρδεμα, άλλα δείχνουν τα εικονίδια και άλλα γράφουν τα ταμπελακια... Φαντάζομαι ψάχνοντας θα βρω και άλλα. Θα την δουλεψω σήμερα, αν συνηθισω τα περίεργα της...

Α και δεν μπορώ να ανοιξω την sd με τους file browsers.

Ναι, τωρα που το είδα αυτό, πάω για επαναφορά του 10.2

 

Η οποία δεν γίνεται διότι ξαφνικα md5 error η εικόνα του backup, ουτε να φλασαρω την 10.2 από πανω... Ωραία. Για την ωρα, ταπεινή γνώμη, μακριά. Λέει κανένα πρόβλημα, δεν ισχυει επ'ουδενι. Όταν πάω σπίτι να δω πως θα την "στείλω". Μάλλον θέλει odin μια εργοστασιακή και παλι cwm και φλασαρισμα 10.2. :(

 

Το backup του CWM βγαίνει σε ένα φάκελο με όνομα την ημερομηνία και την ώρα νομίζω, αυτά δεν πρεπει να το αλλάζεις ή αν το έχεισ αλλάξει δεν πρέπει να βάλεις παρενθέσεις νομίζω για αυτό βγάζει md5 error, μου είχε τύχει.

Αν του έχει αλλάξει όνομα τότε απλά άλλαξε το πάλι και δώστου ένα ονομα μονο με γράμματα πχ. old

Και δες αν παίζει

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Έχει τα κολληματακια του το mclaw. Lag, όχι σε εκνευριστικο βαθμο, μισο-μεταφρασμενα μενού, το dolphin μου κρασαρει και έχει πρόβλημα στην αλλαγή απο πορτραίτο σε όρθιο και δεν κάνει σωστό ζουμ με το διπλό άγγιγμα, η κάμερα δουλεύει αλλά οι επιλογές της είναι μπέρδεμα, άλλα δείχνουν τα εικονίδια και άλλα γράφουν τα ταμπελακια... Φαντάζομαι ψάχνοντας θα βρω και άλλα. Θα την δουλεψω σήμερα, αν συνηθισω τα περίεργα της...

Α και δεν μπορώ να ανοιξω την sd με τους file browsers.

Ναι, τωρα που το είδα αυτό, πάω για επαναφορά του 10.2

 

Η οποία δεν γίνεται διότι ξαφνικα md5 error η εικόνα του backup, ουτε να φλασαρω την 10.2 από πανω... Ωραία. Για την ωρα, ταπεινή γνώμη, μακριά. Λέει κανένα πρόβλημα, δεν ισχυει επ'ουδενι. Όταν πάω σπίτι να δω πως θα την "στείλω". Μάλλον θέλει odin μια εργοστασιακή και παλι cwm και φλασαρισμα 10.2. :(

 

Φτιάξε ένα κενό αρχείο txt και ονόμασέ το όπως πρέπει και άλλαξε την κατάλληξή του σε .md5. Έτσι θα λειτουργήσει μια χαρά το restore. Σε εμένα έτσι είχε λειτουργήσει που μου είχε βγάλει md5 mismatch error και από όσο είχα ψάξει στο net είχα βρει αυτή τη λύση.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...