Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νικόλα ποιο θέμα λες ακριβώς;

 

από play το Android 4.4 Kitkat theme από global sense

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.AJ.theme.kitkat

Edited by nikolas1274
Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από οτι βλέπω το link που έχεις βάλει είναι για το zte ,εσύ θελεις stock recovery για το Ace 2 .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα:

Σε κάθε επανεκκίνηση το κινητό γυρνάει σε Πολωνική γλώσσα (προφανώς είναι παραεισαγωγής το κινητό)

 

Εμφανίστηκε τυχαία πριν 5 μέρες... Έκανα και wipe data/factory default αλλά το πρόβλημα παραμένει....

 

ΝΑ σημειώσω ότι είμαι root

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα:

Σε κάθε επανεκκίνηση το κινητό γυρνάει σε Πολωνική γλώσσα (προφανώς είναι παραεισαγωγής το κινητό)

 

Εμφανίστηκε τυχαία πριν 5 μέρες... Έκανα και wipe data/factory default αλλά το πρόβλημα παραμένει....

 

ΝΑ σημειώσω ότι είμαι root

 

Και εχεις και το super su ...

Ειναι προβλημα της εφαρμογης super su.

Σε επομενο update θα το διορθωσει ο developer....

Link to comment
Share on other sites

Και εχεις και το super su ...

Ειναι προβλημα της εφαρμογης super su.

Σε επομενο update θα το διορθωσει ο developer....

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση... Κρίμα που δνε ρώτησα εξ αρχής εδώ... Έκανα άδικα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει καμία λύση στο πρόβλημα που έχω?... Σβηστή οθ όνη κι ενώ δέχομαι κλήση... Είμαι με Cm 10.1
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπο να επανελθω σε stock recovery χωρις να ξανα περασω ολοκληρη την ROM?

 

Αν επιτρέπεται γιατι θέλεις να επανέλθεις σε stock recovery?

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα βγηκε νεο release για την CM 10.1. Bug free συμφωνα με τον developer

 

Αντε με στα δικά μας τώρα (CM10.2) αφού ξεμπέρδεψε με την CM10.1

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειδα οτι το κινητο με την JB δεν εχει flash player. εχει κανενας καποιο λινκ για να κατεβασω παλι το flash player?κανει κ για την JB ετσι?
Link to comment
Share on other sites

σε ποιο site το ειδες ? εχει βγει και για το δικο μας κινητο CM 10.1 bug free ?
Στο XDA δεν έχει κάτι, ακόμα. Λογικά θα την ανανεώσουν, δεν έχουν πει ότι την παρατάνε.
Link to comment
Share on other sites

σε ποιο site το ειδες ? εχει βγει και για το δικο μας κινητο CM 10.1 bug free ?

 

Στο XDA δεν έχει κάτι, ακόμα. Λογικά θα την ανανεώσουν, δεν έχουν πει ότι την παρατάνε.

 

Κατά τον Rox η 17/11 ειναι πλεόν bugfree, unofficial παντα

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2452315

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

Έρχονται τα γενέθλια της κοπέλας μου και θα ήθελα να της κάνω ένα δωράκι. Αυτή την στιγμή έχει το HTC Wildfire S και παραπονιέται οτι δεν της κρατάει καθόλου η μπαταρία και οτι είναι αργό. Γενικά δεν κάνει κάποια υπερβολική χρήση και σκεφτόμουν οτι αυτό σε λευκό θα ήταν μια καλή επιλογή. Συμφωνείτε??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

Έρχονται τα γενέθλια της κοπέλας μου και θα ήθελα να της κάνω ένα δωράκι. Αυτή την στιγμή έχει το HTC Wildfire S και παραπονιέται οτι δεν της κρατάει καθόλου η μπαταρία και οτι είναι αργό. Γενικά δεν κάνει κάποια υπερβολική χρήση και σκεφτόμουν οτι αυτό σε λευκό θα ήταν μια καλή επιλογή. Συμφωνείτε??

 

νομιζω στα 119 περιπου που εχει πλεον και σε ασπρο ισως ειναι η καλυτερη επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά απο πολύ καιρό αναβάθμισα το ace2 σε jb (EUR) μέσω kies. Στην αρχή τα πράγματα ήταν τραγικά, απο άποψη lag, αλλά με το patch για μνήμη σε 624mb έστρωσε πολύ. Στα παιχνίδια δε, το προβάδισμα με jb ήταν πολύ μεγάλο ! Αργότερα όμως ήθελα να δοκιμάσω και την τούρκικη jb (MH1) που ίσως να είναι λίγο καλύτερη απο την δικία μας MF1. Το πρόβλημα είναι με το csc , ακόμα και όταν γύρισα στην MF1(EUR) το csc λέει AFR. Κανένα πρόβλημα σκέφτηκα , ας βάλω το csc changer απο το playstore και να το ξαναγυρίσω σε EUR, αμ δε ... το csc changer δεν δουλεύει , ούτε με το manual τροπο #272*IMEI# . Καμοιά ιδέα ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως ν'αλλάξεις χώρα, αλλά ξέρω ότι η τελευταία (που την ξέχασα γιατί ήταν επίσης 17 του μήνα σαν την προηγούμενη) έκδοση της CM10.1, 17/11 είναι και σταθερή και έχουν κάνει μαγικά με την διαχείριση της μπαταρίας και σε μη χρήση πέφτει απίθανα λίγο. Μήπως να το δεις, αν δεν θέλεις σώνει και καλά το "μαμά" λογισμικό, να κάνεις τη μετάβαση;

 

Νικόλα είδα ότι και η 10.2 έγινε πλέον σταθερή... Είμαι υπό σκέψη να την δοκιμάσω, με χαλάει λίγο αυτό με το GPS.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως ν'αλλάξεις χώρα, αλλά ξέρω ότι η τελευταία (που την ξέχασα γιατί ήταν επίσης 17 του μήνα σαν την προηγούμενη) έκδοση της CM10.1, 17/11 είναι και σταθερή και έχουν κάνει μαγικά με την διαχείριση της μπαταρίας και σε μη χρήση πέφτει απίθανα λίγο. Μήπως να το δεις, αν δεν θέλεις σώνει και καλά το "μαμά" λογισμικό, να κάνεις τη μετάβαση;

 

Νικόλα είδα ότι και η 10.2 έγινε πλέον σταθερή... Είμαι υπό σκέψη να την δοκιμάσω, με χαλάει λίγο αυτό με το GPS.

 

Εγώ δεν πολύ χρησιμοποιώ GPS αλλα κάποιοι άλλοι που χρησιμοποιούν λένε ότι με την τελευταία έκδοση (18/11) εστρωσε αρκετά και αυτό το θέμα, για δοκήμασε το να το δεις και μόνος σου, κράτα το CM10.1 με CWM και απλά βάλε την CM10.2 από πάνω κάνοντας μόνο wipe cache και wipe dalvik, αν δεν ικανοποιηθείς επιτρέφεις στην προηγούμενη. Ειναι πάνως αρκετά καλή και με την τελευταία έκδοση εξαφανηστίκανε και τα random reboot όπως φαίνεται.

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε περασει σε Jb τι παραπανω εχετε κερδισει εκτος απο το να εχετε την τελευταια εκδοση; Υπαρχει καποια εφαρμογή τοσο σημαντικη που να μην μπορει να μπει σε Gb ωστε να αξιζει ο λογος της μεταβασης ή κατι αλλο; Η αληθεια ειναι πως επισημη αναβαθμιση δεν θα κανω με οσα διαβαζω αλλα και ουτε custom οσο ειμαι στην εγγυηση αλλα εχω την απορια. Αναμενουμε μηπως οταν βγει η 4.2 επισημα θα ειναι ολα οκ
Link to comment
Share on other sites

το ξανά αγοράσαμε απο το πλαισιο για εδώ για το σπίτι και μόλις το άνοιξα είχε περασμένη την έκδοση 4.1.2 με 624 ram [MF1] . έκανε ένα βήμα η sammy μπορώ να πω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε περασει σε Jb τι παραπανω εχετε κερδισει εκτος απο το να εχετε την τελευταια εκδοση; Υπαρχει καποια εφαρμογή τοσο σημαντικη που να μην μπορει να μπει σε Gb ωστε να αξιζει ο λογος της μεταβασης ή κατι αλλο; Η αληθεια ειναι πως επισημη αναβαθμιση δεν θα κανω με οσα διαβαζω αλλα και ουτε custom οσο ειμαι στην εγγυηση αλλα εχω την απορια. Αναμενουμε μηπως οταν βγει η 4.2 επισημα θα ειναι ολα οκ

 

Αυτό που τελικά κερδισα εγώ πηγαίνοντας σε JB ήταν ότι ανακάλυψα την cyanogen, απίστευτη εμπειρία. Η JB παραγματικά δεν είναι για την συσκευή μας

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να περάσω το patch για 624Mb ram και που θα το βρω...? και αν περάσω το patch θα χάσω τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να περάσω το patch για 624Mb ram και που θα το βρω...? και αν περάσω το patch θα χάσω τίποτα?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2389395

και δεν χάνεις τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...