Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι επισημη εκδοση.Ειναι leak.Αν ηταν επισημη θα στο εβγαζε OTA ή μεσω Kies.

 

Δεν είναι leak. Είναι επίσημη. Απλά δεν την παίρνουν όλες οι χώρες ταυτόχρονα. Άλλες γρηγορότερα, άλλες αργότερα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν είναι leak. Είναι επίσημη. Απλά δεν την παίρνουν όλες οι χώρες ταυτόχρονα. Άλλες γρηγορότερα, άλλες αργότερα...

 

Εγώ μιλάω για την 4.1.2 eur

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.σας παρακολουθω εδω και λιγο καιρο μιας και εχω και εγω το ιδιο κινητο. Θα θελα να σας ρωτησω μιας κ βλεπω πως το κατεχετε το αθλημα .... Η δικια μου συσκευη εχει αγοραστει απο καταστημα Γερμανου...αρα τρχει εφαρμογες κλπ της ΚΟΣΜΟΤΕ. Με το kies δεν μου εχει κανει ποτε αναβαθμιση. Μοναχα μια φορα μεσω wi fi ειχε κανει κατι..πηγα πληροφοριες κινητου και ειδα πως εχει XXLH3. Ειμαι πολυ πισω;το γεγονος οτι ειναι της κοσμοτε το κινητο θα επηρεασει το update σε jb;πρεπει να κανω κατι ωστε αν βγει η 4.1.2 να με βοθησει στο να το αναβαθμισω πιο γρηγορα ή δεν θα χει θεμα;σας παρακαλω μια βοηθεια μιας και ειμαι νυχτωμενος απο τετοια. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφερετε καποιος φιλος,ειδα σημερα στο νεο καταστημα public Περιστεριου που ειχε εγκαινια το galaxy ace2 στα 179 ευρω απο 199 ευρω,προσφορα μονο στο καταστημα public Περιστεριου που ειναι στον πεζοδρομο Εθνικης αντιστασης 27 για λιγες μερες απο οτι μου ειπαν.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια όλα αυτα,

αλλα στην χωρα μας ξέρει κανεις πότε αναμενεται η 4.1;

 

Μέσα απριλίου κάπου.

 

παιδια καλησπερα.σας παρακολουθω εδω και λιγο καιρο μιας και εχω και εγω το ιδιο κινητο. Θα θελα να σας ρωτησω μιας κ βλεπω πως το κατεχετε το αθλημα .... Η δικια μου συσκευη εχει αγοραστει απο καταστημα Γερμανου...αρα τρχει εφαρμογες κλπ της ΚΟΣΜΟΤΕ. Με το kies δεν μου εχει κανει ποτε αναβαθμιση. Μοναχα μια φορα μεσω wi fi ειχε κανει κατι..πηγα πληροφοριες κινητου και ειδα πως εχει XXLH3. Ειμαι πολυ πισω;το γεγονος οτι ειναι της κοσμοτε το κινητο θα επηρεασει το update σε jb;πρεπει να κανω κατι ωστε αν βγει η 4.1.2 να με βοθησει στο να το αναβαθμισω πιο γρηγορα ή δεν θα χει θεμα;σας παρακαλω μια βοηθεια μιας και ειμαι νυχτωμενος απο τετοια. Ευχαριστω

 

Μπορεί να την πάρεις λίγο αργότερα. Πάντως υπάρχει τρόπος να βάλεις το non-branded firmware χωρίς να έχεις και τις μ**** της cosmote εάν ενδιαφέρεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχει ο αδερφος μου το ace 2 και θα ήθελα να ρωτησω αν η αναβάθμιση σε jb (οταν με το καλο ερθει ελλαδα) γινει και μέσω ΟΤΑ ή μονο απο kies..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις να κάνεις την αναβάθμιση μέσο kies και όχι με ΟΤΑ.Έχουν αναφερθεί κολλήματα με ΟΤΑ που για να επαναφέρεις το κινητό θα πρέπει μετά να το κάνεις είτε με το odin ή αλλιώς να το πας service.

 

Το firmware που κυκλοφορεί είναι branded όπως έχει αναφερθεί και από τους φίλους πιο πρίν.Θα περιμένουμε είτε unbranded XXΜC8 είτε (όποιος θέλει) μια σταθερή custom rom χωρίς τις άχρηστες εφαρμογές της Samsung.Αυτή την στιγμή υπάρχει η Italian Job rom,αλλά με αρκετά προβληματάκια,από μια ματιά που έριξα.

 

Ας μην ξεχνάμε ότι έχουμε και ένα "δικό μας" παιδί εδώ με την πιο καλή custom rom για το ace 2 στο xda,τον οποίο όποιος θέλει καλό είναι να τον υποστηρίζει,όποτε μπορεί.

 

Φυσικά αναφέρομαι στον Kyrillos και στις υπέροχες rom που μας δίνει!

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

H τελική έκδοση έχει κωδικό JZO54K και... έρχεται ρε παιδιά, υπομονή. Το samsung push service είχε δύο ενημερώσεις πρόσφατα, οπότε φαντάζομαι πως προετοιμάζονται για την αναβάθμιση.

 

http://www.sammobile.com/2013/04/01/official-android-4-1-2-jelly-bean-update-for-the-galaxy-ace-2-has-arrived/

Edited by amyroukai
Link to comment
Share on other sites

Να τα τα καλά νέα!

Αν καταλαβα καλά, συντομα θα έχουμε ...καινουργιο κινητό!

Πλακα πλάκα σαν να έχουμε καινούργιο κινητο θα είναι

 

Ηθελα να ρωτησω σε μια τετοια αναβάθμιση ποια δεδομένα χάνονται;

Εφαρμογες από το Play store;

Αποθηκευμένοι αριθμοί;

Αρχεια στην εσωτερική SD;

 

Και (αν ξερει κανεις) πόσο χρόνο περιπου απαιτει η αναβαθμιση (γεματη η μπαταρια φυσικά!)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από χθες έβαλα την επίσημη από tmn...και εδώ και κάνα δίωρο ξανά έβαλα την kyrillos7beta... Εξακολουθεί να είναι πιο σταθερή, με την επίσημη πάλι μου έκανε κολλήματα στο youtube και άλλες εφαρμογές...

You rock dude... :up::up:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πέρασα την 4.1.2 ΧΧΜΒ4 και φυσικά εχασε το root. Πως μπορώ να το ρουτάρω? επίσης παρατήρησα οτι το σήμα στο WIFI είναι οριακό. 2 μέτρα απο το ρουτερ και έχει μια γραμμή σήμα, ενω με την κύριλλος ήταν πολύ καλύτερο....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πέρασα την 4.1.2 ΧΧΜΒ4 και φυσικά εχασε το root. Πως μπορώ να το ρουτάρω? επίσης παρατήρησα οτι το σήμα στο WIFI είναι οριακό. 2 μέτρα απο το ρουτερ και έχει μια γραμμή σήμα, ενω με την κύριλλος ήταν πολύ καλύτερο....

Δες το link για rout-άρισμα που μας δίνει ο Kyrillos εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4549613#post4549613

είναι πάρα πολύ καλό κι εύκολο...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά:

Για όσους δεν το είδαν,έρχεται το ace 3 τον Ιούνιο στις 4" με dual core 1,2Ghz επεξεργαστή,dual sim,κάμερα 5mp,4Gb μνήμη και Android JB.Τον Ιούνιο στα 300 ευρώ.

Περισσότερα εδώ.

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Φανταζομαι οι χρηστες του Ace 2 περιμενουν πως κ πως να βγει η jb εκδοση επιτελους...Παρακολουθω το φορουμ να δω κ γω τι θα γινει τελικα γιατι σκεπτομαι την αγορα του εν λογω κινητου. Ο μονος μου ενδοιασμος ειναι: Προτιμα κανεις το galaxy s3 mini ή το ace 2 (οταν βγει η jb 4.2)?????

Περα απο την θεωρητικη ανωτεροτητα του s3 η ερωτηση μου εχει να κανει με το αν υπαρχει καμια ουσιαστικη διαφορα στα 100 περιπου Ευρώ που χωριζουν τα 2 κινητα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αγορα και γω το εν λογο κινητο και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος,γρηγορο ,δε κολαει ,καλη ποιοτητα οθονης και κραταει και καλα η μπαταρια! ολα αυτα φυσικα σε σχεση με το απαρχαιομενο μου sony ericsson xperia x10 mini.

 

ενα μονο πραμα με χαλαει, οταν περασα για πρωτη φορα της επαφες απο τη καρτα sd στη μνημη του κινητου μου εβγαλε σφαλμα

android process acore σταματησε να λειτουργει. εκανα αυτο με την εκαθαριση μνημης chace και λειτουργει κανονικα,εκτος αν το κλεισω και το ανοιξω ξανα ,τοτε μου βγαζει το ιδιο σφαλμα. Μικρο το κακο βεβαια γιατι μπορεις να κατεβασεις και app για τις επαφες αλλα μηπως ξερει κανεις αν μπορει να φτιαχτει ? και αν ναι,γινεται χωρις επαναφορα συστηματος ,γτ δε θελω να χασω τα πραματα απο μεσα. ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Φανταζομαι οι χρηστες του Ace 2 περιμενουν πως κ πως να βγει η jb εκδοση επιτελους...Παρακολουθω το φορουμ να δω κ γω τι θα γινει τελικα γιατι σκεπτομαι την αγορα του εν λογω κινητου. Ο μονος μου ενδοιασμος ειναι: Προτιμα κανεις το galaxy s3 mini ή το ace 2 (οταν βγει η jb 4.2)?????

Περα απο την θεωρητικη ανωτεροτητα του s3 η ερωτηση μου εχει να κανει με το αν υπαρχει καμια ουσιαστικη διαφορα στα 100 περιπου Ευρώ που χωριζουν τα 2 κινητα...

 

Αν μας πεις ενα,εστω ενα πραγματακι, που θα κανεις με το μινι και που δεν θα το κανεις με το ace 2 και που να δικαιολογει τα 100 ευρω,τοτε δωστα ανετα τα 100 παραπανω αν εχεις το budget

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά!!

Έχει μια βδομάδα που αγόρασα το κινητό και έχω ένα πρόβλημα με τα μηνύματα...

όταν γράφω ένα μήνυμα μετά κάποιους χαρακτήρες μου το γυρνάει σε mms...

μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση να αυξήσουμε τους χαρακτήρες ή είναι fix????

 

Ευχαριστώ Πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έτυχε να το κοιτάζω χθες... σύγκρινα το s3 mini σε σχέση με s advance και κέρδισε το δεύτερο… . Αν ισχύει ότι το s advance θα αναβαθμιστεί σε 4.1 (φασόλια ζελέ :) ) πάρτο με κλειστά μάτια!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά!!

Έχει μια βδομάδα που αγόρασα το κινητό και έχω ένα πρόβλημα με τα μηνύματα...

όταν γράφω ένα μήνυμα μετά κάποιους χαρακτήρες μου το γυρνάει σε mms...

μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση να αυξήσουμε τους χαρακτήρες ή είναι fix????

 

Ευχαριστώ Πολύ!!!

 

Μπορεις να χρησιμιποιησεις το handcent για να στελνεις μηνυματα αν θελεις. Σου επιτρεπει να γραψεις 160χαρακτηρες/μνμ και μπορεις να γραψεις και μεχρι τρια sms των 160 χαρακτηρων μαζι (μετα το γυριζει σε mms). Το μονο προβλημα ειναι οτι τα ελληνικα γραμματα που θα γραφεις τα στελνει παντα ως κεφαλαια...

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδια!

 

Παρακολουθω εδω και καιρο το thread αυτο και ειμαι κατοχος του Ace2.

Αγορασα την εκδοση με το NFC(8160P), επειδη την βρηκα σε πολυ καλη προσφορα!

Το κινητο αγοραστηκε απο γνωστο ιντερνετομαγαζο και ειναι εισαγωγης.

Οταν το πρωτοανοιξα ειχε προκαθορισμενη την γαλλικη γλωσσα αρα υποθετω οτι προοριζεται για την Γαλλια.

Νομιζω οτι ολη η Ευρωπαικη ενωση εχει την ιδια εκδοση firmware.....σωστα?

Θα ηθελα λοιπον κα κανω καποιες ερωτησεις προς τους γνωστες....

1)Η εκδοση με NFC θα καθιστερησει πολυ να παρει την jelly bean σε σχεση με την απλη?

2)Υπαρχει τροπος να γινει root σε jelly bean η NFC εκδοση?Διαβαζω στο XDA Developers πως η NFC δεν εχει υποστηριξη σε ROMS και kernels!!!

3)Υπαρχει τροπος να φλασαρω την NFC σε απλη(με ODIN) και να περνω επειτα ενημερωσεις αυτοματα σαν να εχω την απλη η brickαρεται το τηλ?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν μας πεις ενα,εστω ενα πραγματακι, που θα κανεις με το μινι και που δεν θα το κανεις με το ace 2 και που να δικαιολογει τα 100 ευρω,τοτε δωστα ανετα τα 100 παραπανω αν εχεις το budget

 

Φιλε ακριβως αυτο σκεφτομουν...Ειδικα αν παρει την jb ειμαστε τζετ...Ασε που στα λεφτα που εχω βρει το ace 2 (165 ε) υπαρχει σε ασπρο ενω το s3 (238 ε) ειναι metallic blue...Νομιζω κερδιζει κ εδω ποντους...Με καλυψες λοιπον κ σ'ευχαριστω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...