Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2. Ναι το εχω 'μονταρει' ωστε να εμφανιζει τη ρυθμιση για on/off του shutter sound.

 

Ακυρο τότε, kirille σου έστειλα ένα pm

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

την mf1 πως την περνάμε μέσο odin ? γιατι ειναι μονο ενα αρχειο tar.md5 σε σχεσει με mb4

 

 

οκ το εκανα εχω 600+ ραμ

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να έχει ήχο η οθόνη όταν την αγγίζω αλλά δε θέλω να έχει αυτό το μπλιπ μπλιπ.

Υπάρχει κάποιο μενού (ή επιλογή) να βάλουμε άλλο ήχο στην MF1?

Εψαξα τις επιλογές, βρήκα ΟΝ/ΟFF του ήχου αφής αλλά δε βρίσκω κάτι σχετικό με αλλαγή...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να έχει ήχο η οθόνη όταν την αγγίζω αλλά δε θέλω να έχει αυτό το μπλιπ μπλιπ.

Υπάρχει κάποιο μενού (ή επιλογή) να βάλουμε άλλο ήχο στην MF1?

Εψαξα τις επιλογές, βρήκα ΟΝ/ΟFF του ήχου αφής αλλά δε βρίσκω κάτι σχετικό με αλλαγή...

 

Πλατς πλουτς!

Πολύ καλοκαιρινός ηχος.

Θυμιζει παραλία.

Αλλα δεν νομιζω να αλλαζει

Ισως με καμια εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

Οι επανεκκινησεις συνεχιζονται με την 4.1.2.Εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα ματαια.Υπαρχει τροπος να γυρισω το κινητο στην 2.3.6?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να έχει ήχο η οθόνη όταν την αγγίζω αλλά δε θέλω να έχει αυτό το μπλιπ μπλιπ.

Υπάρχει κάποιο μενού (ή επιλογή) να βάλουμε άλλο ήχο στην MF1?

Εψαξα τις επιλογές, βρήκα ΟΝ/ΟFF του ήχου αφής αλλά δε βρίσκω κάτι σχετικό με αλλαγή...

 

Αν εισαι root γινεται σιγουρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι root αλλά πως το κάνω;

 

Πας πχ.με root explorer...στη διαδρομη:

/system/media/audio/ui

Και εκει μεσα λογικα θα βρεις τον ηχο..

(Εμενα πχ στο ταμπλετ μου το λεει:

Effect_Tick.ogg)

Αν εχεις αμφιβολια για το ποιο ειναι πατα πανω τους και λογικα θα τα κανει play ωστε να τα ακουσεις και να σιγουρευτεις...

Μετα διαλεξε-βρες-φτιαξε εναν ηχο δικο σου....ονομασε τον ολοιδιο...και κανε αντικατασταση!!!!!

 

Edit...

Να παρε αν θες τον ηχο απο το ταμπλετ μου...(ενα απλο κλικ ειναι)

Αλλα μην ξεχασεις να του αλλαξεις ονομασια....

Εκτος και αν ειναι ιδια....

 

http://db.tt/ldYC87g8

 

Ξαναedit...

Ανεβαζω και του s3 μηπως και σου αρεσει καλυτερα ;)

 

http://db.tt/xAUJYxcC

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Το περιμενω και εγω μεχρι την παρασκευη , ελπιζω για τα λεφτα που κοστιζει να ειναι κομπλε. Μια ερωτηση ρε μαγκες , παιζει HD βιντεο χωρις κολληματα; Επισης οι αναβαθμισεις του android γινονται over the air η μονο μεσω kies; Edited by Septagram
Link to comment
Share on other sites

1. Γιατί έχεις ακόμα 2.3.6 αφού έχει βγει και επίσημα πλέον η 4.1.2 και για Ελλάδα, κάνε update μέσω Kies

2. Στην έκδοση 4.1.2 που έχω εγώ έχει στις ρυθμίσεις ενεργοποίηση/απενεργοποίηση ύχου κλείστρου (κρατάω μια επιφύλαξη μόνο μήπως και είναι λόγω της Kirillos V8 custom rom που έχω)

3. Οσο αφορά την συσκευή αποθήκευσης δές το πάλι γιατι μάλλον κάτι δεν είδες καλά, εγώ που όλες μου τις εφαρμογές τις έχω μεταφέρει στην εσωτερική sd έχω μόλις 300ΜΒ ελεύθερα στην συσκευή και περίπου 900 ελεύθερα στην εσωτερική sd, θποθέτω ότι τα είδες ανάποδα

 

1.Γιατί όταν οατλαω να ψάξει ενημερώσεις μου λέει έχω την τελευταία....ααα με το kies δε το έχω καθόλου το έχω περάσει από τότε που το πήρα κ δεν μπορώ να συνδεθώ... λέει να το προσπαθήσω ξανά ή κολλάει όπως διαβάζω να αφήσω αυτή που έχω;; (Άσχετο όταν το πήρα άνοιξε στα γαλλικά παίζει ρόλο αυτό;)

2.Αν τα καταφέρω αυτή που θα βάλω είναι οκ από την samu εεε;; δεν θέλω να βγω από την εγκύηση!

3.Σου γράφω ακριβώς ότι βλέπω "Συσκευή αποθήκευσης Usb 899Mb σε χρήση 230Mb ελέυθερα" και "Χώρος αποθήκευσης συστήματος 395Mb σε χρήση 834 ελευθερα"

Edited by debbie89
Link to comment
Share on other sites

1.Γιατί όταν οατλαω να ψάξει ενημερώσεις μου λέει έχω την τελευταία....ααα με το kies δε το έχω καθόλου το έχω περάσει από τότε που το πήρα κ δεν μπορώ να συνδεθώ... λέει να το προσπαθήσω ξανά ή κολλάει όπως διαβάζω να αφήσω αυτή που έχω;; (Άσχετο όταν το πήρα άνοιξε στα γαλλικά παίζει ρόλο αυτό;)

2.Αν τα καταφέρω αυτή που θα βάλω είναι οκ από την samu εεε;; δεν θέλω να βγω από την εγκύηση!

3.Σου γράφω ακριβώς ότι βλέπω "Συσκευή αποθήκευσης Usb 899Mb σε χρήση 230Mb ελέυθερα" και "Χώρος αποθήκευσης συστήματος 395Mb σε χρήση 834 ελευθερα"

 

1. Ας σε βοηθησουν οι πιο ειδικοί από εμένα, μάλλον πέζει ρόλο και υποθέτω ότι πρέπει να κάνεις την αναβάθμιση μέσω odyn, ας πει όποιος ξέρει καλύτερα

2. Αν βάλεις επίσημη από sumu δεν θα έχεις πρόβλημα

3 Τι να σου πάντως εγώ δεν θα ανησυχούσα γιατί όλοι αυτο θέλουμε, δηλαδη να έχουμε χώρο ελεύθερο στην συσκευή.

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

1. Ας σε βοηθησουν οι πιο ειδικοί από εμένα, μάλλον πέζει ρόλο και υποθέτω ότι πρέπει να κάνεις την αναβάθμιση μέσω odyn, ας πει όποιος ξέρει καλύτερα

2. Αν βάλεις επίσημη από sumu δεν θα έχεις πρόβλημα

3 Τι να σου πάντως εγώ δεν θα ανησυχούσα γιατί όλοι αυτο θέλουμε, δηλαδη να έχουμε χώρο ελεύθερο στην συσκευή.

 

Μέσω kies την επισημη απο samsung δεν βαζει;;

Link to comment
Share on other sites

Μέσω kies την επισημη απο samsung δεν βαζει;;

Την επίσημη βάζει ,αλλά αν έχεις κάποιο πρόβλημα με το kies τότε μπορείς να την περάσεις με odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πριν 2 μέρες τη Rom του Kyrillos και όλα πήγαιναν μια χαρά. Χτες το πρωί επειδή μου έβγαζε μηνύματα ότι η κάρτα ήταν γεμάτη, διέγραψα μερικούς φακέλλους από εφαρμογές που είχα ήδη απεγκαταστήσει και από τότε συνεχώς κολλάει και πρέπει κάθε μισή - μια ώρα να βγάζω μπαταρία και να κάνω επανεκκίνηση.

Έκανα wipe data, τίποτα. Ξαναπέρασα τη ίδια rom συνεχίζει τα κολλήματα.

Καμιά ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Και ναι!!

Αφου μας εβγαλε την πιστη καταφέραμε να συνδέσουμε το κινητούλη μ στο kies και έχω κ επίσημα πλέον την 4.1.2 ακομα δε την εχω συνηθησει κ θελω την παλια πισω :P το θεμα μ με την ενσωματωμενη usb παραμενη επεσε στα 174mb ελευθερα και δεν ξερω γιατί!! :) επισης στο μενου σας εχει 2 καρτελες εσας;; ενα με ολα τα προγραμματα κ ενα widget?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πριν 2 μέρες τη Rom του Kyrillos και όλα πήγαιναν μια χαρά. Χτες το πρωί επειδή μου έβγαζε μηνύματα ότι η κάρτα ήταν γεμάτη, διέγραψα μερικούς φακέλλους από εφαρμογές που είχα ήδη απεγκαταστήσει και από τότε συνεχώς κολλάει και πρέπει κάθε μισή - μια ώρα να βγάζω μπαταρία και να κάνω επανεκκίνηση.

Έκανα wipe data, τίποτα. Ξαναπέρασα τη ίδια rom συνεχίζει τα κολλήματα.

Καμιά ιδέα??

 

Μήπως στις επιλογές για την οθόνη κλειδώματος έχεις βάλει την aosp?

Γιατί έχω βάλει και εγώ αυτή την ρομ και όταν ενεργοποιήσω την aosp κολλάει το κινητό. Όταν τη βγάλω όλα εντάξει.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ισως με την αναβαθμιση αυξησε το /system και μειωσε τον αποθηκευτικο χωρο για τα δεδομενα. Την Δευτερα θα το εχω τελικα και πανω στην ωρα βγηκε το επισημο update.
Link to comment
Share on other sites

πραγματικά αυτό με το VoldFstab είναι όλα τα λεφτά απλά άμα το βάλεις πρέπει να κανεις επαναφορά
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως στις επιλογές για την οθόνη κλειδώματος έχεις βάλει την aosp?

Γιατί έχω βάλει και εγώ αυτή την ρομ και όταν ενεργοποιήσω την aosp κολλάει το κινητό. Όταν τη βγάλω όλα εντάξει.

 

Ναι φαινεται ότι το AOSP κολλάει με κάποιες εφαρμογες το είχα παθει και εγω

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

έχω το ace 2 και δεν το έχω πειράξει καθόλου.Έβαλα την 4.1.2 μέσω kies το τηλέφωνο άρχισε να κολάει απίστευτα και να αργεί πολύ,επικοινωνώ με samsung και μου λένε να κανω επαναφορά αν δεν αλλάξει κάτι να το στείλω στο service.Ετσι και έγινε στο service βρίσκουν πως έχει ελλατωματική πλακέτα και την αλλάζουν το επιστρεφουν όμως με 2,3 .Βάζω πάλι εχθές την 4.1.2 και πάλι το τηλέφωνο αργεί αλλά πολύ λιγότερο σέμερα 'ομως άρχισε να βγάζει κόκκινες γραμμές στην οθόνη. Τελικά δημιουργείται κάποιο πρόβλημα με την αναβάθμιση,δεν κάνω εγώ κάτι σωστά ? Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει ????

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Και ναι!!

Αφου μας εβγαλε την πιστη καταφέραμε να συνδέσουμε το κινητούλη μ στο kies και έχω κ επίσημα πλέον την 4.1.2 ακομα δε την εχω συνηθησει κ θελω την παλια πισω :P το θεμα μ με την ενσωματωμενη usb παραμενη επεσε στα 174mb ελευθερα και δεν ξερω γιατί!! :) επισης στο μενου σας εχει 2 καρτελες εσας;; ενα με ολα τα προγραμματα κ ενα widget?

Πώς συνδέθηκε τελικά γιατί μου χει σπάσει κι εμένα τα νεύρα το kies.. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Επιτρπεται να κανει 3 oλοκληρα δευτερολεπτα να κανει το απλο να ανοιξει τον τηλεφωνικο καταλογο ή 5 δευτερολεπτα να φορτωσει την φωτογραφικη μηχανη απο lockscreen?

Το θεμα ειναι αν αυτο μπορει κανεις να το αντεξει ή οχι.

Εγω κανω υπομονη.

Καποιοι αλλοι χρηστες δεν θα το προσεχαν καν και αλλοι θα το ειχαν ηδη πεταξει απο το παραθυρο!

Link to comment
Share on other sites

Επιτρπεται να κανει 3 oλοκληρα δευτερολεπτα να κανει το απλο να ανοιξει τον τηλεφωνικο καταλογο ή 5 δευτερολεπτα να φορτωσει την φωτογραφικη μηχανη απο lockscreen?

Το θεμα ειναι αν αυτο μπορει κανεις να το αντεξει ή οχι.

Εγω κανω υπομονη.

Καποιοι αλλοι χρηστες δεν θα το προσεχαν καν και αλλοι θα το ειχαν ηδη πεταξει απο το παραθυρο!

 

είναι πολύ κουραστικό . και πλέον λέω άνετα πως ήταν λάθος επιλογή που το πείρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια.

Είχα βάλει τη V8 του Kyrillos αλλά επειδή είχε λίγη RAM έψαξα και βρήκα τρόπο να την αυξήσω (20 βήματα) με τη δημιουργία partition στην κάρτα μνήμης.

Όταν όμως κατέβασα το Swapper 2 και πήγα να δημιουργήσω swapp file έκανε επανεκκίνηση και από τότε δεν ανοίγει ότι και αν έχω δοκιμάσει...

Κολλάει στην αρχική οθόνη και τίποτα άλλο.

Δοκίμασα να ξαναπεράσω τη rom του Kyrillos αλλά βγάζει μήνυμα (Ε:failed to mount /system (invalid argument)

 

Καμιά ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...