Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο gsmarena λεει οτι δεν υπαρχει αισθητηρας αυτοματου φωτισμου, στο phonearena.com λεει οτι υπαρχει αυτος ο αισθητηρας, ποια ειναι η αληθεια???????

 

Στο gsmarena.

Αν υπήρχε αισθητηρας φωτισμού, το μενου θα σου εδινε τη δυνατοτητα για αυτόματη ρυθμιση φωτεινότητας, που δεν την δίνει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο gsmarena.

Αν υπήρχε αισθητηρας φωτισμού, το μενου θα σου εδινε τη δυνατοτητα για αυτόματη ρυθμιση φωτεινότητας, που δεν την δίνει.

 

Υπάρχει η δυνατότητα αυτόματης ρύθμισης της φωτεινότητας από την μπροστινή κάμερα. Δείτε εδώ από το sda-developers forum.

Πρακτικά ρυθμίζει αυτόματα την φωτεινότητα κάθε φορά που ανοίγει το τηλέφωνο ή μετά με πάτημα ενός widget.

Στο market λέει οτι το τηλέφωνο δεν είναι συμβατό, επειδή δεν έχει αισθητήρα φωτισμού. Κατεβάζετε το apk από εδώ (το link είναι από την παραπάνω σελίδα των sda) στην SD και εγκατάσταση.

Edited by kosab39
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να παρω το κινητο και εχω μερικες αποριες, απο θεμα μπαταριας τι λεει κραταει μια μερα με πολυ χρηση ιντερνετ,κλησεις,μηνυματα?flash player και usb otg υποστηριζει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Πέρασα το τελευταίο firmware Αγγλίας στο κινητό της γυναίκας μου,το ρουταρα,αφαίρεσα όλη τη σαβούρα και όλα δείχνουν να δουλεύουν ρολόι..

Κάτι κολλήματα που είχα σε βιντεάκια κλπ δείχνουν να μην υπάρχουν πια.

Είχα βάλει τη πρώτη Jb τόσο καιρό xxmb2 αν θυμάμαι καλά,δεν είμαι και πολύ σίγουρος!

Πάντως πλέον φαίνεται αστέρι,έχω περίπου 450ram δεσμευμένη απο τα 624..

Αυτά για αρχή,αν δω κάτι περίεργο θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Πέρασα το τελευταίο firmware Αγγλίας στο κινητό της γυναίκας μου,το ρουταρα,αφαίρεσα όλη τη σαβούρα και όλα δείχνουν να δουλεύουν ρολόι..

Κάτι κολλήματα που είχα σε βιντεάκια κλπ δείχνουν να μην υπάρχουν πια.

Είχα βάλει τη πρώτη Jb τόσο καιρό xxmb2 αν θυμάμαι καλά,δεν είμαι και πολύ σίγουρος!

Πάντως πλέον φαίνεται αστέρι,έχω περίπου 450ram δεσμευμένη απο τα 624..

Αυτά για αρχή,αν δω κάτι περίεργο θα ενημερώσω.

 

Δωσε καμία οδηγία. ..χρησιμοποιησες odin?? Εγω εχω jb mb4.. τι έβαλες pda κλπ??

Link to comment
Share on other sites

Δωσε καμία οδηγία. ..χρησιμοποιησες odin?? Εγω εχω jb mb4.. τι έβαλες pda κλπ??

 

Με αυτό το Odin απο ένα οδηγό του Kyrillos13

http://d-h.st/vCb

 

Το ζιπακι είχε μέσα ένα αρχείο μόνο το οποίο το έβαλα στο Pda,και για να ρουτάρω μετά κατέβασα πάλι αυτό το αρχείο,πάλι απο κάποιο οδηγό του Kyrillos13 και το φλάσαρα απο το μαμά CWM.

http://d-h.st/Qii

 

That's all,θα χρειαστείτε να έχετε κάνει εγκατάσταση τους drivers της samsung,σε περίπτωση που δεν τους έχετε τους βάζετε απο εδώ.

http://www.mediafire.com/download/d2h54mx7kt4uupt/SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones(3).exe

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...πηρα για την γυναικα μου χτες το ace2 οπου εχει 2.3.6...το συνδεσα με Η.Υ κ μου βγαζει οτι Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΑΝΑΒ ΛΟΓΙΣΜ ΜΕΣΩ ΚΙΕΣ!!!Η ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΕΚΔΟΣΗ ΥΛΙΚΟΛΟΓ ΕΙΝΑΙ:PDA:LI2/PHONE:LI2/CSC:LI2(KOR)....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΑ ICS H JB???Κ ΠΩΣ ΤΟ ΡΟΥΤΑΡΩ??ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...πηρα για την γυναικα μου χτες το ace2 οπου εχει 2.3.6...το συνδεσα με Η.Υ κ μου βγαζει οτι Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΑΝΑΒ ΛΟΓΙΣΜ ΜΕΣΩ ΚΙΕΣ!!!Η ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΕΚΔΟΣΗ ΥΛΙΚΟΛΟΓ ΕΙΝΑΙ:PDA:LI2/PHONE:LI2/CSC:LI2(KOR)....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΑ ICS H JB???Κ ΠΩΣ ΤΟ ΡΟΥΤΑΡΩ??ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!

 

Διάβασε τις προηγουμενες σελίδες τα λεει όλα

Link to comment
Share on other sites

να τις διαβασω φιλε μου...ολες??ξεκιναω τοτε

 

Ποτε κάνουμε factory reset? ? Μετα η πριν την εγκατάσταση firmware? ??

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα πριν,για να κατσει καλα..Και αν εισαι πιο τρελαμενος κανε και πριν και μετα να γουσταρεις :)

Καλο θα ειναι να σβυσεις και τα παντα απο την εσωτερικη sd να φυγουν υπολλειματα φακελων απο παλιες εφαρμογες.

Προσοχη θα χαθουν τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το κινητό, θα είναι το πρώτο μου smartphone και είμαι (ψιλο?)άσχετη για το όλο θέμα..

Διάβασα τα παραπάνω ποστ αλλά δεν πολυκατάλαβα.. τελικά μπορεί να αναβαθμιστεί σε αυτό το jelly bean ή όχι? Άκουσα ότι αν το αγοράσω και έχει την προηγούμενη έκδοση θα αναβαθμιστεί μόνο του, ισχύει?

 

Ίσως είναι λίγο εκτός θέματος, αλλά επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω από μια σελίδα που βρήκα στο skroutz (http://www.mobeye.gr/p.Samsung-Galaxy-Ace-2-i8160-Black.777064.html) επειδή είναι πιο φθηνό, ξέρετε αν αυτό θα έχει καμία επίπτωση στην εγγύησή του κλπ?

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

συγγνώμη που δεν είναι το κατάλληλο θέμα για αυτό που θα ρωτήσω αλλά στο θέμα του galaxy Y δεν απαντάει κανένας.

 

Το galaxy Y της κόρης μου εδώ και 2 - 3 μέρες ανοίγει και μένει κολλημένο στο λογότυπο.

 

το φλασάρισα αλλά συνεχίζετο ίδιο. Δείχνει να φλασάρει κανονικά και μετά βγάζει ένα μήνυμα του στυλ "E: can't mount ..../...../ data rebooting"

 

Καμιά βοήθεια???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα. Τελικά δεν έφταιγε ο φορτιστής μου αλλά το port του κινητού. Το πήγα και μου το άλλαξαν. Βλακωδώς νόμιζα οι φωτογραφίες ότι αποθηκευονται στη κάρτα μνήμης αλλά δεν.... και τις έχασα. Να υποθέσω ότι δεν μπορώ να τις βρω, έτσι; Δεν είμαι ροοτ
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μολις φλασαρα την ΑΓΓΛΙΚΗ jb mc8... έγινε και ροοτ...καλα τα αποτελεσματα προς το παρόν. ..και σκορ antutu 5969... το καλυτερο εως τώρα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Τo ACE 2 του αδελφού μου χωρίς λόγο χάνει το σήμα. Του βγάζει μήνυμα ότι αποσυνδέθηκε η κάρτα SIM. Έχουμε τσεκάρει το σημείο τοποθέτησης της κάρτας και όλα είναι οκ. Κάναμε και αναβάθμιση αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει. Άρα μάλλον είναι θέμα hardware. Το ερώτημα είναι, φταίει η συσκευή ή η SIM? :worry:
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ περασω την αγγλικη απο ΜΒ4 και μετα την γερμανικη (εχω το ι8160Ρ) θα εχω προβλημα??

Simon74 με την αγγλικη ποσα mb ram εχεις?

 

Πανω σε συσκευή που εχει nfc θα περασεις firmware χωρις nfc τι θελεις να κανεις? Να χαλασεις για παντα τη συσκευή σου?

Link to comment
Share on other sites

Πανω σε συσκευή που εχει nfc θα περασεις firmware χωρις nfc τι θελεις να κανεις? Να χαλασεις για παντα τη συσκευή σου?

 

Το εχω περασει ηδη εδω και 3 μηνες.. Απλα επειδη εχει πολλα κοληματα θελω να περασω το επησημο για να διορθωθουν τα bugs...

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ περασω την αγγλικη απο ΜΒ4 και μετα την γερμανικη (εχω το ι8160Ρ) θα εχω προβλημα??

Simon74 με την αγγλικη ποσα mb ram εχεις?

 

Εγω ειχα την mb4 ..και τώρα με την mc8. ..το κινητό δουλεύει Πολύ καλύτερα. ..εχω μνήμη 624 ....αλλα με την έκδοση p δεν ξέρω τι γίνεται. ..

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα την mb4 ..και τώρα με την mc8. ..το κινητό δουλεύει Πολύ καλύτερα. ..εχω μνήμη 624 ....αλλα με την έκδοση p δεν ξέρω τι γίνεται. ..

 

Δεν νομιζω να εχω προβλημα οπως δεν ειχα και με την ΜΒ4 αλλα ας μας απαντησει καλυτερα καποιος που ξερει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Τo ACE 2 του αδελφού μου χωρίς λόγο χάνει το σήμα. Του βγάζει μήνυμα ότι αποσυνδέθηκε η κάρτα SIM. Έχουμε τσεκάρει το σημείο τοποθέτησης της κάρτας και όλα είναι οκ. Κάναμε και αναβάθμιση αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει. Άρα μάλλον είναι θέμα hardware. Το ερώτημα είναι, φταίει η συσκευή ή η SIM? :worry:

 

Ωχ! Μια βδομαδα πριν μου το εκανε και μενα δυο φορες.

Το απεδωσα στην παλαιοτητα της SIM (πανω απο 10ετια εχει ακομα το παλιο λογοτυπο της Cosmote). Εχεις παλια sim?

Μετα απο restart και αφου μετακινησα πρωτα τη sim δεν μου το κανει πια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...