Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθω να ανοιξω ενα αρχειο excel που υπαρχει σε ενα site αλλα δεν ανοιγει ενω εχω εγκατεστημενο το officesuite.

Μηπως κανω καποιο λαθος? Αυτο δεν ανοιγει αρχεια office?

Α, το αρχειο δειχνει να 'κατεβαινει' (το excel) αλλα κανει υπερβολικο χρονο για το μεγεθος του, ειναι μονο 20kb :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν θυμαμαι καλα το κινητο ανακοινωθηκε τον Φεβρουαριο του 2012 και ηρθε στην Ελλαδα τον Ιούνιο (αν δε κάνω λάθος).

Πότε πρόλαβαν να βγαλουν μοντέλο προς αντικατάσταση του Ace 2 και ποιο είναι αυτο το μοντέλο ή τα δύο μοντέλα;

Παιδια είμαστε σίγουροι;

και εγω πηγα σε ενα γερμανο σημερα στην περιοχη μου και μου ειπαν δεν υπαρχει.Οτι αναμενεται νεο μοντελο που θα εχει κοντα στα 400 ευρω.Προσπαθησε μαλιστα να μου πασαρει το προηγουμενο ace και του λεω μα αυτο ειναι ποιο παλιο...Μπας ρε παιδες εκλεψε πολλες πωλησεις απο κινητα αλλων εταιρειων και το βγαζουν σκοπιμα εκτος για να μην τους μηνουν στην αποθηκη!!!Κατα την αποψη μου ολα παιζουν γιατι εχω κανει και χρονια παλια πωλησεις στο retail pc-media κτλ.Μηπως ενουσε το mini s3 γιατι αυτο θα εχει οντως 399!!

Edited by qash75
Link to comment
Share on other sites

και εγω πηγα σε ενα γερμανο σημερα στην περιοχη μου και μου ειπαν δεν υπαρχει....

 

Μην ασχολείσαι με τον Γερμανό,εμένα με ταλαιπώρησαν 2 μήνες (Αύγουστο-Σεπτέμβριο)με διάφορες δικαιολογίες.Τελικά "έριξα" την επιδότηση στο λογαριασμό μου και το αγόρασα από μαγαζί στο skroutz και απ' ότι βλέπω υπάρχει σε πολλά καταστήματα ακόμα.

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

και εγω πηγα σε ενα γερμανο σημερα στην περιοχη μου και μου ειπαν δεν υπαρχει.Οτι αναμενεται νεο μοντελο που θα εχει κοντα στα 400 ευρω.Προσπαθησε μαλιστα να μου πασαρει το προηγουμενο ace και του λεω μα αυτο ειναι ποιο παλιο...Μπας ρε παιδες εκλεψε πολλες πωλησεις απο κινητα αλλων εταιρειων και το βγαζουν σκοπιμα εκτος για να μην τους μηνουν στην αποθηκη!!!Κατα την αποψη μου ολα παιζουν γιατι εχω κανει και χρονια παλια πωλησεις στο retail pc-media κτλ.Μηπως ενουσε το mini s3 γιατι αυτο θα εχει οντως 399!!

Το Ace 2 έχει και κάνει καλές πωλήσεις και σε αρκετές περιπτώσεις είναι και δυσεύρετο στην ελληνική αγορά....για πολλοστή φορά να τονιστεί ότι υπάρχουν και ζωντόβολα ανάμεσα στους λοιπούς άσχετους κατα περίπτωση πωλητές κάποιων καταστημάτων(οχι γενικευμένα πάντως) τα λεγόμενα των οποίων είναι φυσσαλίδες και μόνο.

Το S3 Mini θα αρχίσει να πωλείται την επόμενη/μεθεπομενη εβδομάδα στην Γερμανία στα 309 € περίπου online και 349 στα φυσικά καταστήματα,εδώ θα πάει +30 €,ενημερωτικά και μόνο.

http://www.guenstiger.de/Preisvergleich/Samsung/Galaxy_S3_mini_I8190_8GB.html

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να ανοιξω ενα αρχειο excel που υπαρχει σε ενα site αλλα δεν ανοιγει ενω εχω εγκατεστημενο το officesuite.

Μηπως κανω καποιο λαθος? Αυτο δεν ανοιγει αρχεια office?

Α, το αρχειο δειχνει να 'κατεβαινει' (το excel) αλλα κανει υπερβολικο χρονο για το μεγεθος του, ειναι μονο 20kb :confused:

 

Εμενα μου ανοιγει όλα τα αρχεια office και μαλιστα χωρις να κατεβασω καμία εφαρμογη, αλλά με το Polaris Office, που εχει απο την "μανα του".

Δεν ξερω να σε βοηθησω

Μηπως γινεται κανενα conflict αναμεσα στις 2 εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ για την κοπέλα μου δώρο. Αρκετά καλό για mid-range και έχει πολύ καλή σχέση τι δίνεις/τί παίρνεις.

Οι φωνητικες εντολές επίσης τα σπάνε αν και πρέπει να βάζεις αρκετή προφορά στα αγγλικά για να τα πιάνει. Δοκιμάστε το, έχει φάση!

Tip για να αλλάζετε γρήγορα τη φωτεινότητα της οθόνης (για όσους δεν το ξέρουν): κάντε slide δεξιά-αριστερά πάνω στην μπάρα των notifications.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ειναι η τριτη φορα που μου το κανει. Κλεινει μονο του και για να ξανανοιξει πρεπειει να του βγαλω την μπαταρια. Εχετε καμια ιδεα;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...θέλω να αγοράσω κινητό και διαθέτω μεχρι 300 ευρώ. Σκέφτομαι γιαυτό..τι λέτε??

 

Το αγορασα πριν απο μερικες μερες και απολυτως ευχαριστημενος,τοσο σε αποδοση οσο και σε χαρακτηριστικα. Με εχει εντυπωσιασει πολυ το ποσο πολυ smooth ειναι στο touch, και βεβαια η ταχυτητα με την οποια συνδεεται στο ιντερνετ. Μακραν η καλυτερη μου επιλογη σε κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πότε κυκλοφόρησε στην ελλάδα?

 

Μου φαινεται Ιουλιο

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ειναι η τριτη φορα που μου το κανει. Κλεινει μονο του και για να ξανανοιξει πρεπειει να του βγαλω την μπαταρια. Εχετε καμια ιδεα;

 

Παλι το εκανε.....αν κανω επαναφορα ρυθμισεων θα πρεπει να περασω παλι ολες τις εφαρμογες, ετσι δεν ειναι;.......Help......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παλι το εκανε.....αν κανω επαναφορα ρυθμισεων θα πρεπει να περασω παλι ολες τις εφαρμογες, ετσι δεν ειναι;.......Help......

 

Σωστά, το κινητό σου θα επανέλθει στην κατάσταση που ήταν όταν το έβγαλες πρώτη φορά από το κουτί του. Δοκίμασε κάποιο app για backup που μετά σου δίνει άμεση επαναφορά, εγώ χρησιμοποιώ το my backup pro και είναι αρκετά καλό, κρατάει και πολλές ρυθμίσεις/sms/ιστορικό κλήσεων/επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καποιος καποια ιδεα γιατι μου το κανει;

Mikropixel ευχαριστω για την απαντηση....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καποιος καποια ιδεα γιατι μου το κανει;

Mikropixel ευχαριστω για την απαντηση....

 

Δεν αποκλείεται να παίζει κάποιο ελάττωμα στη συσκευή σου. Μηχανήματα είναι, είναι πιθανό να παίξουν μερικά κομάτια ή παρτίδες με προβλήματα. Έχει σκεφτεί να καλέσεις τη Samsung να τους πεις το πρόβλημα για να στο φτιάξουν/αντικαταστήσουν? Ξέρω είναι επίπονη διαδικασία, την έχω περάσει ουκ ολίγες φορές (ακόμα την περνάω με το htc one x μου) αλλά μερικές φορές δεν υπάρχει άλλη λύση. Έχεις πληρώσει για τη συσκευή σου και θα έπρεπε θεωρητικά και πρακτικά να λειτουργεί όπως υπόσχεται.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ για την κοπέλα μου δώρο. Αρκετά καλό για mid-range και έχει πολύ καλή σχέση τι δίνεις/τί παίρνεις.

Οι φωνητικες εντολές επίσης τα σπάνε αν και πρέπει να βάζεις αρκετή προφορά στα αγγλικά για να τα πιάνει. Δοκιμάστε το, έχει φάση!

Tip για να αλλάζετε γρήγορα τη φωτεινότητα της οθόνης (για όσους δεν το ξέρουν): κάντε slide δεξιά-αριστερά πάνω στην μπάρα των notifications.

 

Καλό! Δεν το ηξερα οτι γινεται ετσι! Λίγο "χοντροκομμενο" όμως και μην ξεχνάμε ότι η μπάρα ειδοποιησεων έχει μικρό πάχος και μπορεί να μην την "πετυχεις". Και πράγματι το κινητο μας έχει ένα θέμα κάτω από άπλετο φως της ημέρας.

Φια την ρύθμιση της έντασης εγω κατεβασα την εφαρμογή birghtness level:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.curvefish.widgets.brightnesslevel

 

και νομιζω οτι αξιζει.

 

Να ρωτησω κατι: εχει τυχει να καθυστερει το κινητο σημαντικα όταν ανοιγετε τη συλλογή φωτογραφιών? Μου το κανει συχνα

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καποιος καποια ιδεα γιατι μου το κανει;

Mikropixel ευχαριστω για την απαντηση....

 

Το προβλημα σου μου θυμιζει θεμα επεξεργαστη.

Στο προηγουμενο μου κινητο, υπηρχαν custom kernels, που ειχαν overclock (δηλαδη ο επεξεργαστης πηγαινε πιο γρηγορα) και για αυτο το λογο μερικα κινητα κολλαγαν μαυριζε η οθονη και επρεπε να βγαλουν τη μπαταρια. Θα σου προτεινα να πας να στο κοιταξουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω ένα GT-I8160 το οποίο το είχα πάρε με cosmote

Το πρόβλημα είναι ότι δεν έπαιζε με με wind sim που έχει ενεργοποιημένα data αλλά μόνο με cosmote sim με data.

 

Αφού δεν έβγαλα άκρη με cosomote-samsung-wind νόμισα πως το πρόβλημα ήταν κάπου στο rom που ήταν πειραγμένο από cosmote.

το έκανα λοιπόν root, του κατέβασα και την XXLΙ2 αλλά πάλι τζίφος.

Παίζει με cosmote sim+data αλλά όχι με wind+data (APN είναι σωστό)

 

καμία ιδέα;

ευχαριστώ

 

Σωτήρης

Edited by sakisg
Link to comment
Share on other sites

Παλι το εκανε.....αν κανω επαναφορα ρυθμισεων θα πρεπει να περασω παλι ολες τις εφαρμογες, ετσι δεν ειναι;.......Help......

 

Εγώ πιστεύω ότι στο κάνει κάποια εφαρμογή που έχεις περάσει!Κανε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και άστο έτσι χωρίς να περάσεις τίποτα για λίγες μέρες να δεις αν στο ξανακάνει!Αν συνεχίσει τότε το πας στο service,αν όχι περνάς με προσοχή πάλι τις εφαρμογές αλλά λίγες κάθε φορά για να μπορείς να παρακολουθήσεις ποια στο κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια εργοστασιακή επαναφορα ρυθμίσεων και μετά μάλλον θα το βλέπει σωστά.

 

Δυστηχώς έκανα επαναφορά και πάλι τα ίδια.....καμία βοήθεια κανείς...????Μήπως φταίει η συγκεκριμένη αναβάθμιση πού πέρασα?Ας μου στείλει κάποιος ένα link της xxxl12 που να την φοράει ο ιδιος και να είναι όλα καλά με το kies.Eυχαριστώ.

Edited by pakos_
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έβαλα τήν xxl12-ανοίγω το kies κι εκεί πού λέει γιά το λογισμικό,μου γράφει "η συσκευή σάς δέν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω kies...Όταν είχα τήν εργοστασιακή xxld8 έλεγε ότι χρησιμοποιήτε τήν πιό πρόσφατη έκδοση υλικολογισμικού..Με λίγα λόγια μήπως δέν το αναγνωρίζει...?Τι να κάνω...?

 

Την συσκευή σου σου την αναγνωρίζει κανονικά,απλά σου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

http://img547.imageshack.us/img547/716/kiesace2.png

Αυτό είναι φυσιολογικό μιας και η συγκεκριμένη έκδοση είναι μεν official της Samsung,αλλά δεν είναι της ελληνικής αντιπροσωπείας.

Εγώ στην θέση σου θα έκανα αλλαγή στο sale code πληκτρολογώντας: *#272*το imei σου#* και θα επέλεγα ή cos (cosmote) ή eur.Μετά συνδέοντας το στο kies θα έβλεπα αν μου γράφει μήνυμα ότι υποστηρίζεται η αναβάθμιση λογισμικού.

Πάντως όπως και να έχει την δουλειά σου την κάνεις κανονικά,αγνόησε το kies (γνώμη μου).

edit:

Αν το κάνεις να ξέρεις ότι θα διαγραφούν όλες οι ρυθμίσεις σου και θα πρέπει να το ξαναστήσεις από την αρχή!

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι στο κάνει κάποια εφαρμογή που έχεις περάσει!Κανε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και άστο έτσι χωρίς να περάσεις τίποτα για λίγες μέρες να δεις αν στο ξανακάνει!Αν συνεχίσει τότε το πας στο service,αν όχι περνάς με προσοχή πάλι τις εφαρμογές αλλά λίγες κάθε φορά για να μπορείς να παρακολουθήσεις ποια στο κάνει!

 

Εκανα επαναφορα καισπο προχθες δεν εχει κανει τιποτα. Εβσλα παλι τον tsf και βλεπουμε...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή σου σου την αναγνωρίζει κανονικά,απλά σου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

http://img547.imageshack.us/img547/716/kiesace2.png

Αυτό είναι φυσιολογικό μιας και η συγκεκριμένη έκδοση είναι μεν official της Samsung,αλλά δεν είναι της ελληνικής αντιπροσωπείας.

Εγώ στην θέση σου θα έκανα αλλαγή στο sale code πληκτρολογώντας: *#272*το imei σου#* και θα επέλεγα ή cos (cosmote) ή eur.Μετά συνδέοντας το στο kies θα έβλεπα αν μου γράφει μήνυμα ότι υποστηρίζεται η αναβάθμιση λογισμικού.

Πάντως όπως και να έχει την δουλειά σου την κάνεις κανονικά,αγνόησε το kies (γνώμη μου).

edit:

Αν το κάνεις να ξέρεις ότι θα διαγραφούν όλες οι ρυθμίσεις σου και θα πρέπει να το ξαναστήσεις από την αρχή!

 

Ναί,αυτό μού βγάζει...εγώ να το αφήσω έτσι,αν βγεί μία οποιαδήποτε ενημέρωση όμως..α)θα μου έρθει..??β)θα μπορέσω να την κάνω μεσω kies..??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...