Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελευταία έχω παρατηρήσει δύο προβληματάκια.....:(

Πρώτον τo widget του καιρού (το default της NOKIA) έχει σταματήσει να ενημερώνεται. '

Και δεύτερο και σημαντικότερο όταν πάω στο ΝΟΚΙA STORE και κάνω αναζήτηση με κάποια λέξη, τότε ενώ φαίνεται ότι έχει βρει τις σχετικές με τη λέξη αυτή εφαρμογές, η αναζήτηση κολάει (δείχνει συνεχώς χωρίς να σταματάει ότι αναζητεί).

 

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος τα παραπάνω θέματα;

Ναι και ναι. Ο καιρός πάπαλα όπως σου είπε και ο pgetsopoulos και το κατάστημα μου κάνει το ίδιο πράγμα, αλλά επανέρχεται μετά από λίγο ειδικά αν πατήσεις κάνα δύο φορές το μπρός πίσω.. Θέλουν να μας διώξουν με κάθε τρόπο, πως να το κάνουμε. 7% παγκοσμίως δεν είναι και λίγοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο καιρός σταμάτησε από τη Νόκια..

 

για το κόλλημα στην αναζήτηση στο NOKIA STORE έχεις καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έχω παρατηρήσει δύο προβληματάκια.....:(

Πρώτον τo widget του καιρού (το default της NOKIA) έχει σταματήσει να ενημερώνεται. '

Και δεύτερο και σημαντικότερο όταν πάω στο ΝΟΚΙA STORE και κάνω αναζήτηση με κάποια λέξη, τότε ενώ φαίνεται ότι έχει βρει τις σχετικές με τη λέξη αυτή εφαρμογές, η αναζήτηση κολάει (δείχνει συνεχώς χωρίς να σταματάει ότι αναζητεί).

 

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος τα παραπάνω θέματα;

 

To πρώτο έχει συζητηθεί εδώ και λίγο καιρό, σταμάτησε επίσημα η nokia την υποστήριξη του καιρού. Και δυστηχώς δεν μπορούμε να το απεγκαταστήσουμε.

 

Το δεύτερο μου το κάνει και εμένα εδώ και λίγες μέρες. Βγάζει τα αποτελέσματα στο background αλλά μπροστά το κυκλάκι που δείχνει ότι φορτώνει και όσο και να το αφήσω δεν εξαφανίζεται.

 

Άλλο ένα σαμποτάζ από τη Nokia:whistle:

Link to comment
Share on other sites

για το κόλλημα στην αναζήτηση στο NOKIA STORE έχεις καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Κι εγω ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα, ειδικα απο τοτε που ανανεωσα το καταστημα Nokia, πριν 10 μερες περιπου!!! Μηπως επρεπε να κρατησω το παλιο; Σημερα επικοινωνισα στο Nokia store για το προβλημα αυτο της αναζητησης! Να δω θα απαντησουν καθολου;;; :(

Υ.Γ. Εφυγαν και τα apps της Cosmote που ειχε στη κεντρικη σελιδα του καταστηματος!!!! :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Νοκια Ν8 και θέλω να το δώσω σε έναν φίλο. Οπότε πρέπει αν του κάνω format πρώτα... Ισχύει αυτό με το *#7370#??

 

Και αν ναι μόλις του το κάνω θα σβηστούν και τα Ελληνικά? Καθότι είναι αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο και σε κάθε αναβάθμιση πήγαινα στη Νοκια για να μου τα ξαναπεράσουν? Υπάρχει περίπτωση να το κάνω μόνος μου...??

Edited by impreza_sti
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια εδωσα το κινητο αλλα δεν θυμαμαι τι κωδικο ασφαλειας του ειχα βαλει η ειχε.. κ τωρα το ανοιξε η κοπελα κ μετα το πιν της ζητησε κωδικο ασφαλειας αν δ βρω να το ανοιξω υπαρχει τροπος για ξεκλειδωμα?ειτε μονος μ ειτε σε γερμανο κτλ?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα της Νόκια λογικά :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ζητησαν 24 ευρω στο γερμανο για να το στειλουν κ 20 ευρω σε ενα σαν καταστημα νοκια για να το ξεκλειδωσουν.δε γινεται να το ξεκλειδωσω εγω με καποιο τροπο μ φαινεται περιεργο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Nokia CARE η Nokia SHOP? εχει διαφορα ;)

 

δεν ξερω αν το flashαρεις αν γινεται..

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Άρα ορίστε η λύση :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ηταν παλια νοκια αλλα τωρα απεξω ταμπελα δεν εχει νοκια... και το παληκαρι μου ειπε οτι θα σβηστουν τα παντα.. εμενα δε με ενοχλει να σβηστουν στην κοπελα που το πουλησα δε ξερω.. οποτε με φλασαρισμα μπορω να το επαναφερω?στειλτε μου λιγο το λινκ με τον τροπο αν γινεται ετσι :-) Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ αλανια μου λογικα θα το προσπαθησω για να το ξεκλειδωσω μονος μ ελπιζω να βγαλω ακρη αν ξαναχρειαστω θα σας ξαναχτυπησω την πορτα :-)

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ αλανια μου λογικα θα το προσπαθησω για να το ξεκλειδωσω μονος μ ελπιζω να βγαλω ακρη αν ξαναχρειαστω θα σας ξαναχτυπησω την πορτα :-)

 

Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα! Μπήκε κατά λάθος άλλος κωδικός και δεν μπορούσα να το ξεκλειδώσω! Το έκλεισα απο το on/off πατώντας το παρατεταμένα και όταν το άνοιξα μου ζήτησε μόνο το pin και όλα εντάξει! Απλά δεν μπορούσα να μηδενισω τους μετρητές ομιλίας! Γι αυτό και το πηγα για αναβάθμιση και δεν χάθηκε τίποτα, αφού κάναμε back up πρώτα βέβαια! Αλλιώς με κλειστό το κινητό, χάνονται όλα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μονο με ον οφ δε νομιζω να γινει κατι.. θα το προσπαθησω μονος μ οταν μ το φερουν πισω η κοπελα κ αν το καταφερω εχει καλως.. αλλιως θα δωσω ενα 20ευρω αναγκαστικα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μονο με ον οφ δε νομιζω να γινει κατι.. θα το προσπαθησω μονος μ οταν μ το φερουν πισω η κοπελα κ αν το καταφερω εχει καλως.. αλλιως θα δωσω ενα 20ευρω αναγκαστικα..

 

Στο δικό μου τουλάχιστον έτσι έκανα και άνοιξε κανονικά. Εγώ το έκανα αναβάθμιση μετά, για να μπορέσω να μηδενισω τον μετρητή ομιλίας με την επαναφορά του 12345! Σε μένα το Nokia care με παίρνει 15€ μόνο, για αναβάθμιση!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου τουλάχιστον έτσι έκανα και άνοιξε κανονικά. Εγώ το έκανα αναβάθμιση μετά, για να μπορέσω να μηδενισω τον μετρητή ομιλίας με την επαναφορά του 12345! Σε μένα το Nokia care με παίρνει 15€ μόνο, για αναβάθμιση!

 

Στο δικό σου άλλαξες (ή άλλαξε μόνο του όπως είπες) ο κωδικός ασφαλείας. Το έκλεισες και μετά απλά δεν μπορούσες να μπεις οπουδήποτε χρειάζεται κωδικός.

Στην περίπτωση του tresor_jim η κοπέλα έβαλε άλλη κάρτα sim από αυτή που είχε πριν και δεν προχωράει αν δεν βάλεις κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γιατί λογικά είχε ενεργοποιημένη την επιλογή "κλείδωμα σε αλλαγή sim"

Δεν ξέρω αν βάλει την δικιά του sim και απενεργοποιήσει την εντολή... Αλλά πιστεύω θα θέλει κωδικό για επιβεβαίωση.. Επειδή το έδωσα το δικό μου ας το τσεκάρει όποιος το έχει μπροστά του...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό σου άλλαξες (ή άλλαξε μόνο του όπως είπες) ο κωδικός ασφαλείας. Το έκλεισες και μετά απλά δεν μπορούσες να μπεις οπουδήποτε χρειάζεται κωδικός.

Στην περίπτωση του tresor_jim η κοπέλα έβαλε άλλη κάρτα sim από αυτή που είχε πριν και δεν προχωράει αν δεν βάλεις κωδικό.

 

Ναι σε μένα μπήκε κατά λάθος ο άγνωστος κωδικός! Δεν άλλαξα κάρτα sim. Με την ίδια κάρτα το έκλεισα παρατεταμένα για 8 δεύτερα και το άνοιξα παλι. Μόνο pin μου ζητούσε, όχι κωδικό! Απλά όπως είπες δεν μπορούσα να μπω εκεί που ήθελε κωδικό. Γι αυτό και έκανα την αναβάθμιση, για να επανέλθει το 12345!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανά αλλά υπάρχει το εξής θέμα... μερικές φορές δεν ακούω καθόλου τον ήχο κλήσης και χάνω πολλές κλήσεις γιατί το κινητό ψυθιριζει....επίσης όταν γίνεται αυτό βρίσκω ότι είναι ανοιχτή η εφαρμογή της μουσικής... μπορεί κάποιος να δώσει κάποια βοήθεια τι μπορεί να φταίει και γίνεται αυτό τόσες φορές...είναι πολύ ενοχλητικό και χάνω πολλές κλήσεις επειδή δεν ακούγεται τίποτε
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάποιο άλλο πρόγραμμα που το προκαλεί αυτό; Χρησιμοποιώ την μουσική συνέχεια και πάντα σταματάει όταν έχω μήνυμα ή εισερχόμενη κλήση
Link to comment
Share on other sites

Θα υποψιαζόμουν το bluetooth ακουστικό αλλά το κάνει κι όταν δεν είναι συνδεδεμένο... δεν έχει συμβεί σε κανέναν κάτι παρόμοιο; έκανα μια αναζήτηση αλλά δεν βρήκα κάτι και αναλυτικότερα δεν μπορώ να δω γιατί για το N8 υπάρχουν χιλιάδες πόστ.

Αν εχει καποιος ιδέα τι μπορεί να φταίει ας βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Θα υποψιαζόμουν το bluetooth ακουστικό αλλά το κάνει κι όταν δεν είναι συνδεδεμένο... δεν έχει συμβεί σε κανέναν κάτι παρόμοιο; έκανα μια αναζήτηση αλλά δεν βρήκα κάτι και αναλυτικότερα δεν μπορώ να δω γιατί για το N8 υπάρχουν χιλιάδες πόστ.

Αν εχει καποιος ιδέα τι μπορεί να φταίει ας βοηθήσει

 

επειδη ειναι οντως περιεργο, μηπως να ξαναφλασαρες το κινητο μπας και συνελθει?να βαλεις και του lagoskon τη ρομ, αν δεν την εχεις..να ανασανει.αξιζει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...