Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι εγώ εννοούσα αν υπάρχει κάτι όπως π.χ. το tune up στο pc...που καθαρίζει registry, κατεστραμμένα αρχεία κλπ. Γιατί έχει μειωθεί αρκετά ο χώρος στη C: μου και δεν έχω εγκατεστημένες πολλές εφαρμογές! Κατά τα άλλα δεν έχω κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία για να κάνω hard reset!

MobileCleaner...το καλυτερο...στα γνωστα μαγαζακια...;)

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

MobileCleaner...το καλυτερο...στα γνωστα μαγαζακια...;)

Μου γραφει οτι εσβησε καποια αρχεια αλλα δεν ειδα διαφορα στην μνημη.:O

Link to comment
Share on other sites

Μου γραφει οτι εσβησε καποια αρχεια αλλα δεν ειδα διαφορα στην μνημη.:O

Εμενα παντως την πρωτη φορα που το ετρεξα, μου εσβησε καμια 74 mb απο καρτα και σκληρο και καμια 25 απο μνημη C...

θελει ανα τακτα χρονικα διαστηματα να το τρεχεις...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως την πρωτη φορα που το ετρεξα, μου εσβησε καμια 74 mb απο καρτα και σκληρο και καμια 25 απο μνημη C...

θελει ανα τακτα χρονικα διαστηματα να το τρεχεις...

Αυτα που σβηνει σιγουρα ειναι για σβησιμο 'η θα τρεχουμε μετα?

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ευκολος τροπος να φτιαχνω playlist για το κινητο; Παντως μεσα απο το κινητο ειναι πολυ επωδυνη η διαδικασια και μπορει να κρατησει και ωρες! Το συνδεσα με Bluetooth με το Nokia suite, αλλα αργουσε αρκετα. Λογικα με καλωδιο δε θα αργει.

 

Θελω να στελνω στο κινητο ετοιμες playlist και να τις εμφανιζει οταν θα μπαινω στη μουσικη. Εννοειται οτι θα μεταφερω και τα αντιστοιχα τραγουδια στο κινητο. Γινεται κατι τετοιο ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

κατι που εχω παρατηρησει...

 

εχω μια λιστα αναπαραγωγης, γυρω στα 100 κομματια.. παταω τυχαια αναπαραγωγη παντα... με την belle, το προγραμμα μου πετα συχνα πυκνα τα ιδια κομματια! σε 20 κομματια που τα παιξει, εχει τυχει να παιξει 3 φορες το ιδιο! η να βαλει το ιδιο κομματι 2 φορες στη σειρα! μονο σε μενα συμβαινει?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ευκολος τροπος να φτιαχνω playlist για το κινητο; Παντως μεσα απο το κινητο ειναι πολυ επωδυνη η διαδικασια και μπορει να κρατησει και ωρες! Το συνδεσα με Bluetooth με το Nokia suite, αλλα αργουσε αρκετα. Λογικα με καλωδιο δε θα αργει.

 

Θελω να στελνω στο κινητο ετοιμες playlist και να τις εμφανιζει οταν θα μπαινω στη μουσικη. Εννοειται οτι θα μεταφερω και τα αντιστοιχα τραγουδια στο κινητο. Γινεται κατι τετοιο ή οχι;

 

Δοκίμασέ το από το PC suite στην κατηγορία μουσική.

 

Το mobile cleaner είναι για χακαρισμένη συσκευή; Κατέβασα κανα δυο εκδόσεις και μου έβγαε σφάλμα πιστοποιητικού.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

κατι που εχω παρατηρησει...

 

εχω μια λιστα αναπαραγωγης, γυρω στα 100 κομματια.. παταω τυχαια αναπαραγωγη παντα... με την belle, το προγραμμα μου πετα συχνα πυκνα τα ιδια κομματια! σε 20 κομματια που τα παιξει, εχει τυχει να παιξει 3 φορες το ιδιο! η να βαλει το ιδιο κομματι 2 φορες στη σειρα! μονο σε μενα συμβαινει?

 

έχεις δίκιο. Με την Anna δεν μου το έκανε αυτό.. Εγώ που έχω μέσα 1023 κομμάτια και καταφέρνει ΠΑΛΙ να μου παίζει το ίδιο ?? :p :lol:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο. Με την Anna δεν μου το έκανε αυτό.. Εγώ που έχω μέσα 1023 κομμάτια και καταφέρνει ΠΑΛΙ να μου παίζει το ίδιο ?? :p :lol:

 

:lol::lol::lol:

 

το θεμα ειναι οτι ΠΑΝΤΑ ειναι συγκεκριμενο κομματι! 9/10 τουλαχιστον θα μου παιξει ξανα και ξανα η το wonderwall η το evolution απο korn... αυτα τα 2 τα χει ερωτευτει :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

 

το θεμα ειναι οτι ΠΑΝΤΑ ειναι συγκεκριμενο κομματι! 9/10 τουλαχιστον θα μου παιξει ξανα και ξανα η το wonderwall η το evolution απο korn... αυτα τα 2 τα χει ερωτευτει :p

 

εμένα πάλι το I''ve Got The Power ερωτεύτηκε .. Τελικά έβαλα A.I στην Belle και δεν μας το είπαν ??? :lol:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

μωρε αμα ειχε φαει κολλημα με κανα paint it black δεν θα ειχα θεμα... :p

 

κανας τροπος να διορθωθει δεν υπαρχει ε? να βαλουμε Music player της αννας/1.2 ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μωρε αμα ειχε φαει κολλημα με κανα paint it black δεν θα ειχα θεμα... :p

 

κανας τροπος να διορθωθει δεν υπαρχει ε? να βαλουμε Music player της αννας/1.2 ?

 

Και να χάσεις το swipe απο τραγούδι σε τραγούδι ??

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

νομιζω θα επιβιωσω και χωρις αυτο :p ασε που συνηθως ειμαι με τα ακουστικα και το χειριζομαι απο εκει ;)

 

ετσι οπως το παει το κινητο δε βλεπω ομως να επιβιωνει εκεινο :lol: καποιος περασε τον player απο την 1.2 και με metadata editing αλλα δεν ειμαι του φλασαρισματος :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω θα επιβιωσω και χωρις αυτο :p ασε που συνηθως ειμαι με τα ακουστικα και το χειριζομαι απο εκει ;)

 

ετσι οπως το παει το κινητο δε βλεπω ομως να επιβιωνει εκεινο :lol: καποιος περασε τον player απο την 1.2 και με metadata editing αλλα δεν ειμαι του φλασαρισματος :p

 

ναι... ούτε εγώ είμαι :lol: :lol: ... Εγώ το χρησιμοποιώ στον διάδρομο στο gym και το swipe με έχει σώσει! δεν το αλλάζω

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, για δώστε μου τα φώτα σας.

Εχω το Ν8 και το bluetooth bh-215, το βρίσκει κανονικά αλλά τους ακούω και δεν με ακούνε, όσο και να μιλάω όσο και να φωνάζω :p, ξέρετε τι φταίει?? να πάω να αγοράσω άλλο????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να έχει χαλάσει το μικρόφωνο του bluetooth. Έχει περάσει η εγγύηση του; Καλού κακού δοκίμασε το και σε άλλο τηλέφωνο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, για δώστε μου τα φώτα σας.

Εχω το Ν8 και το bluetooth bh-215, το βρίσκει κανονικά αλλά τους ακούω και δεν με ακούνε, όσο και να μιλάω όσο και να φωνάζω :p, ξέρετε τι φταίει?? να πάω να αγοράσω άλλο????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

99% ΔΕΝ φταίει το Ν8 σου, άλλα το bluetooth. Στο συγκεκριμένο μοντέλο έχει κουμπάκι πάνω στο καλώδιο μαζί με το μικρόφωνο. Πρόσεξε το κουμπάκι να είναι στη θέση μακριά από την κουκίδα. Την έχουν πατήσει πάρα μα πάρα πολλοί έτσι.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

99% ΔΕΝ φταίει το Ν8 σου, άλλα το bluetooth. Στο συγκεκριμένο μοντέλο έχει κουμπάκι πάνω στο καλώδιο μαζί με το μικρόφωνο. Πρόσεξε το κουμπάκι να είναι στη θέση μακριά από την κουκίδα. Την έχουν πατήσει πάρα μα πάρα πολλοί έτσι.

 

Το ξέρω το έχω δοκιμάσει και έτσι και αλλιώς, τίποτε

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Όταν μου στέλνουν μήνυμα και το κινητό είναι κλειστό, τότε η ώρα που εμφανίζεται ότι στάλθηκε το μήνυμα είναι αυτή που άνοιξα το κινητό. Μπορώ να το αλλάξω έτσι ώστε να βλέπω την ώρα που στάλθηκε;
Link to comment
Share on other sites

εχω πρόβλημα με την μνήμη στον c . Από την στιγμή που προσπάθησα να στείλω ένα email των 25 gb από το κινητό από τότε μου βγάζει σφάλμα ανεπαρκής μνήμης .

Προσπαθώ να βρω αν έχει αποθηκευτει κάπου όπως και τα επόμενα emails που έστειλα αλλά δεν βρίσκω κάτι...

Καμία ιδέα ? Είναι κρίμα γιαυτό τον λόγο να κάνω φορματ

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

εχω πρόβλημα με την μνήμη στον c . Από την στιγμή που προσπάθησα να στείλω ένα email των 25 gb από το κινητό από τότε μου βγάζει σφάλμα ανεπαρκής μνήμης .

Προσπαθώ να βρω αν έχει αποθηκευτει κάπου όπως και τα επόμενα emails που έστειλα αλλά δεν βρίσκω κάτι...

Καμία ιδέα ? Είναι κρίμα γιαυτό τον λόγο να κάνω φορματ

25 gigabites????

Εισαι σιγουρος???

Μα η διαθεσιμη μνημη του κινητου, ειναι αναλογως με τι το εχουμε φορτωμενο οχι πανω απο 150-200 Mb...

Πηγαινε στα εξερχομενα mail (που αποθηκευονται στη μνημη C του κινητου -δυστυχως- γι'αυτο και εχεις προβλημα) και σβησε το email που προσπαθει να στειλει...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Guys help! Έκανα hard reset το Ν8 μου γιατί μου εμφάνιζε ένα μύνημα σφάλματος. Όλα καλά μόνο που μου ζητάει καινούριο κλειδί κρυπτογράφισης της κάρτας μνήμης. Δεν το βρίσκει κ μου λέει μη έγκυρο κλειδί. Πλέον δεν έχω πρόσβαση στην κάρτα. Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Guys help! Έκανα hard reset το Ν8 μου γιατί μου εμφάνιζε ένα μύνημα σφάλματος. Όλα καλά μόνο που μου ζητάει καινούριο κλειδί κρυπτογράφισης της κάρτας μνήμης. Δεν το βρίσκει κ μου λέει μη έγκυρο κλειδί. Πλέον δεν έχω πρόσβαση στην κάρτα. Τι μπορώ να κάνω;

 

το είχα πάθει και εγω. Η μόνη λύση σου βρήκα ήταν το φορματ στην κάρτα. Μετά από αυτό έβλεπε την κάρτα , αλλά χωρίς τα αρχεία μέσα (λογικό) .

Πρώτα όμως δοκίμασε πιθανούς κωδικούς μήπως και τον πετύχεις...

Αλλιώς μήπως παίζει τίποτα στο διαδίκτυο με σπάσιμο (απίθανο) του κωδικού ...

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

το είχα πάθει και εγω. Η μόνη λύση σου βρήκα ήταν το φορματ στην κάρτα. Μετά από αυτό έβλεπε την κάρτα , αλλά χωρίς τα αρχεία μέσα (λογικό) .

Πρώτα όμως δοκίμασε πιθανούς κωδικούς μήπως και τον πετύχεις...

Αλλιώς μήπως παίζει τίποτα στο διαδίκτυο με σπάσιμο (απίθανο) του κωδικού ...

 

Βασικά ψάχνει κάποιο κλειδί το οποίο δεν υπάρχει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...