Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια SOS... μια γρηγορη απαντηση γιατι ειναι να το παρω σημερα.....

Οταν σε καλουν, η απαντηση ειναι ''συρομενη'' οπως στο galaxy II, ή απλα πιεζεις το πρασινο οπως στο 701 ?

(δεν με βολευει αν δεν ειναι ''συρομενο'' το πρασινο της απαντησης.. πολλες φορες, στο 701 που ειχα στην τσεπη του παντελονιου, ''απαντησε μονο του'', ενω δεν το ακουσα να κουδουνιζει.. σε συνθηκες δρομου, με θορυβο..)

ευχαριστω !!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Ν8 δεν έχει πράσινο κουμπί σαν το 701.Έχει εικονικό πράσινο πλήκτρο που δεν πατιέται μόνο του αν είναι στην τσέπη(λόγω αισθητήρα).Δεν είμαι σίγουρος αλλά ίσως υπάρχει κάποια εφαρμογή να κάνει αυτό που λες.
Link to comment
Share on other sites

antonio_r όπως είπε και ο φίλος από πάνω δεν πατιέται μόνο του (κατά λάθος δηλ.), κι επιπλέον είναι πιο βολικό από το συρόμενο... θα το δεις και στην πράξη! ;)
Link to comment
Share on other sites

οκ παιδες !! ευχαριστω !!

(δεν θελω απλα χαμενες κλησεις... οπως με το 701..) :)

 

Όπως είπαν τα παιδιά. Ούτε μια φορά δεν έχει απαντήσει μόνο του όσες φορε΄ς το είχα στην τσέπη.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χανεις κλησεις με το Ν8. Οταν ειναι στην τσεπη ο αισθητηρας δεν αφηνει να πατηθει κατι τυχαια.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χανεις κλησεις με το Ν8. Οταν ειναι στην τσεπη ο αισθητηρας δεν αφηνει να πατηθει κατι τυχαια.

 

ετσι οπως ειναι το ηχειο, ειδικα μεσα στη θηκη, μια χαρα χανεις :rolleyes: :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως ειναι το ηχειο, ειδικα μεσα στη θηκη, μια χαρα χανεις :rolleyes: :lol:

 

Και πάνω στο κρεβάτι μη σου πω :D

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις θεμα με τα μυνηματα???εχω την επισημη belle και συχνα πυκνα παω να στειλω μυνημα και δεν το στελνει ,κανει αναβολη για αργοτερα.παω στα εξερχομενα και επιμενω και τιποτα.... υπαρχει καποια λυση για το θεμα?δεν ξερω και ποιος φταιει?φταιει η συσκευη μου φταιει το δικτυο???εχω vodafone.....Καλα αν κλεισω και ανοιξω το κινητο επανερχεται και στελνει κανονικα αλλα δε μπορω να κανω αυτη τη δουλεια συνεχως.καμια προταση??:)
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις θεμα με τα μυνηματα???εχω την επισημη belle και συχνα πυκνα παω να στειλω μυνημα και δεν το στελνει ,κανει αναβολη για αργοτερα.παω στα εξερχομενα και επιμενω και τιποτα.... υπαρχει καποια λυση για το θεμα?δεν ξερω και ποιος φταιει?φταιει η συσκευη μου φταιει το δικτυο???εχω vodafone.....Καλα αν κλεισω και ανοιξω το κινητο επανερχεται και στελνει κανονικα αλλα δε μπορω να κανω αυτη τη δουλεια συνεχως.καμια προταση??:)

 

ΚΑι εγώ vodafone και το κάνει καμιά φορά. Μη κάνεις επανεκκίνηση, επέλεγε προφίλ εκτός σύνδεσης και μετά ξανά το γενικό και θα στο στέλνει.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου,οντως καμια φορα εκανα και εκτος συνδεσης για πιο γρηγορα.

επισης δοκιμασα να βαλω οχι διπλη λειτουργεια ,μονο gsm και εμοιαζε να λυνεται το θεμα αλλα μετα το εβαζα παλι διπλη να εχω και 3g.

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα, οταν με παιρνει καποιος τηλεφωνο κσι παω να το κλεισω δε προλαβαινω και δειχνει ενα κοκκινο ακουστικο στο πανω μερος της οθονης με αποτελεσμα να παταω διαφορα widget.αυτο το προβλημα με την αννα δεν το ειχα αλλα το απεκτησα με τη μπελε
Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα, οταν με παιρνει καποιος τηλεφωνο κσι παω να το κλεισω δε προλαβαινω και δειχνει ενα κοκκινο ακουστικο στο πανω μερος της οθονης με αποτελεσμα να παταω διαφορα widget.αυτο το προβλημα με την αννα δεν το ειχα αλλα το απεκτησα με τη μπελε

 

Χαχα αυτό δεν είναι πρόβλημα φίλε μου. Με τη belle η διαδικασία έχει γίνει πολύ γρήγορη. Δηλαδή με το που πατάς το κουμπί να λήξει η κλήση, την κλείνει απευθείας και σε γυρνάει στο μενού σου ή στην αρχική οθόνη. Επίσης αυτό που μπορεί να συμβαίνει είναι να μη προλάβεις καν να πατήσεις το κουμπί να κλείσει γιατί σε έχει προλάβει ο συνομιλητής σου, οπότε γίνεται το ίδιο σαν να το είχες πατήσει εσύ. Από τη belle και έπειτα δεν έχω παρατηρήσει ποτέ το φαινόμενο να κολήσει στο τέλος μιας κλήσης η συσκευή λόγο αυτής της βελτίωσης. Λίγο συνήθεια στην ταχύτητα θέλει.

Link to comment
Share on other sites

προβλημα με εκθεση

μπορει καποιος να μου πει γιατι οταν παταω να ανοιξη η εκθεση δεν ανοιγη??

εβαλα μια καρτα μνημης στο τηλ. λετε να παιζει ρολο αυτο??

ειχε βαλει τις φοτο που τραβηξα σημερα σε αυτην φακελος DCIM/100NOKIA

Την εβγαλα εκανα επανεκινηση το τηλ. παλι τα ιδια κανει δεν ανοιγη η εκθεση , τι γινετε ξερετε???

Link to comment
Share on other sites

Επισης δεν ανοιγη η εκθεση ουτε απο την φωτογραφικη μηχανη .... οταν παταμε της επιλογες που εχει , οταν βγαλω φοτο δεν μπορω να την στειλω με τα κοινονικα δυκτια , δεν ανοιγη καθολου για να την στειλω

τι συμβαινει ρε παιδια ?? εκανα και σοφτ ρεσετ παλι δεν εγινε τιποτα δεν θελω να το κανω χαρτ ρεσετ γιατι ειναι γερμανικο και θα πρεπει να ξαναπερασω μεσου φοινικα τα ελληνικα κ.τ.λ. βρειτε μου καμια λυση ευκολη παρακαλω

 

τα προβληματα λυθηκαν ολα

εκανα κατι ενημερωσεις απο το νοκια σουιτ που ειχε για κοινονικα δυκτια και για το QT και ολα οκ

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Τα παρακατω apps, ειναι αποθηκευμενα στη μνημη C της συσκευης και ειναι περιπου 15 mb!!!

Nokia store installer 5 mb

Ovi 1mb

Ovi store 3 mb

Social 3 mb

SSOUI 2mb (τι ειναι αυτο???)

SSOUIUsernameWidget 892 kb (και αυτο???)

 

Μπορουν καποια απ'αυτα να αντικατασταθουν με καποιο αλλο προγραμμα η

να διαγραφουν και να εγκατασταθουν ξανα στην memory card η στη mass memory???

Επισης μηπως καποια να διαγραφουν, χωρις να δημιουργηθει προβλημα??

 

(Quickoffice 11mb και Adobe Reader 4mb τα αντικατεστησα ηδη με Picsel Smart Office στην mass memory)

 

 

καταφερες να κάνεις κατι με αυτο? εχω μονο 66ΜΒ ελευθερα..

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το Mobile Cleaner ;) διεγραψε μηνυματα/mail μεγαλου μεγεθους, μετακινησε φωτος κτλ απο την C, διεγραψε προγραμματα και περνα τα στην Ε...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μονο το Social φιλε μου, μετα την αναβαθμιση απλα δεν το εγκατεστησα (ασχετα αν μου σπαει τα νευρα καθε φορα που το συνδεω με τη suite και μου ζηταει να το κανω εγκατασταση)

Θα σου προτεινα κι εγω, οτι ακριβως λεει ο φιλος pgetsopoulos, to Mobile Cleaner θα σου βρει/διαγραψει πολυ πραμα απ'ολες τις μνημες συμπεριλαμβανομένης και της C...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Για email ποιο ειναι το καλυτερο app?

 

Παλιοτερα χρησιμοποιουσα το Mobile Documents

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...

 

Μόλις έγινα κάτοχος ενός ιταλικού N8 Dark Grey από birdphone. Το τηλέφωνο αντικατέστησε το 5800 που ήταν σκυλί μέχρι στιγμής. Με το κολλήματά του καμιά φορά, δε λέω, μπορεί να αργούσες αλλά στο τέλος θα κατάφερνες να κάνεις αυτό που ήθελες. Ο σκύλος μου βέβαια είχε άλλη άποψη, δε γούσταρε άλλο σκυλί στην οικογένεια και αποφάσισε να του τρυπήσει την οθόνη 2 βδομάδες πριν.

 

Το Ν8 φοβερό φαίνεται. Πολύ πιο γρήγορο από το 5800. Σκαλώνει καμιά φορά αλλά 9 στις 10 φορές ανταποκρίνεται μια χαρά. Όλα μια χαρά που λέτε, μέχρι να ανακαλύψω τι παίζει με το ηχείο. Εκεί που έπαιζε ράδιο το αφήνω στο κρεβάτι και ξαφνικά σιγή ιχθύος. Πάω να το σηκώσω να δω τι συμβαίνει και κάνει resume η μουσική. Βάζω το δάχτυλο πάνω από το ηχείο και καταλαβαίνω πόσο fail είναι το design του. Κρίμα. Όταν θα το έχω στο κρεβάτι ούτε ξυπνητήρια θα ακούω ούτε κλήσεις. Θα το βάζω σε ποτηράκι στο κομοδίνο αν είναι... lol...

 

Αλλά εκεί που νομίζω ότι έκανα υποβάθμιση αντί για αναβάθμιση είναι στον ήχο μέσω ακουστικών. Το 5800 ήταν πεντακάθαρο. Όταν δεν έπαιζε κάτι, είτε είχες τα ακουστικά συνδεμένα είτε όχι ήταν το ίδιο και το αυτό. Στο N8 με τα Sennheiser CX300-II ακούγονται παράσιτα, σαν static. Ελάχιστα μεν, αλλά είναι εκεί... Φταίει η Belle ή είναι θέμα hardware;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...