Jump to content

Γενικά περί Smart Watches & Smart bands


alkis_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. Σημερα παρατηρησα στο Expansys το Sony SmartWatch. Αναμενεται να το εχει στις 17 Μαρτιου και η ερωτηση μου ειναι αν θα μπορει να συνδεεται και με αλλα android κινητα περα απο Sony, μιας και σε βιντεο ως τωρα εχω δει μονο το Xperia S.

Ευχαριστω πολυ!

 

Αν ανοιξα τσαμπα θεμα η συζητιεται κατι παρομοιο σε καποιο αλλο νημα, παρακαλω τους διαχειριστες να το μεταφερουν στο αντιστοιχο νημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 52
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα παιδια. Σημερα παρατηρησα στο Expansys το Sony SmartWatch. Αναμενεται να το εχει στις 17 Μαρτιου και η ερωτηση μου ειναι αν θα μπορει να συνδεεται και με αλλα android κινητα περα απο Sony, μιας και σε βιντεο ως τωρα εχω δει μονο το Xperia S.

Ευχαριστω πολυ!

 

Αν ανοιξα τσαμπα θεμα η συζητιεται κατι παρομοιο σε καποιο αλλο νημα, παρακαλω τους διαχειριστες να το μεταφερουν στο αντιστοιχο νημα.

 

εννοείται ότι θα συνδέεται κανονικά

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εννοείται ότι θα συνδέεται κανονικά

 

Ευχαριστω πολυ! Λιγο χαζη ερωτηση, το ξερω, απλα ηθελα να το σιγουρεψω. Μπορει να κλειδωθει!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
το αγόρασε ένας φίλος μου από εδώ

http://parts.skroutzstore.gr/p.Sony-SmartWatch-Roloi-android.623537.html

κάνει 113 ευρώ και είναι φοβερό

 

Μπορείς να μου πεις,ποιες ακριβώς οι λειτουργίες του?είναι ποιοτικό?η πλαστικούρα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις,ποιες ακριβώς οι λειτουργίες του?είναι ποιοτικό?η πλαστικούρα

 

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, πάχος μόλις 8 χιλιοστά, αλλά όταν το βάλεις στο χέρι απλά δεν υπάρχει. Δεν κξαταλαβαινεις οτι το κουβαλάς. Κάνει pair με Android σε χρόνο dt αλλά το scrolling είναι λίγο αργό σε σχέση με το άγγιγμα των δαχτύλων.

 

Το αγόρασε χθες ο αδελφός μου, γιαυτό και σου λέω όσα μου είπε :p

regged - always
Link to comment
Share on other sites

στο συγκεκριμένο μπορείς να διαβάσεις αρχείο word, pdf;

Ναι ρε παιδιά μπορείς? Αν ναι θα είναι ότι πρέπει και για σκονάκια! :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν μπορεί το συγκεκριμένο να το κάνει αυτό, αλλά σίγουρα (από προσωπική εμπειρία) μπορεί το iPod nano...
Link to comment
Share on other sites

το καινούργιο; που το φοράς για ρολόι; δε το χα σκεφτεί!

αν και θα προτιμούσα το συγκεκριμένο (sony)

Link to comment
Share on other sites

το καινούργιο; που το φοράς για ρολόι; δε το χα σκεφτεί!

αν και θα προτιμούσα το συγκεκριμένο (sony)

 

Ναι, αυτό που φοράς σαν ρολόι.. Εγώ το χα σκεφτεί όμως και μέσα στη χρονιά έκανε τη δουλεία του.. Κυρίως όμως τα πέρναγα σαν φωτογραφίες και τα ζούμαρα και τα έβλεπα!:p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το έχω περίπου δυο εβδομάδες και είναι εκπληκτικό. κάνει δόνηση όταν σε πάιρνουν τηλ., έρχεται μυνημα, email κλπ και μπορείς να τα διαβάσεις από αυτό!!!. Επειδή λόγω δουλειάς το κιν είναι συνέχεια στο αθόρυβο και συνήθως ξεχασμένο πάνω σε ένα γραφείο με έχει βολέψει πάρα πολύ. Και είναι και πολύ μουράτο. Η μπαταρία μου κρατάει 2-3 ημέρες. Σπαστικός είναι ο φορτιστής του αλλά δεν πειράζει. Γενικά είναι από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει.
sotiris
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το έχω περίπου δυο εβδομάδες και είναι εκπληκτικό. κάνει δόνηση όταν σε πάιρνουν τηλ., έρχεται μυνημα, email κλπ και μπορείς να τα διαβάσεις από αυτό!!!. Επειδή λόγω δουλειάς το κιν είναι συνέχεια στο αθόρυβο και συνήθως ξεχασμένο πάνω σε ένα γραφείο με έχει βολέψει πάρα πολύ. Και είναι και πολύ μουράτο. Η μπαταρία μου κρατάει 2-3 ημέρες. Σπαστικός είναι ο φορτιστής του αλλά δεν πειράζει. Γενικά είναι από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει.

 

Μπορεί όμως να πάρει αρχεία .pdf η ακόμα και αρχεία word και να τα διαβάζεις κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω σε reviews εχει πρόβλημα στους εξωτερικούς χωρους. δεν μπορουνε να δουνε
Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω σε reviews εχει πρόβλημα στους εξωτερικούς χωρους. δεν μπορουνε να δουνε

Τι ακριβώς εννοείς?Η φωτεινότητα είναι χαμηλή και δεν φαίνεται καλά? Επίσης θέλω να ρωτήσω Αθήνα σε ποιο μαγαζί μπορώ να το δω live?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς?Η φωτεινότητα είναι χαμηλή και δεν φαίνεται καλά? Επίσης θέλω να ρωτήσω Αθήνα σε ποιο μαγαζί μπορώ να το δω live?

 

δεν ξερω αν ειναι η φωτεινότητα ή το γυαλί αλλα υπο την παρουσία ηλιου δεν βλεπεις τπτ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες

 

Είχα δανεικό ένα liveview (τον προκάτοχο του SW) και παρά τα προβλήματά του μου άρεσε σαν concept. Σκέφτομαι να παραγγείλω ένα smartwatch, αλλά:

 

Το Liveview είχε τραγικά προβλήματα και στα δυο κινητά μου (HTC Sensation με ICS, HTC Explorer με GB), συνεχόμενες αποσυνδέσεις και αρκετά κολλήματα των plugins. Ασχέτως με ότι app ή hack δοκίμασα κάθε δυο λεπτά με μισή ώρα έχανε το sync ή κόλλαγαν τα plugins.

 

Στο smartwatch δεν ισχύει αυτό ελπίζω; Υπάρχει κανείς που να το χρησιμοποιεί είτε με sensation είτε γενικώς με non-Sony και ICS συσκευή χωρίς πρόβλημα;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όμως να πάρει αρχεία .pdf η ακόμα και αρχεία word και να τα διαβάζεις κανονικά?

 

Δεν το έχω προσπαθήσει, η οθόνη είναι πολύ μικρή για διάβασμα μεγάλων κειμένων. Άλλο είναι ένα sms ή mail και άλλο word. πάντως νομίζω γίνεται για κάνα σκονάκι!

 

δεν ξερω αν ειναι η φωτεινότητα ή το γυαλί αλλα υπο την παρουσία ηλιου δεν βλεπεις τπτ

 

Σωστά σε δυνατό ήλιο δεν βλέπεις τπτ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
sotiris
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτήσω έχει εσωτερική μνήμη?Δηλαδή πως να περάσω τραγούδια μέσα η φωτογραφίες σε αυτό και να λειτουργεί και όταν δεν είναι συνδεδεμένο με το κινητό?Μπορείς να του περάσεις επιπλέον προγράμματα και αν ναι πως το κάνεις αυτό?Πολλές οι ερωτήσεις αλλά ας με φωτίσει κάποιος που το έχει και το χρησιμοποιεί!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
το πηρα κι εγω ειναι καταπλικτηκο παιδια ειναι πολυ βολευτικο οπου κι νασαι :)

 

Άντε κάνε review κι ανέβασε και καμία φώτο να δούμε πως φαίνεται στο χέρι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Smart Watches & Smart bands

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...