Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έβαλα κι'εγώ την 7 και το θέμα με τα κενά παραμένει. Τελείως σπαστικό.

 

Γιάννη μπορούμε να κάνουμε κάτι?

 

Σε εμενα οπως εγραψα και παραπανω εχουν φυγει. αλλα τωρα παρατηρησα οτι αυτη τι στιγμη τους αριθμους τους εμφανιζει με κενα, δηλ. καποιες φορες μου τους βγαζει με κενα και καποιες φορες χωρις....... τι να πω

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλό μηνά σ' όλους,

απαντάω στα γρήγορα μερικά post, μόλις μπορέσω θα απαντήσω και στα υπόλοιπα :)

 

Το voice talk δεν γίνεται να δουλέψει με το decrease home lag.Το λέει ο developer του.

Ναι το είδα και εγώ..δεν με πειράζει όμως έτσι και αλλιώς προτιμώ το no home lag..

Η ρομ είναι πολύ smooth έχω βάλει και τον καινούριο speedmod και νομίζω ότι προσθέτει και αυτός σε smooth..προσοχή όμως όσοι θέλετε να τον περάσετε δεν υπάρχει προς το παρόν η cwm recovery

 

Keep walking Greece...

 

Εδώ το fix, αφαιρεί το mod και διορθώνει το voice talk

http://depositfiles.com/files/vkphoh4ym

Αν μπορεί και έχει χρόνο κάποιος ας το κάνει post στο xda γιατί δεν προλαβαίνω :) (thanx)

 

Παιδιά υπάρχει πουθενα σε zip η apk το cwm manager 3.15???

 

Θα το βρεις στην κουζίνα στα utilities αν δεν κάνω λάθος

 

Μόλις έβαλα κι'εγώ την 7 και το θέμα με τα κενά παραμένει. Τελείως σπαστικό.

 

Γιάννη μπορούμε να κάνουμε κάτι?

 

Όχι, πρέπει να το διορθώσει η Samsung ή κάποιος που να ξέρει πως να το κάνει :(

Αν δεν το διορθώσει η Samsung και στην Ελληνική έκδοση όταν βγει έτσι θα είναι!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

@tonysac - giannis42

Αντώνη και Γιάννη σας υπερευχαριστώ για το donate :)

 

Μπορεί κανείς να ανεβάσει το wallpaper που έχει default η ωμέγα black blue γιατί δεν μπορώ να το βρώ;

 

Από την v7.0 όλα τα wallpaper των Omega ρομ θα τα βρίσκεται στο wallpaper gallery.

 

Γιαννη νομιζω οτι ειναι η καλυτερη rom που εχεις κανει.

μια ερωτηση μονο βλεπω οτι εχεις περαση τον DX7 kernel και οχι τον XWLP3

γιατι ειναι καλυτερος;

 

το βραδι που θα επιστρεψω στο σπιτι θα εχεις και το donate σου γιατι πραγματικα το αξιζεις

 

Όταν έφτιαχνα την v7.0 δεν την υπήρχε ο XWLP3 kernel,

 

Καλημέρα και καλό μήνα!!Άντε να βγει το SIII για να ξαναπάρω το SII να χαρώ τα καλούδια του Γιάννη!!

 

Το SIII θα είναι η επόμενη συσκευή μου και θα προσπαθήσω η Omega να είναι από τις πρώτης ρομ της συσκευής :)

Και θα κρατήσω και το SII όσο θα υπάρχει ενδιαφέρον για τις Omega rom

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

@tonysac - giannis42

Αντώνη και Γιάννη σας υπερευχαριστώ για το donate :)

 

 

 

Από την v7.0 όλα τα wallpaper των Omega ρομ θα τα βρίσκεται στο wallpaper gallery.

 

 

 

Όταν έφτιαχνα την v7.0 δεν την υπήρχε ο XWLP3 kernel,

 

 

 

Το SIII θα είναι η επόμενη συσκευή μου και θα προσπαθήσω η Omega να είναι από τις πρώτης ρομ της συσκευής :)

Και θα κρατήσω και το SII όσο θα υπάρχει ενδιαφέρον για τις Omega rom

 

Αν σκεφτοσουνα και το note τοτε ηταν που θα καναμε παρτι...

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω να εχω την lockscreen που ειχα στην V6? δηλαδη θελω την AOSP lockscreen της ics. εχω την ics εκδοση και που μπορω να βρω τα widget με τα ημερολογια της samsung? Edited by dimitris15
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια.Εβαλα τώρα την 7 .Όταν κάνω add google account μου βγαζει αυτο το error can't establish a reliable connection to the server .Πρώτη φορα συμβαίνει άντο πριν με pulse όλα ήταν ok

 

edit. :)εβγαλα την sim και εβαλα κανονικα το account μου χωρις προβλημα.Θα δοκιμασω τώρα την ρομ

Edited by valentinosael
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μπράβο στο Γιάννη για την απίστευτη δουλειά του! πραγματικά τέλεια! είμαι από χθες βράδυ με την ν7! έχει παρατηρήσει κανείς σας υψηλότερες θερμοκρασίες με την νέα Rom?επίσης πέρασα από κουζίνα τον Lp3 kernel, αλλά στις πληροφορίες λέει LPQ...είναι φυσιολογικό;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια!

Keep up the good work γιάννη! (έρχεται κ το donation)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο mod για να μην είναι ο καιρός και το ψηφιακό ρόλοι transparent?Και κάτι που εχω παρατηρήσει και στην official!Αν στο κλείδωμα της οθόνης έχετε βάλει να δείχνει τον καιρό μετά από λίγο τρώει κάτι κολληματα και η θερμοκρασία δείχνει συνέχεια 0c!Υπάρχει κάποια λύση γι αυτό?Κατά τα αλλά αγγίζει την τελειότητα!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με τις επαφές; Πατάω πάνω και μου λέει "app isn't installed". :rocket:

 

Μετά από πολλά nandroid backups-restores βρήκα τι φταίει. Αυτό γίνεται μόλις περνάω το mod ''restore bootsound''. Το είχα και στην 5 και στην 6 και τώρα στην 7 αυτό το πρόβλημα. Αν μπορεί ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος, αφού πάρει backup πρώτα.

 

Εντάξει ξέρω δεν είναι και κανένα σοβαρό mod αλλά αφού υπάρχει καλό είναι να δουλεύει!:D Τσέκαρε το Γιάννη και αφαίρεσε το καλύτερα μέχρι να διορθωθεί μην την πατήσουν κι άλλοι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εξαιρετική η δουλειά σας!!!! Μόλις είδα τις πραγματικές δυνατότητες του φανταστικού κινητού μας!!! Θέλω μια βοήθεια! Κατέβασα από την kitchen το crt effect αλλά δεν ξέρω πως να το εγκαταστήσω... Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω να εχω την lockscreen που ειχα στην V6? δηλαδη θελω την AOSP lockscreen της ics. εχω την ics εκδοση και που μπορω να βρω τα widget με τα ημερολογια της samsung?

 

Με την πρώτη ευκαιρία θα το βάλω στην κουζίνα.

 

παιδιά βοήθεια.Εβαλα τώρα την 7 .Όταν κάνω add google account μου βγαζει αυτο το error can't establish a reliable connection to the server .Πρώτη φορα συμβαίνει άντο πριν με pulse όλα ήταν ok

 

edit. :)εβγαλα την sim και εβαλα κανονικα το account μου χωρις προβλημα.Θα δοκιμασω τώρα την ρομ

 

Περιμένω εντυπώσεις :)

 

Υπάρχει κάποιο mod για να μην είναι ο καιρός και το ψηφιακό ρόλοι transparent?Και κάτι που εχω παρατηρήσει και στην official!Αν στο κλείδωμα της οθόνης έχετε βάλει να δείχνει τον καιρό μετά από λίγο τρώει κάτι κολληματα και η θερμοκρασία δείχνει συνέχεια 0c!Υπάρχει κάποια λύση γι αυτό?Κατά τα αλλά αγγίζει την τελειότητα!

 

Δεν υπάρχει, μόνο αν βάλεις την stock rom,

αυτό με την θερμοκρασία δεν το κάνει σε έμενα, δοκίμασε να καθαρίσεις την cache του προγράμματος.

 

Μετά από πολλά nandroid backups-restores βρήκα τι φταίει. Αυτό γίνεται μόλις περνάω το mod ''restore bootsound''. Το είχα και στην 5 και στην 6 και τώρα στην 7 αυτό το πρόβλημα. Αν μπορεί ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος, αφού πάρει backup πρώτα.

 

Εντάξει ξέρω δεν είναι και κανένα σοβαρό mod αλλά αφού υπάρχει καλό είναι να δουλεύει!:D Τσέκαρε το Γιάννη και αφαίρεσε το καλύτερα μέχρι να διορθωθεί μην την πατήσουν κι άλλοι...

 

Θα το κοιτάξω, ευχαριστώ για την ενημέρωση.

 

Παίδες εξαιρετική η δουλειά σας!!!! Μόλις είδα τις πραγματικές δυνατότητες του φανταστικού κινητού μας!!! Θέλω μια βοήθεια! Κατέβασα από την kitchen το crt effect αλλά δεν ξέρω πως να το εγκαταστήσω... Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

 

Μπες σε CWM recovery και κανε install το αρχείο που κατέβασες, είναι στον φάκελο sdcard/download

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Μπορεί να μου πει κανείς αν δουλεύει το tv out; Επίσης αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με την σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ετοιμαζομαι και γω να φορεσω την 7

να ρωτησω μηπως ξερει κανεις κατι

υπαρχει καμια λιστα με το τι μπορουμε να βγαλουμε απο τη ρομ χωρις να επηρεαζει τη χρηση της συσκευης οπως στις τζιντερ;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, για ακόμα μια φορά σου βγάζω το καπέλο γιάννη... άπαιχτο το v7... θα ήθελα μια μικρή βοήθεια αν γίνεται... θέλω να παίξω με overclocking & undervolting values... υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο guide που να μπορεί να βοηθήσει ένα ψηλοnoob σαν εμένα? επίσης απότι καταλαβαίνω για να παίξεις με αυτά τα values πρέπει να τα υποστηρίζει και το kernel που χρησιμοποιάς, το cf-root με το οποίο έρχεται το ρομ κάνει γιαυτή την δουλειά η μήπως θα ήταν καλύτερα να περάσω σε siyah ή speedmod kernel?
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και εγώ πως μέχρι τώρα λειτουργούν όλα τέλεια από χθες το απόγευμα που πέρασα την 7 ics themed. Μόνο χθες η μπαταρία μέσα σε ένα 5ωρο είχε παραδώσει το πνεύμα αλλά μάλλον δικαιολογημένα αφού το έλιωσα όσο να ναι...:p Σήμερα μετά από 5 ώρες έχει πέσει μόνο 1%!! Το scrolling είναι smooth (προσωπικά δεν βλέπω διαφορά από gb). Ίσως να έχει μειωθεί η εμβέλεια του wifi καθώς σε σημείο που είχα 3-4 γραμμές (με gb) τώρα έχω μία.

Ήθελα να ρωτήσω, αν διαγράψω το nandroid backup από file manager για να μην πιάνει χώρο, θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα;;

 

Γιάννη πολύ καλή δουλειά όπως πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και εγώ πως μέχρι τώρα λειτουργούν όλα τέλεια από χθες το απόγευμα που πέρασα την 7 ics themed. Μόνο χθες η μπαταρία μέσα σε ένα 5ωρο είχε παραδώσει το πνεύμα αλλά μάλλον δικαιολογημένα αφού το έλιωσα όσο να ναι...:p Σήμερα μετά από 5 ώρες έχει πέσει μόνο 1%!! Το scrolling είναι smooth (προσωπικά δεν βλέπω διαφορά από gb). Ίσως να έχει μειωθεί η εμβέλεια του wifi καθώς σε σημείο που είχα 3-4 γραμμές (με gb) τώρα έχω μία.

Ήθελα να ρωτήσω, αν διαγράψω το nandroid backup από file manager για να μην πιάνει χώρο, θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα;;

 

Γιάννη πολύ καλή δουλειά όπως πάντα!

 

δεν νομίζω να είναι πρόβλημα, backup είναι :) να θυμάσε μόνο να κάνεις άλλο σε περίπτωση που ξανακάνεις flash κάποιο ρομ...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Μπορεί να μου πει κανείς αν δουλεύει το tv out; Επίσης αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με την σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή;

 

Τι πρόβλημα έχεις και με ποια Omega είσαι?

 

καλημερα

ετοιμαζομαι και γω να φορεσω την 7

να ρωτησω μηπως ξερει κανεις κατι

υπαρχει καμια λιστα με το τι μπορουμε να βγαλουμε απο τη ρομ χωρις να επηρεαζει τη χρηση της συσκευης οπως στις τζιντερ;

 

Στο Omega Files kitchen θα βρεις το Bloatware scripts (Backup-Remove-Restore)

άνοιξε το αρχείο και δες ποια μπορείς να βγάλεις χωρίς πρόβλημα.

 

Να αναφέρω και εγώ πως μέχρι τώρα λειτουργούν όλα τέλεια από χθες το απόγευμα που πέρασα την 7 ics themed. Μόνο χθες η μπαταρία μέσα σε ένα 5ωρο είχε παραδώσει το πνεύμα αλλά μάλλον δικαιολογημένα αφού το έλιωσα όσο να ναι...:p Σήμερα μετά από 5 ώρες έχει πέσει μόνο 1%!! Το scrolling είναι smooth (προσωπικά δεν βλέπω διαφορά από gb). Ίσως να έχει μειωθεί η εμβέλεια του wifi καθώς σε σημείο που είχα 3-4 γραμμές (με gb) τώρα έχω μία.

Ήθελα να ρωτήσω, αν διαγράψω το nandroid backup από file manager για να μην πιάνει χώρο, θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα;;

 

Γιάννη πολύ καλή δουλειά όπως πάντα!

 

Ευχαριστώ για το feeback,

τα nadroid backup τα σβήνεις χωρίς κανένα πρόβλημα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να είναι πρόβλημα, backup είναι :) να θυμάσε μόνο να κάνεις άλλο σε περίπτωση που ξανακάνεις flash κάποιο ρομ...

 

Ευχαριστώ για το feeback,

τα nadroid backup τα σβήνεις χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Κάθε φορά κάνω! Απλά βλέπω πως δεν υπάρχει κάποιο θέμα με την rom και δεν μου χρειάζεται... Ευχαριστώ για την απάντηση!

Edited by Nireus89
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά κάνω! Απλά βλέπω πως δεν υπάρχει κάποιο θέμα με την rom και δεν μου χρειάζεται... Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

παντα χρειαζεται ενα μπακ απ να υπαρχει στη καρτα

εξαλου σιγα το χωρο που πιανει....

 

γιαννη δεν εννοουσα το bloatware αλλα κατι σαν κ αυτο...

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/pub?hl=en_US&hl=en_US&key=0Ag43oj7rLQP4dENZcmhGN0ZUa3pHSENVeXlqUm5vV0E&single=true&gid=0&output=html

 

που βγαζουμε αχρηστες εφαρμογες για μερικους πχ mobile print...

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

παντα χρειαζεται ενα μπακ απ να υπαρχει στη καρτα

εξαλου σιγα το χωρο που πιανει....

 

γιαννη δεν εννοουσα το bloatware αλλα κατι σαν κ αυτο...

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/pub?hl=en_US&hl=en_US&key=0Ag43oj7rLQP4dENZcmhGN0ZUa3pHSENVeXlqUm5vV0E&single=true&gid=0&output=html

 

που βγαζουμε αχρηστες εφαρμογες για μερικους πχ mobile print...

 

με root explorer μπαινεις στο system/app και διαγραφεις οτι δεν χρειαζεσαι. κανε ενα backup πριν κανεις αυτη τη διδικασια μην διαγραψεις κατι καταλαθως που χρειαζεσαι και δεν ανοιγει το κινητο μετα! εκτος και αν εισαι σιγουρος το τι να σβησεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που ακριβώς είναι αποθυκευμένο το nandroid bacup...

Δεν το βρίσκω και θελω να το σβήσω!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που ακριβώς είναι αποθυκευμένο το nandroid bacup...

Δεν το βρίσκω και θελω να το σβήσω!!!

 

External Sd/clockworkmod/backup.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που ακριβώς είναι αποθυκευμένο το nandroid bacup...

Δεν το βρίσκω και θελω να το σβήσω!!!

 

στο φακελο clockworkmod o οποιος βρισκεται ή στην εσωτερικη ή στην εξωτερικη σου καρτα μνημης. Σβησε ολο το φακελο η μπες μεσα και σβησε μονο τον φακελο που εχει ημερομηνια.

 

edit: καποιος με προλαβε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...