Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιαννη μολις παω να βαλω το crt απο την κουζινα σου δεν ανοιγει ποτε το κινητο, κολλαει στο logo της omega...Τσεκαρε το αν μπορεις γιατι στις ics σου παντα παθαινω το ιδιο πραγμα με το συγκεκριμενο mod....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμενα δεν μου επαιζε το epic defense(μου εβγαζε μαυρη ο8ονη) , ξαναπερασα την ρομ και τιποτα.... μετα εντελως τυχαια εβαλα το 8εμα black blue και μου το παιζει κανονικα τωρα .... δεν μπορω να το εξηγισω καπως..

 

Μηπως εχει κατι διαφορετικο η 5.1 ics με την Black blue στον τομεα των γραφικων???Απο περιεργεια θα περασω καποια στιγμη και γω την BB να δω τι γινεται

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα πωσ μπορω να κανω ροοτ στο τηλεφ samsung galaxy s2,αν μπορω να περασω Omega Series 5.1 , το kernel ειναι BUKJ3 ,γινεται,ευχαριστο
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν να πω ότι έχασα μερικά επεισόδια λόγο travel κλασικά είμαι με 4,0 ακόμα:( Και τώρα η πρέπει να ξαναπεράσω την rom ξανά η κάποιο πρόβλημα με το kernel θα είναι .. Δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά "Μου γραφή couldn't move αρ!!!":worry:

 

 

P.s Το μονο που έκανα ήτανε πήρα μια Sd 16g τίποτε άλλο..:!:

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το στοκ weather widget σε εσας δουλευει νορμαλ?

εγω δεν μπορω με τιποτα να κανω αναζητηση πολης χειροκινητα...

γραφω Thessaloniki αλλα δεν τη βρισκει...δοκιμασα και αλλες πολεις αλλα τιποτα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα πωσ μπορω να κανω ροοτ στο τηλεφ samsung galaxy s2,αν μπορω να περασω Omega Series 5.1 , το kernel ειναι BUKJ3 ,γινεται,ευχαριστο

 

Ορίστε ο οδηγός για root. Για να περάσεις την Omega ακολουθείς τις οδηγίες στην πρώτη σελίδα αυτού του θέματος.

Διάβασε καλά τους οδηγούς πριν επιχειρήσεις να κάνεις οτιδήποτε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε ο οδηγός για root. Για να περάσεις την Omega ακολουθείς τις οδηγίες στην πρώτη σελίδα αυτού του θέματος.

Διάβασε καλά τους οδηγούς πριν επιχειρήσεις να κάνεις οτιδήποτε!

 

δεν βρισκω την BUKJ3 kernel πειραζει να βαλω καπια αλλη

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το στοκ weather widget σε εσας δουλευει νορμαλ?

εγω δεν μπορω με τιποτα να κανω αναζητηση πολης χειροκινητα...

γραφω Thessaloniki αλλα δεν τη βρισκει...δοκιμασα και αλλες πολεις αλλα τιποτα...

 

Στη βρίσκει φίλε, απλά στο βγάζει με μαύρα γράμματα σε μαύρο φόντο και νομίζεις ότι δεν βρίσκει. Πατα πάνω και θα τη δεις.

Το δοκίμασα με 3 διαφορετικές πόλεις

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το στοκ weather widget σε εσας δουλευει νορμαλ?

εγω δεν μπορω με τιποτα να κανω αναζητηση πολης χειροκινητα...

γραφω Thessaloniki αλλα δεν τη βρισκει...δοκιμασα και αλλες πολεις αλλα τιποτα...

 

 

 

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα και αναγκαστηκα να βαλω αλλο widget καιρου...

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω την BUKJ3 kernel πειραζει να βαλω καπια αλλη

 

Δεν έχω το Galaxy SII αλλά από ένα γρήγορο διάβασμα που μόλις έκανα στον οδηγό για root είδα στo δεύτερο post ότι έχει ότι χρειάζεσαι.

Συγκεκριμένα πας εκεί που λέει το link και στο έβδομο post στο xda βρίσκεις το αρχείο που θες.

Αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσουν τα παιδιά που έχουν το κινητό και σίγουρα γνωρίζουν περισσότερα γι' αυτό.

 

Θα σε παρακαλέσω ότι άλλη ερώτηση έχεις για root να την κάνεις στο θέμα Τροποποιήσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S II Μέρος ΙΙ γιατί εδώ το θέμα αναφέρεται στην Omega Rom.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Στη βρίσκει φίλε, απλά στο βγάζει με μαύρα γράμματα σε μαύρο φόντο και νομίζεις ότι δεν βρίσκει. Πατα πάνω και θα τη δεις.

Το δοκίμασα με 3 διαφορετικές πόλεις

 

Ειχες δικιο τελικα....βεβαια δεν την βρηκε σαν thessaloniki αλλα thessalonika...μικρο το κακο...

 

Sent from my Beast Galaxy S2 using Tapatalk 2

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη μολις παω να βαλω το crt απο την κουζινα σου δεν ανοιγει ποτε το κινητο, κολλαει στο logo της omega...Τσεκαρε το αν μπορεις γιατι στις ics σου παντα παθαινω το ιδιο πραγμα με το συγκεκριμενο mod....

 

Σε μένα πάντως "παίζει" κανονικά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απλά να αναφέρω και εγώ 1-2 προβληματάκια που βρήκα... το ένα έχει να κάνει με την χρήση του task manager, όταν κάνω clear out ram και πάω να βγώ απο το πρόγραμμα με βάζει στο dial screen και δεν φεύγει με τίποτα. Το άλλο έχει να κάνει με το ασύρματο δίκτυο, κάποιες φορές αργεί πάρα πολύ να εντοπίσει δίκτυα (στην 2.3 έκδοση ήταν πιό γρήγορο)... χρησιμοποιώ το Οmega 5.1 Black Blue. Απο κεί και πέρα είμαι 100% ευχαριστημένος απο την συνολική απόδοση του ρομ και με εξαίρεση αυτα τα μικρά glitches περιμένω πως και πως την επόμενη έκδοση...
Link to comment
Share on other sites

απλά να αναφέρω και εγώ 1-2 προβληματάκια που βρήκα... το ένα έχει να κάνει με την χρήση του task manager, όταν κάνω clear out ram και πάω να βγώ απο το πρόγραμμα με βάζει στο dial screen και δεν φεύγει με τίποτα

Αυτο συμβαινει επειδη το clear ram κλεινει και τον Launcher σου. αν πατησεις to Home λογικα θα σου τον ανοιξει κανονικα μετα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει επειδη το clear ram κλεινει και τον Launcher σου. αν πατησεις to Home λογικα θα σου τον ανοιξει κανονικα μετα.

 

αν σου πω ότι δεν το σκέφτηκα έτσι θα το πιστέψεις? με έφαγαν οι αυπνίες :(

 

για το ασύρματο δίκτυο λετε να φταίει το modem ή απλα ειναι θέμα του ics?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας αν το παλικαρι που ειχε βγαλει το θεμα black blue extend color για την omega 10.4 εχει βγαλει κατι και για την 5.1?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας αν το παλικαρι που ειχε βγαλει το θεμα black blue extend color για την omega 10.4 εχει βγαλει κατι και για την 5.1?

 

Οχι ακόμα, είναι πολύ δύσκολο,

για να το κάνει port θέλει μια βδομάδα να δουλεύει 12 ωρα και να ξέρει και τι κάνει,

τουλάχιστον τόσο μου πηρε εμενα.

Του vertimus του πήρε παραπάνω το ICS από ότι έγραψε.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακόμα, είναι πολύ δύσκολο,

για να το κάνει port θέλει μια βδομάδα να δουλεύει 12 ωρα και να ξέρει και τι κάνει,

τουλάχιστον τόσο μου πηρε εμενα.

Του vertimus του πήρε παραπάνω το ICS από ότι έγραψε.

 

οκ γιαννη να σε καλα...

επισης να προσθεσω κατι...ετρεξα το script για τα bloatwares και μετα ειπα να κανω κ ενα full φορματ και να το ξαναστησω απο την αρχη....και μετα το φορματ κρασαρε ο TW και δεν μπορουσα να μπω καν μεσα στο μενου...ειναι καποιο bug η εκανα κατι λαθος εγω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

οκ γιαννη να σε καλα...

επισης να προσθεσω κατι...ετρεξα το script για τα bloatwares και μετα ειπα να κανω κ ενα full φορματ και να το ξαναστησω απο την αρχη....και μετα το φορματ κρασαρε ο TW και δεν μπορουσα να μπω καν μεσα στο μενου...ειναι καποιο bug η εκανα κατι λαθος εγω?

 

Κανε full wipe πρώτα από CWM Recovery και μετά τρέξε το script για τα bloatwares.

Και ακόμα καλύτερα φλασσαρε την ρομ με full wipe και μετά τρέξε το script για τα bloatwares

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καμμια ιδεα γιατι δεν ανοιγει η καμερα παιδια με την ICS? Εχω καθηλωθει στην 10.4 γι αυτον τον λογο:(
Link to comment
Share on other sites

Καμμια ιδεα γιατι δεν ανοιγει η καμερα παιδια με την ICS? Εχω καθηλωθει στην 10.4 γι αυτον τον λογο:(

 

Σε εμένα δουλεύει μια χαρά.Κατέβασε πάλι τη ρομ και ξαναπέρασε τη.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη να δώσω ιδέα για ένα mod που μου άρεσε;; Δεν ξέρω αν το έχεις δει αλλά ρίξ'του μια ματιά εδώ και αν αρέσει και στα παιδιά και υπάρχει ζήτηση δούλεψε το αν θες...Μπορείς να φτιάξεις ένα για 50% και ένα για 100% transparent! :wink:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η καινούργια ρομ σου γιάννη μπράβο!!!! απλά έχω ένα πρόβλημα δεν μου ανοίγει o navigon ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η καινούργια ρομ σου γιάννη μπράβο!!!! απλά έχω ένα πρόβλημα δεν μου ανοίγει o navigon ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?

 

ναι

γιατι μονο το ναβιγκον 4.1 υποστηριζει το παγωτο....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...