Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην ICS κάτι δεν πάει καλά...αν πάω να φλασάρω οποιοδήποτε mod μετά κολλάει στην boot-screen. Αν την έχει περάσει κάποιος ας δοκιμάσει να περάσει κάποιο mod για να το επιβεβαιώσει...

 

Edit: Συμβαίνει με οιδήποτε κι αν πάω να φλασάρω. Τώρα δοκίμασα και τον cf-root και πάλι αναγκάστηκα να περάσω ξανά την ρομ για να στρώσει.

 

Τα mod δεν εχουν ανανεωθει και ειναι απο την προηγουμενη εκδοση ics γι'αυτο και κοολλαει το κινιτο...Ετσι την πατησα και εγω..Ο Γιαννης ειπε θα τα ανανεωσει η σημερα το βραδυ η το πρωι....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερει κανεις που υπαρχει η φωτο με το μπλε που εχει σαν φοντο wallpeper η omega , γιατι εβαλα αλλη φωτο και την θελω ξανα .
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τα sms στις 3rd party εφαρμογές πχ go sms, δεν υπαρχει στη νεα ics rom(ασιατικη ρομ που δεν έχει ελληνικα).. Λενε οτι εχει αρκετά καλυτερο scrolling! #xda
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ρε παιδιά από εχθες που έβαλα την 5.0 ics και τον cf 5.4 όλα πάνε ρολόι... και το backup από το titanium κομπλε, και η κάμερα ανοιγει αμέσως και το scroll είναι απίστευτο... γενικά πετάει το τηλ.Μπραβο Γιάννη για άλλη μια υπεροχή δουλειά.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ρε παιδιά από εχθες που έβαλα την 5.0 ics και τον cf 5.4 όλα πάνε ρολόι... και το backup από το titanium κομπλε, και η κάμερα ανοιγει αμέσως και το scroll είναι απίστευτο... γενικά πετάει το τηλ.Μπραβο Γιάννη για άλλη μια υπεροχή δουλειά.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δώσε το link για τον cf-root αν σου είναι εύκολο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δώσε το link για τον cf-root αν σου είναι εύκολο...

 

download.chainfire.eu/152/CF-Root/SGS2/CF-Root-SGS2_XX_XEO_LPQ-PROPER-v5.4-CWM5.zip

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Η 5 μου δούλευε ρολόι άλλα όταν κατέβασα μέσω kitchen το enable CRT off animation , μετά την εγκατάσταση μου έχει κολλήσει στο boot logo.

Έχω κάνει nandroid και θα κάνω restore άλλα θα ήθελα να βάλω το enable CRT off animation.

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Η 5 μου δούλευε ρολόι άλλα όταν κατέβασα μέσω kitchen το enable CRT off animation , μετά την εγκατάσταση μου έχει κολλήσει στο boot logo.

Έχω κάνει nandroid και θα κάνω restore άλλα θα ήθελα να βάλω το enable CRT off animation.

Καμιά ιδέα;

 

Καλα ρε παιδια, απορω πραγματικα.Δεν βλεπετε οτι η κουζινα δεν ειναι ακομα ετοιμη για την ομεγα 5 ; τι πατε και βαζετε τα mods;

Link to comment
Share on other sites

Λέω να βάλω την ics..αν δεν μου αρέσει μπορώ να γυρίσω στην gb από το nandroid backup μου;

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Λέω να βάλω την ics..αν δεν μου αρέσει μπορώ να γυρίσω στην gb από το nandroid backup μου;

 

Keep walking Greece...

 

Φυσικά...

Γιάννη υπάρχει τρόπος να βάλουμε στην Omega 5 τη lockscreen της samsung όπως ήταν στην 4;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά...

Γιάννη υπάρχει τρόπος να βάλουμε στην Omega 5 τη lockscreen της samsung όπως ήταν στην 4;

 

Οκ σε ευχαριστώ, κατεβάζω τώρα;)

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για αυτό το λόγο είναι το συγκεκριμένο topic. Για να αναφέρουμε τι δουλεύει και τι όχι . Πως αλλιως θα υπαρχει feedback; με τις καλύτερες προθέσεις τα ποσταρω.
Link to comment
Share on other sites

Μολις ηθελα να παω απο gb σε ics , αλλα ειδα αυτο:lol:

 

Originally Posted by ::indie:: View Post

 

Hi Omega users!!

 

I am working the new Omega Series v5.1 and I will publish the new roms tomorrow.

I did not have time to update the kitchen but I will with the upcoming version.

 

Omega v5.0 has almost 3000 downloads in two days

 

I will reply to your post as soon as possible

 

I wish you all a great weekend!!

 

περιμενω τοτε:D

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για αυτό το λόγο είναι το συγκεκριμένο topic. Για να αναφέρουμε τι δουλεύει και τι όχι . Πως αλλιως θα υπαρχει feedback; με τις καλύτερες προθέσεις τα ποσταρω.

 

Καλο ειναι ομως να διαβαζουμε μιση σελιδα πιο πισω γιατι το ιδιο πραγμα ρωτηθηκε 10 ποστ πιο πισω και συγκεκριμενα του απαντησα εγω...Δεν το λεω με κακια απλα αυτο πρεπει να κανουμε γιατι κανουμε περιττα ποστ....:O

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια.ειχα την omega 10.4 για αρκετο καιρο. περασα μια official μεσα για να συνηθιζω στις διαδικασιες και τωρα που θελω να περασω την ics του Γιαννη , δεν βρισκω τον insecure kernel για το τηλ μου. Ψαχνω τον XWKI4. δεν υπαρχει ουτε μεσα στους xda. τον βρηκα μεσα στο νετ , αλλα ειναι zip και δεν τον διαβαζει ο odin.

Συγνωμη εαν ειμαι offtopic.

ουπς , το βρηκα. ευχαριστω

Edited by louke
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το μόντεμ της 5.0 δεν μου κάθεται καθόλου καλά που έχω wind... υπάρχει κάτι άλλο ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by stispan1
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το μόντεμ της 5.0 δεν μου κάθεται καθόλου καλά που έχω wind... υπάρχει κάτι άλλο ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Φλασαρε οποιοδήποτε άλλο μόντεμ θες.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε οποιοδήποτε άλλο μόντεμ θες.

 

Πιο προτείνετε παιδιά

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

παιδεια εγω πραγματικα ειμαι παρα πολύ απογοητευμένος απο την ics ειναι πολυ πίσω σε ολα τα θεματα για μενα ετσι!!εχω δοκιμάσει αρκετες ics roms!!!και μετα περίμενα την επίσημη αναβάθμιση XXLPQ και οταν βγήκε ειπα να δοκιμάσω κατευθείαν την ωμεγα αλλα καθε φορά απογοητεύομαι και γυρναω πισω!!!και ειναι σε ολα καλύτερη ταχυτητα , scroling, smoothnes δεν ξερω αλλα αν συνεχίσει να ειναι ετσι η ics τοτε μενω με τα χιλια στην Gingerbread!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το μόντεμ της 5.0 δεν μου κάθεται καθόλου καλά που έχω wind... υπάρχει κάτι άλλο ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

και εμενα τα ιδια παιδια με cosmote δεν εχω καλο σημα οπως πριν. πιο προτείνετε και με πιο τρόπο το περνάμε δεν εχω ξανακάνει την διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Πιο προτείνετε παιδιά

 

To NEKI......

 

και εμενα τα ιδια παιδια με cosmote δεν εχω καλο σημα οπως πριν. πιο προτείνετε και με πιο τρόπο το περνάμε δεν εχω ξανακάνει την διαδικασια.

 

flash από CWM

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

To NEKI......

 

 

 

flash από CWM

 

δωσε αν μπορεις ενα λινγ αδερφε...

ευχαριστω πολύ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

δωσε αν μπορεις ενα λινγ αδερφε...

ευχαριστω πολύ...

 

Έχω καιρό να φλασάρω μόντεμ.

Τα έχει ο Γιάννης στο Omega files νομίζω.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...