Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το εξης προβλημα: αρκετες φορες οταν παω να ξεκλειδωσω το τηλ δεν ανταποκρινεται τπτ στην οθονη και το μονο που μπορω να κανω ειναι να πατησω το lock button να απενεργοποιηθει η οθονη και μετα με τη δευτερη να ξεκλειδωσει... Εχεις παρατηρησει καποιος κατι αναλογο παιδια :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω το εξης προβλημα: αρκετες φορες οταν παω να ξεκλειδωσω το τηλ δεν ανταποκρινεται τπτ στην οθονη και το μονο που μπορω να κανω ειναι να πατησω το lock button να απενεργοποιηθει η οθονη και μετα με τη δευτερη να ξεκλειδωσει... Εχεις παρατηρησει καποιος κατι αναλογο παιδια :worry:

 

αν εχεις την 4.1.2 xxlsj ειναι γνωστο bug & πιστευω να διορθωθει με την official

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα: αρκετες φορες οταν παω να ξεκλειδωσω το τηλ δεν ανταποκρινεται τπτ στην οθονη και το μονο που μπορω να κανω ειναι να πατησω το lock button να απενεργοποιηθει η οθονη και μετα με τη δευτερη να ξεκλειδωσει... Εχεις παρατηρησει καποιος κατι αναλογο παιδια :worry:

 

Είναι bug το οποίο έχουν πει πως θα διορθωθεί στην τελική έκδοση. Έχει αναφερθεί και στην leaked αλλά και στην Omega (αφού είναι βασισμένη πάνω στη leaked). ;)

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 χρονια πουλησα το iphone μου επειδη ειχα βαρεθει να ασχολουμαι με προβληματα

και γιαυτον τον λογο αποφασισα να παω σε android...επειδη θα απλοποιουσα τη ζωη μου και τις ανεσεις μου!!!

Μολις ξαναγυρισα στην 4.0.4

Οταν θα βγει η επισημη ρομ, θα ειμαι ο πρωτος που θα την βαλει!!!

Καληνυχτα σας

 

δυστηχώς ρε φίλε, δεν νομίζω ότι πρόκειται να βρείς καμία τόσο πολύπλοκη συσκευή χωρίς προβλήματα. ;Όσο πιο πολύπλοκα και ηλεκτρονικά εξελιγμένα κάνουμε τα πράγματα, που πλέων πολλά πράγματα διαχειρίζονται απο λογισμικό, και όχι όπως παλιά που ήταν καθαρά ηλεκτρομηχανικά, όλο και πιο περίπλοκα προβλήματα θα βρίσκουμε.

 

Την πιο (κατα κάποιο τρόπο) απροβλημάτιστη λειτουργία, θα την βρείς αν παίζεις πάντα με την συσκευή έτσι όπως ήθελε ο κατασκευαστής να στην δώσει. Αν λειτουργείς λοιπόν με αυτό τον τρόπο τότε κακώς ξεκίνησες απο την αρχή να σκέφτεσαι για leak rom/custom και τέτοια.

Ίσως κάποιες custom που δεν βασίζονται σε vanilla/aosp/aokp αλλά επάνω σε μαμά, τελικά να δείχνουν και καλύτερα αποτελέσματα απο την ίδια την μαμα ρομ απο την ίδια την εταιρία, με απόδειξη τις 3 ρομ για το gs2 απο τα 3 παιδιά εδώ. Τα αποτελέσματά τους ήταν θα έλεγα καλύτερα και απο το αναμενόμενο, και συνεχίζουν να είναι. Και πάλι όμως θα κουβαλάνε τα κουσούρια που φέρνει μαζί η μαμα ρομ.

 

Στην περίπτωσή σου θα έλεγα μην φύγεις ποτέ απο μαμά ρομ, και στην χειρότερη άντε να πάς σε καμιά custom που βασίζεται επάνω στην μαμά.

Μην σκέφτεσαι καθόλου για οτιδήποτε άλλο, και καλό θα ήταν να περιμένεις και κανα μήνα να δείς και οι αλλοι τι λένε πριν την δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

δυστηχώς ρε φίλε, δεν νομίζω ότι πρόκειται να βρείς καμία τόσο πολύπλοκη συσκευή χωρίς προβλήματα. ;Όσο πιο πολύπλοκα και ηλεκτρονικά εξελιγμένα κάνουμε τα πράγματα, που πλέων πολλά πράγματα διαχειρίζονται απο λογισμικό, και όχι όπως παλιά που ήταν καθαρά ηλεκτρομηχανικά, όλο και πιο περίπλοκα προβλήματα θα βρίσκουμε.

 

Την πιο (κατα κάποιο τρόπο) απροβλημάτιστη λειτουργία, θα την βρείς αν παίζεις πάντα με την συσκευή έτσι όπως ήθελε ο κατασκευαστής να στην δώσει. Αν λειτουργείς λοιπόν με αυτό τον τρόπο τότε κακώς ξεκίνησες απο την αρχή να σκέφτεσαι για leak rom/custom και τέτοια.

Ίσως κάποιες custom που δεν βασίζονται σε vanilla/aosp/aokp αλλά επάνω σε μαμά, τελικά να δείχνουν και καλύτερα αποτελέσματα απο την ίδια την μαμα ρομ απο την ίδια την εταιρία, με απόδειξη τις 3 ρομ για το gs2 απο τα 3 παιδιά εδώ. Τα αποτελέσματά τους ήταν θα έλεγα καλύτερα και απο το αναμενόμενο, και συνεχίζουν να είναι. Και πάλι όμως θα κουβαλάνε τα κουσούρια που φέρνει μαζί η μαμα ρομ.

 

Στην περίπτωσή σου θα έλεγα μην φύγεις ποτέ απο μαμά ρομ, και στην χειρότερη άντε να πάς σε καμιά custom που βασίζεται επάνω στην μαμά.

Μην σκέφτεσαι καθόλου για οτιδήποτε άλλο, και καλό θα ήταν να περιμένεις και κανα μήνα να δείς και οι αλλοι τι λένε πριν την δοκιμάσεις.

Συμφωνω σε ολα οσα λες, απλα μου αρεσει να ασχολουμαι με βελτιωσεις και οχι με διορθωσεις...γιαυτο και ρουταρα το κινητο μου! Μη με περασεις για κανεναν ασχετο γραναζοκινητο...ειμαι της συγχρονης τεχνολογιας απλα δεν ειμαι "βαρεμενος" (πλεον χαχα) με την κολλημενη ενασχοληση..Οπως προανεφερα, θελω να ευκολυνω την καθημερινοτητα μου εχοντας την τεχνολογια ως συμμαχο και οχι να "παλευω" μαζι της ως αντιπαλο!

Ειναι "σταση" ζωης!

Παντως οσα εχεις γραψει στο μηνυμα σου, ειναι αυτα που ειχα σκοπο να κανω!!!

Και οντως ως τωρα οι 3 ρομ που προανεφερες, τιμησαν και τη δικη μου συσκευη...καταληγοντας στην pulse 2,1 με κερνελ syian 4,1.

Call Recorder RolleTube ψαχνω να βρω...αν εχει κανεις να μου στειλει...ο Γιαννης παντα τις ειχε μεσα στις ρομ του...τωρα το απο που τις κατεβαζει, ειναι το ερωτημα!!!

Link to comment
Share on other sites

όσοι χρησιμοποιούν το Voodoo LOUDER, καλό θα είναι να μην χρησιμοποιείτε το Smart Boost απο τις επιλογές, μιας και μόλις σβήσει η οθόνη χάνετε 2 σκάλες απο το boost. Manually all the way
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία.Όταν εγκατέστησα την συγκεκριμένη rom άνοιξε το κινητό και λειτουργούσε κανονικά η "έξυπνη διαμονή" . Με το που έκανα restore τα back up και έστησα τον κινητό το ενεργοποιώ και δεν κάνει τίποτα... Ξέρει κανείς τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΗΝ ΝΕΑ ΕΚΔΟΣΗ ICS V16 STOCK ΓΙΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ ?

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΗΝ V14 ΣΤΟΚ , ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΕΛΦΩΝΟ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΠΟ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ 9 ΤΟ ΒΡΑΔΥ !!

 

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΕΙ ?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

όσοι χρησιμοποιούν το Voodoo LOUDER, καλό θα είναι να μην χρησιμοποιείτε το Smart Boost απο τις επιλογές, μιας και μόλις σβήσει η οθόνη χάνετε 2 σκάλες απο το boost. Manually all the way

 

Σου λειτουργεί κανονικά με την συγκεκριμένη rom;Εμένα δεν μου το κάνει εγκατάσταση!!!

Link to comment
Share on other sites

Σου λειτουργεί κανονικά με την συγκεκριμένη rom;Εμένα δεν μου το κάνει εγκατάσταση!!!

 

η παλιά έκδοση του δεν τελείωνε την εγκατάσταση. Πλέων με την τελευταία στο play store κάνει κανονικά και δουλεύει ακόμα κανονικότερα (επιτέλους)

Link to comment
Share on other sites

η παλιά έκδοση του δεν τελείωνε την εγκατάσταση. Πλέων με την τελευταία στο play store κάνει κανονικά και δουλεύει ακόμα κανονικότερα (επιτέλους)

 

Η τελευταία δεν πρέπει να είναι δωρεάν ε;;;

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία δεν πρέπει να είναι δωρεάν ε;;;

 

νομίζω μαν καμία δεν είναι δωρεάν. Πραγματικά κάνει όμως διαφορά και εγώ τουλάχιστον δεν το σκέφτηκα καθόλου να το αγοράσω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις φλασαρα την rom ειναι η πρωτη φορα που βαζω custom rom και εχω μερικες αποριες...απο οτι ειδα ειχαν βγει οι v16 v16.1 v16.2 εγω εβαλα την τελευταια...αν υποθεσουμε τωρα πως αυριο βγει η v16.3 θα πρεπει να την κανω χειροκινητα παλι απο recovery?και απο οτι ειδα μας δινει καποια mod (Omega Files for S2 For Omega v16.2) εαν θελω να βαλω την stock μπαταρια κατεβαζω το αρχειο που ειναι zip και το περναω απο recovery?και επισης αλλαξα καταλαθος μετα απο backup το wallpaper εαν θελω να το βαλω παλι που θα το βρω? εψαξα λιγο στο κινητο αλλα δεν το βρηκα εννοω αυτο με το λογοτυπο της omega
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

ψαχνω την έκδοση 16 jelly bean 'η stock

για να την κατεβάσω για το κινητό μου.

μπορεί κάποιος να μου πει τι και πως?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια ισχυει πως αν τη περασω χανω την εγγυηση...?

 

Φίλε μου αν εισαι root έχεις ήδη χάσει την εγγύηση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια ισχυει πως αν τη περασω χανω την εγγυηση...?

 

Φίλε μου αν εισαι root έχεις ήδη χάσει την εγγύηση .

 

εννοειται πως αν χρειαστεις να πας για service και θελεις να το πας με την εγγυηση πριν το πας το επαναφερεις στην αρχικη του κατασταση...με μια stock rom μηδενιζεις και τον counter αν εχει ανεβει και εισαι καλυμενος

Link to comment
Share on other sites

και παλι καλημερα.

απο που κατεβαζουμε τη νεα εκδοση ν16 ICS ?

 

δε μπορω να το βρω.

το κινητο μου χανει μπαταρια 1% καθε μιση ωρα !!!

 

τι φταιει?

πωσ μπορω να σβηνω τισ εφαρμογες που τρεχουν κρυφα?

 

ευχαριστω

 

εννοειται πως αν χρειαστεις να πας για service και θελεις να το πας με την εγγυηση πριν το πας το επαναφερεις στην αρχικη του κατασταση...με μια stock rom μηδενιζεις και τον counter αν εχει ανεβει και εισαι καλυμενος
Link to comment
Share on other sites

και παλι καλημερα.

απο που κατεβαζουμε τη νεα εκδοση ν16 ICS ?

 

δε μπορω να το βρω.

το κινητο μου χανει μπαταρια 1% καθε μιση ωρα !!!

 

τι φταιει?

πωσ μπορω να σβηνω τισ εφαρμογες που τρεχουν κρυφα?

 

ευχαριστω

 

Η v16 δεν είναι ICS, είναι JB. Αν λοιπόν εννοείς την ν16.2 omega JB θα την βρεις εδώ. Η συγκεκριμένη βασίζεται σε μια δοκιμαστική που έβγαλε η samsung. Έχει ένα θεματάκι και αυτή με την μπαταρία αλλά έχει άλλα καλούδια που σε κάνουν να μην ασχολείσαι με την μπαταρία. Αν σε ενδιαφέρει περισσότερο το θέμα της μπαταρίας πήγαινε σε 4.0.4 επίσημη ή 2.1 Pulse.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Η v16 δεν είναι ICS, είναι JB. Αν λοιπόν εννοείς την ν16.2 omega JB θα την βρεις εδώ. Η συγκεκριμένη βασίζεται σε μια δοκιμαστική που έβγαλε η samsung. Έχει ένα θεματάκι και αυτή με την μπαταρία αλλά έχει άλλα καλούδια που σε κάνουν να μην ασχολείσαι με την μπαταρία. Αν σε ενδιαφέρει περισσότερο το θέμα της μπαταρίας πήγαινε σε 4.0.4 επίσημη ή 2.1 Pulse.

 

εχει ενα θεμα με την μπαταρια αλλα και παλι επειδη ημουν με την leak τοσο καιρο τωρα που εχω την omega ειδα μου φαινεται μια μικρη βελτιωση στην μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ

μορεις σε παρακαλω να μου στειλεις ενα συνδεσμο που να βρω την 4.0.4 ?

εχω μεγαλο προβλημα με την μπαταρια του τηλεφωνου μου samsung galaxy sii

 

κατι πρεπει να τρεχει στο background και μου ξοδευει την μπαταρια μεσα σε λιγοτερο απο 8 ωρες !!!

 

ευχαριστω πολυ

 

και που να βρω την 2.1 pulse .

 

και παλι ευχαριστω πολυ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

εχει ενα θεμα με την μπαταρια αλλα και παλι επειδη ημουν με την leak τοσο καιρο τωρα που εχω την omega ειδα μου φαινεται μια μικρη βελτιωση στην μπαταρια...

 

σας παρακαλω που μπορω να βρω την 4.0.4 γνησια ? και που την 2.1 pulse?

προς την διαχειρηση της σελιδας: συγχωρεστε με αλλα ειναι πολυ νεος σε ολα αυτα και στελνω ισως μυνηματα σε λαθοσ κουτια .προσπαθω να εγκλιματιστω. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω που μπορω να βρω την 4.0.4 γνησια ? και που την 2.1 pulse?

προς την διαχειρηση της σελιδας: συγχωρεστε με αλλα ειναι πολυ νεος σε ολα αυτα και στελνω ισως μυνηματα σε λαθοσ κουτια .προσπαθω να εγκλιματιστω. ευχαριστω

 

Pulse rom 2.1 εδώ. Για 4.0.4 επίσημη με odin εδώ.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...