Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις τωρα περασα την omega 15 εκανα και το update 15.1 εβαλα και kernel siyah v4.0.1+

πηγα στο play store και κατεβασα το titanium backup μιας και το ειχα αγορασμενο απο πριν για να επαναφερω τις εφαρμογες μου κλπ που ειχα κανει backup πριν βαλω την ρομ και μου βγαζει μηνυμα το titanium

 

Σφαλμα

Λυπουμαστε, δεν μπορουμε να αποκτησουμε προσβαση root. Η εφαρμογη *ΔΕΝ* θα λειτουργισει!

Παρακαλουμε βεβαιωθητε οτι η ROM σας ειναι rooted και περιλαμβανει το BusyBox και προσπαθηστε ξανα

 

Αυτη η προσπαθεια εγινε χρησιμοποιωντας την εντολη "/system/xbin/su"

 

Τι να κανω παιδια βοηθεια.........

Μεσα στις εφαρμογες ειναι το CWM αλλα δεν ηταν το superuser και το κατεβασα.

 

 

Μαλλον απ'οτι διαβαζω πρεπει να κανω αναβαθμηση root μιας και οταν ανοιγω το cwm λεει πως εχω την εκδοση 3.16 ενω η ρομ που εχω θελει την 5.0

Βρηκα στο xda το ζιπ που πρεπει για την συσκευη μου (LPG) το κατεβασα εκανα εγκατασταση με odin και μολις ανοιξα το κινητο ειχε ακομα το cwm με την προηγουμενη βερσιον. Πως γινετε να περασω την νεα πρεπει να κανω τα βηματα για unroot?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

 

Εκανα unroot βαζωντας καποιο επισιμο firmware και επανηλθε στην αρχικη του κατασταση.

Εκανα cf-root

Οταν ανοιγω τον cwm μου βγαζει μηνυμα (this version of cwm should be used with cf-root v5.0 or newer. it appears you are running a different kernel. various features have been disabled)

Τωρα ανοιγω το titanium και βγαζει παλι το ιδιο μηνυμα (κατι για το busybox εγω δεν το εχω)

 

Λυπουμαστε, δεν μπορουμε να αποκτησουμε προσβαση root. Η εφαρμογη *ΔΕΝ* θα λειτουργισει!

Παρακαλουμε βεβαιωθητε οτι η ROM σας ειναι rooted και περιλαμβανει το BusyBox και προσπαθηστε ξανα

 

Αυτη η προσπαθεια εγινε χρησιμοποιωντας την εντολη "/system/xbin/su"

 

Τι να κανω ρε παιδια βοηθεια......

 

Εγω το μονο που ηθελα ηταν απο omega 10.4 να παω σε omega 15 και να επαναφερω με το titanium τις εφαρμογες και τα αρχεια μου.

Δωστε μου τα φωτα σας..

Edited by pacman63
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , θα μπορουσε αν ειναι ευκολο καποιος να κανει λινκ την 15.1 OMEGA .Και αν γινεται να μου πειτε ποιος ειναι ο τελευταιος kernel siyah για SII .

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα περασα την omega 15 εκανα και το update 15.1 εβαλα και kernel siyah v4.0.1+

πηγα στο play store και κατεβασα το titanium backup μιας και το ειχα αγορασμενο απο πριν για να επαναφερω τις εφαρμογες μου κλπ που ειχα κανει backup πριν βαλω την ρομ και μου βγαζει μηνυμα το titanium

 

Σφαλμα

Λυπουμαστε, δεν μπορουμε να αποκτησουμε προσβαση root. Η εφαρμογη *ΔΕΝ* θα λειτουργισει!

Παρακαλουμε βεβαιωθητε οτι η ROM σας ειναι rooted και περιλαμβανει το BusyBox και προσπαθηστε ξανα

 

Αυτη η προσπαθεια εγινε χρησιμοποιωντας την εντολη "/system/xbin/su"

 

Τι να κανω παιδια βοηθεια.........

Μεσα στις εφαρμογες ειναι το CWM αλλα δεν ηταν το superuser και το κατεβασα.

 

 

Μαλλον απ'οτι διαβαζω πρεπει να κανω αναβαθμηση root μιας και οταν ανοιγω το cwm λεει πως εχω την εκδοση 3.16 ενω η ρομ που εχω θελει την 5.0

Βρηκα στο xda το ζιπ που πρεπει για την συσκευη μου (LPG) το κατεβασα εκανα εγκατασταση με odin και μολις ανοιξα το κινητο ειχε ακομα το cwm με την προηγουμενη βερσιον. Πως γινετε να περασω την νεα πρεπει να κανω τα βηματα για unroot?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

 

Εκανα unroot βαζωντας καποιο επισιμο firmware και επανηλθε στην αρχικη του κατασταση.

Εκανα cf-root

Οταν ανοιγω τον cwm μου βγαζει μηνυμα (this version of cwm should be used with cf-root v5.0 or newer. it appears you are running a different kernel. various features have been disabled)

Τωρα ανοιγω το titanium και βγαζει παλι το ιδιο μηνυμα (κατι για το busybox εγω δεν το εχω)

 

Λυπουμαστε, δεν μπορουμε να αποκτησουμε προσβαση root. Η εφαρμογη *ΔΕΝ* θα λειτουργισει!

Παρακαλουμε βεβαιωθητε οτι η ROM σας ειναι rooted και περιλαμβανει το BusyBox και προσπαθηστε ξανα

 

Αυτη η προσπαθεια εγινε χρησιμοποιωντας την εντολη "/system/xbin/su"

 

Τι να κανω ρε παιδια βοηθεια......

 

Εγω το μονο που ηθελα ηταν απο omega 10.4 να παω σε omega 15 και να επαναφερω με το titanium τις εφαρμογες και τα αρχεια μου.

Δωστε μου τα φωτα σας..

πραγματικά χειρότερο πράγμα απο το να επαναφέρεις εφαρμογές απο μία έκδοση λογισμικού (ginger) σε μία άλλη (ics) είναι ότι χειρότερο έχεις σκεφτεί.

Το μόνο που σου προτείνω είναι κάντο χειροκίνητα απο τον υπολογιστή σου απο το googleplay. Κάνε login με τον ίδιο λογαριασμό που έχεις βάλει και το κινητό και κάνε εγκατάσταση 100 προγραμμάτων σε 10 λεπτά χρησιμοποιώντας το search του google play.

Καλησπερα , θα μπορουσε αν ειναι ευκολο καποιος να κανει λινκ την 15.1 OMEGA .Και αν γινεται να μου πειτε ποιος ειναι ο τελευταιος kernel siyah για SII .

 

 

Ευχαριστω

 

Στο πρώτο post αυτού του threat υπάρχει λίνκ για να τα κατευάσεις. 'Οχι δύσκολο έτσι?

 

Όσο για τον siyah ορίστε το site που τα δίχνει όμορφα και αναλυτικά για να μπορείς να δείς και changelog και τί κάνει ο κάθε kernel.

http://www.gokhanmoral.com/

Link to comment
Share on other sites

Το update για την 15.1

Που είναι;

 

:cool:... Λοιπόν, το post του siberian tiger ενός από τα μέλη της Omega, όπως επίσης και το link για να το κατεβάσεις, είναι Εδώ.. Περνάς το .zip στο κινητό και το περνάς από Recovery.. Εγώ του έκανα "wipe dalvik" και "wipe cache" για να το περάσω.. ;)

 

ενημερωτικά στους φίλους που θα την περάσουν

 

σε περίπτωση που δεν μπουτάρει μετά το update ξαναπεράστε χύμα την v15 του γιάννη και στο καπάκι απο επάνω το update του siberian tiger σε 15.1. Αυτό σε περίπτωση που βάζοντας το 15.1 μένετε στο logo της omega για πολύ ώρα και δεν κάνει κανονικά boot.

 

Κατα τα άλλα έχω την εντύπωση ότι κρατάει περισσότερο η μπαταρία μου?

 

Μην μασήσετε πάντως αν δεν μπουτάρει. Την 15 χωρίς να ξανακάνετε wipes και στο καπάκι την 15.1

 

 

καλά φλασαρίσματα μαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μολις περασα την v15.Ολα καλα αλλα εχω καποιες αποριες.Το update σε 15.1 τι το καλυτερο εχει?Και θυμαμαι σε κατι εκδοσεις παλιοτερα υπηρχε ενα εικονιδιο Jkay Deluxe Settings οπου μπορουσες να φτιαξεις καποια πραγματα στην μπαρα ειδοποιησεων και τετοια.Σε αυτην την εκδοση δεν υπαρχει ή υπαρχει και δεν περαστηκε μεσα η εφαρμογη αυτη?Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 15.1 νομίζω δηλαδή κιόλας. Στο σχετικά με το τηλέφωνο μου λέει .v15

 

όντως v15 λέει. κοίτα απο το jkay deluxe στο about όταν πατάς στο deluxe settings v14.1 αν είναι όλα σε 14.1. αν είναι όλα τότε είσαι μια χαρά

 

Καλησπερα παιδια μολις περασα την v15.Ολα καλα αλλα εχω καποιες αποριες.Το update σε 15.1 τι το καλυτερο εχει?Και θυμαμαι σε κατι εκδοσεις παλιοτερα υπηρχε ενα εικονιδιο Jkay Deluxe Settings οπου μπορουσες να φτιαξεις καποια πραγματα στην μπαρα ειδοποιησεων και τετοια.Σε αυτην την εκδοση δεν υπαρχει ή υπαρχει και δεν περαστηκε μεσα η εφαρμογη αυτη?Ευχαριστω...

 

το κατεβάζεις από play store

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πουθενα το deluxe settings δωρεαν ?

 

νομίζω πως όχι. Περισσότερες πληροφορίες θα βρείς εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=26583223#post26583223

 

Δεν κοστίζει και πολλά όμως.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως όχι. Περισσότερες πληροφορίες θα βρείς εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=26583223#post26583223

 

Δεν κοστίζει και πολλά όμως.

 

Κάνει για όλες τις rom;

Link to comment
Share on other sites

Κάνει για όλες τις rom;

 

οι rom που μπαίνει είναι XWLPI/G/F/D/9/8/7,XXLPW/S, UHLPS

 

περισσότερα μπορείς να δείς εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1667846

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Την OMEGA 4.0.3. V15 μπορω να την περασω σε i9100G???

 

νομίζω πως δεν μπορείς αλλά καλό θα ήταν να περιμένεις να επαληθεύσει και κάποιος άλλος.

 

την καλημέρα μου από την βρομογερμανία (και ειλικρινά μην ακούτε ότι μόνο στην Ελλαδάρα μας γίνονται βρομιές πρέπει να μείνετε για λίγο εδώ για να καταλάβετε ότι μας έχουν κάνει τρελή πλύση εγκεφάλου)
Link to comment
Share on other sites

Σε i9100G νομιζω πως δεν κανει.Ειχα i9100G και σημερα το αλλαξα και πηρα το i9100.

Απο οτι εχω δει οι περισσοτεροι βαζετε αυτη τη ρομ και κερνελ τον siyah.Με αυτον τον κερνελ υπαρχει δυνατοτητα για o/c;

 

Στο i9100G ειχε 4-5 ρομς(που λεει ο λογος) και 2 κερνελς.

Τωρα εδω ειναι ολα βουνο και το διαβασμα τομοι.Για βοηθηστε λιγο μπας και βγαλω ακρη λιγο πιο γρηγορα...

Ειναι αρκετα stable η ρομ σε συνδυασμο με siyah κερνελ να φανταστω ε;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σε i9100G νομιζω πως δεν κανει.Ειχα i9100G και σημερα το αλλαξα και πηρα το i9100.

Απο οτι εχω δει οι περισσοτεροι βαζετε αυτη τη ρομ και κερνελ τον siyah.Με αυτον τον κερνελ υπαρχει δυνατοτητα για o/c;

 

Στο i9100G ειχε 4-5 ρομς(που λεει ο λογος) και 2 κερνελς.

Τωρα εδω ειναι ολα βουνο και το διαβασμα τομοι.Για βοηθηστε λιγο μπας και βγαλω ακρη λιγο πιο γρηγορα...

Ειναι αρκετα stable η ρομ σε συνδυασμο με siyah κερνελ να φανταστω ε;

 

θα στα πω μία όσο πιο απλά μπορώ.

 

Αν σε ενδιαφέρουν οι stock rom τότε οι επιλογές που έχεις είναι κατά την γνώμη μου

2.3.6 (κοιτάς πάντα κατά την γνώμη μου την pulse rom )

4.0.3 (κοιτάς αυτή εδώ, omega v15, και στις τελευταίες σελίδες θα βρεις και το patch απο τον siberian tiger σε 15.1)

4.0.4 (κοιτάς για την nikpapakos ICS 4.0.4 XWLPT , απλά υπόψιν ότι σε αυτή δεν παίζει το jkay framework ακόμα αλλά περισσότερα θα διαβάσεις στο νήμα που έχει το παλικάρι)

 

Αναφορικά την καλύτερη μπαταρία θα την έχεις σε 2.3.6, από εκεί και πέρα είναι δικό σου θέμα. Πχ εγώ είμαι με omega και περιμένω να βγει jkay για την 4.0.4 του nikpapakos για να πάω εκεί.

 

Αν σε ενδιαφέρουν aokp κοίτα την ressurection remix 2.6.1 ή την omega aokp 4 (προσωπικά βρίσκω την ressurection καλύτερη από την omega aokp, και πάντα κατά την γνώμη μου)

 

Πάντα κατά την γνώμη μου, πράγμα που δεν δείχνει ότι είναι σωστή, απλά απο την μέχρι τώρα εμπειρία μου. Αν θες ICS και μπορείς να ζήσεις χωρίς jkay framework φόρα όπως είσαι nikpapakos. Αν θες jkay framework τότε βάλε omega v15 και μετά το 15.1 του siberian tiger.

Αν θες καλύτερη μπαταρία (και κατά την γνώμη μου πιο απροβλημάτιστη χρήση) πας σε 2.3.6 (gingerbread δηλαδή) pulse rom, και φυσικά αν δεν σε τρώει να έχεις τις τελευταίες ρομ.

 

Ξαναλέω ότι όλα αυτά είναι κατά την δική μου γνώμη που δεν πάει να πει ότι είναι και σωστή. Πολύ πιθανό κάποιος άλλος να μπορεί να σου προτείνει κάτι καλύτερο.

 

Ότι χρειαστείς πες.

 

Καλά φλασαρίσματα φίλε.

 

επίσης μια χαρά παίζει ο siyah kernel. μαζί με όλα τα καλούδια του και την εύκολη παραμετροποίηση του αν βάλεις και απο το play store το πρόγραμμα extweaks. Σε θέμα μπαταρίας όμως βρίσκω καλύτερο τον μαμά kernel (νομίζω cf kernel ??? μπορεί και να κάνω λάθος)

 

Δεν προτείνω με τίποτα τις jelly bean που κυκλοφορούν μιας και δεν τις θεωρώ έτοιμες για πραγματική καθημερινή χρήση και έτσι και αλλιώς το βασικότερο καλούδι που φέρνουν δεν δουλεύει στο τηλέφωνό μας. Εκτός και αν θες να τις δοκιμάσεις ή να κάνεις αναφορές σφαλμάτων στους dev για να βοηθήσεις.

Edited by GnF
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας σε ευχαριστω για την τοσο αναλυτικη απαντηση.

Βασικα ειμαι εμπειρος χρηστης Android συσκευων αλλα ξερεις καθε συσκευη εχει τα δικα της κολπιδια για ρουτ και ρομς και αυτα ειναι που θελουν το διαβασμα τους.

Οπως καταλαβαινεις πηρα το i9100 και δεν εμεινα στο G για να "παιξω" λιγο,πραμα που δεν γινοταν στο G λογω ποικιλιας.

Ξερω οτι με την 2.3.6 ειναι ολα πιο smooth αλλα το να εχεις το τελευταιο update ειναι κατι που με κυνηγα.

Στο G σκεψου φοραγα RootBox 4.1.1 αλλα δεν ηταν απροβληματιστη.

Γι'αυτο ελεγα να παω σε 4.0.3 'η 4.0.4.Αλλα επειδη ειναι πολλες οι ρομς ελεγα να ζητησω γνωμη μπας και γλυτωσω λιγο χρονο...

 

Θελω δυνατοτητα o/c καταρχας(ειπαμε θελω να "παιξω" :p ).Με τον κερνελ Siyah μπορω να εχω;

Επισης το jkay τι ειναι και που μπορω να βρω πληροφοριες;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας σε ευχαριστω για την τοσο αναλυτικη απαντηση.

Βασικα ειμαι εμπειρος χρηστης Android συσκευων αλλα ξερεις καθε συσκευη εχει τα δικα της κολπιδια για ρουτ και ρομς και αυτα ειναι που θελουν το διαβασμα τους.

Οπως καταλαβαινεις πηρα το i9100 και δεν εμεινα στο G για να "παιξω" λιγο,πραμα που δεν γινοταν στο G λογω ποικιλιας.

Ξερω οτι με την 2.3.6 ειναι ολα πιο smooth αλλα το να εχεις το τελευταιο update ειναι κατι που με κυνηγα.

Στο G σκεψου φοραγα RootBox 4.1.1 αλλα δεν ηταν απροβληματιστη.

Γι'αυτο ελεγα να παω σε 4.0.3 'η 4.0.4.Αλλα επειδη ειναι πολλες οι ρομς ελεγα να ζητησω γνωμη μπας και γλυτωσω λιγο χρονο...

 

Θελω δυνατοτητα o/c καταρχας(ειπαμε θελω να "παιξω" :p ).Με τον κερνελ Siyah μπορω να εχω;

Επισης το jkay τι ειναι και που μπορω να βρω πληροφοριες;

 

ναι ναι με τον siyah kernel μπορεις να κανεις oc κανονικά. Υποστιρίζει μέχρι και oc της κάρτας γραφικών ξεχωριστά. Βασικό για δική σου ευκολία με αυτόν τον kernel εγκατέστησε απο το μάρκετ αφού βάλεις τον kernel το extweaks (νομίζω είναι τσαμπέ αλλά δεν θυμάμαι τι διάολο έχω αγοράσει και τί είναι τσαμπέ απο το store πλέων σορρυ μαν.)

 

Όσο για το jkay περισσότερα θα βρείς εδώ μιας και απο ότι καταλαβαίνω γουστάρεις να μαθαίνεις και να πειραματίζεσαι.

 

Να το πω απλά. Εγώ χωρίς την δουλεία του jkay δεν μπορώ να φανταστώ το τηλέφωνό μου. Κατα βάση φέρνει καλούδια των aokp στις στοκ roms και ακόμα καλύτερα. Έχει themes (χρωματισμούς, εικονίδια), αλλάζεις τα unlock screens με πλήρη παραμετροποίηση, αλλάζεις το notification center και βάζεις ότι shortcut θες εκει (wifi,bluetooth και τέτοια), ανάβεις μέχρι και το φακό απλά ξυπνώντας το κινητό και κρατώντας το home button παρατεταμένα.

Το - είναι ότι κάνει 2 ή 3 ευρώ αναλόγως απο που θα το αγοράσεις. Πραγματικά όμως θεωρώ ότι ο παλίκαρος τα αξίζει για την δουλειά του.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ενα κακο αυτο το jkay. Εγω δεν εχω μπορω να το αγορασω απο το μαρκετ διοτι δεν εχω πιστωτικη καρτα. Ετσι μου δενει τα χερια και δεν χαιρομαι το κινητο μου οπως θα ηθελα. Υπαρχει τροπος να το βρω απο καπου αλλου?
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

επίσης μαν επειδή δεν εξήγησα κάτι σωστά.

 

Το jkay είναι framework που δουλεύει σε κάποιες συγκεκριμένες rom (odexed και deodexed)

κάποιες custom rom έρχονται με αυτό προ εγκατεστημένο (πχ pulse rom, omega στοκ roms όπως η v15). Στην v15 συγκεκριμένα έρχεται με παλιό jkay framework που είχε κάποια προβληματάκια που διορθωθήκανε απο τον jkay με ποιο νέο. Το πρόβλημα ήταν ότι δεν καθότανε απόλυτα σωστά στην omega (οχι τίποτα τραγικό), αλλά αυτό το έφτιαξε ο siberian tiger με το update της omega σε 15.1

 

Το jkay για να το δουλεψεις (τις ρυθμίσεις του δηλαδή) εκτός του framework που είτε βαζεις απο cwm στην rom που υποστιρίζει είτε υπάρχει ήδη απο τον dev κάποιας rom, χρειάζεσαι και το πρόγραμμα jkay deluxe settings απο το μαρκετ (εκεί υπάρχει η χρέωση).

 

Νομίζω αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ενα κακο αυτο το jkay. Εγω δεν εχω μπορω να το αγορασω απο το μαρκετ διοτι δεν εχω πιστωτικη καρτα. Ετσι μου δενει τα χερια και δεν χαιρομαι το κινητο μου οπως θα ηθελα. Υπαρχει τροπος να το βρω απο καπου αλλου?

 

νομίζω οι μόνοι τρόποι είναι:

  1. μέσω google play (πιστωτική κάρτα δηλαδή)
  2. μέσω SlideMe (paypal)

 

Στην δεύτερη περίπτωση απλά βρες κάποιον με paypal να στο πληρώσει και δώσε του 1.99 euro.

 

Q: Where is the Deluxe Settings Apk?

A: The Deluxe Settings Apk can be found on GooglePlay or on SlideMe

 

Και περισσότερα για το πως δουλεύει το slideme

http://slideme.org/faq/users/how-do-i-purchase-slideme

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σου!

Το μεσημερι μολις παω σπιτι θα αρχισω να του βγαζω τα ματια :lol:

 

Υγ.Μια σημαντικη διαφορα του i9100 και του i9100G που μολις παρατηρησα οτι στοκ το G τρεχει με 30fps,ενω το κανονικο παει 60fps.Οντως φοραει καλυτερη καρτα γραφικων το i9100.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σου!

Το μεσημερι μολις παω σπιτι θα αρχισω να του βγαζω τα ματια :lol:

 

Υγ.Μια σημαντικη διαφορα του i9100 και του i9100G που μολις παρατηρησα οτι στοκ το G τρεχει με 30fps,ενω το κανονικο παει 60fps.Οντως φοραει καλυτερη καρτα γραφικων το i9100.

 

δεν το συζητάμε καν ότι το i9100 είναι καλύτερο. Αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι αυτό που αναφέρεις για το g είναι θέμα της κάρτας γραφικών του ή θέμα της rom. Αν δεν κάνω λάθος αντίστοιχο θέμα υπήρχε και σε κάποιες ics rom για το i9100. Μακάρι να βλέπει κανείς το θέμα να επιβεβαιώσει ή όχι αν είναι έτσι.

 

Να θεωρήσω ότι έχεις usb jig ε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...