Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να μου πει κάποιος αν συνεχίζει να εμφανίζει τις σπαστικές παύλες ανάμεσα στα νούμερα στον dialer? Εχω μείνει στην έκδοση 5.0

 

Τώρα κατεβάζουμε.Κάνε λίγο υπομονή.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να μου πει κάποιος αν συνεχίζει να εμφανίζει τις σπαστικές παύλες ανάμεσα στα νούμερα στον dialer? Εχω μείνει στην έκδοση 5.0

 

Συνεχίζει να εμφανίζει κενά.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Torrent..μεγάλη εφεύρεση..κατέβασα σε 10 λεπτά..o καιρός επιτέλους δουλεύει στην lock screen στην ics themed.

Επίσης τα σκοτεινά μενού πλέον είναι παρελθόν:cool:

Μπράβο Γιάννη για άλλη μια φορά εξαιρετική δουλειά:thumbup:

Edit

Το voice talk έχει φύγει από το double click στο home button ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση; το πατάω και δεν κάνει κάτι:confused:

 

Keep walking Greece...

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Απολαύστε με την νέα Omega :cool:

 

Συνεχίζει να εμφανίζει κενά.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Σε μενα οχι εχουν φυγει τα κενα. Ειμαι με 7.0 ICS

 

 

Torrent..μεγάλη εφεύρεση..κατέβασα σε 10 λεπτά..o καιρός επιτέλους δουλεύει στην lock screen στην ics themed.

Επίσης τα σκοτεινά μενού πλέον είναι παρελθόν:cool:

Μπράβο Γιάννη για άλλη μια φορά εξαιρετική δουλειά:thumbup:

Edit

Το voice talk έχει φύγει από το double click στο home button ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση; το πατάω και δεν κάνει κάτι:confused:

 

Keep walking Greece...

 

Γιαννη νομιζω οτι ειναι η καλυτερη rom που εχεις κανει.

μια ερωτηση μονο βλεπω οτι εχεις περαση τον DX7 kernel και οχι τον XWLP3

γιατι ειναι καλυτερος;

 

το βραδι που θα επιστρεψω στο σπιτι θα εχεις και το donate σου γιατι πραγματικα το αξιζεις

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!!Άντε να βγει το SIII για να ξαναπάρω το SII να χαρώ τα καλούδια του Γιάννη!!
Link to comment
Share on other sites

Torrent..μεγάλη εφεύρεση..κατέβασα σε 10 λεπτά..o καιρός επιτέλους δουλεύει στην lock screen στην ics themed.

Επίσης τα σκοτεινά μενού πλέον είναι παρελθόν:cool:

Μπράβο Γιάννη για άλλη μια φορά εξαιρετική δουλειά:thumbup:

Edit

Το voice talk έχει φύγει από το double click στο home button ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση; το πατάω και δεν κάνει κάτι:confused:

 

Keep walking Greece...

 

Το voice talk δεν γίνεται να δουλέψει με το decrease home lag.Το λέει ο developer του.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το voice talk δεν γίνεται να δουλέψει με το decrease home lag.Το λέει ο developer του.

 

Ναι το είδα και εγώ..δεν με πειράζει όμως έτσι και αλλιώς προτιμώ το no home lag..

Η ρομ είναι πολύ smooth έχω βάλει και τον καινούριο speedmod και νομίζω ότι προσθέτει και αυτός σε smooth..προσοχή όμως όσοι θέλετε να τον περάσετε δεν υπάρχει προς το παρόν η cwm recovery

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί,

 

Αυτήν την στιγμή είμαι με την Pulse του Στράτου και είμαι πολύ ευχαριστημένος και από μπαταρία και από απόδοση, που απλά το κινητό δεν έχει ίχνος Lag και όλα είναι ασύλληπτα smooth. Το πιο εντυπωσιακό σε αυτήν την ROM είναι η ταχύτητα, smoothness και μπαταρία.

 

ΑΛΛΑ, σε όλες τις 2.3.6 που έχω βάλει, όταν χρησιμοποιώ wi-fi (και μόνο τότε) και συνδιάζω άλλα προγράμματα όπως παιχνίδια 'η και play store το κινητό κάνει crash reboot.

 

Διάβασα ότι αυτό λύνεται με την ICS. Αυτό λοιπόν μαζί με το stereo rec σε video με έκαναν να αποφασίσω να βάλω την Omega Stock 4.0.3

 

Μπορείτε παρακαλώ να μου πείτε αν είναι γρήγορη (χωρίς Lag) και αν η μπαταρία είναι ικανοποιητική? Να κάνω το Migration σε Ics?

 

Θα αφαιρέσω πολλά apk βέβαια, για να το κάνω customise στα μέτρα μου, καθώς είμαι τύπος που το θέλω ελαφρύ και χωρίς πολλά πολλά.

 

Ευχαριστώ !!!

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί,

 

Αυτήν την στιγμή είμαι με την Pulse του Στράτου και είμαι πολύ ευχαριστημένος και από μπαταρία και από απόδοση, που απλά το κινητό δεν έχει ίχνος Lag και όλα είναι ασύλληπτα smooth. Το πιο εντυπωσιακό σε αυτήν την ROM είναι η ταχύτητα, smoothness και μπαταρία.

 

ΑΛΛΑ, σε όλες τις 2.3.6 που έχω βάλει, όταν χρησιμοποιώ wi-fi (και μόνο τότε) και συνδιάζω άλλα προγράμματα όπως παιχνίδια 'η και play store το κινητό κάνει crash reboot.

 

Διάβασα ότι αυτό λύνεται με την ICS. Αυτό λοιπόν μαζί με το stereo rec σε video με έκαναν να αποφασίσω να βάλω την Omega Stock 4.0.3

 

Μπορείτε παρακαλώ να μου πείτε αν είναι γρήγορη (χωρίς Lag) και αν η μπαταρία είναι ικανοποιητική? Να κάνω το Migration σε Ics?

 

Θα αφαιρέσω πολλά apk βέβαια, για να το κάνω customise στα μέτρα μου, καθώς είμαι τύπος που το θέλω ελαφρύ και χωρίς πολλά πολλά.

 

Ευχαριστώ !!!

 

Πάρε ένα backup της ρομ σου σε περίπτωση που δεν σου αρέσει η ics για να μπορείς να γυρίσεις πίσω άμα θες και πέρασε την άφοβα..δεν έχει lag ίσως σου φανεί λίγο περίεργη στο touch αλλά το συνηθίζεις.. είναι πολύ γρήγορη και γενικά ίσως το μόνο που θα σου λείψει είναι η εφαρμογή του jkay που ανεβάζει το κινητό σε άλλο επίπεδο..προσωπικά πήγα και ήρθα μερικές φορές απο ginger σε ics μέχρι να το συνηθίσω αλλά τώρα δεν ξαναγυρίζω πίσω..καλό φλασαρισμα;)

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα και εγώ..δεν με πειράζει όμως έτσι και αλλιώς προτιμώ το no home lag..

Η ρομ είναι πολύ smooth έχω βάλει και τον καινούριο speedmod και νομίζω ότι προσθέτει και αυτός σε smooth..προσοχή όμως όσοι θέλετε να τον περάσετε δεν υπάρχει προς το παρόν η cwm recovery

 

Keep walking Greece...

 

Ποιον launcher χρησιμοποιείς;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ποιον launcher χρησιμοποιείς;

 

Τον nova (paid)..αν και o αγαπημένος μου είναι o adw ex περιμένω όμως κάποιο update του γιατί έχει πρόβλημα στο scrolling των scrollable widgets

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα και εγώ..δεν με πειράζει όμως έτσι και αλλιώς προτιμώ το no home lag..

Η ρομ είναι πολύ smooth έχω βάλει και τον καινούριο speedmod και νομίζω ότι προσθέτει και αυτός σε smooth..προσοχή όμως όσοι θέλετε να τον περάσετε δεν υπάρχει προς το παρόν η cwm recovery

 

Keep walking Greece...

 

Αν ενοείς τον K1-3 εβγαλε και για cwm

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αν ενοείς τον K1-3 εβγαλε και για cwm

 

Το ξέρω έτσι τον πέρασα..εννοώ όμως ότι δεν έχει την cwm recovery ακόμα..με volume up home button και power button δηλαδή πας στην recovery την 3 όπου δεν έχεις επιλογές για backup restore κλπ

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω έτσι τον πέρασα..εννοώ όμως ότι δεν έχει την cwm recovery ακόμα..με volume up home button και power button δηλαδή πας στην recovery την 3 όπου δεν έχεις επιλογές για backup restore κλπ

 

Keep walking Greece...

 

Πως το επαναφέρεις;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα.Δεν βρίσκω που είναι η ρύθμιση για την δόνηση όταν ξεκλειδωνει η οθόνη.Κατα τα αλλά κορυφή η 7.0.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει πουθενα σε zip η apk το cwm manager 3.15??? Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα backup της ρομ σου σε περίπτωση που δεν σου αρέσει η ics για να μπορείς να γυρίσεις πίσω άμα θες και πέρασε την άφοβα..δεν έχει lag ίσως σου φανεί λίγο περίεργη στο touch αλλά το συνηθίζεις.. είναι πολύ γρήγορη και γενικά ίσως το μόνο που θα σου λείψει είναι η εφαρμογή του jkay που ανεβάζει το κινητό σε άλλο επίπεδο..προσωπικά πήγα και ήρθα μερικές φορές απο ginger σε ics μέχρι να το συνηθίσω αλλά τώρα δεν ξαναγυρίζω πίσω..καλό φλασαρισμα;)

 

Keep walking Greece...

 

Κατατοπιστικοτατος ευχαριστω :) Οταν λες ομως περιεργο στο touch τι εννοεις?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Πως το επαναφέρεις;

 

Δεν...μπορείς εδώ είναι το πρόβλημα..δοκίμασα και με rom manager αλλά τίποτα..πρέπει να περιμένουμε τον dev να το βάλει..

 

 

 

 

 

Κατατοπιστικοτατος ευχαριστω :) Οταν λες ομως περιεργο στο touch τι εννοεις?

 

Ίσως σου φανεί λίγο πιο δύστροπο στην αρχή σαν να κολλάει λίγο αλλά αυτό γιατί θα έχεις στο μυαλό σου εκείνη την ώρα το touch της ginger..όμως με την πάροδο του χρόνου αυτή η αίσθηση ξεπερνιέται γιατί συνηθίζεις στο νέο touch..μην βιαστείς να απογοητευτεις έτσι την πάτησα και εγώ..σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα θα το συνηθίσεις..εμένα ήδη μου αρέσει πιο πολύ από ginger;)

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το scrolling παει σφαιρα η ειναι ιδεα μου;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το scrolling παει σφαιρα η ειναι ιδεα μου;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-5

 

Yes it is.......

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Διαβάζω εδώ και καιρό τα post σχετικά με το Galaxy S τόσο το Ι όσο και το ΙΙ. Υπήρξα κάτοχος του πρώτου, τώρα είμαι του δεύτερου και στο μέλλον -όπως δείχνουν τα πράγματα- θα είμαι και του τρίτου!

Είναι το πρώτο μου πόστ στο myphone και ο σκοπός του είναι για να δώσω συγχαρητήρια στον Γιάννη και σε όλους τους developers που συνέβαλαν στην ανάπτυξη της Omega rom. Την γνώρισα από την έκδοση 9 και τώρα έχω την 7.0 ICS. Μπράβο παιδιά, ευχαριστούμε Γιάννη και συνεχίστε την καλή δουλειά.

 

Cheers mates!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτησουλα ,δεν ξερω αν εχει ξαναπαντηθει ,αν εχω την blackblue εκδοση και θελω να περασω την ics απο επανω γινεται η θελει ξαναστησιμο απο την αρχη ...ευχαριστω...

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτησουλα ,δεν ξερω αν εχει ξαναπαντηθει ,αν εχω την blackblue εκδοση και θελω να περασω την ics απο επανω γινεται η θελει ξαναστησιμο απο την αρχη ...ευχαριστω...

 

Ακριβώς το ίδιο που λες έκανα (με την omega 6 βέβαια) και εγώ χωρίς κανένα wipe και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Κάνε ένα nandroid backup και ξεκίνα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ driver να σαι καλά ......

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα οχι εχουν φυγει τα κενα. Ειμαι με 7.0 ICS

 

 

 

 

Γιαννη νομιζω οτι ειναι η καλυτερη rom που εχεις κανει.

μια ερωτηση μονο βλεπω οτι εχεις περαση τον DX7 kernel και οχι τον XWLP3

γιατι ειναι καλυτερος;

 

το βραδι που θα επιστρεψω στο σπιτι θα εχεις και το donate σου γιατι πραγματικα το αξιζεις

 

Μόλις έβαλα κι'εγώ την 7 και το θέμα με τα κενά παραμένει. Τελείως σπαστικό.

 

Γιάννη μπορούμε να κάνουμε κάτι?

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...