Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα! Παιδια προσπαθω να περασω την rom. Εκανα ολα τα wipe και την εγκατασταση και μετα το reboot εχει μεινει στην οθονη που λεει Samsung για καμποση ωρα τωρα... Ειναι φυσιολογικο? Φορτωνει κατι η κατι πηγε στραβα?

συμβαίνει καμιά φορά. Όπως είσαι πάτα τα τρία κουμπιά και σε recovery φλάσαρε πάλι την rom

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συμβαίνει καμιά φορά. Όπως είσαι πάτα τα τρία κουμπιά και σε recovery φλάσαρε πάλι την rom

 

Και σε έμενα το ίδιο συμβαίνει ! Έχω κάνει τρεις προσπάθειες και πάλι τίποτα:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Παιδια προσπαθω να περασω την rom. Εκανα ολα τα wipe και την εγκατασταση και μετα το reboot εχει μεινει στην οθονη που λεει Samsung για καμποση ωρα τωρα... Ειναι φυσιολογικο? Φορτωνει κατι η κατι πηγε στραβα?

μετα την εγκατασταση κανε factory reset απο recovery,το επαθα και εγω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

...Καλησπέρα μήπως μπορει να μου πει κανείς δύο πραγματάκια?

 

1. Ξέρει κανείς γιατί μου τελιόνει η μπαταρία πολύ γρήγορα με την omega rom?

 

Και 2. Γιατί οταν εγκατεστισα την ομεγα δεν μου υποστήριζε την SD ?

Link to comment
Share on other sites

...Καλησπέρα μήπως μπορει να μου πει κανείς δύο πραγματάκια?

 

1. Ξέρει κανείς γιατί μου τελιόνει η μπαταρία πολύ γρήγορα με την omega rom?

 

Και 2. Γιατί οταν εγκατεστισα την ομεγα δεν μου υποστήριζε την SD ?

1. Αν είχες άλλη rom , έκανες full wipe ?

Όταν περνάμε νέα rom , θέλει 2 πλήρεις φορτίσεις η μπαταρία , για να λειτουργήσει σωστά

2. Αντέγραψε τα περιεχόμενα της καρτούλας στο κομπιούτερ σου , κάντην διαμόρφωση και βάλε πάλι από το κομπιούτερ ότι υπήρχαν στην κάρτα

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

1. Αν είχες άλλη rom , έκανες full wipe ?

Όταν περνάμε νέα rom , θέλει 2 πλήρεις φορτίσεις η μπαταρία , για να λειτουργήσει σωστά

2. Αντέγραψε τα περιεχόμενα της καρτούλας στο κομπιούτερ σου , κάντην διαμόρφωση και βάλε πάλι από το κομπιούτερ ότι υπήρχαν στην κάρτα

 

1. Ναί και wipe dalvik καί wipe cashe καί wipe data/ factory reset

Οκ...Ευχαριστώ αυτό δεν το ήξερα αυτό...θα το φορτίσω και θα δω :)

 

2. Η SD έφτιαξε μόνη της απλά μπορεί να είχε κολλήσει :)

Link to comment
Share on other sites

1. Αν είχες άλλη rom , έκανες full wipe ?

Όταν περνάμε νέα rom , θέλει 2 πλήρεις φορτίσεις η μπαταρία , για να λειτουργήσει σωστά

2. Αντέγραψε τα περιεχόμενα της καρτούλας στο κομπιούτερ σου , κάντην διαμόρφωση και βάλε πάλι από το κομπιούτερ ότι υπήρχαν στην κάρτα

Δεν έγινε τίποτα! :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγινε τίποτα! :(

αν εννοείς με την μπαταρία , ίσως φταίει κάποια εφαρμογή που το ξυπνάει , η αν άλλαξες kernel....

εγώ θα έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις και θα το έστηνα πάλι χωρίς να βάλω καμιά εφαρμογή .

Αν ήταν όλα καλά θα συνέχιζα...

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς με την μπαταρία , ίσως φταίει κάποια εφαρμογή που το ξυπνάει , η αν άλλαξες kernel....

εγώ θα έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις και θα το έστηνα πάλι χωρίς να βάλω καμιά εφαρμογή .

Αν ήταν όλα καλά θα συνέχιζα...

 

Δεν έχω αλλάξει τοπία από ότι είχε η rom από μόνη της :/

 

Μπα δεν έχει νόημα να του ξανακάνω wipe....Γιατί και πιο παλιά που είχα βάλει αυτή την rom μου έκανε τα ίδια! :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχει παρατηρήσει κάποιος το πρόβλημα με τη ροζ απόχρωση στη κάμερα; Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό;
Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχει παρατηρήσει κάποιος το πρόβλημα με τη ροζ απόχρωση στη κάμερα; Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό;

 

Είδες άμα φταίει το πρόγραμμα της κάμερας ή η κάμερα σου?

Αν όχι κατέβασε από το play store ένα πρόγραμμα για φωτογραφίες και αν είναι οκ μπες στο omega files και πάτα galaxy s2 και μετά πιγενε στην κατηγορία all omega roms και πάτα camera, μετα κατέβασε την κάμερα που θες... Όταν κατέβει πιγενε στο clock word recovery mode, μετά πάτα install update from sd card μετά διάλεξε το σιμιο που έχεις βάλει την κάμερα

Αν δεν φτεει το πρόγραμμα της κάμερας δεν ξέρω τη μπορεί να φταίει!

Link to comment
Share on other sites

Είδες άμα φταίει το πρόγραμμα της κάμερας ή η κάμερα σου?

Αν όχι κατέβασε από το play store ένα πρόγραμμα για φωτογραφίες και αν είναι οκ μπες στο omega files και πάτα galaxy s2 και μετά πιγενε στην κατηγορία all omega roms και πάτα camera, μετα κατέβασε την κάμερα που θες... Όταν κατέβει πιγενε στο clock word recovery mode, μετά πάτα install update from sd card μετά διάλεξε το σιμιο που έχεις βάλει την κάμερα

Αν δεν φτεει το πρόγραμμα της κάμερας δεν ξέρω τη μπορεί να φταίει!

 

Με 4.0.3 που είχα δεν υπήρχε αυτό το πρόβλημα. Μόλις πέρασα την Ωμέγα V23 εμφανίστηκε το πρόβλημα...

Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Με 4.0.3 που είχα δεν υπήρχε αυτό το πρόβλημα. Μόλις πέρασα την Ωμέγα V23 εμφανίστηκε το πρόβλημα...

 

Ξανανακατέβασε την κάμερα από το omega files και προσπάθησε να την εγκατάστησεις όπως σου είπα πιο πάνω...αμα δεν δουλέψει τότε δεν ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία πόσο σας κρατάει;; Μου βγάζει τη μέρα με το ζόρι...

 

Φυσιολογικό μου φαίνεται.

Για μεγάλο smartphone καλά είναι.

Εκτός και αν απλά το κοιτάς και αφού σου κλείνει στη μία ημέρα, τότε ναι έχεις πρόβλημα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Παρακαλώ πολύ μπορεί να μου γράψει κάποιος γιατί ενώ μου δείχνει ότι έχω μπαταρία 50% όταν κάνω επανεκκίνηση κάποιες φορές μου δείχνει 10% η και λιγοτερο.Μπορω να αφαιρεσω απο την μπαρα την ενδειξη μπαταριας?

Adroid 4.1.2 Omega 23

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό μου φαίνεται.

Για μεγάλο smartphone καλά είναι.

Εκτός και αν απλά το κοιτάς και αφού σου κλείνει στη μία ημέρα, τότε ναι έχεις πρόβλημα.

 

Δεν μου φαίνεται και πολύ φυσιολιγικό ενώ δεν του κάνω πολύωρη χρήση να πηγαίνω με τον σταυρό στο χέρι μήπως με αφήσει στον δρόμο.

Που είναι η δοξασμένη Omega σε 2.3.6;;; Είχα κλείσει 4 μέρες γεμάτες....!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καμιά αναβάθμιση θα πάρουμε ; Εγώ προσωπικά έχω μεγάλο πρόβλημα στην σύνδεση του wi fi . Γιάννη θα κάνεις κάτι γι αυτό ;
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος αλλά επειδή έχω την omega rom το βάζω εδώ, προσπαθώ μία καινούρια κάρτα sd που πήρα να την κανω partition ακολούθησα αυτό τον οδηγό κατά γράμμα αλλά όταν τελειώνω την διαδικασία μου λέει κατεστραμμένη κάρτα sd.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2126363

έχει κάποιος ιδέα γιατί γίνετε αυτό?? έχετε κανέναν καλύτερο οδηγό

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος αλλά επειδή έχω την omega rom το βάζω εδώ, προσπαθώ μία καινούρια κάρτα sd που πήρα να την κανω partition ακολούθησα αυτό τον οδηγό κατά γράμμα αλλά όταν τελειώνω την διαδικασία μου λέει κατεστραμμένη κάρτα sd.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2126363

έχει κάποιος ιδέα γιατί γίνετε αυτό?? έχετε κανέναν καλύτερο οδηγό

 

Στο δικό μας το κινητό, ανεξαρτήτως ROM και σε εμένα το ίδιο λέει όποια κάρτα έχει γίνει partition στο PC.

Κάντο μέσα από το recovery (partition external sdcard) και θα είσαι εντάξει με την πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να το κάνω αλλά κάπου υπάρχει πρόβλημα. η κάρτα μου είναι 32 giga εγώ προσπαθώ να το κάνω 14 και 14 giga αλλά οι επιλογές που έχει είναι για 4 giga στην αρχή και την δεύτερη επιλογή δεν την πολυκατάλαβα.

αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει πολύ θα το εκτιμούσα. έστω και με pm

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εχω προβλημα με την εγκατασταση, εβαλα το zip αρχειο στην καρτα μπηκα σε cwmr εκανα και τα 3 wipe για να ειμαι σιγουρος, εκανα εγκατασταση το zip και ενω λεει ολα κομπλε και γραφει πατα για επανεκκινηση εχει κολλησει στο samsung λογοτυπο εδω και ωρα, το εκανα δυο φορες μπας και εκανα κανενα λαθος αλλα παλι κολλησε στην εισοδο δεν μπουταρει δηλαδη. Πριν φορουσα την omega v15 τι να κανω??? Edited by pacman63
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εχω προβλημα με την εγκατασταση, εβαλα το zip αρχειο στην καρτα μπηκα σε cwmr εκανα και τα 3 wipe για να ειμαι σιγουρος, εκανα εγκατασταση το zip και ενω λεει ολα κομπλε και γραφει πατα για επανεκκινηση εχει κολλησει στο samsung λογοτυπο εδω και ωρα, το εκανα δυο φορες μπας και εκανα κανενα λαθος αλλα παλι κολλησε στην εισοδο δεν μπουταρει δηλαδη. Πριν φορουσα την omega v15 τι να κανω???

δοκιμασε factory reset απο recovery και επανεκινηση

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα κάνε wipe cache μέσα από recovery και μετά επανεκκίνηση. Θα στρώσει. Είναι κλασσικό πρόβλημα μετά από εγκατάσταση custom ROM...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...