Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Αυτό είναι zip και το περνάμε από recovery.

Σωστά;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό είναι zip και το περνάμε από recovery.

Σωστά;

 

Ναι φιλε !Μεσα απο recovery και είσαι ετοιμος

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι φιλε !Μεσα απο recovery και είσαι ετοιμος

 

Αυτό είναι zip και το περνάμε από recovery.

Σωστά;

 

Και κάτι τελευταίο.:X

Κάνει για όλες τις Omega;

Εγώ έχω την 20.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξαναρωταω...ειναι λογικο να τελειωνει τοσο γρηγορα η μπαταρια? Ουτε μιση μερα δεν κραταει...

Φταιει κατι? μπορω να ρυθμισω κατι εγω?

 

Κάτι δεν έγινε σωστά στην εγκατάσταση μάλλον... Δοκίμασε να την περάσεις όσο πιο "καθαρά" γίνεται!Κι'εγώ το είχα πάθει μια φορά αυτό και την ξαναπέρασα αφού έκανα όλα τα wipes και τα format!

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 23 και δεν μου εχει ηχους κλησεων ουτε ηχους ειδοποιησεων:blink: !!! γιατι ????????:(

 

Νταξει το εφτιαξα , μετα απο restart τα εβγαλε!

 

κατι αλλο που ειδα στην 23 , στο ΑdvanceS τα Widget Buttons οτι και να κανουμε δεν αλλαζουν , μενουν το ιδιο οπως ηταν αρχικα .

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

έχω την έκδοση 20,1 έχω παρατήρηση ότι τρώει κάτι σκαλώματα όσο αναφορά το wi-fi δεν συνδέετε πάντα, έχω έκδοση modem LS8 και είμαι με πάροχο cosmote τι modem προτείνετε???
Link to comment
Share on other sites

κανα Theme για την 23 παιζει ???

Γιατι οσα εχω προσπαθησει π.χ. αυτο , ενω ξεκιναει η εγκατασταση στην μπαρα προοδου λιγο πριν το τελος κολαει , και μενει εκει δεν υπακουει τιποτα !!!

Ειναι θεμα rom η kernel ?

Link to comment
Share on other sites

κανα Theme για την 23 παιζει ???

Γιατι οσα εχω προσπαθησει π.χ. αυτο , ενω ξεκιναει η εγκατασταση στην μπαρα προοδου λιγο πριν το τελος κολαει , και μενει εκει δεν υπακουει τιποτα !!!

Ειναι θεμα rom η kernel ?

 

Μου έδωσες ιδέα με το θέμα και μόλις το πέρασα.Μια χαρά περάστηκε.Ειμαι με κερνελ sirah v6.0b5

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσες ιδέα με το θέμα και μόλις το πέρασα.Μια χαρά περάστηκε.Ειμαι με κερνελ sirah v6.0b5

 

:( σε μενα κολαει στην εγκατασταση , δεν προχωραει η μπαρα προοδου και δεν υπακουει τιποτα , οτι και να παταω , και γω με τον siyah τον ιδιο το εκανα !!:(

Link to comment
Share on other sites

έχω την έκδοση 20,1 έχω παρατήρηση ότι τρώει κάτι σκαλώματα όσο αναφορά το wi-fi δεν συνδέετε πάντα, έχω έκδοση modem LS8 και είμαι με πάροχο cosmote τι modem προτείνετε???

 

Το modem δεν εχει σχεση με το wifi, αλλα μονο με το σημα του παροχου. Δηλαδη 2g-3g. Υπαρχουν πολλες αναφορες που λενε οτι το καλυτερο modem ειναι το LQ6.

Οσο για το wifi δοκιμασε wipe cache και δεν λυθει το προβλημα σου μαλλον θα χρειαστεις και wipe data.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

έχω την έκδοση 20,1 έχω παρατήρηση ότι τρώει κάτι σκαλώματα όσο αναφορά το wi-fi δεν συνδέετε πάντα, ........................................................

το είχα κι εγώ το πρόβλημα , άλλαζα κανάλι στο ασύρματο ρούτερ , λειτουργούσε καλά για αρκετές ημέρες ......, τελικά

άλλαξα το ασύρματο ρούτερ και όλα καλά

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

περασα την 23 και παρατηρησα οτι βγαζοντας φωτογραφια παρουσιαζει στο κεντρο μια ελαφρια ροζ αποχρωση,σιγουρα δεν το ειχα σε αλλη ρομ,τι παιζει,το εχει δει καποιος αλλος αυτο?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το modem δεν εχει σχεση με το wifi, αλλα μονο με το σημα του παροχου. Δηλαδη 2g-3g. Υπαρχουν πολλες αναφορες που λενε οτι το καλυτερο modem ειναι το LQ6.

Οσο για το wifi δοκιμασε wipe cache και δεν λυθει το προβλημα σου μαλλον θα χρειαστεις και wipe data.

 

 

έχεις κάνει δοκιμή με LQ6 και Omega23?

Link to comment
Share on other sites

το σκάλωμα με το wifi δεν το τρώει μόνο με το ρούτερ του σπιτιού αλλά και με άλλα που τυχαίνω να συνδέομαι.

η 23 περνιέται με full wipe ή με no full wipe γιατί δεν το πολυψήνω να κάτσω να τα ξαναπεράσω όλα τα αρχεία μου και να το settάρο από την αρχή.

 

είχα την LQ6 αλλά μία μέρα έκλεισε από μπαταρία και με το που το έκανα επανεκκίνηση και το σύνδεσα στο ρεύμα δεν μου αναγνώριζε την κάρτα sim με το που άλλαξα πάλι modem και έβαλα το προηγούμενο και με αλλαγή RIL για να ταιριάζει με το baseband αναγνώρισε αμέσως την κάρτα sim

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειγον.....εσβησε το κινητο δεν αναβε, κανω restore και μου επαναφερει μια εκδοση 2.3.5. !!!!! πειτε μου σας παρακαλω ...κανω wipe data και ποια ρομ να βαλω για να σεταρω την τελευταια ομεγα.ολα αυτα πρεπει να τα κανω σε 15 λεπτα....
Link to comment
Share on other sites

έχεις κάνει δοκιμή με LQ6 και Omega23?

Ολα τα modem μιας συσκευης μπαινουν σε ολες τις rom. Δεν χρειαζεται καποια ιδιαιτερη δοκιμη.

 

είχα την LQ6 αλλά μία μέρα έκλεισε από μπαταρία και με το που το έκανα επανεκκίνηση και το σύνδεσα στο ρεύμα δεν μου αναγνώριζε την κάρτα sim με το που άλλαξα πάλι modem και έβαλα το προηγούμενο και με αλλαγή RIL για να ταιριάζει με το baseband αναγνώρισε αμέσως την κάρτα sim

Τυχαιο γεγονος.

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα έσβησε σήμερα 5 φορές το κινητό. Αυτό είχε να μου το κάνει από τότε που το πήρα και φόραγε 2.3.3 μαμά.
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος??για να κανω ολα τα wipes και μετα να σεταρω ομεγα ποια πρεπει να βαλω μεσω odin?η δεν χρειαζεται odin?
Link to comment
Share on other sites

είχα την LQ6 αλλά μία μέρα έκλεισε από μπαταρία και με το που το έκανα επανεκκίνηση και το σύνδεσα στο ρεύμα δεν μου αναγνώριζε την κάρτα sim με το που άλλαξα πάλι modem και έβαλα το προηγούμενο και με αλλαγή RIL για να ταιριάζει με το baseband αναγνώρισε αμέσως την κάρτα sim

 

και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα.

μετά κατέβασα από εδώ το XXMS2 (Modem+RIL) και πλέον δεν έχω τα σκαμπανεβάσματα που είχα στην σύνδεση

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος??για να κανω ολα τα wipes και μετα να σεταρω ομεγα ποια πρεπει να βαλω μεσω odin?η δεν χρειαζεται odin?

να σετάρεις ? , να εγκαταστήσεις την omega εννοείς? κάνε αυτά , δεν χρειάζεται το odin για custom ρομ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=22359725&postcount=4

αν έρχεσαι από άλλη rom κάνεις full wipe και την περνάς

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω tora33.θελω να κανω καθαρη εγκατασταση και φανταζομουν οτι πρεπει να βγαλω την 19 ( ομεγα) που εχω...και απο μαμα ρομ ( με rootαρισμενο κινητο) για να παω σε ομεγα σεταρω κατευθειαν απο καρτα την 23 π.χ.;;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω tora33.θελω να κανω καθαρη εγκατασταση και φανταζομουν οτι πρεπει να βγαλω την 19 ( ομεγα) που εχω...και απο μαμα ρομ ( με rootαρισμενο κινητο) για να παω σε ομεγα σεταρω κατευθειαν απο καρτα την 23 π.χ.;;

μόνο την τελευταία θα βάλεις με full wipe , αν θέλεις διάβασε κι εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...