Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα, σε αποπειρα περασματος της ομεγα ,προφανος κατι δεν εκανα σωστα και το τηλ ουτε αναβει με καποιον τροπο ουτε φορτιζει. Κοινος ολα μαυρα , τι λετε να εχει γινει??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα, σε αποπειρα περασματος της ομεγα ,προφανος κατι δεν εκανα σωστα και το τηλ ουτε αναβει με καποιον τροπο ουτε φορτιζει. Κοινος ολα μαυρα , τι λετε να εχει γινει??

 

Πες μας τι βήματα έκανες για να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τι βήματα έκανες για να δούμε..

 

αφου πηρα backup τιτανιουμ και nandroid εβαλα το ζιπ αρχειο στην sd και boot απο recovery την omega .

Αλλα το θεμα ειναι οτι δεν σαλευει το κινητο, τουλαχιστον να μπορουσα να φλασαρω με οντιν κατι σε στοκ!!!

απλα δεν ακουει κανενα πληκτρο

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα κατι εχω καταστρεψει:( και το θεμα τωρα ειναι τι γινεται με το σερβις

 

Ξανά προσπάθησε να περάσεις την Rom πάλι

Link to comment
Share on other sites

παιδες στις τελευταιες 2 ρομ (οχι την 21) δεν μου ανοιγει τα δεδομενα κινητης με τπτ αν και εχω βαλει τις ρυθμισεις απο την cosmote κανονικα δεν λεει να τα ανοιξει...ξερει κανεις τ φταει??
Link to comment
Share on other sites

αφου δεν ανοιγει ουτε σε recovery ουτε σε download mode , πως θα γινει??

 

φιλε δοκιμασε να βαλεις μια αλλη μπαταρια φορτισμενη...μπορει να εχει τελειωσει η δικια σου και για αυτο να μην ανοιγει καν...ειχε παθει το ιδιο και ενας φιλος μου και βαλαμε την μπαταρια μου και ανοιξε

Link to comment
Share on other sites

φιλε δοκιμασε να βαλεις μια αλλη μπαταρια φορτισμενη...μπορει να εχει τελειωσει η δικια σου και για αυτο να μην ανοιγει καν...ειχε παθει το ιδιο και ενας φιλος μου και βαλαμε την μπαταρια μου και ανοιξε

 

Αυτό το έπαθα κι εγώ μια φορά. Μου την ρούφηξε κι έλεγα γιατί δεν ανοίγει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με Ωμέγα 20 να μου πει εάν το forum runner του κρατάει τα αγαπημένα;

Σε μένα δεν το κάνει.

Έκδοση 1.3.18

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα την 20.1 μετα απο καιρο που είχα την leaked και αρκετά συχνά μου χτυπάει το gapps τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, σε αποπειρα περασματος της ομεγα ,προφανος κατι δεν εκανα σωστα και το τηλ ουτε αναβει με καποιον τροπο ουτε φορτιζει. Κοινος ολα μαυρα , τι λετε να εχει γινει??

 

Βαλε μια αλλη μπαταρια και δες αν γινει κατι. Αν και παλι δεν ακουει κανενα κουμπι (και αρα δεν μπαινει ουτε σε recovery ουτε σε download) τοτε τα νεα ειναι ασχημα και πας για σερβις. Το δικο μου επαθε ακριβως το ιδιο, καθως περναγα την v15 μαυρισε και εμεινε εκει.

Το κοστος εφτασε τα 118 ευρω (αλλαγη μητρικης)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με ωμεγα ν21 και εχω ενα προβληματακι με την εφαρμογη του youtube που εχει η ρομ.

Δεν μπορω να συνδεθω στο account μου, εχω το ιδιο gmail με αυτο που χρησιμοποιω στο κινητο αλλα μου λεει να κανω link το λογαριασμο μου.

Με την εφαρμογη youtube απο το market δεν εχω κανενα προβλημα συνδεεται κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Βαλε μια αλλη μπαταρια και δες αν γινει κατι. Αν και παλι δεν ακουει κανενα κουμπι (και αρα δεν μπαινει ουτε σε recovery ουτε σε download) τοτε τα νεα ειναι ασχημα και πας για σερβις. Το δικο μου επαθε ακριβως το ιδιο, καθως περναγα την v15 μαυρισε και εμεινε εκει.

Το κοστος εφτασε τα 118 ευρω (αλλαγη μητρικης)

 

ακριβως φιλε μου οπως λες, περασα και αλλη μπαταρια. Ουτε ανοιγει σε recovery , download mode αλλα ουτε και φορτιζει!!

απολυτη μαυριλα!! τεσπα το κινητο εχει παρει το δρομο για το σερβις:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Από 20.1 που ήμουν πέρασα την 21 με wipe data / factory reset κλπ, και όλα μια χαρά. Αλλά στην πορεία μετά από μαζική επαναφορά εφαρμογών με το Titanium κάποιες εφαρμογές κάνανε τα τρελά τους και ξαναέκανα wipe data / factory reset και τώρα έχω το boot animation της samsung αντί για το Omegadroid Walk Bootanimation. Είναι λογικό αυτό; το wipe data / factory reset επαναφέρει και το boot animation;
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ με factory reset την v.22 αλλά την light έκδοση. Ήθελα να ρωτήσω γιατί δεν περιέχει μέσα στα widget's το ρολόι και αν θα μπορούσε κάποιος να μου το στείλει γιατί κάθησα και έστησα όλο το κινητό από την αρχή και δε λέει να ξαναστείνω. Επίσης θέλω να μου δώσει κάποιος το link με τα θέματα του του kalagas από το xda γιατί δεν τα βρίσκω. Edited by vitriolis
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ με factory reset την v.22 αλλά την light έκδοση. Ήθελα να ρωτήσω γιατί δεν περιέχει μέσα στα widget's το ρολόι και αν θα μπορούσε κάποιος να μου το στείλει γιατί κάθησα και έστησα όλο το κινητό από την αρχή και δε λέει να ξαναστείνω. Επίσης θέλω να μου δώσει κάποιος το link με τα θέματα του του kalagas από το xda γιατί δεν τα βρίσκω.

 

κι εγω εβαλα την Ω 22, την νορμαλ αλλα μου καταπιε ολη την μπαταρια σε 2 ωρες.

Εβαλα την Lite εκδοση και δεν εχει την ηχογραφηση. Σε σενα την εχει?

ΥΓ. και παλι ρουφαει την μπαταρια τρελλα!!!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εβαλα την Ω 22, την νορμαλ αλλα μου καταπιε ολη την μπαταρια σε 2 ωρες.

Εβαλα την Lite εκδοση και δεν εχει την ηχογραφηση. Σε σενα την εχει?

ΥΓ. και παλι ρουφαει την μπαταρια τρελλα!!!

 

Αν εννοείς την εγγραφή συνομιλίας δουλεύει άψογα. Μήπως ξέρεις να μου στείλεις το ρολόι ;

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...