Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια ξερει κανεις να μου πει τι ειναι το android beam που υπαρχει στην status bar?

 

Γιατι το S2 μας δεν εχει nfc chip. Μαλλον μιλανε για αλλο μοντελο πιο πανω...

 

Μα εδώ δεν είναι μόνο για sii; Μπερδεύτηκαν;

 

Καλημερα παιδια το samsung beam ειναι διαμοιρασμος αρχειων μεσω nfc,που το κινητο μας δεν υποστηριζει,αλλα το android beam χρησιμοποιει wifi direct που το s2 υποστηριζει κανονικα

 

edit:παιδια συγχωρεστε με αναποδα τα ειπα,android beam με nfc και s beam με wifi direct http://en.wikipedia.org/wiki/Android_Beam

μπορει η επιλογη απλα να υπαρχει για τα s2 που υποστηριζαν nfc

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια,μη μπερδευεστε,το samsung beam ειναι διαμοιρασμος αρχειων μεσω nfc,που το κινητο μας δεν υποστηριζει,αλλα το android beam χρησιμοποιει wifi direct που το s2 υποστηριζει κανονικα

 

Εγω εξηγησα τι είναι το beam. Δεν είπα ότι έχουμε nfc.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω εξηγησα τι είναι το beam. Δεν είπα ότι έχουμε nfc.

 

Ναι φιλε μου και ηταν πολυ σωστα οσα ειπες,δεν απευθυνθηκα σε εσενα απλα εχω την εντυπωση οτι καποιοι μπερδευτηκαν γι'αυτο

Link to comment
Share on other sites

Καποιο crtoff mod που να δουλευει στην 20.1??? Γιατι ένα που είχα για την 19.2 και το περασα μου έχασε την πάνω μπαρα και γενικα μου έκανε πολλα χαζα στο τηλ.
Link to comment
Share on other sites

Εσας παιδες σας δουλευουν οι συντομευσεις της οθονης κλειδωματος?

Εχω βαλει τεσσερις συντομευσεις εφαρμογων και οσο και αν τις παταω, δεν ανοιγουν.

Ξερει κανεις τι παιζει?

 

Edit.

Μολις ανακαλυψα την Αμερικη και καταλαβα πως ανοιγουν.:p

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το Swype σταμάτησε να μου αποθηκεύει τις λέξεις πλέον.

Κάποιο workaround;

Είναι με Omega v20.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Το Swype σταμάτησε να μου αποθηκεύει τις λέξεις πλέον.

Κάποιο workaround;

Είναι με Omega v20.

 

+1 με Omega v20.1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αντικαταστήσει την συγκεκριμένη έκδοση του swype με μια παλιότερη η οποία με βολεύει αφάνταστα περισσότερο από αυτήν που τρέχει τώρα

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

+1 με Omega v20.1

 

Βάλε την Swype beta και θα είσαι οκ.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...επειδη οπωτε βαζω μια εικονα στην οθωνη κλειδωματος αυτη εμφανιζετε με αλιωμενα χρωματα...θελω να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να βγαλω αυτη την αλιωση...συγνωμη αν εχει ξαναγινει αυτη η ερωτηση...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...επειδη οπωτε βαζω μια εικονα στην οθωνη κλειδωματος αυτη εμφανιζετε με αλιωμενα χρωματα...θελω να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να βγαλω αυτη την αλιωση...συγνωμη αν εχει ξαναγινει αυτη η ερωτηση...
Περίεργο που συμβαίνει. Κάτι παίζει με την εφαρμογή που θέτει την εικόνα ως εικόνα κλειδώματος. Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς;
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο που συμβαίνει. Κάτι παίζει με την εφαρμογή που θέτει την εικόνα ως εικόνα κλειδώματος. Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς;

 

δεν εχω καποια εφαρμογη και την βαζω με την στοκ εφαρμογη...εχω την omega v20.1 και θελω να βαλω ενα ολομαυρο φοντο για οθωνη κλειδωματος γιατι γουσταρω το μαυρο της super amoled αλλα αυτη βγαινει γκρι

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καποια εφαρμογη και την βαζω με την στοκ εφαρμογη...εχω την omega v20.1 και θελω να βαλω ενα ολομαυρο φοντο για οθωνη κλειδωματος γιατι γουσταρω το μαυρο της super amoled αλλα αυτη βγαινει γκρι

 

Αυτο φίλε μου πρεπει να συμβαινει λόγο του ripple effect που υπαρχει στην lock screen.

Link to comment
Share on other sites

Την εγκατέστησα εχθές προερχόμενος από την Stock 4.0.3 γιατί βαρέθηκα να περιμένω πότε θα μας αναβαθμίσει η samsung στην Ελλάδα και γιατί ήθελα και όλα τα έξτρα καλούδια που έχει να προσφέρει μια custom rom (και ιδαίτερα η omega).

Είμαι υπερευχαριστημένος και θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στους developer για την πολύ καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

στην οθονη κλειδωματος μου βγαζει μια κλειδαρια και αν την πατησεις εχει 4 βελη τα οποια τί κανουν; πού χρησιμευουν; δλδ απλα υπαρχει η κλειδαρια για να ξεκλειδωνει το κινητο ή οδηγει ο κυκλος που βγαζει σε συντομευσεις απλα δεν βρισκω πώς να το σετάρω; απο ρυθμισεις δεν εχω βρει κατι...μηπως η lock screen δεν ειναι απο jelly bean;

 

εχω περασει την 4.1.2 εκδοση...

Link to comment
Share on other sites

στην οθονη κλειδωματος μου βγαζει μια κλειδαρια και αν την πατησεις εχει 4 βελη τα οποια τί κανουν; πού χρησιμευουν; δλδ απλα υπαρχει η κλειδαρια για να ξεκλειδωνει το κινητο ή οδηγει ο κυκλος που βγαζει σε συντομευσεις απλα δεν βρισκω πώς να το σετάρω; απο ρυθμισεις δεν εχω βρει κατι...μηπως η lock screen δεν ειναι απο jelly bean;

 

εχω περασει την 4.1.2 εκδοση...

 

Αυτό που λες είναι η lock screen που είχα στην 4.0.4

Τα βελάκια απλά δείχνουν προς τα πού ξεκλειδώνει.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θέλω βοήθεια πήγα να εγκαταστήσω την ρομ και κόλλησε το mobile τώρα προσπαθώ να το επαναφέρω αλλα τίποτα ...

Προσπαθώ με το odin να περάσω κάποια κερνελ αλλα τίποτα !!!! :-(

 

Προσπαθώ να περάσω επίσημη ρομ αλλα στο odin βγάζει αποτυχία

Edited by mindfield
stehellas
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι η lock screen που είχα στην 4.0.4

Τα βελάκια απλά δείχνουν προς τα πού ξεκλειδώνει.

 

δλδ η lock screen στην 4,0,4 ειναι η ιδια με την 4,1,2 ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θέλω βοήθεια πήγα να εγκαταστήσω την ρομ και κόλλησε το mobile τώρα προσπαθώ να το επαναφέρω αλλα τίποτα ...

Προσπαθώ με το odin να περάσω κάποια κερνελ αλλα τίποτα !!!! :-(

 

Προσπαθώ να περάσω επίσημη ρομ αλλα στο odin βγάζει αποτυχία

 

<ID:0/016> File analysis..

<ID:0/016> SetupConnection..

<ID:0/016> Initialzation..

<ID:0/016> Get PIT for mapping..

<ID:0/016> Firmware update start..

<ID:0/016> boot.bin

<ID:0/016> NAND Write Start!!

<ID:0/016>

<ID:0/016> Complete(Write) operation failed.

<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

for stock rom

stehellas
Link to comment
Share on other sites

δλδ η lock screen στην 4,0,4 ειναι η ιδια με την 4,1,2 ?

 

Στο δικό μου κινητό όχι.

Από την πρώτη στιγμή που έβαλα omega έχει το εφέ με το νερό χωρίς να βγάζει τα βελάκια συν κάποιες συντομεύσεις.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

στην οθονη κλειδωματος μου βγαζει μια κλειδαρια και αν την πατησεις εχει 4 βελη τα οποια τί κανουν; πού χρησιμευουν; δλδ απλα υπαρχει η κλειδαρια για να ξεκλειδωνει το κινητο ή οδηγει ο κυκλος που βγαζει σε συντομευσεις απλα δεν βρισκω πώς να το σετάρω; απο ρυθμισεις δεν εχω βρει κατι...μηπως η lock screen δεν ειναι απο jelly bean;

 

εχω περασει την 4.1.2 εκδοση...

 

Αν κατάλαβα καλά δεν έχεις περάσει την Omega οπότε λογικό είναι να μην έχεις το ripple effect. Πέρασες την επίσημη νορβηγική ή ισπανική κτλ μέσω odin που έχουν το κλείδωμα οθόνης που περιγράφεις. Σε αυτό το το forum που είσαι γίνονται συζητήσεις για την omega.

Link to comment
Share on other sites

παιδες ποια αλλη custom rom είναι παρομοια με την OMEGA?

η biftor rom v7.01 ειναι εξισου καλη και μαλλον καλυτερη διαχειρηση μπαταριας.αλλαζω απο πληξη απο ομεγα σε μπιφτορ και το αναποδο....

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Μπορει καποιος αν ξερει να μου γραψει για το παρακατω προβλημα:

Bλεπω οτι εχω μπαταρια 50% αν κανω επανεκινηση βγαζει 20% φταιει κατι πως μπορω να ξερω την αληθινη ενδειξη της μπαταριας?

Android 4.1.2 Omega 20.1

Eυχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Μπορει καποιος αν ξερει να μου γραψει για το παρακατω προβλημα:

Bλεπω οτι εχω μπαταρια 50% αν κανω επανεκινηση βγαζει 20% φταιει κατι πως μπορω να ξερω την αληθινη ενδειξη της μπαταριας?

Android 4.1.2 Omega 20.1

Eυχαριστω πολυ

σιγουρα οι επανεκινησεις ρουφαν μπαταρια αλλα οχι σε τετοιο ποσοστο,προτεινω να κανεις καλιμπραρισμα για να σβησεις το φαινομενο μνημης της μπαταριας(ετσι εμαθα οτι το λενε)με ενα προγραμμα απο πλει στορ,θα πρεπει να εισαι ομως ρουτ.μπορεις να το κανεις και με ρεκοβερυ στο advance.καλο ειναι να φορτωσεις πρωτα σε 100%edit..σιγουρα εισαι ρουτ (omega)

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...