Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Titanium ->menu -> Preferences -> Backup folder location ......διάλεξε που θέλεις να αποθηκεύονται τα backup .

 

Θα σε παρακαλούσα να ρωτάς σε ένα θέμα μόνο, και να εχεις λίγο υπομονή και καποιος θα σου απάντηση .

Σ'ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη αν δημιουργήθηκε θέμα!Μήπως ξέρεις να μου πεις ποια είναι η διαφορά από το Nandroid και αν σ'αυτά τα backup αποθηκεύονται οι φωτογραφίες και βίντεο;Και πάλι συγγνώμη...

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ'ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη αν δημιουργήθηκε θέμα!Μήπως ξέρεις να μου πεις ποια είναι η διαφορά από το Nandroid και αν σ'αυτά τα backup αποθηκεύονται οι φωτογραφίες και βίντεο;Και πάλι συγγνώμη...

 

Το nadroid παίρνει backup όλo το τηλέφωνο ...την rom με τις ρυθμίσεις τις εφαρμογές και γενικά οτιδήποτε εχεις βαλει όταν το κάνεις .

Το titanium με το nadroid ειναι δυο ξεχωριστά πραγματα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι παιζει με την omega 18 ??:(

την εβαλα χτες , ειχα αλλη rom (οχι Ω) , και σημερα που εβαλα το κινητο να φορτισει μεσα σε 2 ωρες ειχε φορτισει ΜΟΝΟ 5 % και ζεματαγε !!

Ειχε 52 βαθμους !!

 

Εβαλα αλλη rom και φορτιζε κανονικα , μετα παλι ωμεγα και παλι τα ιδια !!!:mad: δεν φορτιζει και ζεστενεται !!!!!!!! (μια ωρα και απο το 15% ειχε παει στο 18% η μπαταρια !!!)

 

τι στο καλο παιζει ???

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι παιζει με την omega 18 ??:(

την εβαλα χτες , ειχα αλλη rom (οχι Ω) , και σημερα που εβαλα το κινητο να φορτισει μεσα σε 2 ωρες ειχε φορτισει ΜΟΝΟ 5 % και ζεματαγε !!

Ειχε 52 βαθμους !!

 

Εβαλα αλλη rom και φορτιζε κανονικα , μετα παλι ωμεγα και παλι τα ιδια !!!:mad: δεν φορτιζει και ζεστενεται !!!!!!!! (μια ωρα και απο το 15% ειχε παει στο 18% η μπαταρια !!!)

 

τι στο καλο παιζει ???

 

Βάλε άλλον kernel.. Δοκίμασε αυτόν του Siyah και πες μου.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!Το δατε αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=355189 Αντε οπου να ναι λογικά περιμένουμε νέα Omega βασισμενη στο official firmware και οχι σε leaked.Δεν μας ενδιαφέρει αν θα ναι ελληνικό που δεν θα ναι,αλλα official! Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

:( το My Files που ειναι ??? :blink:

Γιατι μολης την εβαλα και δεν εχω προσβαση σε αρχεια , αρα δεν μπορω να κανω τιποτα !!!

Tην εβαλα μαλιστα και δυο φορες !!

Οποτε back to 18 :(

Link to comment
Share on other sites

:( το My Files που ειναι ??? :blink:

Γιατι μολης την εβαλα και δεν εχω προσβαση σε αρχεια , αρα δεν μπορω να κανω τιποτα !!!

Tην εβαλα μαλιστα και δυο φορες !!

Οποτε back to 18 :(

 

Το My Files και το Es File explorer είναι κανονικά στην v19.

 

EDIT

Νέα έκδοση Omega v19.1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1489197

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Το My Files και το Es File explorer είναι κανονικά στην v19.

 

Sory λαθος μου , ειχα βαλει την ελαφρια εγκατασταση απο το Αroma και δεν τα εβαλε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, περασα εχθες την v19.. ολα καλα αλλα..

1. Δεν βρισκω στις ρυθμίσεις επιλογη για ενεργοποίηση της multiwindow δυνατοτητας!

2. Σχετικα με το ripple effect, παρόλο που το απενεργοποιώ στις ρυθμίσεις αυτο δεν αφαιρείται ακόμα και μετα απο restart!

3. Στις ρυθμίσεις δεν εμφανίζεται η επιλογή για αλλαγη/αφαιρεση των συντομεύσεων (δεν ξερω πως λεγονται ακριβως, αυτα που ενεργοποιεις τα wifi ,gps κτλ εννοω) στο notification bar..

 

Την rom την περασα μεσω recovery αφου εκανα τα 3 wipe.. Γνωρίζετε μήπως πως μπορω να διορθώσω τα παραπανω;; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, περασα εχθες την v19.. ολα καλα αλλα..

1. Δεν βρισκω στις ρυθμίσεις επιλογη για ενεργοποίηση της multiwindow δυνατοτητας! (EDIT: ξέρω που βρίσκοναται αλλα δεν εμφανίζονται όπως και στην περίπτωση 3)

2. Σχετικα με το ripple effect, παρόλο που το απενεργοποιώ στις ρυθμίσεις αυτο δεν αφαιρείται ακόμα και μετα απο restart!

3. Στις ρυθμίσεις δεν εμφανίζεται η επιλογή για αλλαγη/αφαιρεση των συντομεύσεων (δεν ξερω πως λεγονται ακριβως, αυτα που ενεργοποιεις τα wifi ,gps κτλ εννοω) στο notification bar..

 

Την rom την περασα μεσω recovery αφου εκανα τα 3 wipe.. Γνωρίζετε μήπως πως μπορω να διορθώσω τα παραπανω;; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

 

Εβαλα το πρωι την 19 και μετα απο μια ωρα εκανε update την 19.1

μπορω να την βαλω χωρις να κανω wipe??

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

 

Εβαλα το πρωι την 19 και μετα απο μια ωρα εκανε update την 19.1

μπορω να την βαλω χωρις να κανω wipe??

 

Σε κάθε αναβάθμιση της ίδιας custom απλά κάνεις μόνο wipe cache και dalvik cache, δεν χάνεις τίποτα απολύτως

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε αναβάθμιση της ίδιας custom απλά κάνεις μόνο wipe cache και dalvik cache, δεν χάνεις τίποτα απολύτως

 

ευχαριστω το εγραφε κ στις οδηγιες χαζομαρα μου thanks......

 

πάντως από μπαταρία η καινούργια ρομ 19.1 από την ώρα που την πέρασα έπεσε από το 90 στο 3% αλλά μήτε πολυ πασπατεμα ομως

Edited by ioathe
Διπλο Post
Link to comment
Share on other sites

πάντως από μπαταρία η καινούργια ρομ 19.1 από την ώρα που την πέρασα έπεσε από το 90 στο 3% αλλά μήτε πολυ πασπατεμα ομως

 

Τι εννοείς; Δεν καταλαβαίνουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

 

Εβαλα το πρωι την 19 και μετα απο μια ωρα εκανε update την 19.1

μπορω να την βαλω χωρις να κανω wipe??

ναι μπορείς , Rom is No Full Wipe

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ναι μπορείς , Rom is No Full Wipe

 

Γιώργο, μπορεί κάποιος να την περάσει ενώ έχει COSmote 4.0.4 (νομίζω kernel 3.0.15 prempt κτλ). ; Πρέπει να γίνει πρώτα root η συσκευή ή γίνεται αυτόματα;

 

Επίσης, εξακολουθώ να λέω ότι σε πολλούς από εμάς, αρέσει το weather widget Αδιαφανές. Είναι πολύ ωραίο το φόντο του με τον ουρανό και το δέντρο...

Edited by Pyladhs
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για να μην κανω καμια πατατα, τωρα θα περασω την ν19.1 ,την ν18 ειχα. με την ν19.1 μπορω να περασω και τον siyah η γενικα καποιο αλλο κερνελ?
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, μπορεί κάποιος να την περάσει ενώ έχει COSmote 4.0.4 (νομίζω kernel 3.0.15 prempt κτλ). ; Πρέπει να γίνει πρώτα root η συσκευή ή γίνεται αυτόματα;

 

Επίσης, εξακολουθώ να λέω ότι σε πολλούς από εμάς, αρέσει το weather widget Αδιαφανές. Είναι πολύ ωραίο το φόντο του με τον ουρανό και το δέντρο...

 

Σου απάντησα ρε συ και στο PM.

Απλά έχε το νου σου, εάν έχεις Insane Chip, να γίνεις root με safe kernel, ώστε να αποφύγεις τυχόν θέματα με Brick.

Γίνεσαι root, περνάς στη μνήμη του κινητού την ρομ, κάνεις τα wipe και έτοιμος.. :happy:

 

ρε παιδια για να μην κανω καμια πατατα, τωρα θα περασω την ν19.1 ,την ν18 ειχα. με την ν19.1 μπορω να περασω και τον siyah η γενικα καποιο αλλο κερνελ?

 

Δεν ξέρω να σου πω για το Siyah που έδινα για την 18, πάντως για την νέα αυτός ο Dorimanx κάνει.. Αν και μπορείς να περάσεις νεότερη έκδοση της Omega πάνω στην παλία χωρίς wipes, θα σου πρότεινα να τα κάνεις όλα. Ήδη υπάρχουν άτομα στο thread που λένε πως απλά αναβάθμισαν και όταν πάνε να ανοίξουν της ρυθμίσεις για την lockscreen, έχουν force close (FC).. :happy:

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου πω για το Siyah που έδινα για την 18, πάντως για την νέα αυτός ο Dorimanx κάνει.. Αν και μπορείς να περάσεις νεότερη έκδοση της Omega πάνω στην παλία χωρίς wipes, θα σου πρότεινα να τα κάνεις όλα. Ήση υπάρχουν άτομα στο thread που λένε πως απλά αναβάθμισαν και όταν πάνε να ανοίξουν της ρυθμίσεις για την lockscreen, έχουν force close (FC).. :happy:

 

οκ σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Θα ηθελα την βοηθεια σας σε κατι. Ειμαι με την omega v15 και θελω να δοκιμασω την v.19 4.1.2. Οσο και να διαβασω τα υπολοιπα post μπερδευτικα ακομη περισσοτερο. Τελικα εχει μεγαλη καταναλωση στη μπαταρια? και χρειαζομαι οποσδηποτε αλλο kernel η οπως και στις προηγουμενες rom απλα κανεις flash wipe κτλ και εισαι μια χαρα? και κατι ακομη... μετα απο δοκιμη που ειδα σε αλλο ποστ εκανα και εγω και ανακαλυψα οτι εχω το insane chip, παρολα αυτα σε καθε αλλη ρομ που εβαζα και παρ ολα τα wipe δεν ειχα ποτε προβλημα

 

Ευχαριστω

Edited by givros
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...