Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παληκάρια καλησπέρα. Έχοντας το κιν 2 μέρες τώρα απο την πρώτη στιγμή του πέρασα την Omega. Ολα άψογα αλλά μου λείπει το CRT Off effect που είχα στο Nexus S μου. Μήπως παίζει κάπως να το κάνουμε και στο S 2???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το βρήκα το πρόβλημα και δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί παλιά και δεν το έχω δει. Το widget δουλεύει μόνο με στοκ launcher. Εγώ είμαι με nova prime για αυτό δεν το βρίσκω.

 

Δεν μου το είπες νωρίτερα.. Για να έχεις τη δυνατότητα να βάζεις widget με τον Nova, πρέπει να του δώσεις δικαιώματα root από τις ρυθμίσεις του. Για ψάξτο λίγο.. "ενεργοποίηση βοηθού" η κάπως έτσι.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παληκάρια καλησπέρα. Έχοντας το κιν 2 μέρες τώρα απο την πρώτη στιγμή του πέρασα την Omega. Ολα άψογα αλλά μου λείπει το CRT Off effect που είχα στο Nexus S μου. Μήπως παίζει κάπως να το κάνουμε και στο S 2???

Εγω εχω βολευτεί με την εφαρμογη off screen

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βολευτεί με την εφαρμογη off screen

 

Φίλε μου δεν μιλάω για εφαρμογή για να κλείνω την οθόνη αλλά για το effect που κάνει σαν να κλείνει μια crt οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν μιλάω για εφαρμογή για να κλείνω την οθόνη αλλά για το effect που κάνει σαν να κλείνει μια crt οθόνη.

 

Στην συγκεκριμενη εφαρμογη εχει επιλογη να κανει το εφε της crt ;)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν μιλάω για εφαρμογή για να κλείνω την οθόνη αλλά για το effect που κάνει σαν να κλείνει μια crt οθόνη.

 

Για κοίταξε λίγο αυτό.. είναι στο thread της Omega στο xda.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το είπες νωρίτερα.. Για να έχεις τη δυνατότητα να βάζεις widget με τον Nova, πρέπει να του δώσεις δικαιώματα root από τις ρυθμίσεις του. Για ψάξτο λίγο.. "ενεργοποίηση βοηθού" η κάπως έτσι.. ;)

 

Δεν μπορώ να το βρω ρε φίλε Gio 87 Προσπάθησε λίγο να θυμηθείς.

Link to comment
Share on other sites

Για κοίταξε λίγο αυτό.. είναι στο thread της Omega στο xda.. ;)

 

Ο παλίκαρος όμως εκει μιλάει για άλλον Kernel, και εγώ είμαι με αυτον που έρχεται η Omega. Οπότε μήπως δεν δουλέψει?? Το έχει δοκιμάσει κανένας άλλος?

 

Το δοκίμασα αλλά δεν δούλεψε.

Edited by billis_kou
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το βρω ρε φίλε Gio 87 Προσπάθησε λίγο να θυμηθείς.

 

Δοκίμασα με τον Nova Prime 2.0 που έχω και βλέπω πως δεν τι εμφανίζει.. Όσο για αυτό που έλεγα, βλέπω πως το ενεργοποιεί μόνο του, την πρώτη φορά που πας να βάλεις widget..

 

Edit:

Ρώτησα στο thread για να δω τι θα μου πουν..

Επίσης, άλλο ένα mod που περιέχει το crt off, είναι αυτό.. Για δείτε το.. ;)

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με τον Nova Prime 2.0 που έχω και βλέπω πως δεν τι εμφανίζει.. Όσο για αυτό που έλεγα, βλέπω πως το ενεργοποιεί μόνο του, την πρώτη φορά που πας να βάλεις widget..

 

Edit:

Ρώτησα στο thread για να δω τι θα μου πουν..

Επίσης, άλλο ένα mod που περιέχει το crt off, είναι αυτό.. Για δείτε το.. ;)

 

Έκανα και fix permission τίποτα πάλι. Θα μας απαντήσει ο Γιάννης όταν μπορέσει. Όσο για το link που έδωσες δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και fix permission τίποτα πάλι. Θα μας απαντήσει ο Γιάννης όταν μπορέσει. Όσο για το link που έδωσες δεν δουλεύει.

 

Το διόρθωσα το link..

Στο thread μου απάντησαν πως λειτουργεί μόνο στον stock launcher.. Οπότε μόνο ο Γιάννης εάν γνωρίζει κάτι.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αν κάνεις εκκαθάριση δεδομένων σε κάθε μια εφαρμογή να φτιάξουν;

 

(Για το post του macattack)

ολα κομπλε...εκανα καθαρες εγκαταστασεις και με την βοηθεια του tora33 παιζουν και οι 3 πλοηγοι αψογα.:)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με τον Nova Prime 2.0 που έχω και βλέπω πως δεν τι εμφανίζει.. Όσο για αυτό που έλεγα, βλέπω πως το ενεργοποιεί μόνο του, την πρώτη φορά που πας να βάλεις widget..

 

Edit:

Ρώτησα στο thread για να δω τι θα μου πουν..

Επίσης, άλλο ένα mod που περιέχει το crt off, είναι αυτό.. Για δείτε το.. ;)

 

Το crt off το δοκίμασες ;

Link to comment
Share on other sites

Το crt off το δοκίμασες ;

 

Το δοκίμασα εγώ αλλά δεν δούλεψε.... οπότε περιμένουμε τον Γιάννη.

Link to comment
Share on other sites

μόλις σεταρα το κινητό Ωμέγα 18αρα η τυπική διαδικασία που με τη βοήθεια σας δεν δυσκολεύτηκα καθόλου. φίλε Giov87 ο Siyah κερνελ @αμει 1,6oc:shock: σου λέω πύραυλος:D πέρα από τον ενθουσιασμό όμως,να σε ρωτήσω κάτι. πόσο αξιοπιστία μπορεί να σου δώσει ένα no ofisial λειτουργικό σε συνδυασμό με ένα επίσης no ofisial kernel? γιατί για δοκιμή και πειραματισμό ίσως και κάτι παραπάνω είναι καλά. δεν είναι λίγο επικίνδυνο για την εκάστοτε συσκευή να παραδώσει πνεύμα εις κύριον?:) γνωρίζω λίγα πράγματα περί μονταρισμένου λειτουργικού αλοστε και από εδώ που σου γράφω τώρα το software το έχω περιποιηθεί προσωπικά ο ίδιος οπως και το hartware το ιδιο, πειραγμένα οοολα! πάνω κάτω να υποθέσω ισχύουν τα ίδια περίπου και για σμαρτφον? η εδώ έχω μπει σε άλλα νερά?
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά της omega έχουν δοκιμάσει την ROM με τα χαρακτηριστικά όπως φαίνονται στην επίσημη ανακοίνωση. Από εκεί και πέρα, ότι κάνουμε ας βασίζεται σε μέλη του φόρουμ που τους έχουμε εμπιστοσύνη. Εξ άλλου o,τι κάνουμε το κάνουμε με δική μας ευθύνη...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...sos...εκανα βλακεια....ειχα το προβλημα με τη lockscreen και πηγα λεει να το διορθωσω....

έβαλα τον jeboo κερνελ αρχικα και μετα πηγα να βάλω τον Siyah-s2-v6.0b4-CWM αλλά μου έβγαζε error...

αφου απογοητευτηκα πήγα ο βλάκας και έβαλα τον Siyah-s2-v4.1.1-CWM..

αλλά όταν ανοιγει μου βγάζει ένα μάτι και απλά αναβοσβήνει..τι να κάνω???:worry::worry:

 

α και τώρα κατάφερα και το έβαλα σε recovery mode και πάνω πάνω μου λεει:CWM-Based recovery v6.0.1.2-Siyah

 

edit: τελικα έβαλα τη v.18 και δουλευει μια χαρα..τώρα τη δοκιμάζω..

Edited by avgenokostas
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βαλει το crt off μια χαρα κανει το εφφε οταν κλεινει η οθονη
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

ένα που πρόσεξα μετά το σεταρισμα είναι ότι όταν το κινητό είναι απενεργοποιημένο και το έχω στον φορτιστή δεν μου βγάζει εκείνη την πράσινη εικόνα ένδειξης ότι φορτίζει. το έχει κι άλλος η είναι ιδέα μου?

 

το άλλο και ποιο σοβαρό είναι ότι από τις 22 00 που το έβγαλα από το φορτιστή με φόρτιση 100% τώρα μετά από 3μιση ώρες δηλαδή είναι στο 80% και δεν έχω κάνει τίποτα το cpu το έχω υποχρονισμενο μιν 100 και μαχ 1000 κάτι δεν μου πάει καλά:confused:

Edited by SR10RS
Link to comment
Share on other sites

με αυτόν (Skyfire Kernel) ξέρει κανείς τι παίζει?

 

ερωτηση: τώρα που είμαι με τον siyah αν θέλω να περάσω τον dorimanx φλασαρω όπως είναι από πάνω η πρέπει να κάνω άλλη διαδικασία να ξαναπεράσω από την αρχή τη ρομ και μετά τον dorimanx?

Edited by SR10RS
Link to comment
Share on other sites

με αυτόν (Skyfire Kernel) ξέρει κανείς τι παίζει?

 

ερωτηση: τώρα που είμαι με τον siyah αν θέλω να περάσω τον dorimanx φλασαρω όπως είναι από πάνω η πρέπει να κάνω άλλη διαδικασία να ξαναπεράσω από την αρχή τη ρομ και μετά τον dorimanx?

 

Απλα τον περνας απο recovery. Δε θελει τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Για τα παιδιά που ήθελαν το Accuweather widget με τον Nova launcher, βρήκα το εξής. Κατεβάστε από το market το γνωστό UCCW και βάλτε σαν θέμα αυτό.. Ένα παλικάρι έφτιαξε θέμα που είναι ίδιο με το stock accuweather.. προφανώς για το πρόβλημα με τον Nova.. ;)

Για δείτε το..

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Πρίν από λίγο πέρασα την v18 και στο καπάκι φλάσαρα τον Siyah.Όλα καλά μέχρι στιγμής αλλά δεν υπάρχουν τα Stweaks τα οποία υπήρχαν με την προηγούμενη rom.Γνωρίζει κανείς τίποτα;Να τα κατεβάσω από το market;Ευχαριστώ... Edited by adonis_tsif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...