Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω δει να γίνεται μόνο στα αρχεία καταγραφής..ούτε στην λίστα επαφών μπορώ να το κάνω ούτε στα αγαπημένα..εκτός και αν υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν βλέπω

 

Keep walking Greece...

 

οχι δεν πειραξα κατι...και αν θυμαμαι καλα την πρωτη φορα που μπενεις στις επαφες σου πεταει ενα popup που σου λεει οτι μπορεις να κανεις swype για κλησεις η μυνηματα...

ειμαι με omega 6 BB

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι δεν πειραξα κατι...και αν θυμαμαι καλα την πρωτη φορα που μπενεις στις επαφες σου πεταει ενα popup που σου λεει οτι μπορεις να κανεις swype για κλησεις η μυνηματα...

ειμαι με omega 6 BB

 

τα ιδια ακριβως και εδω.. οπως τα λεει ο παραφρων..

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια ακριβως και εδω.. οπως τα λεει ο παραφρων..

 

Στα αγαπημένα βλέπετε σαν square τις επαφές ή την μια κάτω από την άλλη; Εγώ τις βλέπω σαν square οπότε και δεν μπορώ να κάνω Swype:(

Ούτε κάνα popup πήρα χαμπάρι

Edit

Ωπα κατάλαβα τι λέτε..εγώ δεν μιλάω όμως για τις επαφές αυτές με το ξεχωριστό εικονίδιο εφαρμογής..μιλάω για αυτές που ανοίγουν μέσω του dialer με το κάτω αριστερό πλήκτρο

 

Keep walking Greece...

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Τελικα για το προβλημα του titanium εκανα wipe και μετα μπορεσα να το ξαναβαλω για κανω restore....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα αγαπημένα βλέπετε σαν square τις επαφές ή την μια κάτω από την άλλη; Εγώ τις βλέπω σαν square οπότε και δεν μπορώ να κάνω Swype:(

Ούτε κάνα popup πήρα χαμπάρι

Edit

Ωπα κατάλαβα τι λέτε..εγώ δεν μιλάω όμως για τις επαφές αυτές με το ξεχωριστό εικονίδιο εφαρμογής..μιλάω για αυτές που ανοίγουν μέσω του dialer με το κάτω αριστερό πλήκτρο

 

Keep walking Greece...

 

Κι εκεί γίνεται κανονικά με swype...τουλάχιστον στην 5.1 ICS...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καλημέρα,εχεις σκεφτεί να βάλεις κάτι τέτοιο στην omega ; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1445233
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καλημέρα,εχεις σκεφτεί να βάλεις κάτι τέτοιο στην omega ; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1445233

 

Γιατί να κάνει κάτι τέτοιο??? Τα soft buttons απλά πιάνουν χώρο στην οθόνη..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να κάνει κάτι τέτοιο??? Τα soft buttons απλά πιάνουν χώρο στην οθόνη..

 

Συμφωνώ.Δεν έχουν καμία πρακτική αξία κιόλας.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Handcent sms ics update(fix double sms bug): http://www.handcent.com/dir/news/list

 

το νεο kernel του τουρκου τα παει πολυ καλα μεχρι στιγμης.. (b7)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

πως αφαιρουμε το apk του call recorder? το εσβησα απο το system/apps με root explorer αλλα το apk παραμενει και κρασαρει συνεχως εχω φλασαρει τον call recorder απο την κουζινα που με βολευει καλυτερα. και κατι αλλο τα widgets της samsung με τα ημερολογια γιατι δεν υπαρχουν στην ics? μπορουμε να τα βρουμε απο καπου? βεβαια δεν ξερω αν θα ειναι συμβατα με τον nova launcher?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

πως αφαιρουμε το apk του call recorder? το εσβησα απο το system/apps με root explorer αλλα το apk παραμενει και κρασαρει συνεχως εχω φλασαρει τον call recorder απο την κουζινα που με βολευει καλυτερα. και κατι αλλο τα widgets της samsung με τα ημερολογια γιατι δεν υπαρχουν στην ics? μπορουμε να τα βρουμε απο καπου? βεβαια δεν ξερω αν θα ειναι συμβατα με τον nova launcher?

 

Εγώ το έκανα απεγκατασταση με titanium και έφυγε...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερετε αν 8α βγει jkay για ic , επισεις ξερετε πως μπορω να κανω τον φακο να μην κλεινει μετα απο λιγη ωρα?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πλέον για να με ενημερώνει το Gmail για καινούργια email πρέπει να έχω και ανοιχτό το συγχρονισμό ενώ παλιά μόνο με την σύνδεση δεδομένων έφτανε;;;;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει την v6.0 omega και εχω παρατηρησει οτι το wifi εχει πιο λιγο σημα απο πριν ισχυει κατι τετοιο απο ρομ σε ρομ η ειναι θεμα hardware?overclocking στην ομεγα γινετε αν ναι με ποιον τροπο και με ποια εφαρμογη?παντος μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ καλη ρομ και οτι δεν εχω βρει καποιο σοβαρο προβλημα εκτος απο το apex που δεν δουλευει full.Στο email βρηκα λυση να το φτιαξω και δεν εχω δει το προβλημα με τα μηνυματα που στελνει διπλα που εχουν πολλοι.Μπραβω πολυ καλη δουλεια,λιγο την μπαταρια να μπορουσαμε να βελτιωναμε ακομα περισοτερο και τον apex,τοτε θα ηταν αριστη η ρομ!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μόνο προβλήμα μου μέχρι στιγμής είναι ότι δεν δουλεύει ο καιρός!μπορεί να βοηθήσει κάποιος?δεν μου βρίσκει ούτε την τοποθεσία αυτόματα ούτε κάνει αναζήτηση!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μόνο προβλήμα μου μέχρι στιγμής είναι ότι δεν δουλεύει ο καιρός!μπορεί να βοηθήσει κάποιος?δεν μου βρίσκει ούτε την τοποθεσία αυτόματα ούτε κάνει αναζήτηση!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

μαλλον τη παντησες οπως εγω...μια χαρα δουλευει ο καιρος απλα οταν κανεις αναζητηση σου βγαζει τη πολη απλα στη βγαζει με μαυρα

γραμματα σε μαυρο φοντο γιαυτο δε φαινεται τιποτα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

μαλλον τη παντησες οπως εγω...μια χαρα δουλευει ο καιρος απλα οταν κανεις αναζητηση σου βγαζει τη πολη απλα στη βγαζει με μαυρα

γραμματα σε μαυρο φοντο γιαυτο δε φαινεται τιποτα...

 

 

Kai τι κάνουμε γιαυτό φίλε μου?

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kai τι κάνουμε γιαυτό φίλε μου?

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Πατάμε πάνω στο μαύρο και εμφανίζεται η πόλη μας ως δια μαγείας.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και σε μένα δεν ενημέρωνε τον καιρό, έκανα απεγκατάσταση μέσα από Titanium το AccuWeatherDaemonService.apk

Μετά αφού βρήκα το αρχείο πήγα να το εγκαταστήσω ξανά αλλά δεν γίνεται η εγκατάσταση. Βγάζει η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη. Προσπάθησα μέσα από CWM αλλά βγάζει το ίδιο. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...