Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε γιαννη μηπως θα μπορουσες να φτιαξεις καποιο mod ωστε να βλεπουμε το σημα και σε dbm?

 

Παίδες μπορεί κάποιος να μου πει αν οι Roms βγάζουν κίτρινο τρίγωνο; Ευχαριστώ πολύ!!!
οχι απο την στιγμη που φλασαρονται μεσω cwm και οχι μεσω odin Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από ότι φαίνεται ναι δεν έκανα κάποιο restore γιατί την έβαλα no wipe..δοκίμασα να περάσω το email απο εκεί αλλά τα ίδια..

 

Keep walking Greece...

 

Και εγώ no wipe την έβαλα.Δεν το καταλαβαίνω...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαίωση για διπλά SMS με HANDCENT SMS (με OMEGA 6) :

Ναι τα στέλνει πάλι 2 φορές!

 

Δοκίμασε το go sms apk που εχω ποσταρει σε προηγούμενες σελίδες..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-3

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Μερικά θεματάκια με την 6:

1. Ο Apex εγκαθίσταται σαν εφαρμογή user, με αποτέλεσμα να μην έχει πλήρη λειτουργικότητα (δεν μπορείς να προσθέσεις widgets) και να χάνονται οι ρυθμίσεις του σε no_wipe εγκατάσταση

2. Προσωπική εκτίμηση: Το ΜΤΡ είναι καλύτερο πρωτόκολλο από το USB_Storage. Με το MTP έχεις ταυτόχρονη πρόσβαση στο file system και από το τηλέφωνο και από τον υπολογιστή. Μήπως πρέπει να επανεξεταστεί η ρύθμιση αυτή;

3. Το Digital clock widget δείχνει πράσινες ημέρες ακόμα και στο portrait mode. Ένα βήμα πίσω δλδ. αφού μέχρι τώρα έδειχνε πράσινες ημέρες μόνο σε landscape (παρεμπιπτόντως το μπλέ χρώμα δεν έχει σχέση με το ICS, αλλά με τη pulse ROM)

 

Αυτές προς το παρόν οι φιλικές παρατηρήσεις

Προσωπικά πιστεύω πως η 5.2 είναι καλύτερη.

Αναφέρομαι για την ICS έκδοση

 

Επίσης ξέχασα να αναφέρω οτι κατά την αναβάθμιση χάθηκε η ρύθμιση για τον ήχο κουδουνίσματος

Edited by gvala
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το email λύθηκε..δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά δούλεψε με το που έβαλα τον kernel του τούρκου:confused:

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα συνεχιζει να μην μου ανταποκρίνετα και με την 6.0...σε ολες τις εκδοσεις των ICS εχω προβλημα με την καμερα με το απολυτο μαυρο και μετα σε fc.Εκανα εκκαθαριση δεδομενων και στις δυο συλλογες και στη καμερα,επανεκκινησεις,ξαναπερασμα της rom αλλα ματαια....αυτη το "βιολι" της...μολις πατησω την καμερα πεφτει το απολυτο μαυρο,κολλαει η οθονη και μετα βγαζει την ενδειξη "η καμερα διακοπηκε".Καθε βοηθεια και ιδεα θα ειναι εκτιμητεα!!!
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα συνεχιζει να μην μου ανταποκρίνετα και με την 6.0...σε ολες τις εκδοσεις των ICS εχω προβλημα με την καμερα με το απολυτο μαυρο και μετα σε fc.Εκανα εκκαθαριση δεδομενων και στις δυο συλλογες και στη καμερα,επανεκκινησεις,ξαναπερασμα της rom αλλα ματαια....αυτη το "βιολι" της...μολις πατησω την καμερα πεφτει το απολυτο μαυρο,κολλαει η οθονη και μετα βγαζει την ενδειξη "η καμερα διακοπηκε".Καθε βοηθεια και ιδεα θα ειναι εκτιμητεα!!!

 

μηπως να δοκιμασεις μια επισημη στοκ μηπως και ειναι hw προβλημα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

μηπως να δοκιμασεις μια επισημη στοκ μηπως και ειναι hw προβλημα?

 

Μολις κανω restore στην 10.4 δουλευει κανονικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις κανω restore στην 10.4 δουλευει κανονικα!!!

 

φανταζομαι δοκιμασες να φλασαρεις μετα απο full wipe?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι δοκιμασες να φλασαρεις μετα απο full wipe?

 

Ναι στανταρακι αυτο!!! Εχω δοκιμασει οτι μπορει να εχει περασει απο το κεφαλι μου αλλα τζιφος!!!

Link to comment
Share on other sites

Μερικά θεματάκια με την 6:

1. Ο Apex εγκαθίσταται σαν εφαρμογή user, με αποτέλεσμα να μην έχει πλήρη λειτουργικότητα (δεν μπορείς να προσθέσεις widgets) και να χάνονται οι ρυθμίσεις του σε no_wipe εγκατάσταση

2. Προσωπική εκτίμηση: Το ΜΤΡ είναι καλύτερο πρωτόκολλο από το USB_Storage. Με το MTP έχεις ταυτόχρονη πρόσβαση στο file system και από το τηλέφωνο και από τον υπολογιστή. Μήπως πρέπει να επανεξεταστεί η ρύθμιση αυτή;

3. Το Digital clock widget δείχνει πράσινες ημέρες ακόμα και στο portrait mode. Ένα βήμα πίσω δλδ. αφού μέχρι τώρα έδειχνε πράσινες ημέρες μόνο σε landscape (παρεμπιπτόντως το μπλέ χρώμα δεν έχει σχέση με το ICS, αλλά με τη pulse ROM)

 

Αυτές προς το παρόν οι φιλικές παρατηρήσεις

Προσωπικά πιστεύω πως η 5.2 είναι καλύτερη.

Αναφέρομαι για την ICS έκδοση

 

Επίσης ξέχασα να αναφέρω οτι κατά την αναβάθμιση χάθηκε η ρύθμιση για τον ήχο κουδουνίσματος

 

O Apex δεν μπορεί να ξαναγίνει uninstall και μετά πάλι install σαν system app? Αν το κάνεις αυτό θα έχεις και την δυνατότητα να κρατάει τις ρυθμίσεις και μετά το no wipe (διόρθωσε με άν κάνω λάθος)

 

Συμφωνώ με το ΜΤP και το Digital Clock

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι εχει γινει με το titanium...

Ξαναεβαλα απο πανω την 6.0 και παλι δεν δουλευει, μετα εκανα restore την 5.1 που ειχα backup και δουλευει κανονικα.

Ξαναβαζω απο πανω την 6.0 και "Η εφαρμογη titanium διακοπηκε"...

Του εκανα εκαθαριση δεδομενων μηπως και...αλλα μπααααα...

Το κανω απεγκατασταση και παω να το ξαναβαλω και μου λεει οτι δεν υπαρχει χωρος ενω υπαρχει...

Αντιγραφω με root explorer στο system/app το apk, κανω επανεκινηση και παλι "Η εφαρμογη διακοπηκε".

Παω να το κατεβασω απο το market και μου λεει "Γινεται επεξεργασια της παραγγελιας σας.Το αντικειμενο σας θα ειναι διαθεσιμο σε λιγα λεπτα"

Εχει περασει ωρα και μονο αυτο λεει....πακετοοοοοο...:(:mad::(

Edited by stispan1
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Q: μεσα στο τηλεφωνο υπηρχαν και τα contacts τωρα δεν ειναι μεσα υπαρχει κανα κολπο να τα βαλουμε μεσα γιατι ειναι μονο ta logs favorite kai dial pad ???
Link to comment
Share on other sites

Για MTP στην v6.0 δοκιμαστε αυτο το zip το εχω τροποποιησει για να δουλευει γιατι ειχε ανεβασει ενα ο Γιαννης στο xda αλλα δεν λειτουργει!

 

http://www.box.com/s/33de6a194bfd5515d09f

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι στανταρακι αυτο!!! Εχω δοκιμασει οτι μπορει να εχει περασει απο το κεφαλι μου αλλα τζιφος!!!

 

Θα σου πρότεινα να βάλεις μια επίσημη rom ICS μέσω Odin για να δεις αν δουλεύει η κάμερα σου κανονικά ( που λογικά θα δουλεύει) και μετά να βάλεις από πάνω την omega.

Εγώ πολλές φορές που αντιμετώπισα τέτοιου είδους προβλήματα μου λύθηκαν με τον συγκεκριμένο τρόπο

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Για τον stispan1

 

Κάνε απεγκατάσταση ότι super user πρόγραμμα ή διαχειριστή έχεις μετα cash partition και dalvic cash και εγκατασταση την 6. Μολις ξεκινήσει δοκιμασε να κανεις update τον super user και μπορει ετσι να δουλεψει

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-2

Edited by kostasza
Link to comment
Share on other sites

Q: μεσα στο τηλεφωνο υπηρχαν και τα contacts τωρα δεν ειναι μεσα υπαρχει κανα κολπο να τα βαλουμε μεσα γιατι ειναι μονο ta logs favorite kai dial pad ???

 

Αν πατήσεις κάτω αριστερό πλήκτρο στον dialer θα τις δεις..για να τις βλέπουμε πάνω μαζί με αγαπημένα κλπ, νομίζω είναι θέμα χρόνου να βγει και κάποιος ανάλογος dialer

 

@stispan1..στις ρυθμίσεις/επιλογές προγραμματιστή έχεις τικαρει τον εντοπισμό σφαλμάτων;

 

Keep walking Greece...

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Έσβησα τον viewer της ginger γιατί ήθελα μόνο της ics αλλά μαζί με αυτόν χάθηκε και η επιλογή του φόντου στο ξεκλείδωμα. Τι θα μπορούσα να κάνω για να το επαναφέρω, πρέπει να τρέχει αναγκαστικά και η άλλη εφαρμογή?
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Για τον stispan1

 

Κάνε απεγκατάσταση ότι super user πρόγραμμα ή διαχειριστή έχεις μετα cash partition και dalvic cash και εγκατασταση την 6. Μολις ξεκινήσει δοκιμασε να κανεις update τον super user και μπορει ετσι να δουλεψει

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-2

 

Αν πατήσεις κάτω αριστερό πλήκτρο στον dialer θα τις δεις..για να τις βλέπουμε πάνω μαζί με αγαπημένα κλπ, νομίζω είναι θέμα χρόνου να βγει και κάποιος ανάλογος dialer

 

@stispan1..στις ρυθμίσεις/επιλογές προγραμματιστή έχεις τικαρει τον εντοπισμό σφαλμάτων;

 

Keep walking Greece...

 

kostasza πως να το κανω απεγκατασταση χωρις titanium?Να παω με root explorer στο system/app και να το διαγραψω?

Τony το εχω τσεκαρισμενο...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kostasza πως να το κανω απεγκατασταση χωρις titanium?Να παω με root explorer στο system/app και να το διαγραψω?

Τony το εχω τσεκαρισμενο...

 

Στον root explorer στο system/apps πόσο χώρο σου γράφει διαθέσιμο πάνω πάνω;

Edit

Γιάννη αυτό που μου έχει λείψει από gb(μεταξύ άλλων) είναι η δυνατότητα να παίρνεις τηλέφωνο ή να στέλνεις μήνυμα με μια κίνηση Swype δεξιά ή αριστερά πάνω στην επαφή..αυτό είναι εφικτό να γίνει σε κάποια επόμενη έκδοση;

 

Keep walking Greece...

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Στον root explorer στο system/apps πόσο χώρο σου γράφει διαθέσιμο πάνω πάνω;

Edit

Γιάννη αυτό που μου έχει λείψει από gb(μεταξύ άλλων) είναι η δυνατότητα να παίρνεις τηλέφωνο ή να στέλνεις μήνυμα με μια κίνηση Swype δεξιά ή αριστερά πάνω στην επαφή..αυτό είναι εφικτό να γίνει σε κάποια επόμενη έκδοση;

 

Keep walking Greece...

 

αντωνη γινετε και στην ics αυτο που θες...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

αντωνη γινετε και στην ics αυτο που θες...

 

Το έχω δει να γίνεται μόνο στα αρχεία καταγραφής..ούτε στην λίστα επαφών μπορώ να το κάνω ούτε στα αγαπημένα..εκτός και αν υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν βλέπω

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...