Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμμιά ιδέα για το ότι δεν λειτουργεί η κάμερα στο "σάντουιτς" ενω στην 10.4 δουλευει? Βγαζει ενδειξη η καμερα διακοπηκε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα και καλη βδομαδα παιδες

γιαννη να ρωτησω κατι οτι ειναι στη κουζινα ειναι συμβατο πλεον με την 5.1;δηλαδη φλασαρουμε οτι θελουμε ανενοχλητα η θα πεσουμε σε κανα bootloop?

 

Σε μένα δουλεύουν όσα δοκίμασα, κάπου στα 7-8. Ένα mod που με είχε βολέψει και θα ήθελα να δω και στην ics είναι η αναζήτηση με ελληνικά στον dialer. Αυτό που αντί για αριθμό πληκτρολογείς το όνομα...αν είναι εύκολο Γιάννη κοίταξε το αν έχεις χρόνο.

 

Υ.Γ. Σ' ευχαριστώ για το wallpaper...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δουλεύουν όσα δοκίμασα, κάπου στα 7-8. Ένα mod που με είχε βολέψει και θα ήθελα να δω και στην ics είναι η αναζήτηση με ελληνικά στον dialer. Αυτό που αντί για αριθμό πληκτρολογείς το όνομα...αν είναι εύκολο Γιάννη κοίταξε το αν έχεις χρόνο.

 

Υ.Γ. Σ' ευχαριστώ για το wallpaper...

 

Σωστό αλλά αυτή τη δουλειά την κάνει και o exdialer.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδια η 5.1 ειναι με τις στοκ εφαρμογες?

υπραχει τροπος να τις αφαιρεσουμε οπως στην omega 10.4?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , δεν ξερω αν ειναι bug η αν το κανει μονο σε μενα , αλλα στο μενου της μπαρας το εικονιδιο data ητε το εχεις ανοιχτο ητε κλειστο ειναι σαν κλειστο.. δηλαδη δεν αναβει μπλε... δεν ειναι κατι σημαντικο , απλα το αναφερω...
Link to comment
Share on other sites

παιδια η 5.1 ειναι με τις στοκ εφαρμογες?

υπραχει τροπος να τις αφαιρεσουμε οπως στην omega 10.4?

 

Φυσικά τις έχω ήδη αφαιρέσει

 

καλησπερα , δεν ξερω αν ειναι bug η αν το κανει μονο σε μενα , αλλα στο μενου της μπαρας το εικονιδιο data ητε το εχεις ανοιχτο ητε κλειστο ειναι σαν κλειστο.. δηλαδη δεν αναβει μπλε... δεν ειναι κατι σημαντικο , απλα το αναφερω...

 

Στην 5.1 ICS δεν μου συμβαίνει, είναι μπλε μόνο όταν ειναι ενεργοποιημενα τα data

Link to comment
Share on other sites

παιδια η 5.1 ποιον κερνελ φοράει ??? τον cf 5.3 ή τον cf 5.4

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

εχει βρεθει ακρη με τα διπλα μυνηματα παιδια? Εχω και εγω το ιδιο προβλημα. Κατα τα αλλα μια χαρα παει σε εμενα μεχρις στιγμης.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά. Τι γίνεται με τα διπλά SMS; Είναι σοβαρό πρόβλημα. Εκτός της διπλής χρέωσης σε περνάνε και για άσχετο όταν στέλνεις το μήνυμα 2 φορές. Αν κάποιος βρήκε λύση ας το αναφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Εν τελει αποδεικνυεται οτι η ICS εχει ακομα αρκετα bugs και ειναι ακομα σε εξελιξη,πισω παλι λοιπον στη τελεια 10.4 για να εχουμε και την καμερα του τηλεφωνου μας γιατι με το σαντουιτς την χασαμε κι αυτη...:(
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά τις έχω ήδη αφαιρέσει

 

 

 

 

Ελπιζω να μην εννοεις χειροκινητα μια μια....

Υπαρχει καποιο script η καποιο zip που να τις αφαιρει ολες μαζι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην εννοεις χειροκινητα μια μια....

Υπαρχει καποιο script η καποιο zip που να τις αφαιρει ολες μαζι?

 

Υπαρχει στην κουζινα του Γιαννη τετοια εφαρμογη...

Remove samsung aps λεγεται και ειναι για την ν 5.1

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα και παίζει κανονικά...

 

Και εδω κανονικα παιζει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς την ics lockscreen για να την περάσω στη Omega stock 5.1?

 

αν υπάρχει και εγω το θέλω γιατί αυτό που πατάς όπου θες κλπ για ξεκλείδωμα δεν μου αρέσει! :p

αν ξέρει κανείς που θα το βρούμε αυτό που είχε η 5.0!!

ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ξαναγυρισα στην ρομ σου μιας και εβγαλε και ο syiah τον κερνελ για να δοκιμασω και τα 2, ηδη εδω και 1.30 ωρα που τα εχω βαλει δεν μου εχουν δημιουργησει κανενα προβλημα...Η ρομ σου δοκιμασα κανα 2 κολληματακια με την κληση που μου εκανε με την 5.0 και ολα οκ τωρα με την 5.1...Απο κερνελ τωρα βελτιωθηκε το touch κατα πολυ τωρα απο θεμα scrolling δεν ξερω αν ειναι θεμα της ρομ σου η του κερνελ αλλα και αυτο εγινε πολυ smooth και γρηγορο...Τωρα για το undervolt που λεει οτι υποστηριζει δεν το υποστηριζει ουτε το voltage control ουτε το set cpu καθως και σε αυτα τα 2 δεν βρισκει ολους τους governorπου εχει προσθεσει.Η μονη αρμογη που τα υποστιριζει ολα αυτα ειναι μονο η extweaks.

Και μαλιστα εμενα αυτη η εφαρμογη για undervolt με μπερδευει αρκετα που ειμαι ενας μετριος χρηστης

...Εγω παντος αυτον τον συνδιασμο κερνελ ρομ τον κραταω...Ειναι η πρωτη φορα που θα καρατησω ics rom...

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα και παίζει κανονικά...

 

Και εδω κανονικα παιζει...

 

Περιεργο.Σε μενα βγαζει μαυρη οθονη.Μπορω να πατησω το play και options που θυμαμαι αλλα δεν βλεπω τιποτα.μονο ηχο εχω

Link to comment
Share on other sites

Κάπου το είχα δει αλλά δεν θυμάμαι..αυτό το εικονίδιο που μοιάζει με του συγχρονισμού πάνω αριστερά στην notification bar πως φεύγει;:confused:

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Στον Apex Laucner πως φτάχνουμε φακέλους μέσα στα συρτάρια των εφαρμογών. Είναι ο καλύτερος Launcer αλλά χωρίς φακέλους μέσα (όχι στην επιφάνεια εργασίας) δύσκολο να τον χρησιμοποιήσω. Έχω μάθει να βάζω τα εικονίδια οργανωμένα σε φακέλους με κατηγορίες π.χ. Games για να μην ψάχνω μια ώρα για μια εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Στον Apex Laucner πως φτάχνουμε φακέλους μέσα στα συρτάρια των εφαρμογών. Είναι ο καλύτερος Launcer αλλά χωρίς φακέλους μέσα (όχι στην επιφάνεια εργασίας) δύσκολο να τον χρησιμοποιήσω. Έχω μάθει να βάζω τα εικονίδια οργανωμένα σε φακέλους με κατηγορίες π.χ. Games για να μην ψάχνω μια ώρα για μια εφαρμογή.

 

Δεν νομίζω ότι γίνεται αλλά ούτε και στον αντίστοιχο NOVA ή τονTrebuchet.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Στον Apex Laucner πως φτάχνουμε φακέλους μέσα στα συρτάρια των εφαρμογών. Είναι ο καλύτερος Launcer αλλά χωρίς φακέλους μέσα (όχι στην επιφάνεια εργασίας) δύσκολο να τον χρησιμοποιήσω. Έχω μάθει να βάζω τα εικονίδια οργανωμένα σε φακέλους με κατηγορίες π.χ. Games για να μην ψάχνω μια ώρα για μια εφαρμογή.

 

Δοκίμασες να συρεις τον φάκελο πάνω στο συρτάρι;

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να συρεις τον φάκελο πάνω στο συρτάρι;

 

Keep walking Greece...

 

Με σύρσιμο γίνεται μόνο στην αρχική οθόνη. Όταν πας μέσα στις εφαρμογές δεν μπορείς να φτιάξεις φακέλους. Δυστηχώς ...

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου επαιζε το epic defense(μου εβγαζε μαυρη ο8ονη) , ξαναπερασα την ρομ και τιποτα.... μετα εντελως τυχαια εβαλα το 8εμα black blue και μου το παιζει κανονικα τωρα .... δεν μπορω να το εξηγισω καπως..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...