Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Hero of Sparta, με πετάει έξω όταν τελειώνει το load και πάει να μπει στο παιχνίδι. Το DH2 παίζει μέχρι να ζοριστεί, στην αρχή μου κράτησε κάνα τέταρτο, μετά μαύρισε η οθόνη και ενώ άκουγα ήχο για 15 δεύτερα, τελικά με πέταξε κι αυτό. Οπότε μάλλον υπάρχουν θέματα ακόμη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απαντηση σε email μου, απο το go sms team για το double sms bug:

 

Sorry for this issue, as Samsung Galaxy S II released the official 4.0 upgrade, and modified the the message send/receive interface,so it will cause you to send double messages. GO SMS developers are doing efforts to resolve this issue, and will release a new update version soon. Thank you for your feedback again. Hope you can support GO SMS continully.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ολα ενταξει τελικα ...Καποια βλακεια εκανα με το setcpu και γι'αυτο γινοταν αυτο....Το εψαχνα ενα 2ωρο εσβηνα εφαρμογες τις ξαναεβαζα οσπου βρηκα τι εφταιγε.....Απο ολες τις ics που εχω δοκιμασει αυτη ειναι η πιο σταθερη...Σ'ευχαριστω...

 

Τσεκαρε και αυτη την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1162715

εχει καποια fugutweaks και γενικα καποια tweaks τα οποια ειναι απο την τελευταια 4.04....Τσεκαρε το αν μπαινουν και κανουν την ics ακομα πιο smooth....

Edited by sothrhsgr
Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα τα πρώτα post, όποιος θέλει ας διαβάσει το changelog

 

Απαντηση σε email μου, απο το go sms team για το double sms bug:

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση, θα το ανεβάσω και στο xda.

 

Γιαννη ολα ενταξει τελικα ...Καποια βλακεια εκανα με το setcpu και γι'αυτο γινοταν αυτο....Το εψαχνα ενα 2ωρο εσβηνα εφαρμογες τις ξαναεβαζα οσπου βρηκα τι εφταιγε.....Απο ολες τις ics που εχω δοκιμασει αυτη ειναι η πιο σταθερη...Σ'ευχαριστω...

 

Τσεκαρε και αυτη την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1162715

εχει καποια fugutweaks και γενικα καποια tweaks τα οποια ειναι απο την τελευταια 4.04....Τσεκαρε το αν μπαινουν και κανουν την ics ακομα πιο smooth....

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη εξερετική η καινουρια v5...Ηρθα απο την criskelo v05 χωρις wipe και ολα δουλευοτν τέλεια...

Και πάλι συνχαρητήρια για την σπουδεα δουλειά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη στην 5 έχεις βάλει τον νέο cf root kernel (5. 4)?? Κατάφερε τελικά να φτιάξει το πρόβλημα με την sd? Ρωτάω γιατί λόγω χρήσης της συσκευής χρειάζεται να αλλάζω μπαταρία και όποτε συμβαίνει αυτό πρέπει να ξανακάνω την ιστορία με τους 2 κερνελ.. Μπλα μπλα μπλα.. Και έχει καταντήσει βαρετό..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι ειχε γραψει πριν 3-4 σελιδες μας λεει ο γιαννης να εγκαταστησουμε τον τελευταιο cf απο το xda...Και μαλιστα το προβλημα της sd σε εμενα δεν υπαρχει πλεον
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη εξερετική η καινουρια v5...Ηρθα απο την criskelo v05 χωρις wipe και ολα δουλευοτν τέλεια...

Και πάλι συνχαρητήρια για την σπουδεα δουλειά...

Εγώ έκανα όλα τα wipe αν και ήμουν στην 4,0 και πάει τέλεια..

 

Ευχαριστώ για την αναφορά! :):)

 

Γιάννη στην 5 έχεις βάλει τον νέο cf root kernel (5. 4)?? Κατάφερε τελικά να φτιάξει το πρόβλημα με την sd? Ρωτάω γιατί λόγω χρήσης της συσκευής χρειάζεται να αλλάζω μπαταρία και όποτε συμβαίνει αυτό πρέπει να ξανακάνω την ιστορία με τους 2 κερνελ.. Μπλα μπλα μπλα.. Και έχει καταντήσει βαρετό..

 

Νίκο οχι, εχω τον 5.3, τον έβγαλε αφού ειχα τελειώσει με τις ρομ.

Θα μπει στην νεα v5.1

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε που έβαλες και torrent.

Κατέβηκε μέσα σε 3 λεπτά.

 

seed παιδιά!!!

 

Και πάλι μπράβο για την δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

την δοκίμασα αλλά επανήλθα γρήγορα σε gb. θέλει ακόμα δουλειά για να φτάσει το επίπεδο των τελευταίων gb σε απόκριση, ταχύτητα κτλ.. επίσης 3 φορές έκανα clean install μετά από full (τα πάντα όλα) wipe αλλά η κάμερα είχε συνεχή fc..

 

πολύ καλή δουλειά εννοείται από τον Γιάννη και πολύ σημαντικό να βοηθήσουμε όλοι στο testing.

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει τίποτα καλύτερο να προσφέρει η ICS σε σχέση με την GB? Μήπως ακόμα είναι νωρίς να προβούμε σε αλλαγές αν δεν υπάρχει κάτι που να αξίζει σημαντικά; Όπως βλέπω, το GUI δεν άλλαξε σχεδόν καθόλου. Αυτονομία, ταχύτητα απόκρισης, λειτουργίες κλπ. πάλι στα ίδια (αν όχι χειρότερα). Οπότε; :blink:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει τίποτα καλύτερο να προσφέρει η ICS σε σχέση με την GB? Μήπως ακόμα είναι νωρίς να προβούμε σε αλλαγές αν δεν υπάρχει κάτι που να αξίζει σημαντικά; Όπως βλέπω, το GUI δεν άλλαξε σχεδόν καθόλου. Αυτονομία, ταχύτητα απόκρισης, λειτουργίες κλπ. πάλι στα ίδια (αν όχι χειρότερα). Οπότε; :blink:

 

τα έγραψα και παραπάνω.. πέρα από το να ικανοποιήσεις την περιέργειά σου (αν την έχεις) δεν βρίσκω κάποιον άλλο καλό λόγο να αλλάξεις αν τώρα έχεις ένα σωστό στήσιμο στο κινητό σου και λειτουργεί καλά.. ακόμα είναι σε φάση όπου λύνονται προβλήματα και αν δεν θες να ζεις με αυτά μείνε gingerbread.. εγώ τουλάχιστον αυτό θα κάνω

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα... Προσπαθω να κανω εγκατασταση καποιες εφαρμογες απο το Play Store και μου βγαζει σφαλμα οτι "Δεν ηταν δυνατη η εγκατασταση σε χωρο αποθηκευσης USB η καρτα SD"
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια...αν βαλω την 4 και θελω να βαλω αλλο κερνελ μπορω;θελω να flasharo πχ τον lp6....γινετε αυτο;

Γιατί δεν βάζεις τον καινούργιο cf-root; θεωρητικά λύνει το πρόβλημα του market.

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πρόβλημα μετά την εγκατάσταση της Omega 5.0

 

Πιο συγκεκριμένα, είχα πριν την Ballista, μπήκα recovery, έκανα wipe data, wipe cache και wipe delvik cache και εγκατέστησα την Omega. Μου κράτησε όμως προγράμματα που υπήρχαν απο πριν, δηλαδή την stock gallery, πειραγμένη κάμερα που δεν δουλεύει καλά, εμφανίζει 2 εικονίδια clock (ενα το AOSP και ενα της Samsung) κλπ

 

Πως μπορώ να την περάσω την omega καθαρή? Δηλαδή να σβηστούν τα πάντα που είχα πριν? Χωρίς όμως να κάνω full format την internal SD κάρτα γιατί έχω πολλά μέσα που τα χρειάζομαι.

 

Ευχαριστώ.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πρόβλημα μετά την εγκατάσταση της Omega 5.0

 

Πιο συγκεκριμένα, είχα πριν την Ballista, μπήκα recovery, έκανα wipe data, wipe cache και wipe delvik cache και εγκατέστησα την Omega. Μου κράτησε όμως προγράμματα που υπήρχαν απο πριν, δηλαδή την stock gallery, πειραγμένη κάμερα που δεν δουλεύει καλά, εμφανίζει 2 εικονίδια clock (ενα το AOSP και ενα της Samsung) κλπ

 

Πως μπορώ να την περάσω την omega καθαρή? Δηλαδή να σβηστούν τα πάντα που είχα πριν? Χωρίς όμως να κάνω full format την internal SD κάρτα γιατί έχω πολλά μέσα που τα χρειάζομαι.

 

Ευχαριστώ.

 

Βάλε μια stock 2.3.x samsung rom, κανε την root με cf-root,

και μετά από CWM recovery βάλε την Omega.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις τον καινούργιο cf-root; θεωρητικά λύνει το πρόβλημα του market.

 

Γιώργος

γιατι εχω προβλημα με το ιμει μου κ δε μου βρισκει δικτυο στην ics...και επειδη εχω βαλει Cyanogenmod 9 me ics και εχει κερνελ lp6 kai μ βρισκει δικτυο θελω να φλασαρο με την ομεγκα αυτο το κερνελ να δω μηπως και...

Link to comment
Share on other sites

Με την κάμερα τι γίνεται και δεν δουλευει παιδια? Εχει δωθει καποια λυση και την εχω χάσει?
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη εγω τελικα ειχα θεμα με τις κλησεις και γυρισα πισω....Επαιρνα τηλ και με το που επαιρνα τον αριθμο εσβηνε η οθονη εντελως και δεν ανοιγε με τιποτα, ουτε να χαμηλωσω ενταση ουτε τιποτα...Μιλαγα κανονικα στο τηλ αλλα οταν επρεπε να κλεισω την κληση επρεπε να κλεισω το κινιτο...
Link to comment
Share on other sites

Στην ICS κάτι δεν πάει καλά...αν πάω να φλασάρω οποιοδήποτε mod μετά κολλάει στην boot-screen. Αν την έχει περάσει κάποιος ας δοκιμάσει να περάσει κάποιο mod για να το επιβεβαιώσει...

 

Edit: Συμβαίνει με οιδήποτε κι αν πάω να φλασάρω. Τώρα δοκίμασα και τον cf-root και πάλι αναγκάστηκα να περάσω ξανά την ρομ για να στρώσει.

Edited by NickMrg
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...