Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Από σήμερα το μεσημέρι παρατήρησα ότι καμία εφαρμογή από το play store (market) δε μπορεί να εγκατασταθεί στη συσκευή μου. Κατεβαίνει κανονικά μεν αλλά την ώρα της εγκατάστασης μου βγάζει μήνυμα λάθους λέγοντας ότι δε μπορεί να εγκατασταθεί ούτε στη μνήμη usb ούτε στη μνήμη του τηλεφώνου. Το έπαθε κανείς άλλος; Πίστευα ότι ίσως έφταιγε η ROM αλλά και τώρα που έβαλα την V4.0 πάλι τα ίδια λέει...

 

Κάποια προγράμματα ακόμα και από το play store παρουσιάζουν ασυμβατότητα προς το παρόν με την ICS, π.χ. "How to Make Origami"

οπότε δεν γίνεται να τα εγκαταστήσεις για την ώρα. Μην ξεχνάς ότι είμαστε σε beta έκδοση ακόμα και με την 4.0

Επίσης υπάρχουν πολλά User Interface crashes, οπότε ... περιμένουμε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπομονή παιδιά.. Ανακοινώθηκε για αύριο το ICS για Κορέα :) Αντε να δούμε..

 

Θα γίνει της Κορέας.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/kies/

Καλώς την:thumbup:

 

Keep walking Greece...

 

Η αλήθεια δεν το περίμενα να το δώσουν τόσο γρήγορα!

Περιμένουμε τώρα μια XWLPQ που να έχει Ελληνικά.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια δεν το περίμενα να το δώσουν τόσο γρήγορα!

Περιμένουμε τώρα μια XWLPQ που να έχει Ελληνικά.

 

η XEO λογικά εχει full ελληνικα!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εβαλα την official εκδοση πριν λιγο...για αλλη μια φορα οπως κ με τις beta ics δεν μπορω συνδεθω στη cosmote....και με την omega το ιδιο προβλημα ειχα...μονο οταν φλασαρα Cyanogen Mod9 επιανα...μπορει καποιως να μου πει τι πρεπει να κανω;ευχαριστω εκ τον προτερον
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εβαλα την official εκδοση πριν λιγο...για αλλη μια φορα οπως κ με τις beta ics δεν μπορω συνδεθω στη cosmote....και με την omega το ιδιο προβλημα ειχα...μονο οταν φλασαρα Cyanogen Mod9 επιανα...μπορει καποιως να μου πει τι πρεπει να κανω;ευχαριστω εκ τον προτερον

 

βαλτα χειροκινητα.Κάνε μια αναζήτηση cosmote apn και θα σου βγάλει της ρυθμίσεις.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εβαλα την official εκδοση πριν λιγο...για αλλη μια φορα οπως κ με τις beta ics δεν μπορω συνδεθω στη cosmote....και με την omega το ιδιο προβλημα ειχα...μονο οταν φλασαρα Cyanogen Mod9 επιανα...μπορει καποιως να μου πει τι πρεπει να κανω;ευχαριστω εκ τον προτερον

 

Ποιά έκδοση ICS πέρασες; Για πολωνία; κατέβασε από sammobile το firmware για ουγγαρία.

http://hotfile.com/dl/149515233/24a7b72/I9100XXLPQ_I9100OXXLPD_XEH.zip.html

Έχει άλλο csc

 

Cosmote έχω και δεν έχω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τις ρυθμισεις αλλα δεν εγινε τιποτα....εβαλλα και την αλλη εκδωσει που μου στειλε ο φιλος αλλα τιποτα....πφφφφ....μου βγαζει μι εγγεγραμενος στο δικτυο...παλι τα ιδια...οτι μου βγαζε τοσο καιρο με την ics...μονο οταν φλασαρα την Cyanogenmod επαιζε...αλλα εκει ειχα προβλημα με την εξωτερικη καρτα μνημης...δε μπορω να καταλαβω....με τις 2.3.5 δεν ειχα κανενα θεμα
Link to comment
Share on other sites

εβαλα τις ρυθμισεις αλλα δεν εγινε τιποτα....εβαλλα και την αλλη εκδωσει που μου στειλε ο φιλος αλλα τιποτα....πφφφφ....μου βγαζει μι εγγεγραμενος στο δικτυο...παλι τα ιδια...οτι μου βγαζε τοσο καιρο με την ics...μονο οταν φλασαρα την Cyanogenmod επαιζε...αλλα εκει ειχα προβλημα με την εξωτερικη καρτα μνημης...δε μπορω να καταλαβω....με τις 2.3.5 δεν ειχα κανενα θεμα

 

Δοκιμασε να κατεβασεις του intratech.Στο τελος του ποστ :)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=16781168&postcount=3

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια δεν το περίμενα να το δώσουν τόσο γρήγορα!

Περιμένουμε τώρα μια XWLPQ που να έχει Ελληνικά.

 

Ακομα Γιαννη;

Κανονικα τωρα θα επρεπε να εχουν παρει φωτια οι κατσαρολες και τα τηγανια απο το μαγειρεμα.....

Πειμενουμε νεωτερα a.s.a.p........

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια δεν το περίμενα να το δώσουν τόσο γρήγορα!

Περιμένουμε τώρα μια XWLPQ που να έχει Ελληνικά.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1292825

 

Αυτή λογικά θα έχει Ελληνικά.Δεν την έχω δοκιμάσει αλλά είναι rooted και deodexed.

 

EDIT δεν την έχει ανεβάσει ακόμη αλλά υπάρχει εδώ.

http://narod.ru/disk/43579416001.a010fe0d32f3b5b6720133a3c2033c01/de-odex_I9100XXLPQ.zip.html

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ο γιαννης την δουλευει κ πιθανον να έχει ανεβασει τη στοκ version μεχρι το βραδυ....!!!

Αντε καλως το μας το παγωτο....!!!

Υπομονη παιδες!!

Link to comment
Share on other sites

εγω δοκιμασα 3 διαφορετικεσ κ εχω το ιδιο προγραμμα...δε μπορω να μπω στο δικτυο της cosmote...μαλλον πρεπει να περιμενω για την ελληνικη εκδωση μαλλον....η καμια πιραγμενη...
Link to comment
Share on other sites

εγω δοκιμασα 3 διαφορετικεσ κ εχω το ιδιο προγραμμα...δε μπορω να μπω στο δικτυο της cosmote...μαλλον πρεπει να περιμενω για την ελληνικη εκδωση μαλλον....η καμια πιραγμενη...

 

Δοκίμασες χειροκίνητα; Δουλέυει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και χειροκινητα...εβαλα αυτα....GPRS APN: - internet

Username: - {κενό}

Password: - {κενό}

MCC=202

MNC=01

APN type=default

DNS: - 195.167.065.194

αλλα δε βρισκω το dns 1on κ 2ον νομιζω οτι δε μ τα αποθηκευει ενω παταω αποθηκευσει...εσυ πως τα κανες;

Link to comment
Share on other sites

Ο γιαννης την δουλευει κ πιθανον να έχει ανεβασει τη στοκ version μεχρι το βραδυ....!!!

Αντε καλως το μας το παγωτο....!!!

Υπομονη παιδες!!

 

Ας μην βιαστεί τόσο πολύ.. Και αύριο μέρα είναι.. Αν και η ταχύτητα ,παίζει και αυτή τον ρόλο της...!!! Και όποιος δοκιμάζει,ας μας γράψει και δύο τρείς λέξεις, με τις οποίες εντυπώσεις ... Να διαβάσουμε και εμείς που δεν προλαβαίνουμε σήμερα...

Edited by giorikaspontios
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως γίνεται να το κάνουμε να μην μιλάει;; Ότι κάνω μου το λέει... το έχει συναντήσει κανείς;

 

Edit: Το βρήκα τελικά...ήταν ενεργοποιημένο το "TalkBack" στις ρυθμίσεις προσβασιμότητας!

Edited by NickMrg
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Από σήμερα το μεσημέρι παρατήρησα ότι καμία εφαρμογή από το play store (market) δε μπορεί να εγκατασταθεί στη συσκευή μου. Κατεβαίνει κανονικά μεν αλλά την ώρα της εγκατάστασης μου βγάζει μήνυμα λάθους λέγοντας ότι δε μπορεί να εγκατασταθεί ούτε στη μνήμη usb ούτε στη μνήμη του τηλεφώνου. Το έπαθε κανείς άλλος; Πίστευα ότι ίσως έφταιγε η ROM αλλά και τώρα που έβαλα την V4.0 πάλι τα ίδια λέει...

 

Κάνε unmount την sd και ξαναδοκίμασε..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο δοκιμασμένο free widget για λειτουργία On-off data που να δουλεύει σε ics?

Το ΑΡΝ δε δουλευει στην Omega 4.0 και το εικονίδιο στη μπάρα κολλάει χαρακτηριστικά..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από μερικές ώρες χρήσης δεν κατάφερα 1) να εγκαταστήσω το cerberus (μέσω cwm) μου βγάζει "installation aborted" και 2) πως κάνουμε resize τα widgets ρε παιδιά; Επίσης το missedit σας παίζει κανονικά;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από μερικές ώρες χρήσης δεν κατάφερα 1) να εγκαταστήσω το cerberus (μέσω cwm) μου βγάζει "installation aborted" και 2) πως κάνουμε resize τα widgets ρε παιδιά; Επίσης το missedit σας παίζει κανονικά;

 

προσωπικα resize κανω μεσω του go launcher..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...