Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό φίλε μου δεν είναι καλή κατάσταση:wacko:

αυτό είναι ένα βήμα πριν τον θάνατο:lol:

 

Αν εξαιρέσεις το χαλασμένο micro usb τα άλλα είναι περιφερειακά οπότε η συσκευή είναι κομπλέ. :D

Το είχα πάρει από public Μαρτιο του 2013 πήγα πριν κανά μήνα που ήταν ακόμα εντός εγγύησης για να μου φτιάξουν την micro usb και μου είπαν πως δεν το καλύπτει η εγγύηση αυτό!

Μου λέει το παλικάρι στο service μπορώ να προσπαθήσω να στο φτιάξουν εντός εγγύησης αλλά μόνο και μόνο για να πάει Αθήνα να το δουν θέλουν 20€.

Βρε ουστ από δω!Το πήρα κ έφυγα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν εξαιρέσεις το χαλασμένο micro usb τα άλλα είναι περιφερειακά οπότε η συσκευή είναι κομπλέ. :D

Το είχα πάρει από public Μαρτιο του 2013 πήγα πριν κανά μήνα που ήταν ακόμα εντός εγγύησης για να μου φτιάξουν την micro usb και μου είπαν πως δεν το καλύπτει η εγγύηση αυτό!

Μου λέει το παλικάρι στο service μπορώ να προσπαθήσω να στο φτιάξουν εντός εγγύησης αλλά μόνο και μόνο για να πάει Αθήνα να το δουν θέλουν 20€.

Βρε ουστ από δω!Το πήρα κ έφυγα.

 

Εννοείται ότι στο κάλυπτε η εγγύηση.. Ότι να ναι σου είπαν.. Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το galaxy nexus..Και μου το έφτιαξαν εννοείται δωρεάν.. (εκτός και αν χάλασε απο δικιά σου Υπαιτιότητα)

 

Μην εμπιστεύεστε πωλητές συνήθως δεν ξέρουν την τύφλα τους.

Link to comment
Share on other sites

Στον υπεύθυνο service του καταστήματος μίλησα και μου είπε αυτά προθυμοποιήθηκε βέβαια να προσπαθήσει να το περάσει εντός εγγύησης αλλά μόνο και μόνο για να πάει Αθήνα και να το δουν ήθελε 20€ το φτιάξουν δεν το φτιάξουν.

Για τόσο παλιό κινητό δεν δίνω ούτε € για αυτό το πήρα και έφυγα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε dimitris99, στη θέση σου αν έχεις ακόμα εγγύηση εγώ θα το πήγαινα σε service μπας και μου το αντικαταστήσουν με κανένα πιο καινούργιο μοντέλο...

Φίλε chriszeus σε επώνυμο κατάστημα σου δίνουν 40-50 ευρώ για το κινητό; Αν ναι στείλε μου pm σε ποιο σε παρακαλώ. Με έβαλες σε σκέψεις να το δώσω.

Εμένα παιδιά το κινητό 2 χρόνια που το έχω μου λειτουργούν όλα κομπλέ. Μόνο που τρώει κανένα κόλλημα σε video youtube καμμιά φορά. Με ένα reset στρώνει. Βέβαια συνεχίζουν να βγαίνουν jb official αναβαθμισμένες οι οποίες πρέπει να είναι καλύτερες από την ελληνική jb, αν και δεν έχω δοκιμάσει κάποια.

 

Κοιτά αυτά λεφτά τα έδιναν σε μαγαζί που πουλάει μεταχειρισμένα κινητά στην Πάτρα. Αν θες μπορω να σου στείλω pm σε ποιο! Να φανταστεις οτι το δικο μ έχει φθορές εξωτερικά κ μου έδινε 40 αν εσύ το εχεις σ καλη κατασταση το 50αρη το παίρνεις!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ chriszeus για την απάντηση. Σκέφτομαι να πάω και εγώ σε κάποιο μαγαζί από περιέργεια. Αν αυτό γίνει, τότε θα σας ενημερώσω σχετικά με την τιμή που θα μου πούνε.
Link to comment
Share on other sites

θελω βοηθεια..

πηρα το 9070P και πηγα να περασω με odin μια official για το απλο 9070.

το αποτελεσμα γνωστο.

δοκιμασα μια περιεργη μεθοδο και ακουσα να το αναγνωριζουν τα windows.

εβγαλα μπαταρια,πατησα να μπω σε download mode και μετα εβαλα τη μπαταρια..

ως εκ θαυματος το ειδαν τα win,αλλα με σφαλμα..

καμια ιδεα απο εδω κ περα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω ολα τα παιδια που εχουν βαλει cm11 αν τους εχει προβλημα η καμερα η αν γενικα κανει πολλα restart. Μολις την εβαλα εδω και 2 μερες και στη καμερα γραφει unfortunately camera has stopped. Επισης ενω με περνανε βαρεσε restart. Εχω κανει clean install οπως ακριβως περιγραφουνε στο xda forum και εχω διαβασει ολο το thread τους και λενε οτι την εχουν φτιαξει τη καμερα και γενικα ειναι πολυ σταθερη ρομ. Εσας σας εχει κανει τπτ τετοιο? Τωρα για να κανω ξανα clean install την ιδια ρομ τι πρεπει να κανω ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω ολα τα παιδια που εχουν βαλει cm11 αν τους εχει προβλημα η καμερα η αν γενικα κανει πολλα restart. Μολις την εβαλα εδω και 2 μερες και στη καμερα γραφει unfortunately camera has stopped. Επισης ενω με περνανε βαρεσε restart. Εχω κανει clean install οπως ακριβως περιγραφουνε στο xda forum και εχω διαβασει ολο το thread τους και λενε οτι την εχουν φτιαξει τη καμερα και γενικα ειναι πολυ σταθερη ρομ. Εσας σας εχει κανει τπτ τετοιο? Τωρα για να κανω ξανα clean install την ιδια ρομ τι πρεπει να κανω ?

αυτο με την καμερα μου το κανει κ εμενα οταν βγαζω βιντεο και πλεον ειναι αχρηστη η καμερα.

για να επανελθει πρεπει να κανεις διαγραφη δεδομενων στην φωτογραφικη,απο το μενου των εφαρμογων.

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την καμερα μου το κανει κ εμενα οταν βγαζω βιντεο και πλεον ειναι αχρηστη η καμερα.

για να επανελθει πρεπει να κανεις διαγραφη δεδομενων στην φωτογραφικη,απο το μενου των εφαρμογων.

 

ωραιος φιλε μου δουλεψε . Τωρα αυτο με τη κληση στο εχει κανει ? γενικα σου ειναι σταθερη οπως λενε ? χρειαζοτανε να κανω πριν την εγκατασταση wipe dalvik cache ? γιατι δεν εκανα

Link to comment
Share on other sites

ηταν σταθερη μεχρι που τη φορτωσα,restart δεν ειμαι σιγουρος αν ειχε κανει γιατι ειχα δοκιμασει πολλες.

δε νομιζω να ηθελε wipe dalvink.

κατι σκασιματα στα γραφικα μου κανει καπου καπου,αλλα μπορει να φταιει κ το κινητο.

οπως κ να εχει ομως εχει προβλημα στη φωτογραφικη,οποτε οποτε βρουμε λιγο χρονο ( και ορεξη ) θα ψαξουμε για μια καλυτερη..

Link to comment
Share on other sites

α δηλαδη αμα κανει παλι τα ιδια δε μπορω να ξανακανω clear data και να παιξει ? γιατι ετσι οκ συμβιβαζομαι:happy: μιας και εχει δοκιμασει πολλες μηπως εχεις βαλει και αυτην : http://forum.xda-developers.com/galaxy-s-advance/orig-development/cyanogenmod-11-t3017742
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω παρατησει,γιατι οποτε παω να βγαλω βιντεο θελει παλι σβησιμο στα data.

για τη ρομ τωρα,ο τυπας λεει οτι παιζει bug στο wifi,οποτε δε θα τη δοκιμαζα καν,ουτε για να μαθω τι Bug μπορει να ειναι αυτο το direct.

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την καμερα μου το κανει κ εμενα οταν βγαζω βιντεο και πλεον ειναι αχρηστη η καμερα.

για να επανελθει πρεπει να κανεις διαγραφη δεδομενων στην φωτογραφικη,απο το μενου των εφαρμογων.

 

Καλημέρα παιδες. Ποιά CyanogenMod εχετε βαλει;Αν εννοείται αυτη η τελευταια σταθερη ηταν η 20140730. Ο dev. frapeti εχει αποχωρησει και την συνεχιζει ο hastalafiesta.

Εγω εδω και καιρο εχω περασει την τελευταια και δεν εχω θεματα με reboots και προβληματα με την καμερα.Απλα οπως ειπε και ενας φιλος παραπανω οταν το φορτωσεις το κινητο αρχιζει τα κοληματακια του.

Link to comment
Share on other sites

καλημερίζω τους φίλους εδώ, θα θέλα μια συμβουλή, επειδή σκοπεύω να πάρω μια κάρτα μνήμης για το Galaxy S Advance μου, σχετικά με την ταχύτητα της, πρέπει να είναι class 4 ή class 10; την σηκώνει το κινητό αυτό την δεκάρα ή όχι; Ρωτώ επειδή τα έχει πια τα χρονάκια του το συγκεκριμένο κινητο, αγορά το 2013 αν θυμάμαι καλά. Γνωρίζει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

καλημερίζω τους φίλους εδώ, θα θέλα μια συμβουλή, επειδή σκοπεύω να πάρω μια κάρτα μνήμης για το Galaxy S Advance μου, σχετικά με την ταχύτητα της, πρέπει να είναι class 4 ή class 10; την σηκώνει το κινητό αυτό την δεκάρα ή όχι; Ρωτώ επειδή τα έχει πια τα χρονάκια του το συγκεκριμένο κινητο, αγορά το 2013 αν θυμάμαι καλά. Γνωρίζει κάποιος;

 

εγω προσφατα του εβαλα 10αρα και τη σηκωνει μια χαρα.

 

Καλημέρα παιδες. Ποιά CyanogenMod εχετε βαλει;Αν εννοείται αυτη η τελευταια σταθερη ηταν η 20140730. Ο dev. frapeti εχει αποχωρησει και την συνεχιζει ο hastalafiesta.

Εγω εδω και καιρο εχω περασει την τελευταια και δεν εχω θεματα με reboots και προβληματα με την καμερα.Απλα οπως ειπε και ενας φιλος παραπανω οταν το φορτωσεις το κινητο αρχιζει τα κοληματακια του.

 

ωραια θα τη δοκιμασω αλλα πρεπει να αλλαξω και kernel οπως λεει ? η απλα απο πανω και ετοιμος ?

Link to comment
Share on other sites

εγω προσφατα του εβαλα 10αρα και τη σηκωνει μια χαρα.

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση κι εγώ αυτό νομίζω πως θα την πάρει την 10αρα μια χαρά, επίσης θα θέλα να ρωτήσω και κάτι άλλο, έχω παραγγείλει την κάρτα αυτή Kingston 8giga class 10. Είναι δηλαδή 8 γίγα, πρέπει να είναι μικρότερη η μεγαλύτερης χωρητικότητας και ποιο είναι το όριο της κάρτας μνήμης για το S Advance;

Link to comment
Share on other sites

εγω προσφατα του εβαλα 10αρα και τη σηκωνει μια χαρα.

 

 

 

ωραια θα τη δοκιμασω αλλα πρεπει να αλλαξω και kernel οπως λεει ? η απλα απο πανω και ετοιμος ?

Φίλε μου εγώ εχω αλλαξει και kernel

Link to comment
Share on other sites

εγω προσφατα του εβαλα 10αρα και τη σηκωνει μια χαρα.

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση κι εγώ αυτό νομίζω πως θα την πάρει την 10αρα μια χαρά, επίσης θα θέλα να ρωτήσω και κάτι άλλο, έχω παραγγείλει την κάρτα αυτή Kingston 8giga class 10. Είναι δηλαδή 8 γίγα, πρέπει να είναι μικρότερη η μεγαλύτερης χωρητικότητας και ποιο είναι το όριο της κάρτας μνήμης για το S Advance;

ενταξει την ιδια καρτα θα παρεις που εχω :lol: μια χαρα 8gb την βλεπει

 

Φίλε μου εγώ εχω αλλαξει και kernel

με universal kernel flasher το εκανες ? μπορεις να εξηγησεις λιγο την διαδικασια βημα βημα σε παρακαλω για εμενα οπως ειμαι δλδ με τη παλια cm11?

Link to comment
Share on other sites

ενταξει την ιδια καρτα θα παρεις που εχω :lol: μια χαρα 8gb την βλεπει

 

 

με universal kernel flasher το εκανες ? μπορεις να εξηγησεις λιγο την διαδικασια βημα βημα σε παρακαλω για εμενα οπως ειμαι δλδ με τη παλια cm11?

 

Ναι με universal kernel flasher. Αν είσαι από προηγούμενη εκδοση cm_11 για να την εγκαταστήσεις κάνεις wipe cache and dalvik. Αν δεν είσαι

κάνεις wipe data, cache, dalvik and format system. Στην δεύτερη περίπτωση μην ξεχάσεις το format system.

Ακολουθα τις οδηγίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερίζω τους φίλους εδώ, θα θέλα μια συμβουλή, επειδή σκοπεύω να πάρω μια κάρτα μνήμης για το Galaxy S Advance μου, σχετικά με την ταχύτητα της, πρέπει να είναι class 4 ή class 10; την σηκώνει το κινητό αυτό την δεκάρα ή όχι; Ρωτώ επειδή τα έχει πια τα χρονάκια του το συγκεκριμένο κινητο, αγορά το 2013 αν θυμάμαι καλά. Γνωρίζει κάποιος;

 

Δυο χρόνια που έχω μια class 10 16gb δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. Για μεγαλύτερες κάρτες δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι με universal kernel flasher. Αν είσαι από προηγούμενη εκδοση cm_11 για να την εγκαταστήσεις κάνεις wipe cache and dalvik. Αν δεν είσαι

κάνεις wipe data, cache, dalvik and format system. Στην δεύτερη περίπτωση μην ξεχάσεις το format system.

Ακολουθα τις οδηγίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ναι τις ειδα αλλα ετσι οπως ηταν μου φανηκε οτι δεν ηθελε και αλλαγη kernel. Οποτε πρωτα περναω kernel με τον universal που κατεβαζω απο google store μετα το κλεινω κανω wipe cache and dalvik και μετα φλασαρω τη ρομ ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι με universal kernel flasher. Αν είσαι από προηγούμενη εκδοση cm_11 για να την εγκαταστήσεις κάνεις wipe cache and dalvik. Αν δεν είσαι

κάνεις wipe data, cache, dalvik and format system. Στην δεύτερη περίπτωση μην ξεχάσεις το format system.

Ακολουθα τις οδηγίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ναι τις ειδα αλλα ετσι οπως ηταν μου φανηκε οτι δεν ηθελε και αλλαγη kernel. Οποτε πρωτα περναω kernel με τον universal που κατεβαζω απο google store μετα το κλεινω κανω wipe cache and dalvik και μετα φλασαρω τη ρομ ?

Φίλε μου δεν ξερω αν ο ενσωματωμενος kernel της συγκεκριμενης rom ειναι ο ιδιος με αυτον που εχει ο dev απο κατω, αλλά εγω επειδη ειχα δοκιμασει και αλλους kernel τον περασα ξεχωριστά με universal kernel flasher by frapeti και πέρασα πρωτα την rom και μετά έκανα τις δοκιμές με τους kernel.

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν ξερω αν ο ενσωματωμενος kernel της συγκεκριμενης rom ειναι ο ιδιος με αυτον που εχει ο dev απο κατω, αλλά εγω επειδη ειχα δοκιμασει και αλλους kernel τον περασα ξεχωριστά με universal kernel flasher by frapeti και πέρασα πρωτα την rom και μετά έκανα τις δοκιμές με τους kernel.

 

α οκ σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μια ερώτηση που ίσως φανεί χαζή, το καλώδιο σύνδεσης του κινητού με τον υπολογιστή μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για άλλες συσκευές κινητών κινητών (άλλες μάρκες εννοώ) και γενικώς αλλες συσκευές που συνδέονται με micro usb ; ή πρέπει να συνδέεται μόνο με το συγκεκριμένο τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μια ερώτηση που ίσως φανεί χαζή, το καλώδιο σύνδεσης του κινητού με τον υπολογιστή μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για άλλες συσκευές κινητών κινητών (άλλες μάρκες εννοώ) και γενικώς αλλες συσκευές που συνδέονται με micro usb ; ή πρέπει να συνδέεται μόνο με το συγκεκριμένο τηλέφωνο;

 

ναι κάνει για όποια συσκευή έχει Micro usb θύρα.

Link to comment
Share on other sites

ναι κάνει για όποια συσκευή έχει Micro usb θύρα.

 

σε ευχαριστώ, μου έλυσες την απορία, να υποθέσω πως το ίδιο ισχύει και για τα υπόλοιπα δηλαδή φορτιστές hands-free ακουστικά, μιλώντας πάντα για αξεσουάρ του κινητού εδώ του Galaxy S Advance και ίδιας γενιάς κινητών;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...