Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 900


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 160
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τηλεφωνησα στου πειραια και του κορυδαλλου και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει διαθεσημη η 7.8 και να ξαναπαρω στο τελος του μηνα.

καποια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

τηλεφωνησα στου πειραια και του κορυδαλλου και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει διαθεσημη η 7.8 και να ξαναπαρω στο τελος του μηνα.

καποια βοηθεια?

 

Υπάρχει οδηγός στο xda... Κάνε και μια αναζήτηση στο Google..

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε Nokia store πήγα κ γω για την αναβάθμιση αλλά η κοπέλα εκεί δεν είχε ιδέα τι της ελεγα...περιμενουμε τέλος του μήνα για τα επίσημα της 7.8.

Για το θέμα της σποσυνδεσης του WiFi με το κλείδωμα της οθόνης, έχω παρατηρήσει ότι λύνεται με το που τρέχω την εφαρμογή whatsapp...το έχει δει κάποιος άλλος ή κάτι πάει "στραβά" με το δικό μου; :)

Link to comment
Share on other sites

τηλεφωνησα στου πειραια και του κορυδαλλου και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει διαθεσημη η 7.8 και να ξαναπαρω στο τελος του μηνα.

καποια βοηθεια?

 

Για παρε και στο ΝΟΚΙΑ Care Κατεχακης ενα τηλεφωνο ;)

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα πριν λίγο με τη μεθοδο force update...που πρέπει να κόβεις το internet...έκανε βέβαια συνολικά 3 update μέχρι να πάρει την 7.8 και στο τέλος μου έβγαλε και ένα Nokia update το οποίο αρνείται πεισματικά να τελειώσει...κατά τα άλλα η 7.8 κάνει ακομα πιο όμορφο κ εύχρηστο το όλο σύνολο!

Κάντε google "Nokia Lumia 900 7.8 force update" και θα βρείτε τον τρόπο!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω βαρεθηκα να περιμενω και δοκίμασα force update. Καντε το εξης. καντε μια φορα ελεγχο για update και χρονομετρηστε ποσο κανει να σας πει οτι δεν εχει update. Την 2η φορα (αφου συνδεσετε και αποσυνδεσετε το 900) κοψτε το Internet 1 δευτερολεπτο πριν το μετρημενο χρονο. Εμενα εκανε συνολικα 2 update.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα, επειδη βρηκα σε προσφορα το 900 και ενδιαφερομαι για την αγορα του, μπορει να με διαφωτισει κανεις τι ελλειψεις θα εχω απο το WP 7.8 σε σχεση με το WP8 και τα υπολοιπα λειτουργικα? Και δε μιλαω για τα tiles αλλα για ουσιαστικες ελλειψεις π.χ. ειδοποιησεις, multitasking κτλ που ειπε καποιος.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μηπως μπορειτε να με βοηθεισετε? σημερα πηρα το lumia 900 εβαλα τον λογαριασμο που εχω στο msn αλλα οταν μπαινω να κατεβασω κατι απο το μαρκετ μου βγαζει το εξης μηνυμα: κωδικος σφαλματος c101a247

τι κανω λαθος???

Παιδια please helppppppppp

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα, μηπως μπορειτε να με βοηθεισετε? σημερα πηρα το lumia 900 εβαλα τον λογαριασμο που εχω στο msn αλλα οταν μπαινω να κατεβασω κατι απο το μαρκετ μου βγαζει το εξης μηνυμα: κωδικος σφαλματος c101a247

τι κανω λαθος???

Παιδια please helppppppppp

 

και εγω εδω 8 μηνες εχω το ιδιο πρόβληα εχω τετοιο κινητο και ειναι μόνο για τηλέφωνα και φώτο για τιποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μηπως μπορειτε να με βοηθεισετε? σημερα πηρα το lumia 900 εβαλα τον λογαριασμο που εχω στο msn αλλα οταν μπαινω να κατεβασω κατι απο το μαρκετ μου βγαζει το εξης μηνυμα: κωδικος σφαλματος c101a247

τι κανω λαθος???

Παιδια please helppppppppp

 

 

 

 

 

 

 

και εγω εδω 8 μηνες εχω το ιδιο πρόβληα εχω τετοιο κινητο και ειναι μόνο για τηλέφωνα και φώτο για τιποτα άλλο.

 

Δοκιμάσατε με άλλο email?

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ακουσα ρε παιδια για προβληματα με το μικροφωνο και τον ηχο στις κλησεις? Λυθηκαν ? Θελω να το παρω εχω το trophy τωρα και δεν θελω να εχω τετοια προβληματα . Ξερει καποιος κατι ? στα wp forums της ms ειδα πολλα θεματα για προβλημα στο μικροφωνο ...λυθηκαν ξερει καποιος? ειχατε προβλημα εσεις ?
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

ακουσα ρε παιδια για προβληματα με το μικροφωνο και τον ηχο στις κλησεις? Λυθηκαν ? Θελω να το παρω εχω το trophy τωρα και δεν θελω να εχω τετοια προβληματα . Ξερει καποιος κατι ? στα wp forums της ms ειδα πολλα θεματα για προβλημα στο μικροφωνο ...λυθηκαν ξερει καποιος? ειχατε προβλημα εσεις ?

 

Αν έχεις πρόβλημα το πας για σέρβις... Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

παίδες ξέρει κανείς πότε θα είναι διαθέσιμη η ενημέρωση 7.8 επίσημα πλέον; διάβασα για το force update , δοκίμασα μία φορά αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
κοιτα για ΙΜΕΙ unlock. μια φορα το δοκιμασα για iPhone κα δουλεψε τώρα για το Lumia δεν ξερω. http://www.cellunlocker.net/nokia-unlock.php
SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

σήμερα το πρωί κ ενω το τ/φ ηταν φορτισμένο κ ανοιχτό,πατώντας power να ανοιξει αρνιοταν πεισματικα!!!αναγκαστικα να πατησω συνεχομενα power+volume down(soft reset?) για να ανοιξει.ξερετε τι μπορει να φταιει;ειναι η πρωτη φορα που το κανει κ δεν μου αρεσει καθολου...το τ/φ φοραει τα 7.8 κ η εκδοση Λ.Σ:7.10.8862.144.

 

το zune ειναι κλειστο απο τη nokia;βαζω τους κωδικους κ γραφει αδυνατη συνδεση απο χθες το πρωι;

back up κυριως photo πως κανουμε;μεσω skydrive;

 

σήμερα το πρωί κ ενω το τ/φ ηταν φορτισμένο κ ανοιχτό,πατώντας power να ανοιξει αρνιοταν πεισματικα!!!αναγκαστικα να πατησω συνεχομενα power+volume down(soft reset?) για να ανοιξει.ξερετε τι μπορει να φταιει;ειναι η πρωτη φορα που το κανει κ δεν μου αρεσει καθολου...το τ/φ φοραει τα 7.8 κ η εκδοση Λ.Σ:7.10.8862.144.

 

το zune ειναι κλειστο απο τη nokia;βαζω τους κωδικους κ γραφει αδυνατη συνδεση απο χθες το πρωι;

back up κυριως photo πως κανουμε;μεσω skydrive;

help anybody???το εκανε παλι...

Edited by impreza_sti
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αν μπορει καποιος να με εξυπηρετησει απανωντας στο ερωτημα μου....

 

1) 7.8 εχει παρει η ειναι ακομα με την 7.5 ...???

 

2) ραδιο εχει...???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...