Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον δε κατάλαβες τί ρώτησα. . .

Σε ποιο κατάστημα σου είπαν ότι μάλλον δε θα ξανάρθει?

σε κανενα καταστημα...πηρα τηλ στα κεντρικα να μαθω ποτε περιμενουν παραλαβη και μου ειπανε οτι δεν θα το ξαναφερουν !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλιστα!!

Ευχαριστώ!

 

(άρα έχουμε ένα συλλεκτικό Alcatel :D )

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

όταν θα αφαιρέσω το τηλέφωνο από το αυτί μου, η οθόνη δεν ανάβει παντα.. πρεπει να πατησω το power γιατι?
Link to comment
Share on other sites

ε τι έγινε κι αν δεν το φέρει το πλαίσιο βρε παιδιά;;; υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές :happy:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα! Ειμαι κι εγω πλεον κατοχος του εν λογω κινητου, μετα απο καιρο σε συμβιωση με το xperia neo v ! Παραθετω κι εγω λοιπον τις αποψεις μου:

1) οθονη καλη , με καλη φωτεινοτητα και αρκετα ευδιακριτη στον ηλιο αλλα και σε σκοτεινα περιβαλλοντα!

2) με το που την πηρα (μεταχειριζμενη αλλα ηταν αγορα απο το πλαισιο) εκανα κατευθειαν root και εσβησα τον spb shell 3D(OT launcher) καθως και τα antivirus pro κ.α πολλα που βαραιναν την συσκευη, και εβαλα τον launcher pro και πραγματικα ειδα ενα αλλο κινητο σε ταχυτητα και stop στα κολληματα...

3) το προβλημα που διαβασα εδω με την μπαταρια και με το wifi δεν το συναντησα καθολου!

4) ενα μεγαλο προβλημα ειναι οντως ο παααααααααρα πολυ χαμηλος ηχος εγγραφης στα βιντεο και στην απλη ηχογραφηση, και ξενερωσα πολυ και που δεν αναβει το ledaki στο βιντεο αλλα αυτο διορθωθηκε με το

LgCamera application.

5) ο ηχος στο ακουστηκο (για εμενα) ειναι καλος και καθαρος οπως επισης και στο ηχειο... απλα δεν ειναι δυνατος οπως σε αλλα κινητα (π.χ motorola defy)

6) Το GPS του δεν το εχω ακομα τεσταρη και ελπιζω να μην απογοητευτω.

7) οσο αναφορα για screen shot, τραβαω με ενα προγραμματακι που εχω βρει στο μαρκετ...

8) απο αποψη αυτονομιας το εχω σκισει το κινητακι παιχνιδια internet ομιλια στο φουλ (πλην του gps) και ειδα οτι αντεχει για μια ολοκληρη μερα (παντως στο αμαξι υπαρχει παντα ενας φορτιστης για παν ενδεχομενο).

9) Για καποιον που ρωτησε αναμεσα σε αυτο και το neo v, πλην της πιο μεγαλης του οθονης (alcatel) το neo v (για εμενα) υπερεχει σε ολους τους τομεις πλην του gps (σε ολα τα ericsson που ειχα) που αρκετα συχνα εχαναν το σημα (για 20 δετερολεπτα και μετα οκ) και ελπιζω το 995 να μου βγει καλυτερο στον τομεα αυτον.

 

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Το κινητο για τα λεφτα του ειναι καλο, και θα γινει ακομα καλυτερο αν παρει την ICS οπου και θα διορθωθουν πολλα, η και ακομα πιο καλυτερο, αν βγουν ωραιες και καλες custom rom που να διορθωνουν και να απογειωνουν τις δυνατοτητες της εν λογω συσκευης! Οποτε ειδωμεν τι καλο θα φερει το προσεχες μελλον που ευχομαι να μην ειναι αρκετα μακρινο...!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται ειναι κλειδωμενη η συσκευη.. αυτος που το εκανε ας μας πει...

 

Φιλε μου γινεται πανευκολα η συσκευη root με το super one click!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

... οσο αναφορα για screen shot, τραβαω με ενα προγραμματακι που εχω βρει στο μαρκετ....

 

Γιατί το κρατάς μυστικό και δε μας το λες?? :D

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Για όσους φίλους το έχουν rootarei χρειάζεται και κάποιο άλλο αρχείο να πετάξουμε μέσα στο φάκελο του super one click??Η απλά τα γνωστά, όπως τα να είναι περασμένοι σίγουρα οι drivers και μετά το κάνουμε από το pc με το super one click?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου γινεται πανευκολα η συσκευη root με το super one click!

 

επειδή από αύριο θα έχω και εγώ το τηλ, μήπως είναι εύκολο να έχω έναν οδηγό βήμα προς βήμα για το root αρισμα του τηλ ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για όσους φίλους το έχουν rootarei χρειάζεται και κάποιο άλλο αρχείο να πετάξουμε μέσα στο φάκελο του super one click??Η απλά τα γνωστά, όπως τα να είναι περασμένοι σίγουρα οι drivers και μετά το κάνουμε από το pc με το super one click?

 

επειδή από αύριο θα έχω και εγώ το τηλ, μήπως είναι εύκολο να έχω έναν οδηγό βήμα προς βήμα για το root αρισμα του τηλ ?

 

 

 

1. Download SuperOneClickv2.3.3

2. extract the SuperOneClickv2.3.3-ShortFuse.zip into a folder

3. Download the alcapwn.exe

4. copy alcapwn.exe to the folder SuperOneClickv2.3.1-ShortFuse/Exploits folder

5. On the phone, Settings->Application Settings->Development check the box for "USB Debugging" (it may be checked already)

6. Plug in the phone to the PC via USB cable

7. On your PC Run SuperOneClick.exe in the extracted folder from the zip in (2)

8. Under the Exploit drop down box in the upper right, select alapwn

9. Click the "Root" button in the top right

- should be it, this worked for me.

If this doesnt work, you may need to install the phone ADB driver from Alcatel available here bit.ly/HYNMzF

Thanks very much iuss!

 

Υ.Γ. Το alcapwn.exe ειναι ενσωματωμενο στο super one click, απλα πανω δεξια στο μενου exploit διαλεγουμε alcapwn!

Download:

http://www.mediafire.com/?6dloaixc31oggn2

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

1. Download SuperOneClickv2.3.3

2. extract the SuperOneClickv2.3.3-ShortFuse.zip into a folder

3. Download the alcapwn.exe

4. copy alcapwn.exe to the folder SuperOneClickv2.3.1-ShortFuse/Exploits folder

5. On the phone, Settings->Application Settings->Development check the box for "USB Debugging" (it may be checked already)

6. Plug in the phone to the PC via USB cable

7. On your PC Run SuperOneClick.exe in the extracted folder from the zip in (2)

8. Under the Exploit drop down box in the upper right, select alapwn

9. Click the "Root" button in the top right

- should be it, this worked for me.

If this doesnt work, you may need to install the phone ADB driver from Alcatel available here bit.ly/HYNMzF

Thanks very much iuss!

 

Υ.Γ. Το alcapwn.exe ειναι ενσωματωμενο στο super one click, απλα πανω δεξια στο μενου exploit διαλεγουμε alcapwn!

Download:

http://www.mediafire.com/?6dloaixc31oggn2

 

Σε ευχαριστώ!Μόλις το έκανα, σε χρόνο ρεκόρ!Ώρα να ξυλοθούν κάποια πράγματα από μέσα!!!

Link to comment
Share on other sites

A και κατι αλλο: Επειδη μου ζητουσε συνεχεια τους drivers..., παρολο που τους ειχα εγκαταστησει, δοκιμασα μια επανεκκινηση στο pc και στο κινητο και μετα ολα οκ!:) Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου γινεται πανευκολα η συσκευη root με το super one click!

 

δεν μπορεσα να το κανω ουτε εγω ουτε ενας φιλος μου που ξερει καλλιτερα απο μενα.

λετε απλα την διαδικασια για το πως το κανουμε??? η το εχετε κανει στην συσκευη (995)

Edited by xrpana
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεσα να το κανω ουτε εγω ουτε ενας φιλος μου που ξερει καλλιτερα απο μενα.

λετε απλα την διαδικασια για το πως το κανουμε??? η το εχετε κανει στην συσκευη (995)

 

Για να το λεμε το εχουμε κανει! δες και ποιο πανω που το εκανε κι αλλος! Ειναι πανευκολο που κολλησες να σε βοηθησω?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το κρατάς μυστικό και δε μας το λες?? :D
έλεος, κανε μια αναζήτηση στο play store
Link to comment
Share on other sites

Για να το λεμε το εχουμε κανει! δες και ποιο πανω που το εκανε κι αλλος! Ειναι πανευκολο που κολλησες να σε βοηθησω?

 

μπορουμε να τα πουμε απο chat?

Edited by xrpana
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να τα πουμε απο chat?

 

οχι αλλα εχω skype αν θες! αν εχεις κι εσυ στειλε μου pm na σου πω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η διαδικασια με καθε λεπτομερεια οπως την εκανα εγω:

 

1) Κατεβαζουμε το super one click και το ξεζιπαρουμε σε εναν φακελο

2) στο κινητο παμε : εφαρμογες και τικαρουμε το αγνωστες προελευσεις

μετα παμε αναπτυξη και τικαρουμε το εντοπισμος σφλματων usb και το επιτρεπονται εικον θεσεις.

3) παμε πισω στο super one click και στο κουτι που λεει exploit διαλεγουμε alcapwn

4) συνδεουμε το κινητο με το pc και παταμε προσαρτηση στο κινητο (να γινει πορτοκαλι το robot).

5) μετα παταμε root και περιμενουμε να μας γραψει οτι ολα οκ!

αν ζητησει drivers να εγκαταστησει του λεμε ναι! αν παρολα αυτα καθε φορα ζηταει drivers, καντε μια επανεκκινηση στο pc και το κινητο και μετα θα ειναι ολα οκ!;)

Αν ολα εχουν παει καλα το app superuser θα ειναι εγκατεστημενο στο κινητο μας!

Τοσο απλο ειναι:)

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Με το θεμα του ηχου βιντεο που για να τον ακουσεις πρεπει να ακους υπερυχους εχουμε κανα νεο απο καπου?
Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται για την απλη ηχογραφηση που και σε αυτην ειναι μαπα, βρηκα και δοκιμασα το Hi- Q MP3 RECORDER, οπου στις επιλογες του εχει δυνατοτητα ρυθμισεις της εντασης ηχογραφησης και γραφει και σε mp3! Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...