Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω μήπως τυχόν ξέρουμε γιατί "βγήκε" από τους καταλόγους του πλαίσιο?? http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones.htm?Manufacturer=Alcatel&page=1. :confused:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω μήπως τυχόν ξέρουμε γιατί "βγήκε" από τους καταλόγους του πλαίσιο?? http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones.htm?Manufacturer=Alcatel&page=1. :confused:

 

μηπως ειναι τοσο γαματο που εξαντληθηκε?εμενα παντως εστρωσε η μπαταρια..κατι αλλο που με προβληματιζει ειναι ενας παραξενος θορυβος(τικ) που κανει η καμερα οταν τραβαω φωτογραφια!το κανει και σε καποιον αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μήπως τυχόν ξέρουμε γιατί "βγήκε" από τους καταλόγους του πλαίσιο?? http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones.htm?Manufacturer=Alcatel&page=1. :confused:

εξαντλήθηκε:p

Link to comment
Share on other sites

.κατι αλλο που με προβληματιζει ειναι ενας παραξενος θορυβος(τικ) που κανει η καμερα οταν τραβαω φωτογραφια!το κανει και σε καποιον αλλο?

 

νομίζω ότι είναι φυσιολογικός ο θόρυβος

Link to comment
Share on other sites

Tο κινητακι το αγορασα πριν 2 ημερες, παρα πολυ καλο... εχω ομως και δυο ερωτησουλες..

Το ακουστικο το εχω στην μεγιστη ενταση και δεν ακουγεται παρα πολυ δυνατα, ετσι ειναι?

 

H μπαταρια με ελαχιστη χρηση εχει αυτονομια max 1 ημερα...

1η και 2η φορτιστη 7 ωρες...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.τρομερο για αλκατελ.το ειδα στο μιντια μαρκετ.δε μου αρεσει μονο που ειναι αρκετα μεγαλο και εχει και ενα μεταλλικο πλαισιο που δε μου αρεσει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.τρομερο για αλκατελ.το ειδα στο μιντια μαρκετ.δε μου αρεσει μονο που ειναι αρκετα μεγαλο και εχει και ενα μεταλλικο πλαισιο που δε μου αρεσει.

καλησπερα Ναι και σε εμενα που ειχα πριν εως 3" δε μου πολυαρεσε, και ουτε το πλαισιο που λες αλλα δεν εχει τουλ διχρωμιες και μεταλικο στεφανι γυρω απο κουμπια (αμα συμφωνουμε αισθητικα και σε αυτο)

Το προτιμησα για τη μεγαλυτερη οθονη απο του neo v (σε αυτη την κατηγορια τιμης)

Ακομα μπορει να μη σου αρεσε αργοτερα (λογω μεγεθους και επειδη ειναι λεπτο) και η αισθηση στο χερι...

 

Tο κινητακι το αγορασα πριν 2 ημερες, παρα πολυ καλο... εχω ομως και δυο ερωτησουλες..

Το ακουστικο το εχω στην μεγιστη ενταση και δεν ακουγεται παρα πολυ δυνατα, ετσι ειναι?

 

H μπαταρια με ελαχιστη χρηση εχει αυτονομια max 1 ημερα...

1η και 2η φορτιστη 7 ωρες...

 

σχετικο αλλα για να το λες ετσι θα ειναι ...Οσο το καλυπτει το DOA πηγαινε το για αλλαγη, δε χανεις τιποτα

 

Ναι η μπαταρια εξαντλειται ευκολα, αλλα εχει ισως και αλλο θεμα... γραφω παρακατω

 

Να ρωτήσω μήπως τυχόν ξέρουμε γιατί "βγήκε" από τους καταλόγους του πλαίσιο?? http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones.htm?Manufacturer=Alcatel&page=1. :confused:

εξαντλήθηκε:p

Ναι αλλα αμα πουλουσε γιατι να το βγαλει απο τον καταλογο και να χασει πελατες? Και να μη γραφει ας πουμε το γνωστο μνμ του πλαισιο "αναμενεται συντομα"

Μη και ειχαν πολλες επιστροφες, η τα "σπασανε" με την αντιπροσωπεια?

------------------------------------

Προβλημα νο 3

Το κινητο ενω ελεγε πως εχει μπαταρια 40%, μετα απο 10΄ ομιλιας, εσβησε χωρις καμια ας πουμε ηχητικη προειδοποιηση πριν

 

...Τι συμβαινει βρε παιδια???

Link to comment
Share on other sites

ε ναι ισως να εγιναν πολλες επιιστροφες οπως και εγω ηθελα να το παω πισω για ψυλου πηδημα.τελικα το αφησα να σβησει 2 φορες απο μπαταρια και το φορτησα κλειστο και εστρωσε!οσο αφορα την αυτονομια οσο περνανε οι μερες θα ανεβει αισθητα βεβαια με αναβαθμιση σε ics θα φτιαχτει μια και καλη!ολα αυτα τα τραβηξα με το huawei x5 με 1500 μπαταρια και απο 2.2.1. που ειχε του εβαλα 2.2.2 και μου κρατουσε τις διπλασιες μερες!!!
Link to comment
Share on other sites

πόσες ώρες ήταν οι πρώτες φορτίσεις? η ενδεικτική λυχνία όταν ολοκληρώνεται η φόρτιση σβήνει, σταματάει

και η φόρτιση ?

Link to comment
Share on other sites

μην ακους πολλα πολλα..ενα 7ωρο θελει η πρωτη φορτιση και απλα πρεπει να κανεις 3 πληρης φορτισεις εκφορτισεις..γενικα βεβαια αργη να φορτισει σε σχεση με αλλα..βεβαια να εχεις και τις σωστες ρυθμισεις ετσι ωστε να μην σου τρωνε την μπαταρια!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια--->Επιχείρηση: Πρώτη φόρτιση,διαβαστε παρακατω....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3918412#post3918412

:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν έβγαλα ακομα συμπερασμα αν θα πρωχωρήσω στην αγορα του κινητου, θα πάρει ics? το πρόβλημα με την μπαταρία είναι μόνιμο? σε βίντεο που είδα αργεί να κανει focus και γενικά δεν με ενθουσίασε η ποιοτητά του, το βγάλαν και απο το πλαισιο νωρις-νωρις δεν ξερω, βοηθήστε γιατι δεν υπάρχει δυνατότηα για κάτι ακριβότερο.

 

ΥΓ. το skype σας δουλεύει κανονικά?

Edited by tron
Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν έβγαλα ακομα συμπερασμα αν θα πρωχωρήσω στην αγορα του κινητου, θα πάρει ics? το πρόβλημα με την μπαταρία είναι μόνιμο? σε βίντεο που είδα αργεί να κανει focus και γενικά δεν με ενθουσίασε η ποιοτητά του, το βγάλαν και απο το πλαισιο νωρις-νωρις δεν ξερω, βοηθήστε γιατι δεν υπάρχει δυνατότηα για κάτι ακριβότερο.

 

Φιλε :)να πας σε ενα mediamarkt να το δεις καλυτερα απο κοντα,μιας και εσυ θα δωσεις 220 σχεδον ευρω....μην σε παρουμε και στον λαιμο μας.....:pΤωρα εαν θα παρει ics,κανεις δεν ξερει με σιγουρια να σου πει νομιζω.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια εγω με την μπαταρια δεν εχω αντιμετωπισει ως τωρα το θεμα που λετε,και αυτονομια 2 μερες με μετρια χρηση και το φορτιζω πριν εξαντληθει τελειως.:rolleyes:
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ένά review της. συσκευής. Το παραθέτω για να βοηθηθούν οι πιθανοί αγοραστές . (Ελπίζω να μην ειναι κατά των όρων χρίσης. )

 

http://www.3g.co.uk/PR/May2012/alcatel-one-touch-995-review-by-3g-co-uk.html

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια εγω με την μπαταρια δεν εχω αντιμετωπισει ως τωρα το θεμα που λετε,και αυτονομια 2 μερες με μετρια χρηση και το φορτιζω πριν εξαντληθει τελειως.:rolleyes:

 

+1 Καθώς και κανένα απολύτως πρόβλημα !! Το μόνο που έχει αναφερθεί αυτό με το φορτισμα πού θέλω να πιστεύω ότι σε κάποια αναβάθμιση θα διορθωθεί.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

+1 Καθώς και κανένα απολύτως πρόβλημα !! Το μόνο που έχει αναφερθεί αυτό με το φορτισμα πού θέλω να πιστεύω ότι σε κάποια αναβάθμιση θα διορθωθεί.

εχουμε και αυτο ->

Προβλημα νο 3

Το κινητο ενω ελεγε πως εχει μπαταρια 40%, μετα απο 10΄ ομιλιας, εσβησε χωρις καμια ας πουμε ηχητικη προειδοποιηση πριν

 

...Τι συμβαινει βρε παιδια???

γιατι αν ειναι να δειχνει αλλα-νταλον και να σε πουλαει επανω που μιλας δεν ειναι και λιγο...

_Ακομα δε θα επρεπε να κανει καποιο ηχητικο λιγο προτου τελειωσει η μπαταρια?

 

...Σε εσας κανει?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μήπως τυχόν ξέρουμε γιατί "βγήκε" από τους καταλόγους του πλαίσιο?? http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones.htm?Manufacturer=Alcatel&page=1. :confused:

στο Πλαίσιο μου ειπανε οτι δεν ξερουν αν θα το ξαναφερουν!!! και εμεινα με την επιδοτηση στο χερι!!! μου προτειναν να παρω το nexus s στην ιδια τιμη αλλα το σκέφτομαι....πιο μικρη οθονη και μικροτερος επεξεργαστης...αλλα με android 4....τι να κανω;; επισης ειδα το optimus L7 σαν εναλλακτική. Τι μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

στο Πλαίσιο μου ειπανε οτι δεν ξερουν αν θα το ξαναφερουν!!! και εμεινα με την επιδοτηση στο χερι!!! μου προτειναν να παρω το nexus s στην ιδια τιμη αλλα το σκέφτομαι....πιο μικρη οθονη και μικροτερος επεξεργαστης...αλλα με android 4....τι να κανω;; επισης ειδα το optimus L7 σαν εναλλακτική. Τι μου προτείνετε;

 

Εάν δεν το ξαναφέρουν, η καλύτερη εναλλακτική (κατά τη γνώμη μου πάντα) είναι το Sony Xperia U. Είναι το μοναδικό διπύρηνο σε αυτά τα χρήματα, διαθέτει πλούσια τεχνικά χαρακτηριστικά και άριστη ποιότητα κατασκευής. Όμως, εάν δεν σε ενδιαφέρουν οι απαιτητικές εφαρμογές, το Sony Ericsson Xperia neo V είναι η δεύτερη καλύτερη εναλλακτική επιλογή σου, γιατί υπερτερεί έναντι του Samsung Nexus S σε αρκετούς τομείς. Τέλος, το LG Optimus L7 δεν θα σου το συνιστούσα, καθώς το hardware που διαθέτει είναι πλέον ξεπερασμένο και με απαιτητικές εφαρμογές ή σε Web Browsing θα lagάρει αρκετά.

Edited by rafa1919
Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

στο Πλαίσιο μου ειπανε οτι δεν ξερουν αν θα το ξαναφερουν!!! και εμεινα με την επιδοτηση στο χερι!!! μου προτειναν να παρω το nexus s στην ιδια τιμη αλλα το σκέφτομαι....πιο μικρη οθονη και μικροτερος επεξεργαστης...αλλα με android 4....τι να κανω;; επισης ειδα το optimus L7 σαν εναλλακτική. Τι μου προτείνετε;

 

Φιλε σε ποια εταιρια εχεις την επιδοτηση.....?Και σε αλλα μεγαλα καταστηματα μπορεις να το παρεις,εγω με επιδοτηση απο βοδαφον

το πηρα απο το mediamarkt...........για κανε μια ερωτηση και εκει δεν χανεις τπτ.:)

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν το ξαναφέρουν, η καλύτερη εναλλακτική (κατά τη γνώμη μου πάντα) είναι το Sony Xperia U. Είναι το μοναδικό διπύρηνο σε αυτά τα χρήματα, διαθέτει πλούσια τεχνικά χαρακτηριστικά και άριστη ποιότητα κατασκευής. Όμως, εάν δεν σε ενδιαφέρουν οι απαιτητικές εφαρμογές, το Sony Ericsson Xperia neo V είναι η δεύτερη καλύτερη εναλλακτική επιλογή σου, γιατί υπερτερεί έναντι του Samsung Nexus S σε αρκετούς τομείς. Τέλος, το LG Optimus L7 δεν θα σου το συνιστούσα, καθώς το hardware που διαθέτει είναι πλέον ξεπερασμένο και με απαιτητικές εφαρμογές ή σε Web Browsing θα lagάρει αρκετά.

 

ΤΟ neo V μου αρέσει και μενα αλλα μου φαινεται μικρή η οθόνη του...θα ηθελα 4,3 οθόνη!!!

δεν ξερω ίσως να περιμένω λιγο καιρό...μπορεί να φέρουν και το OT 986 που θα έχει πολύ καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά...το θετικό είναι ότι την επιδότηση που πήρα μπορώ να την χρησιμοποιήσω μεσα σε ενα χρόνο :D

Link to comment
Share on other sites

στο Πλαίσιο μου ειπανε οτι δεν ξερουν αν θα το ξαναφερουν!!! και εμεινα με την επιδοτηση στο χερι!!! μου προτειναν να παρω το nexus s στην ιδια τιμη αλλα το σκέφτομαι....πιο μικρη οθονη και μικροτερος επεξεργαστης...αλλα με android 4....τι να κανω;; επισης ειδα το optimus L7 σαν εναλλακτική. Τι μου προτείνετε;

 

Άλλο και αυτό πάλι! ! ! :eek:

 

Σε ποιο υποκατάστημα στο είπαν αυτό??

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια εγω με την μπαταρια δεν εχω αντιμετωπισει ως τωρα το θεμα που λετε,και αυτονομια 2 μερες με μετρια χρηση και το φορτιζω πριν εξαντληθει τελειως.:rolleyes:

 

Το ακουστικο το εχω στην μεγιστη ενταση και δεν ακουγεται παρα πολυ δυνατα, ετσι ειναι και σ' εσενα?

Link to comment
Share on other sites

Άλλο και αυτό πάλι! ! ! :eek:

 

Σε ποιο υποκατάστημα στο είπαν αυτό??

 

sε κανενα καταστημα δεν υπαρχει!!! μονο αυτο που υπαρχει πανω στον παγκο για δοκιμη....φυσικα αυτο δεν το παιρνω με τιποτα αν και το δινουν φτηνοτερα!!! το κακο ειναι οτι οταν εκανα τη φορητοτητα δεν μου πανε οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο και τωρα εχει ολοκληρωθει η φορητοτητα αλλα το κινητο δεν υπαρχει....οποτε μου μεινε η επιδοτηση ( 250€ )

Link to comment
Share on other sites

sε κανενα καταστημα δεν υπαρχει!!! μονο αυτο που υπαρχει πανω στον παγκο για δοκιμη....φυσικα αυτο δεν το παιρνω με τιποτα αν και το δινουν φτηνοτερα!!! το κακο ειναι οτι οταν εκανα τη φορητοτητα δεν μου πανε οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο και τωρα εχει ολοκληρωθει η φορητοτητα αλλα το κινητο δεν υπαρχει....οποτε μου μεινε η επιδοτηση ( 250€ )

 

Μάλλον δε κατάλαβες τί ρώτησα. . .

Σε ποιο κατάστημα σου είπαν ότι μάλλον δε θα ξανάρθει?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...