Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενοουσα στην εμφανιση και στο μεγεθος οθονης..παντως για μενα ειναι πολυ καλο 209 και καινουργιο..τωρα με την κριση μια χαρα ειναι!απο βδομαδα που θα αρχισει να μοιραζει λεφτα ο ΣΑ(ΧΛΑ)ΜΑΡΑΣ θα παρω το galaxy 3!αχαχαχαχ!!!

 

εγω εμαθα πως μοιραζει ηδη λεβα.....ο ουζο δωδεκα....χαχαχχαχαχαχαχαχ

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εχω μια 5 μερες.. παιζει τα παντα,flash κατεβαζεις απο το μαρκετ και παιζει τα βιντεακια βολιδα.. παιδια ειχα ολα τα καλα κινητα(iphone 4s,s2,note κτλ) με αυτο δεν βλεπω διαφορες στην οθονη,ειναι εξισου γρηγορο,και εχει πολυ καλη μπαταρια(μια μερα με βαρια χρηση)το μονο μειον το βιντεο του... κακο focus.Επισης παιζει ολα τα παιχνιδια.... χαλαρα!οποιος το σκεφτεται ας σπευσει!!!!!!!:w00t:
Link to comment
Share on other sites

το εχω μια 5 μερες.. παιζει τα παντα,flash κατεβαζεις απο το μαρκετ και παιζει τα βιντεακια βολιδα.. παιδια ειχα ολα τα καλα κινητα(iphone 4s,s2,note κτλ) με αυτο δεν βλεπω διαφορες στην οθονη,ειναι εξισου γρηγορο,και εχει πολυ καλη μπαταρια(μια μερα με βαρια χρηση)το μονο μειον το βιντεο του... κακο focus.Επισης παιζει ολα τα παιχνιδια.... χαλαρα!οποιος το σκεφτεται ας σπευσει!!!!!!!:w00t:

 

φιλε να σε ρωτησε κατι ελληνικο manual εχει μεσα το κουτι του ; μηνυματα στελνεις στα ελληνικα κανονικα εχει ακουστει οτι δεν εχουν ελληνικο πληκτρολογιο ;

Xiaomi Redmi Note 8T 64G
Link to comment
Share on other sites

φιλε να σε ρωτησε κατι ελληνικο manual εχει μεσα το κουτι του ; μηνυματα στελνεις στα ελληνικα κανονικα εχει ακουστει οτι δεν εχουν ελληνικο πληκτρολογιο ;

 

Φιλε μου τα παραεισαγωγης εχουν θεμα με τα Ελληνικα......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

το έχει πάρει κανείς απο Birdphone, ρωτάω γιατί θέλω να το παραγείλω και κάπου διάβασα οτι υπάρχει περίπτωση έλειψης ελληνικoύ πληκτρολογίου etc αν δεν είναι ελλ.αντιπροσωπείας.

 

Εγω το εχ παρει απο εκει και ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας.

OVELIX σημερα που πηρα τηλεφωνο στο βαρβατο εχει καθυστερησει γιατι περιμενουν το νεο λογισμικο τo παγωτο δηλαδη γιαυτο δεν το εχω παρει ακομα οσονουπω θα το παρω.Με την φορτιση τι εχεις θεμα?:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ανοιγοκλείσω τη συσκευή δε μου δείχνει σωστά την ένδειξη μπαταρίας!

 

Που το πήγες για service? Κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας?

 

Η αντιπροσωποία της Alcatel που έχει έδρα?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ανοιγοκλείσω τη συσκευή δε μου δείχνει σωστά την ένδειξη μπαταρίας!

 

Που το πήγες για service? Κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας?

 

Η αντιπροσωποία της Alcatel που έχει έδρα?

 

ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ το εχει η arvato sta κτελ του κηφισου τηλ 210-5197500 ωρες 09.00 με 16.00 δευτερα ως παρασκευη.Να πας με την αποδειξη για την εγγυηση.:)

 

 

 

 

Alcatel-Lucent Hellas S.A

32 Kifissias Avenue

Atrina Center – Building A

GR 15125 Marousi

Athens - Greece

Tel: +30 210 8115700

Fax: +30 210 8115799

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Στο παρακάτω link είναι οι εφαρμογές που βρίσκονται αρχικά στο ΟΤ-995(ΟΤ-Launcher,AntivirusPro,Touchpal keyboard) για όποιον τις θέλει για επανεγκατάσταση μετά από ξήλωμα/root. Πηγή xda dev. http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26798575&postcount=174

http://www.mediafire.com/?5ek79d5ae5d97y9 .Το ΟΤ-Launcher(SPB Shell 3D) τρέχει κανονικά και σε άλλες συσκευές όπως πχ. το Galaxy Ace 2 που έχω τώρα.

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο θέμα με την ένδειξη μπαταρίας μετα από φόρτιση.Το έχει πάει κανείς για service για τον συγκεκριμένο λόγο?διορθώθηκε?
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο θέμα με την ένδειξη μπαταρίας μετα από φόρτιση.Το έχει πάει κανείς για service για τον συγκεκριμένο λόγο?διορθώθηκε?

και εγω το ιδιο

θα το παω στο πλαισιο οπου και το αγορασα να δουμε τι θα μου πουν

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να παρετε μετρησεις benchmark απο Antutu και Quadrant κυριως ; Γιατι δεν βρισκω καπου online για να εχω μια εικονα.

Εσεις που το χρησιμοποιειτε μερες τωρα, μετα απο αρκετες ωρες χρησης και χρησης πολλων εφαρμογων, κατα ποσο φαινεται να "βαραινει" ;

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να παρετε μετρησεις benchmark απο Antutu και Quadrant κυριως ; Γιατι δεν βρισκω καπου online για να εχω μια εικονα.

Εσεις που το χρησιμοποιειτε μερες τωρα, μετα απο αρκετες ωρες χρησης και χρησης πολλων εφαρμογων, κατα ποσο φαινεται να "βαραινει" ;

 

Του εχω αλλαξει τα φωτα αλλα δεν εχει βαρύνει καθολου. Δεν εχω παραπονο απο κατι. Μονο το ζητημα ένδειξης μπαταριας με χαλαει. Εχω και το 990 και καμια μα καμια σχεση λεμε. Αιώνες μακρια το ενα με το αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να παρετε μετρησεις benchmark απο Antutu και Quadrant κυριως ; Γιατι δεν βρισκω καπου online για να εχω μια εικονα.

Εσεις που το χρησιμοποιειτε μερες τωρα, μετα απο αρκετες ωρες χρησης και χρησης πολλων εφαρμογων, κατα ποσο φαινεται να "βαραινει" ;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4131701#post4131701

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να βγάλω άκρη για το θέμα της ένδειξης μπαταρίας απο το τηλέφωνο αλλα εστάθει αδύνατον.Θέλουν να τους το στείλω αθήνα και δεν ψήνομαι να μείνω 1 βδομάδα χωρίς τηλ. για κάτι τόσο ασήμαντο.Αν κάποιος απο αθήνα μάθει κάτι παραπάνω επι του θεματος (αν θα βγει κάποιο firmware που θα διορθώσει το θεμα ή αν πρεπει ντε και καλά να πάει στο service) ας ενημερώσει.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μπορεις να μου πεις πως ακριβως τα περναμε γιατι δεν καταλαβαινω?εκανα την βλακεια και εκανα root απεγκαταστησα και τον ot-launcher μαζι με καποιες αλλες εφαρμογες και τωρα που του εκανα επαναφορα τα αλα ειναι σβησμενα..ειναι μονιμος root και εχω προβλημα με την ενδειξη της μπαταριας οπως και αλλοι που ειδα!τουλαχιστον να το χω στην αρχικη του μορφη μπας και το παω πισω!
Link to comment
Share on other sites

φιλε μπορεις να μου πεις πως ακριβως τα περναμε γιατι δεν καταλαβαινω?εκανα την βλακεια και εκανα root απεγκαταστησα και τον ot-launcher μαζι με καποιες αλλες εφαρμογες και τωρα που του εκανα επαναφορα τα αλα ειναι σβησμενα..ειναι μονιμος root και εχω προβλημα με την ενδειξη της μπαταριας οπως και αλλοι που ειδα!τουλαχιστον να το χω στην αρχικη του μορφη μπας και το παω πισω!
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να βγάλω άκρη για το θέμα της ένδειξης μπαταρίας απο το τηλέφωνο αλλα εστάθει αδύνατον.Θέλουν να τους το στείλω αθήνα και δεν ψήνομαι να μείνω 1 βδομάδα χωρίς τηλ. για κάτι τόσο ασήμαντο.Αν κάποιος απο αθήνα μάθει κάτι παραπάνω επι του θεματος (αν θα βγει κάποιο firmware που θα διορθώσει το θεμα ή αν πρεπει ντε και καλά να πάει στο service) ας ενημερώσει.

 

Θα συμφωνήσω, "Αλέν Ντελόν" το τηλεφώνημα που έκανα στην αρβαντο.

Για το πίσω καπάκι ρώτησα και μου έλεγαν να τους παω και αφήσω το τηλέφωνο ώστε να γίνει παραγγελία επειδή ΔΕΝ υπάρχει το καπάκι της μπαταρίας στοκ!! Είναι δυνατόν? Να μείνει ο χρηστης χωρίς τηλέφωνο για να παραγγείλουν το καπάκι??

 

Και σε επανειλημμένη ερώτηση μου κάποιο άλλο τηλέφωνο της επίσημης αντιπροσωποίας πάλι στα Γαλλικά μου απάντησαν! Αλλαν νταλον το service!! :mad:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω, "Αλέν Ντελόν" το τηλεφώνημα που έκανα στην αρβαντο.

Για το πίσω καπάκι ρώτησα και μου έλεγαν να τους παω και αφήσω το τηλέφωνο ώστε να γίνει παραγγελία επειδή ΔΕΝ υπάρχει το καπάκι της μπαταρίας στοκ!! Είναι δυνατόν? Να μείνει ο χρηστης χωρίς τηλέφωνο για να παραγγείλουν το καπάκι??

 

Και σε επανειλημμένη ερώτηση μου κάποιο άλλο τηλέφωνο της επίσημης αντιπροσωποίας πάλι στα Γαλλικά μου απάντησαν! Αλλαν νταλον το service!! :mad:

 

Στο παρακάτω link είναι οι εφαρμογές που βρίσκονται αρχικά στο ΟΤ-995(ΟΤ-Launcher,AntivirusPro,Touchpal keyboard) για όποιον τις θέλει για επανεγκατάσταση μετά από ξήλωμα/root. Πηγή xda dev. http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26798575&postcount=174

http://www.mediafire.com/?5ek79d5ae5d97y9 .Το ΟΤ-Launcher(SPB Shell 3D) τρέχει κανονικά και σε άλλες συσκευές όπως πχ. το Galaxy Ace 2 που έχω τώρα.

μπορεις να βοηθησεις για το πως περνιουνται?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βοηθησεις για το πως περνιουνται?

Κατεβάζεις,ξεζιπάρεις ενα φάκελο μεσα που λέει app>with libs>εκει έχει τις τρεις εφαρμογές με .apk καταληξη,τα στέλνεις στο κινητό και τα εγκαθιστάς και τελείωσε.(αφου έχεις κάνει και root φαντάζομαι το ψιλοκατέχεις το θέμα.....:confused:;))

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις,ξεζιπάρεις ενα φάκελο μεσα που λέει app>with libs>εκει έχει τις τρεις εφαρμογές με .apk καταληξη,τα στέλνεις στο κινητό και τα εγκαθιστάς και τελείωσε.(αφου έχεις κάνει και root φαντάζομαι το ψιλοκατέχεις το θέμα.....:confused:;))

τοσο απλο..αν δεν μου το λεγες ομως δεν θα το βρισκα..ευχαριστω!οσο για την μπαταρια μπορω να κανω κατι?απο την στιγμη που το εκανα root και αρχισα να σβηνω διαφορα κολησε.γινεται τιποτα η να τους το παω πισω?ειμαι εντος των 10ημερων αυριο!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με την μπαταρια το εχω και εγω. Αν δεν κανω restart δεν μου διχνει σωστα..

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

τοσο απλο..αν δεν μου το λεγες ομως δεν θα το βρισκα..ευχαριστω!οσο για την μπαταρια μπορω να κανω κατι?απο την στιγμη που το εκανα root και αρχισα να σβηνω διαφορα κολησε.γινεται τιποτα η να τους το παω πισω?ειμαι εντος των 10ημερων αυριο!

Επρεπε στις 7 μέρες να το πας(αν μιλάμε για ΠΛΑΙΣΙΟ γιατι οι άλλοι με παραεισαγωγές κάνουν κόνξες,εκτός από το Mediamarkt που το γράφει και η απόδειξη του σου δίνουν περιθώριο 14 μερών).Απ΄ότι καταλαβαίνω αυτό με την ενδειξη μπαταρίας μπορεί να είναι απλώς software bug άσχετο με root κλπ.(όσο το είχα εγω δεν θυμάμαι να είχα θέμα),μήπως διορθωθεί με κάποια αναβάθμιση σύντομα.....πάντως και τώρα αν το πας θα πρέπει να πιέσεις πολύ για αντικατάσταση με φωνές κλπ.-δοκίμασε το.....;)

Link to comment
Share on other sites

το θέμα με τη μπαταρία υπάρχει και σε εμένα, αλλά εντάξει να μείνω χωρίς συσκευή για κάτι τόσο ασήμαντο όντως δεν αξίζει , κατά τα άλλα αρκετά ικανοποιημένος από τη συσκεύη για τα λεφτά της, έχω φορτώσει αρκετά προγραμματάκια και τα τρέχει χωρίς να κολάει καθόλου, τα μόνα αρνητικά που διαπίστωσα είναι η μικρή αυτονομία και ι ''φτωχή'' ποιοτικά κάμερα !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...