Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι, κανενα προβλημα με την 4.7.2

Εμενα πολλες φορες μου βγαζει μηνυμα Σφαλμα καμερας η δεν ειναι διαθεσιμη, θελω να βαλω τη κανονικη και μετα να ξανα βαλω αυτη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα. Χθες το βραδυ ειχα αφησει το κινητο με 14% μπαταρια και σημερα το πρωι το βρηκα κλειστο. Αλλα βραδια το αφηνω με 10% μπαταρια και το πρωι το βρισκω με 11%! Δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει αυτο. Ξερει κανεις τι φταιει? Γιατι θα μας τρελανει το κινητακι.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πολλες φορες μου βγαζει μηνυμα Σφαλμα καμερας η δεν ειναι διαθεσιμη, θελω να βαλω τη κανονικη και μετα να ξανα βαλω αυτη

 

Αφου θες να βαλεις παλι το Mod, ξανα φλασαρε την 4.7.2 ακολουθοντας τις οδηγιες:

 

JUST APPLY VIA CWM, DON'T FORGET BEFORE INSTALLING, PLEASE WIPE CACHE PARTISION, WIPE DALVIK CACHE, REBOOT & ENJOY...!!!

 

 

AFTER INSTALLING YOU MUST CLEAR DATA Cyber-shot™ & FORCE STOP IN Setting>Apps>All

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πως το εξηγείτε οτι με 35% μπαταρία το βράδυ μεχρι το πρωι πήγε 4% ? μόνο ξυπνητηρι ειχα ορισει. Η μπαταρία μου ειναι calibrated
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πως το εξηγείτε οτι με 35% μπαταρία το βράδυ μεχρι το πρωι πήγε 4% ? μόνο ξυπνητηρι ειχα ορισει. Η μπαταρία μου ειναι calibrated

καλημέρα φιλε.κοίτα λογικά κάποια εφαρμογή κόλλησε μεσα στη νυχτα..το έχω παθει κι εγω..αν πας στη χρήση μπαταρίας,θα δεις οτι το 'σύστημα android'' σου εχει φάει πολλή μπαταρία..απλά κάνε ένα restart για να ξεκολλήσει η εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αρκεί το usb σου να είναι otg.

 

Θα μπορώ δηλαδή με το usb otg να χρησιμοποιησω το χειριστήριο του ps3 για παιχνίδια και ένα ποντίκι(αυτό που έχουμε στους υπολογιστες;

Link to comment
Share on other sites

Για το χειριστήριο δεν ξέρω. Ποντίκι αν θυμάμαι καλά είχε χρησιμοποιήσει κάποιος με επιτυχία.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορώ δηλαδή με το usb otg να χρησιμοποιησω το χειριστήριο του ps3 για παιχνίδια και ένα ποντίκι(αυτό που έχουμε στους υπολογιστες;

 

Να με συμπαθας βρε Nero55...αλλα τι το θες το χειριστηριο του PS3 και το ποντικι σε ενα κινητο με 3.7" οθονη? Να πω οτι ειχες κανα tablet να το καταλαβω. Αλλα στο Sole?

Link to comment
Share on other sites

Να με συμπαθας βρε Nero55...αλλα τι το θες το χειριστηριο του PS3 και το ποντικι σε ενα κινητο με 3.7" οθονη? Να πω οτι ειχες κανα tablet να το καταλαβω. Αλλα στο Sole?

 

Γιατί το έχω πάρει το otg για ένα tablet που έχω παραγγειλει,να μην το χρησιμοποιώ και για το sole; :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά κάποιος με ελληνική rom στο κινητό του ας πάει στο system και ας ανοίξει το αρχείο build.prop.

Θελω τις τιμές για τα παρακάτω :

ro.semc.version.cust=

ro.semc.version.cust_revision=

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά κάποιος με ελληνική rom στο κινητό του ας πάει στο system και ας ανοίξει το αρχείο build.prop.

Θελω τις τιμές για τα παρακάτω :

ro.semc.version.cust=

ro.semc.version.cust_revision=

 

Ευχαριστω.

 

ro.semc.version.cust=1261-8237

ro.semc.version.cust_revision=R2G

 

ειμαι no root - version .54

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλος για την βοήθεια σου :) Τελικά βρήκα ενα screenshot που ειχα σώσει απο το service info menu γιαυτές τις περιπτώσεις :)

Πλέον και γω no root .54 βαρέθηκα τα mod :( Στην διάθεση σας όμως για ότι χρειαστείτε.

Link to comment
Share on other sites

την Fluidity την εχει δοκιμασει κανεις?

λέω να την βάλω μέχρι να βγει κάποια CM με λιγότερα bugs και με ράδιο..

σήμερα ή αύριο θα την περάσω μάλλον και θα μεταφέρω εντυπώσεις αν δεν την έχει βάλει κανείς (έχω ξεκλείδωτο b/l άρα δεν θα κάνω overclock)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να περασω το mod 4.7.2 cybershot, το κινητο μου ειναι rooted. Συνδεω το κινητο με το pc με usb debugging on, διπλο κλικ στο install του cwm και μενει στο step 1 οπου λεει "waiting for device". Λιγη βοηθεια??
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλος για την βοήθεια σου :) Τελικά βρήκα ενα screenshot που ειχα σώσει απο το service info menu γιαυτές τις περιπτώσεις :)

Πλέον και γω no root .54 βαρέθηκα τα mod :( Στην διάθεση σας όμως για ότι χρειαστείτε.

 

Μια από τα ίδια και εγώ..

Link to comment
Share on other sites

Αφου θες να βαλεις παλι το Mod, ξανα φλασαρε την 4.7.2 ακολουθοντας τις οδηγιες:

 

 

Τελικα βρηκα τι εφταιγε, το rom toolbox μου δημιοργουσε το προβλημα.

Ευχαριστω για τη βοηθεια

Εχω βρει ενα προγραμμα με το οποιο ενωνεις τη εσωτερικη μνημθ με την εξωτερικη, ειναι τελειο οταν το χρησημοποιεις για παιχνιδια.

 

Directory bind λεγεται οποιος θελει ας το κςτεβασει κανει πολυ καλη δουλεια

 

Καλησπέρα. Παιδιά κάποιος με ελληνική rom στο κινητό του ας πάει στο system και ας ανοίξει το αρχείο build.prop.

Θελω τις τιμές για τα παρακάτω :

ro.semc.version.cust=

ro.semc.version.cust_revision=

 

Ευχαριστω.

Εμενα εχει τις παρακατω τιμες

 

ro.semc.version.cust=1261-8249

ro.semc.version.cust_revision=R1G

 

Προσπαθω να περασω το mod 4.7.2 cybershot, το κινητο μου ειναι rooted. Συνδεω το κινητο με το pc με usb debugging on, διπλο κλικ στο install του cwm και μενει στο step 1 οπου λεει "waiting for device". Λιγη βοηθεια??

Ενεργοποιησε στις ρυθμισεις ασφαλεια την επιλογη για αγνωστες πηγες και περιμενε μετα μεχρι να σου κανει restart το κινητο

 

 

JUST APPLY VIA CWM, DON'T FORGET BEFORE INSTALLING, PLEASE WIPE CACHE PARTISION, WIPE DALVIK CACHE, REBOOT & ENJOY...!!!

 

AFTER INSTALLING YOU MUST CLEAR DATA Cyber-shot™ & FORCE STOP IN Setting>Apps>All

 

NOTE : PLEASE BACKUP BEFORE INSTALLING

 

Δε το φλασαρουμε το περναμε μεσω. Cwm πιστευω να βοηθησα και κανε αυτα που γραφει πιο πισω

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

την Fluidity την εχει δοκιμασει κανεις?

λέω να την βάλω μέχρι να βγει κάποια CM με λιγότερα bugs και με ράδιο..

σήμερα ή αύριο θα την περάσω μάλλον και θα μεταφέρω εντυπώσεις αν δεν την έχει βάλει κανείς (έχω ξεκλείδωτο b/l άρα δεν θα κάνω overclock)

 

Την εχω εδω και 2 μερες και μπορω να πω πως εχω μεινει ευχαριστημενος απο την συγκεκριμενη ROM αλλα το μονο που θελω ακομη να δω ειναι η αυτονομια της μπαταριας.. ακομη οπως ειπα την εχω μονο 2 μερες και δεν μπορω να βγαλω καλα συμπερασματα απο την μπαταρια.. Ωστοσο κατα τα αλλα δεν μου εχει παρουσιασει καποιο προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησε στις ρυθμισεις ασφαλεια την επιλογη για αγνωστες πηγες και περιμενε μετα μεχρι να σου κανει restart το κινητο

 

 

JUST APPLY VIA CWM, DON'T FORGET BEFORE INSTALLING, PLEASE WIPE CACHE PARTISION, WIPE DALVIK CACHE, REBOOT & ENJOY...!!!

 

AFTER INSTALLING YOU MUST CLEAR DATA Cyber-shot™ & FORCE STOP IN Setting>Apps>All

 

NOTE : PLEASE BACKUP BEFORE INSTALLING

 

Δε το φλασαρουμε το περναμε μεσω. Cwm πιστευω να βοηθησα και κανε αυτα που γραφει πιο πισω

 

Και παλι κολλαει στο step1. Δεν κανω κατι λαθος.. :/

Link to comment
Share on other sites

Και παλι κολλαει στο step1. Δεν κανω κατι λαθος.. :/

Απενεργοποιησε το antivirus κ αλλαξε θυρα στο pc.

Πως ακριβως πας να περασεις τη reciοvery, πες μου τα βηματα

 

Θελω να ξεκλειδωσω το bootloadet αλλα μετα μπορω να το κλειδωσω ξανα?Μπορω να το κανω μεσω flashtool?

Για πειτε μου πως το ξεκλειδωνω και αν θα εψω προβληματα αν το κανω

Link to comment
Share on other sites

νομιζω στο xda είχα διαβασει οτι αν ξεκλειδωσεις μετά αρκεί να φλασάρεις την στοκ και κλειδώνεις πάλι
Link to comment
Share on other sites

νομιζω στο xda είχα διαβασει οτι αν ξεκλειδωσεις μετά αρκεί να φλασάρεις την στοκ και κλειδώνεις πάλι

Τι πλεονεκτηματα εχω αν το ξεκλειδωσω και με ποιο τροπο ξεκλειδωνω εχεις κανενα λινκ?

Κατι βρηκα με το Flashtools αλλα δε το πολυκαταλαβα

Βαζω *#*#7378423#*#* και μου λεει το service menu αντιμετωπισε προβλημα, γιατι δε μπορω να μπω?μηπως επειδη ειμαι. Root η δεν εχει σημασια

Edited by spaceboy1
Link to comment
Share on other sites

πλεονέκτημα ότι μπορείς να βάλεις ότι rom θέλεις [για το κινητο μας παντα, όχι του s3 πχ], με custom kernel, που μπορεις να κανεις overclock.. δεν ξερω κατι αλλο..

λινκ δεν εχω προχειρο γιατι δεν το εχω ψαξει καθολου.. λογικα με ενα search στο google ή στο xda απευθειας θα βρεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...