Jump to content

Προσεχείς συναυλίες και μουσικά events


TrobocopR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Black Sabbath + Velvet Revolver + Black Label Society + Wastefall στις 25/6 στο Rockwave :geek: :wacko: :blink: :D !!! Καλή φάση! Φέρτε και σε άλλη μέρα Slipknot, Tool και System Of A Down για να μας αποτελειώσετε! Και φυσικά τους Dream Theater μόνους τους στο Λυκαβηττό ;)
Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Black Sabbath + Velvet Revolver + Black Label Society + Wastefall στις 25/6 στο Rockwave :geek: :wacko: :blink: :D !!! Καλή φάση! Φέρτε και σε άλλη μέρα Slipknot, Tool και System Of A Down για να μας αποτελειώσετε! Και φυσικά τους Dream Theater μόνους τους στο Λυκαβηττό ;)

 

 

 

Μακαρι να ερθουν οι system of a down kai oi dream theater αλλα δεν το βλεπω...βεβαια μετα απο αυτο που ακουσα(black sabbath :rotfl: :up: )ολα τα πιστευω!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μερικά live:

 

CURSED 5/3

 

SEPULTURA 21/3

 

AGNOSTIC FRONT 31/3

 

NIGHTFALL 3/4

 

MOONSPELL 17/4

 

MORBID ANGEL 24/4

 

ISIS 21/5

 

QUEENS OF THE STONE AGE 15/6

 

 

30/5(Lycabettus Theatre / Athens)---> S L I P K N O T ! ! !

ΝΑΙΙΙΙΙ!!!!!!!!! ΕΡΧΟΝΤΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!! ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!!ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ LIVEEE!!

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ερθουν οι system of a down kai oi dream theater αλλα δεν το βλεπω...βεβαια μετα απο αυτο που ακουσα(black sabbath :rotfl: :up: )ολα τα πιστευω!!!

Για τους Dream Theater κακώς δεν το πιστεύεις, ήταν έκπληξη που δεν ήρθαν στην τελευταία περιοδεία τους (μας είχαν επισκεφτεί στις 3 προηγούμενες). Αλλά οι Slipknot Ελλάδα? Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω...Θα γκρεμιστεί ο Λυκαβηττός!!!! :mad:Thanks tinkerbell για τα νέα, σε βρίσκω πολύ ενημερωμένη. Αλήθεια που το έμαθες?

Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Για τους Dream Theater κακώς δεν το πιστεύεις, ήταν έκπληξη που δεν ήρθαν στην τελευταία περιοδεία τους (μας είχαν επισκεφτεί στις 3 τελευταίες τους). Αλλά οι Slipknot Ελλάδα? Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω...Θα γκρεμιστεί ο Λυκαβηττός!!!! :mad:Thanks tinkerbell για τα νέα, σε βρίσκω πολύ ενημερωμένη. Αλήθεια που το έμαθες?

γενικά έχει μαθευτεί και γραφτεί σε πολλά site σχετικά με αυτή τη μουσική.

ένα από αυτά : http://www.metaleagle.com/bottom.shtml ;)

καλύτερα Λυκαβηττός παρά terra vibe...δεν είναι για τόσο μεγάλα συγκροτήματα το terra vibe,κρίμα που γίνονται εκεί black sabbath και iron maiden απορώ που θα τους βάλουν!! :blink:

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

γενικά έχει μαθευτεί και γραφτεί σε πολλά site σχετικά με αυτή τη μουσική.

ένα από αυτά : http://www.metaleagle.com/bottom.shtml ;)

καλύτερα Λυκαββητός παρά terra vibe...δεν είναι για τόσο μεγάλα συγκροτήματα το terra vibe,κρίμα που γίνονται εκεί black sabbath και iron maiden απορώ που θα τους βάλουν!! :blink:

Έχεις πάει? Γιατί εγώ πήγα πέρυσι στο rockwave και είναι πολύ καλός χώρος. Τόσο το stage όσο και η έκταση είναι ιδανικά για festival. Αλλά οι slipknot έρχονται μόνοι τους οπότε καλύτερα Λυκαβηττός, είναι κ πιο κοντά. ;) Αρκεί να αντέξει τον πανικό που θα γίνει και δεν καταρεύσει! :p

Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πάει? Γιατί εγώ πήγα πέρυσι στο rockwave και είναι πολύ καλός χώρος. Τόσο το stage όσο και η έκταση είναι ιδανικά για festival. Αλλά οι slipknot έρχονται μόνοι τους οπότε καλύτερα Λυκαβηττός, είναι κ πιο κοντά. ;) Αρκεί να αντέξει τον πανικό που θα γίνει και δεν καταρεύσει! :p

ναι είχα πάει στο rockwave και μου άρεσε πολύ σαν χώρος μόνο που ελπίζω να έφτιαξαν λίγο το γρασίδι κ κανα parking ;)

απλά δε μου κολλάει για iron maiden,όταν είχαν ξαναέρθει είχε γίνει σε γήπεδο...δε ξέρω μου φαίνεται πως θα μαζευτεί πολύς κόσμος και δε ξέρω που θα χωρέσουν!σαν χώρος όμως είναι ότι καλύτερο έχω πάει,ταιριάζει πολύ για συναυλίες και ειδικά για φεστιβαλ που στήνουν και διάφορα(bungee κλπ)

νομίζω πως ο Λυκαβηττός στους Slipknot θα καεί-κυριολεκτικά. :p ε ρε τι έχει να γίνει...!!

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

ναι είχα πάει στο rockwave και μου άρεσε πολύ σαν χώρος μόνο που ελπίζω να έφτιαξαν λίγο το γρασίδι κ κανα parking ;)

απλά δε μου κολλάει για iron maiden,όταν είχαν ξαναέρθει είχε γίνει σε γήπεδο...δε ξέρω μου φαίνεται πως θα μαζευτεί πολύς κόσμος και δε ξέρω που θα χωρέσουν!σαν χώρος όμως είναι ότι καλύτερο έχω πάει,ταιριάζει πολύ για συναυλίες και ειδικά για φεστιβαλ που στήνουν και διάφορα(bungee κλπ)

νομίζω πως ο Λυκαβηττός στους Slipknot θα καεί-κυριολεκτικά. :p ε ρε τι έχει να γίνει...!!

Οι Maiden θα έχουν max 15000 κόσμο, και προσωπική εκτίμηση μου είναι ότι θα έχουν γύρω στις 10000 (διόλου ευκαταφρόνητο νούμερο), οπότε ο χώρος είναι υπεραρκετός. Τώρα στους Sabbath περιμένω μεγαλύτερο πανικό (είναι και άλλα καλά ονόματα), αλλά και πάλι δεν πιστεύω να υπάρξει πρόβλημα χώρου.

Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Οι Maiden θα έχουν max 15000 κόσμο, και προσωπική εκτίμηση μου είναι ότι θα έχουν γύρω στις 10000 (διόλου ευκαταφρόνητο νούμερο), οπότε ο χώρος είναι υπεραρκετός. Τώρα στους Sabbath περιμένω μεγαλύτερο πανικό (είναι και άλλα καλά ονόματα), αλλά και πάλι δεν πιστεύω να υπάρξει πρόβλημα χώρου.

ρε c θυμάσαι το terra vibe? δεν είναι τόοοοοσο μεγάλο!!στους pixies και στους soulfly είχε γεμίσει εντελώς,φαντάσου τι θα γίνει σε sabbath και maiden!

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χμμ κάτι είχε ακουστεί και για Nightwish, αλλα τελικά άκυρο :S

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

ρε c θυμάσαι το terra vibe? δεν είναι τόοοοοσο μεγάλο!!στους pixies και στους soulfly είχε γεμίσει εντελώς,φαντάσου τι θα γίνει σε sabbath και maiden!

Ok, πάω πάσο. Όχι τίποτ' άλλο, μη νομίζεις ότι τα παίρνω από την didi music ;) :p Ίσως φέτος λόγω Sabbath που πιστεύω θα γίνει ο μεγαλύτερος πανικός ο χώρος να έχει αυξηθεί...

Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

για τους Black Sabbath συμπληρωματικό

 

 

 

Τα εισιτήρια, θα διατίθενται από το Ticket House (Πανεπιστημίου 42, εντός στοάς, τηλ: 2103608366) στην τιμή των 60 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Οριστικά για Slipknot: 30/5 στο Λυκαβηττό + special guests (δεν έχουν ακόμα ανακοινωθεί) Τιμή εισιτηρίου 38 ευρώ
Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Οριστικά για Slipknot: 30/5 στο Λυκαβηττό + special guests (δεν έχουν ακόμα ανακοινωθεί) Τιμή εισιτηρίου 38 ευρώ

αύριο πάω για εισητήρια! :cool:

omfg ακόμα να το πιστέψω ότι θα δούμε slipknot...αααααααααααααααααααααααααααααααααααα θέλω να φωνάξωωω

:yahoo: :yahoo: :yahoo:

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σάββατο 19.03.2005 στo Warehouse (Φραγκοκκλησιάς 7,Μαρούσι-Διπλα στο Village Centre) το Hysterika, το ελληνικό fan club των Depeche Mode, γιορτάζει τα 15 χρόνια από την ίδρυσή του.

 

 

Στο party θα παρουσιάσουν ζωντανά τις διασκευές τους οι:

 

MIKΡO

 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΡΓΙΑΛΑΣ

 

ΕΛΕΝΗ ΠΕΤΑ

 

ATRIA

 

DECODE

 

MARSHEAUX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον......μιας και ανεφερες το μαγικο ονομα TOOL.

Βασικα λιγο δυσκολο να τους δουμε live (τουλαχιστον αυτο το καλοκαιρι) μιας και θα βγουν σε περιοδεια μετα την ολοκληρωση του νεου album τους!!(εγκυρες πηγες λενε οτι μενουν μονο τα φωνητικα του Maynard...... :))

Επισης εχει ακουστει σεναριο μαζι με Slipknot να ερθουν και Slayer και Mastodon!!

Πραγμα πολυ πιθανο μιας και η τουρνε τους παει πακετο!!!!

:D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

Οι Dream Theater έρχονται στην Ελλάδα για 2 μοναδικές εμφανίσεις. 30 Ιουνίου και 1 Ιουλίου θα εμφανιστούν σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη αντίστοιχα, ενώ το show τους θα διαρκέσει πάνω από 3 ώρες.

 

από avopolis :)

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον......μιας και ανεφερες το μαγικο ονομα TOOL.

Βασικα λιγο δυσκολο να τους δουμε live (τουλαχιστον αυτο το καλοκαιρι) μιας και θα βγουν σε περιοδεια μετα την ολοκληρωση του νεου album τους!!(εγκυρες πηγες λενε οτι μενουν μονο τα φωνητικα του Maynard...... :))

Επισης εχει ακουστει σεναριο μαζι με Slipknot να ερθουν και Slayer και Mastodon!!

Πραγμα πολυ πιθανο μιας και η τουρνε τους παει πακετο!!!!

:D

Μεγάλε, λέγε μου τέτοια να γουστάρω! :) Για τους Tool είχε ακουστεί ότι είχαν κλείσει για rockwave με την προυπόθεση ότι θα είχαν προλάβει να βγάλουν το νέο album μέχρι τότε, αλλά δυστυχώς τους πήγε πίσω το cd των a perfect circle...Α, ρε Maynard τι μας κάνεις.

Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Οι Dream Theater έρχονται στην Ελλάδα για 2 μοναδικές εμφανίσεις. 30 Ιουνίου και 1 Ιουλίου θα εμφανιστούν σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη αντίστοιχα, ενώ το show τους θα διαρκέσει πάνω από 3 ώρες.

 

από avopolis :)

Καλά κορίτσι μου, τι πληροφόρηση είναι αυτή με τα live...!Μήπως κανάς θείος σου είναι διοργανωτής συναυλιών??? :D :p Ούτε ο Portnoy δεν το έχει γράψει στο site του ακόμη...(στείλ' του κανά e-mail να του το πεις γιατί παίζει να μην το ξέρει :lol: )

Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Καλά κορίτσι μου, τι πληροφόρηση είναι αυτή με τα live...!Μήπως κανάς θείος σου είναι διοργανωτής συναυλιών??? :D :p Ούτε ο Portnoy δεν το έχει γράψει στο site του ακόμη...(στείλ' του κανά e-mail να του το πεις γιατί παίζει να μην το ξέρει :lol: )

έχω κι εγώ τα κονέ μου :cool:

lol :p

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...