Jump to content

Προσεχείς συναυλίες και μουσικά events


TrobocopR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πακετο, δεν θα παω Metallica τελικα για πολλους λογους(ας ελπισουμε να ξαναρθουν αλλιως με βλεπω να παω εξω οταν ξαναπεριοδευσουν:p ), μονο Heaven and Hell. :(

Αντε να ερθει η Κυριακη.:happy: :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πακετο, δεν θα παω Metallica τελικα για πολλους λογους(ας ελπισουμε να ξαναρθουν αλλιως με βλεπω να παω εξω οταν ξαναπεριοδευσουν:p ), μονο Heaven and Hell. :(

Αντε να ερθει η Κυριακη.:happy: :D

 

:( Κριμα... Κοιτα παντως, με τον ρυθμο που ερχονται (1993,1999,2007) δε βλεπω να τους ξαναβλεπουμε συντομα :cry:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

οποιος δεν διαθετει αμαξι ή μηχανακι για το rockwave υπαρχουν και τα λεωφορεια της sunways που σε πανε και σε φερνουν

δρομολογια απο Αθηνα:στο σταθμο Λαρισσης :15:30 , 17:30 , 18:30

τιμη 10 ευρω

απο Θεσσαλονικη:9:00 , 10:00

τιμη 30 ευρω

 

Οσο για τη τιμη απο Αθηνα μονο απαραδεκτους μπορω να τους χαρακτηρισω,οταν πριν 2 χρονια ειχαν 6 ευρω και περσι 8.Καλα θα μου πειτε τι ειναι 2 ή 4 ευρω παραπανω,και θα συμφωνησω μαζι σας.Αλλα μιλαμε για πανω απο 60% αυξηση στη τιμη σε δυο χρονια.Βλεπετε εκμεταλλευονται και το γεγονος οτι φετος δεν θα εχει τρενο για Χαλκιδα.Εχουμε τη didi και σε λιγο καιρο θα λεμε και για την sunways

 

ΥΓ. Οποιος/α εχει ωραιο ποδι υπαρχει και το οτοστοπ.Παρακαλουνται οι αρσενικοι να ξυρισουν τις γαμπες τους αν σκεφτονται αυτον τον τροπο. :p :p

Link to comment
Share on other sites

:( Κριμα... Κοιτα παντως, με τον ρυθμο που ερχονται (1993,1999,2007) δε βλεπω να τους ξαναβλεπουμε συντομα :cry:

 

Γι'αυτο ειπα για "εξω"...;) Δεν φευγω απο ετουτη την ματαιη ζωη χωρις να εχω δει Metallica, αλλα να μην μου πιανουν και τον ... :X με το συμπαθειο...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οποιος δεν διαθετει αμαξι ή μηχανακι για το rockwave υπαρχουν και τα λεωφορεια της sunways που σε πανε και σε φερνουν

δρομολογια απο Αθηνα:στο σταθμο Λαρισσης :15:30 , 17:30 , 18:30

τιμη 10 ευρω

απο Θεσσαλονικη:9:00 , 10:00

τιμη 30 ευρω

 

Οσο για τη τιμη απο Αθηνα μονο απαραδεκτους μπορω να τους χαρακτηρισω,οταν πριν 2 χρονια ειχαν 6 ευρω και περσι 8.Καλα θα μου πειτε τι ειναι 2 ή 4 ευρω παραπανω,και θα συμφωνησω μαζι σας.Αλλα μιλαμε για πανω απο 60% αυξηση στη τιμη σε δυο χρονια.Βλεπετε εκμεταλλευονται και το γεγονος οτι φετος δεν θα εχει τρενο για Χαλκιδα.Εχουμε τη didi και σε λιγο καιρο θα λεμε και για την sunways

 

ΥΓ. Οποιος/α εχει ωραιο ποδι υπαρχει και το οτοστοπ.Παρακαλουνται οι αρσενικοι να ξυρισουν τις γαμπες τους αν σκεφτονται αυτον τον τροπο. :p :p

 

 

Και δεν παιρνεις τρενο (ΟΣΕ)? Απο σταθμο Λαρισης το πολυ 2 ευρω να χει (φοιτητικο) ;)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ακυρώθηκε η συναυλία των Groove Armada

 

Το live της 2ας Ιουλίου στο Λυκαβηττό ακυρώθηκε. Ο λόγος και οι λεπτομέρειες στην επίσημη ανακοίνωση που ακολουθεί

 

H VERTIGO PRODUCTIONS βρίσκεται στην δυσάρεστη θέση, να ανακοινώσει την ακύρωση της προγραμματισμένης συναυλίας των GROOVE ARMADA στο Θέατρο Λυκαβηττού, την Δευτέρα 02 Ιουλίου.

 

Η εταιρεία, σε συνεννόηση με το συγκρότημα και λόγω των επιπτώσεων του εκτεταμένου καύσωνα σε συνδυασμό με την ανησυχία του συγκροτήματος λόγω των επεισοδίων σε πρόσφατες συναυλίες, αποφάσισαν από κοινού ότι θα ήταν καλύτερο να μην προχωρήσουν στην πραγματοποίηση της συναυλίας την συγκεκριμένη χρονική περίοδο.

 

Το συγκρότημα υπόσχεται να συναντήσει το ελληνικό κοινό υπό καλύτερες συνθήκες σε μία επερχόμενη περιοδεία.

 

Η VERTIGO PRODUCTIONS ζητάει συγγνώμη από τους καταναλωτές που προχώρησαν στην αγορά εισιτηρίων των οποίων η επιστροφή των χρημάτων θα γίνει από τα αντίστοιχα σημεία αγοράς τους, από σήμερα και για διάστημα ενός μηνός.

 

Η VERTIGO PRODUCTIONS θα ήθελε να ευχαριστήσει θερμά για την υποστήριξη τους, τις εταιρείες ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ (HEINEKEN), την RED BULL HELLAS, τους ραδιοφωνικούς σταθμούς BEST 92,6 και ΕΝ ΛΕΥΚΩ 87,7 τον όμιλο επιχειρήσεων MAD

(MAD CHANNEL,MAD RADIO και MAD.TV) και την δισκογραφική εταιρεία SONYBMG.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

off topic

 

Και δεν παιρνεις τρενο (ΟΣΕ)? Απο σταθμο Λαρισης το πολυ 2 ευρω να χει (φοιτητικο) ;)

 

εχω την εντυπωση οτι λογω προαστιακου δεν θα εχει τρενο φετος,εκτος αν κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Για το τρένο της Χαλκίδας δε μιλάμε; Φέτος θα πηγαίνει μόνο μέχρι την Οινόη... Τώρα αν η Μαλακάσα είναι πριν ή μετά δεν ξέρω:O
Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

off topic

 

Για το τρένο της Χαλκίδας δε μιλάμε; Φέτος θα πηγαίνει μόνο μέχρι την Οινόη... Τώρα αν η Μαλακάσα είναι πριν ή μετά δεν ξέρω:O

 

Ναι για αυτο μιλαμε.Ειναι πριν η Μαλακασα...

Λαθος πληροφορηση τελικα ειχα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη 5 Ιουλίου 2007 στα πλαίσια του "Barcelona in Athens '07" και του Φεστιβάλ Υμηττού, θα εμφανιστούν στο Θέατρο Βράχων «Μελίνα Μερκούρη» οι Ojos De Brujo.

 

Ακόμα κι αν δεν σας αρέσει αυτή η μουσική, η ενέργεια που μεταδίδουν και η παρουσίασή τους στο live είναι εκπληκτική! Εγώ βρέθηκα κατά λάθος στην πρώτη τους συναυλία, και τώρα περιμένω πώς και πώς να έρθει η Πέμπτη.

Προσωπικά, τους συστήνω ανεπιφύλακτα. Αν ακούτε κιόλας αυτό το είδος μουσικής, μην το σκέφτεστε.

 

Πρόγραμμα Barcelona in Athens

20.30 DJ Imam Baildi

21.00 Νότιος Ηχος

21.30 Palyrria

22.00 Ojos de Brujo

 

ΤΙΜΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ

Προπώληση 25 €

Ταμείο 35 €

 

ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ

Δήμος Υμηττού (210 7623857)

METROPOLIS

i-ticket: Ηλεκτρονικά: http://www.i-ticket.gr

Τηλεφωνικά με πιστωτική κάρτα: 801-11-60-000, 210 6786000

ΙΑΝΟΣ (Σταδίου 24)

MUSIC CORNER

ODEON Kosmopolis - ODEON Starcity

YOURSPACE (Αριστοφάνους 36Β, Χαλάνδρι)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

off topic

 

 

 

Ναι για αυτο μιλαμε.Ειναι πριν η Μαλακασα...

Λαθος πληροφορηση τελικα ειχα :wacko:

 

Ναι ρε συ! Μια χαρα θα παμε:cool:

 

:!: Metallica baby!!!!!!!!!!!!!!!!!:!:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Metallica....simply ROCK!

Setlist:

 

Creeping Death

Fuel

Wherever I May Roam

For Whom the Bell Tolls

Welcome Home (Sanitarium)

...And Justice For All

The Memory Remains

Disposable Heroes

Orion

Fade To Black

Master Of Puppets

Battery

-------------------

Sad But True

Nothing Else Matters

One

Enter Sandman

-------------------

Whiplash

Seek And Destroy

 

Και ο james,φωναρα!Μου θυμησε ride the lightning.... Επιτελους μετα απο 12 χρονια που τους ακουω τους ειδα και live... :D :D :) :)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλοι ηταν οι θεοι :D

Πραγματικα απολαυση το live τους

 

@ tonydeli7 δεν επαιξαν τα

unforgiven,

Ride The Lightning,

Am I Evil?,

The Four Horsemen.

Αλλα αντιθετως παιξανε τα

Sanitarium,

Wherever I May Roam,

Whiplash και

το θεικο ONE στο οποιο ειχαν ψιλοχαλια εκτελεση :(

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλοι ηταν οι θεοι :D

Πραγματικα απολαυση το live τους

 

@ tonydeli7 δεν επαιξαν τα

unforgiven,

Ride The Lightning,

Am I Evil?,

The Four Horsemen.

Αλλα αντιθετως παιξανε τα

Sanitarium,

Wherever I May Roam,

Whiplash και

το θεικο ONE στο οποιο ειχαν ψιλοχαλια εκτελεση :(

 

βασικα παιζει να εχεις δικιο... βρηκα την setlist σε ενα αλλο φορουμ και την εκανα copy-paste..:p .Ρε φιλε,πρωτη φορα ειδα τοσο κοσμο στο Terra...

Link to comment
Share on other sites

Metallica....simply ROCK!Πολυ καλη setlist:

Creeping Death

Fuel

For Whom The Bell Tolls

Ride The Lightning

Disposable Heroes

The Unforgiven

...And Justice For All

The Memory Remains

The Four Horsemen

Orion

Fade To Black

Master Of Puppets

Battery

- - - -

Sad But True

Nothing Else Matters

Enter Sandman

- - - -

Am I Evil?

Seek And Destroy

 

Και ο james,φωναρα!Μου θυμησε ride the lightning.... Επιτελους μετα απο 12 χρονια που τους ακουω τους ειδα και live... :D :D :) :)

 

 

Κανεις ενα λαθος αδερφε. Στη θεση του "Am I evil" βαλε το "Whiplash";)

 

To whiplash επαιξαν

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

^^^ Ωχ! δεν ειχα δει ολα τα ακυρα τραγουδια που εβαλεσ..

 

Μηπως δεν πηγες τελικα και μας δουλευεις?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

^^^ Ωχ! δεν ειχα δει ολα τα ακυρα τραγουδια που εβαλεσ..

 

Μηπως δεν πηγες τελικα και μας δουλευεις?

 

Παραπάνω είπε πως την λίστα την έκανε copy-paste από άλλο site :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

^^^ Ωχ! δεν ειχα δει ολα τα ακυρα τραγουδια που εβαλεσ..

 

Μηπως δεν πηγες τελικα και μας δουλευεις?

 

original post:

http://www.metallicabb.com/index.php?s=&showtopic=50300&view=findpost&p=990575

 

αμα δεν πηγαινα,θα ημουν μεγαλος μ@λ@κ@$... :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλα σημασια παντως δεν εχουν τα λαθη στην playlist αλλα οτι οι metallica ηταν ΤΕΛΕΙΟΙ!!! υπεροχα τα τραγουδια,ο κοσμοσ,γενικα ολο το event. το μονο που μου τη χαλασε ηταν η κινηση στο δρομο κατα τη διαρκεια της επιστροφης. αλλα με τετοια πορωση οθτε που το σκεφτομουν! εφαγα ακγονιες χτυπησα κ εγω αλλους εγινα λουτσα αλλα το καταυχαριστηθηκα!!!

 

επεισης κορυφαιες στιγμες για μενα ηταν οι εξηs:

Fuel

The Memory Remains

Whenever I may roam

Master of pupets

Battery

One

Seek and destroy

κ τελος το σολο του μπασιστα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το μονο που μου τη χαλασε ηταν η κινηση στο δρομο κατα τη διαρκεια της επιστροφης.

 

καλα αυτο ξαναπες το... 12:05 "αναχωρησαμε" απο Μαλακασα και 2:30 φθασαμε Αθηνα (Σταθμος Λαρισης)!!!

2.5 ωρες για μια αποσταση μισης ωρας... :wacko: :wacko: :wacko:

αλλα τετοια συναυλια αξιζε την ταλαιπωρια της

Παντως θετικοι φανηκαν στο να ξαναρθουν Ελλαδα "συντομα" και πιστευω οτι δεν θα περασουν 8 χρονια παλι για να τους δουμε

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο ξαναπες το... 12:05 "αναχωρησαμε" απο Μαλακασα και 2:30 φθασαμε Αθηνα (Σταθμος Λαρισης)!!!

2.5 ωρες για μια αποσταση μισης ωρας... :wacko: :wacko: :wacko:

αλλα τετοια συναυλια αξιζε την ταλαιπωρια της

Παντως θετικοι φανηκαν στο να ξαναρθουν Ελλαδα "συντομα" και πιστευω οτι δεν θα περασουν 8 χρονια παλι για να τους δουμε

 

Αντε ρε με τους λαλακες που βαλανε μπρος τισ μηχανες και τα αμαξια και προσπαθουσαν να περασουν μεσα απο τον κοσμο :mad:

 

Τι ηλιθιοι, ασφυξια πηγαμε να παθουμε. Κολλησανε μετα...:lol:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

παλι καλα που ηταν μαγκας ο οδηγος του λεωφορειου που ημουν κ αφου τα πηρε αγρια σε καποια φαση(γυρω στη 1κ15) εκοψε απο εναν αλλο δρομο που πηγαινε για οροπο κ βγηκαμε εθνικη. κ γυρω στις 2μιση ειμασταν στο σταθμο λαρισσης.

 

η μεγαλη φαση ομως ηταν στη πλατεια με τις ψησταριες οπου καποιοι ειχαν παραπορωθει απο τη φαση κ ειχαν ανοιξει τερμα τα ηχοσυστηματα των αυτοκινητων τους κ χτυπιονταν σε ρυθμους μεταλικα!!!

 

υ.γ.Βιντεο απο το rockwave που μπορουμε να δουμε/κατεβασουμε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...