Jump to content

[Επίσημο] Motorola XOOM 2 (Tablet)


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο μικρότερος σε διαστάσεις (253.9 x 173.6 x 8.8 mm) αντικαταστάτης του Motorola XOOM, με Android 3.2, διπύρηνο επεξεργαστή 1.2 Ghz, οθόνη 10,1 ιντσών με ανθεκτικό γυαλί Gorilla, βάρος 599 γραμμαρίων και χωρητικότητα 16 GB (μόνο...). :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 261
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα το μικρό το xoom 2 media edition ... Πολύ καλή κατασκευή , τέλεια οθόνη πολύ καλός ήχος και από κοντά είναι πανέμορφο ενώ το θεωρούσα άσχημο και οι 8.2 ιντζες είναι ίσως το ιδανικό μέγεθος για tablet που θα παίζει το ρόλο και ως media player και ως rss book social reader , ούτε πολυ μικρό ούτε πιο βαρύ από όσο πρέπει ... Αρνητικά στο tablet η μέτρια μπαταρία (κοντά στις 6 ώρες συνεχής χρήσης ) που σου βγάζει μονο μια μερα και καθε βράδυ θα χρειάζεται φόρτιση , και η απουσία δυνατότητα επέκτασης της μνήμης μέσω sd card . Και τα δύο προβλήματα για μένα δεν ήταν deal breaker αφού ο κυριος σκοπός του tablet είναι να είναι ενομένο με το ιντερνετ , οπότε μέσω του google music έχω περισσότερα από 100 Gb μουσικής στη διάθεση μου ενώ για στηγμές που δεν υπάρχει σύνδεση μπορείς να έχεις extra δεδομένα σε ένα εξωτερικό δισκο ή σε usb flash drive και να τα συνδέεις με usb OTG. Επίσης το tablet φορτίζει μέσω usb οπότε περιορίζει τό πρόβλημα της μέτριας μπαταρίας (δεν είναι άσχημη απλώς δεν έχει τις 10 ώρες των 10ιντζων tablet ). Οι επιδόσεις του Τι ΟMAP καλύτερες από τον terga 2 που φοράνε τα περισσότερα tablet αλλά σε 2 μήνες θα έχουμε 4 πύρηνα .... Επίσης το honeycomp έχει ως λειτουργικό τα κολλήματα του , πράγμα που θα φτίαξει με το Ice scream ... Γενικά τα 400 ευρό που ζητά φαίνονται λίγο πολλά , αλλά είναι μια συσκευή που αυτή τη στιγμή είναι απο τις καλύτερες επιλογές αλλά όχι για πολύ αφού το επόμενο 6μηνο αναμένονται πολλές αλλαγές στον τομέα των tablet ... Ίσως αν το tablet ερχόταν στην αγορά πριν 2-3 μήνες να έκανε τρελές πωλήσεις ... τώρα απλώς όλοι όσοι ψάχνονται για android περιμένουν το Prime ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

 

Ας σοβαρευτουν επιτελους λιγο με τις τιμες, για να μην πουλανε σε συγγενεις και φιλους.

Οταν πας να χτυπησεις ενα προϊον που ειναι κυριαρχο στην αγορα το κανεις με προσιτες τιμες - τι νοημα εχει να τα σκοτωνεις μετα απο μηνες επειδη πατωσαν εμπορικα. Ειλικρινα δεν αντιλαμβανομαι το business model αυτων των εταιριων.

Απο εκει και περα προκειται για ενα πολυ καλο tablet, ποιοτικο με πολυ καλη οθονη που ειναι ανωτερο απο τη μαζα των android tablets...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το Galaxy tab 10.1 αλλά τώρα είδα το Xoom 2 και μου αρέσει, εσείς ποιο μου προτείνετε;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Με τέτοιες τιμές και χαρακτηριστικά χαίρομαι που τσίμπησα το πρώτο Xoom στα 400€ πριν 2 μήνες... Λογικά στην ίδια καλή ποιότητα κυμαίνονται και τα καινούρια.

Epicouros εγώ θα έπαιρνα το xoom . Μιλάς για το πρώτο Galaxy Tab 10.1 έτσι; Γιατί ανακοινώθηκε και 2 με πολύ μικρές διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοιες τιμές και χαρακτηριστικά χαίρομαι που τσίμπησα το πρώτο Xoom στα 400€ πριν 2 μήνες... Λογικά στην ίδια καλή ποιότητα κυμαίνονται και τα καινούρια.

Epicouros εγώ θα έπαιρνα το xoom . Μιλάς για το πρώτο Galaxy Tab 10.1 έτσι; Γιατί ανακοινώθηκε και 2 με πολύ μικρές διαφορές.

 

Ναι για το πρώτο Galaxy Tab μιλάω, η διαφορά τους στην τιμή είναι μικρή αλλά νομίζω ποιοτικά ότι είναι καλύτερο το Galaxy από το Xoom, τώρα σε χαρακτηριστικά δεν ξέρω:worry:

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

τσιμπημενη η τιμή τους γύρω στα 70 ευρώ. Το XOOM2 είναι λίγο καλύτερο από τον γαλαξία και καλύτερο απο το προηγούμενο αλλα σε τέτοια τιμή και με τον ερχομό σε ένα μήνα του ipad 3 και των άλλων hd tablet που θα βγουν στην αγορά δεν αξίζει, η αν θέλετε καλύτερα αξίζει η αναβολή της αγοράς. Προσωπικά πάντως το λατρεύω το μικρούλι μου Xoom2 Media Edition
Link to comment
Share on other sites

Ναι για το πρώτο Galaxy Tab μιλάω, η διαφορά τους στην τιμή είναι μικρή αλλά νομίζω ποιοτικά ότι είναι καλύτερο το Galaxy από το Xoom, τώρα σε χαρακτηριστικά δεν ξέρω:worry:

 

Ειναι πιο ποιοτικο το galaxy ως προς τι? Σε ποιοτητα κατασκευης? Μην πεις ναι...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουν περάσει από τα χέρια μου και τα τρία tablet θα πω την άποψη μου. Η οθόνη του κλασικού xoom όπως επίσης και το πάχος του σε συνδυασμό με το βάρος του το κάνουν χειρότερο από το γαλαξία. Το XOOM2 έχει βελτιωμένη οθόνη έχει έρθει σε βάρος και πάχος στο επίπεδο του γαλαξία και ο επεξεργαστής του είναι καλύτερος. Ο tegra 2 ούτε υψηλής ευκρίνειας βίντεο δεν μπορεί να παίξει και γενικά πιο αργός είναι(δεν αξίζει για 10 μέτρια παιχνίδια να πάρεις το tegra 2). Γενικά σαν ποιότητα είναι καλύτερο το δεύτερο χοομ αφού έχει πολυ καλά υλικά κατασκευής και ειναι και αδιάβροχο. Σε κανένα μήνα όμως με τα νέα tablet και ipad όμως κανένα από τα ποιο πάνω δεν θα αξίζουν πάνω από 300 - 400 ευρώ ανάλογα με την έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Το XOOM 2 είναι και 3G η μόνο WiFi;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξέρει κανείς σίγουρα αν έχει υποδοχή για micro sd?Αλλού διαβάζω ότι δεν έχει αλλού ότι έχει..Τι ισχύει τελικά?Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά και με ενδιαφέρει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από Αγγλία και δεν έχει... Ανάλογα με την χώρα υπάρχουν και διαφορετικές εκδόσεις. Για το ελληνικό δεν ξέρω. Σε άλλες χώρες όπως στη Βραζιλία υπάρχει micro sd. Προσωπικά δεν το θεωρώ και τόσο σημαντικό πράγματα. Μάλλον ψυχολογική ήταν η εξάρτηση μου με το micro sd στις android συσκευές. Σε ταξίδια για ταινίες τραγούδια και βιβλία που χρειάζεται έξτρα χώρος, πιο πρακτικό είναι το usb otg και ενα usb flash drive η ένας εξωτερικός δίσκος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από Αγγλία και δεν έχει... Ανάλογα με την χώρα υπάρχουν και διαφορετικές εκδόσεις. Για το ελληνικό δεν ξέρω. Σε άλλες χώρες όπως στη Βραζιλία υπάρχει micro sd. Προσωπικά δεν το θεωρώ και τόσο σημαντικό πράγματα. Μάλλον ψυχολογική ήταν η εξάρτηση μου με το micro sd στις android συσκευές. Σε ταξίδια για ταινίες τραγούδια και βιβλία που χρειάζεται έξτρα χώρος, πιο πρακτικό είναι το usb otg και ενα usb flash drive η ένας εξωτερικός δίσκος.

Στο expansys γράφει "SD card support after software udate".Περίεργα πράγματα.

Αφού το έχεις να σε ρωτήσω κάποια πράγματα αν έχεις την καλωσύνη(και γνωρίζεις)να απαντήσεις.

1.Eχει καλή εμβέλεια το WiFi?

2.Σε πόσες ώρες φορτίζει η μπαταρία?

3.Διακρίνεις κάποιο σοβαρό μειονέκτημα στο xoom2 που να σ΄ενοχλεί?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να σου πω πως εχω το μικρούλι το media edition. Ιδιαίτερα πρόβλημα δεν εχω για αυτά που ζητάω. Προσωπικά θεωρώ όμως το Asus prime αν σε διαφέρει το 10ιντζο καλύτερο λόγο υποστήριξης. Το μεγαλύτερο μου πρόβλημα με το tablet είναι μάλλον το λειτουργικό και η ανικανότητα της motorola να το αναβάθμισει σε λογική χρονική διάρκεια. Ιούλιο αν δεν υπάρχουν καθυστερήσεις θα διαθέσει το ics. Το hardware είναι αρκετά καλό. Η οθόνη του η καλύτερη που εχω ποτέ χρησιμοποιησει, καλός ήχος πολύ καλό wifi και gps. Με λεπτή και ελαφριά κατασκευή. Γλύτωσε και από μισό λίτρο νερό από μπουκάλι που έριξα :o πάνω του οπότε και η νανο τεχνολογία που λέει ότι έχει φαίνεται να λειτουργεί.

Η μπαταρία στο μικρο μου κρατάει σε συνεχή χρήση λίγο πάνω από 6 ώρες. Γύρω στις 5 ώρες και μια μερα σε αναμονή με wifi on συνεχώς. Πρόσθεσε γύρω στο τρίωρο για το μεγάλο. Η μπαταρία φορτίζει μέσω Usb, απο τι μια είναι θετικό πως παντού σχεδόν μπορείς να το φορτίσεις αλλά φορτίζει πιο αργά λόγω φυσικών περιορισμων. Με το φορτιστή του που δίνει 1.6Α φορτίζει κοντά στις 2μιση ώρες. Μια τυπική θυρα στον υπολογιστή δίνει μονο 0.5Α οπότε από υπολογιστή σχεδόν είναι αδύνατο να το φορτίσεις, θα θες κοντά στις 8 ωρες. Προσωπικά θεωρώ θετικό πως φορτίζετε με usb.

Γενικά για το Android honeycomb έχει τα προβληματακια του σαν λειτουργικό. Αν έχεις καλή εμπειρία με το λειτουργικό, μπορείς να το φέρεις στα μέτρα σου, με ρουτ, custom launchers, άλλους ίντερνετ περιηγητές και άλλα πειράγματα. Πολλές ενοχλήσεις του honeycomb λύνει το ics.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να σου πω πως εχω το μικρούλι το media edition. Ιδιαίτερα πρόβλημα δεν εχω για αυτά που ζητάω. Προσωπικά θεωρώ όμως το Asus prime αν σε διαφέρει το 10ιντζο καλύτερο λόγο υποστήριξης. Το μεγαλύτερο μου πρόβλημα με το tablet είναι μάλλον το λειτουργικό και η ανικανότητα της motorola να το αναβάθμισει σε λογική χρονική διάρκεια. Ιούλιο αν δεν υπάρχουν καθυστερήσεις θα διαθέσει το ics. Το hardware είναι αρκετά καλό. Η οθόνη του η καλύτερη που εχω ποτέ χρησιμοποιησει, καλός ήχος πολύ καλό wifi και gps. Με λεπτή και ελαφριά κατασκευή. Γλύτωσε και από μισό λίτρο νερό από μπουκάλι που έριξα :o πάνω του οπότε και η νανο τεχνολογία που λέει ότι έχει φαίνεται να λειτουργεί.

Η μπαταρία στο μικρο μου κρατάει σε συνεχή χρήση λίγο πάνω από 6 ώρες. Γύρω στις 5 ώρες και μια μερα σε αναμονή με wifi on συνεχώς. Πρόσθεσε γύρω στο τρίωρο για το μεγάλο. Η μπαταρία φορτίζει μέσω Usb, απο τι μια είναι θετικό πως παντού σχεδόν μπορείς να το φορτίσεις αλλά φορτίζει πιο αργά λόγω φυσικών περιορισμων. Με το φορτιστή του που δίνει 1.6Α φορτίζει κοντά στις 2μιση ώρες. Μια τυπική θυρα στον υπολογιστή δίνει μονο 0.5Α οπότε από υπολογιστή σχεδόν είναι αδύνατο να το φορτίσεις, θα θες κοντά στις 8 ωρες. Προσωπικά θεωρώ θετικό πως φορτίζετε με usb.

Γενικά για το Android honeycomb έχει τα προβληματακια του σαν λειτουργικό. Αν έχεις καλή εμπειρία με το λειτουργικό, μπορείς να το φέρεις στα μέτρα σου, με ρουτ, custom launchers, άλλους ίντερνετ περιηγητές και άλλα πειράγματα. Πολλές ενοχλήσεις του honeycomb λύνει το ics.

 

Λογικά αν σου κρατάει στο μικρό η μπαταρία 6 ώρες,στο μεγάλο θα κρατάει σίγουρα 8.

Σ΄ευχαριστώ για τις πληροφορίες.Θα κοιτάξω και το Asus Prime που προτείνεις !

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν σου κρατάει στο μικρό η μπαταρία 6 ώρες,στο μεγάλο θα κρατάει σίγουρα 8.

Σ΄ευχαριστώ για τις πληροφορίες.Θα κοιτάξω και το Asus Prime που προτείνεις !

 

Έχω διαβάζει ότι το Asus Transformer Prime έχει πρόβλημα με το GPS και το Wi-Fi:(

Εγώ είμαι ανάμεσα στο να αγοράσω ένα XOOM 2 η ένα Samsung Galaxy tab 10.1 δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

Edited by Epicouros
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάζει ότι το Asus Transformer Prime έχει πρόβλημα με το GPS και το Wi-Fi:(

Εγώ είμαι ανάμεσα στο να αγοράσω ένα XOOM 2 η ένα Samsung Galaxy tab 10.1 δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

Διάβασα καμιά 10αριά reviews για το prime.Το Wifi του Prime δεν είναι τόσο τραγικό.Για παράδειγμα είναι π.χ. καλύτερο από του Galaxy SII.Το GPS απλά δεν υπάρχει...Εμένα βέβαια δεν μ΄ενδιαφέρει καθόλου το gps.

Eγώ ανάμεσα σ΄αυτό και το xoom 2 θ΄αποφασίσω...ζυγίζοντας τα υπέρ και τα κατά...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα καμιά 10αριά reviews για το prime.Το Wifi του Prime δεν είναι τόσο τραγικό.Για παράδειγμα είναι π.χ. καλύτερο από του Galaxy SII.Το GPS απλά δεν υπάρχει...Εμένα βέβαια δεν μ΄ενδιαφέρει καθόλου το gps.

Eγώ ανάμεσα σ΄αυτό και το xoom 2 θ΄αποφασίσω...ζυγίζοντας τα υπέρ και τα κατά...

 

Τα reviews δεν λένε πάντα την αλήθεια αφού συνήθως ασχολούνται με μια συσκευή για 2-3 μέρες. Το gps αφέθηκε από τα specs του prime γιατί το μεταλλικό της πλάτης του ταπλετ έκοβε πολύ την ισχύ του με αποτέλεσμα πολυ δύσκολα να κάνει lock στους δορυφόρους αλλα υπάρχει. Στο wifi ειχαν αναφερθεί προβλήματα στο hardware αλλά λογικά θα έχουν ξεπεραστεί μέχρι τώρα. Το prime έχει λίγο καλύτερο επεξεργαστή και καλύτερη συμβατότητα με παιχνίδια αν σε ενδιαφέρουν και ίσως λίγο πιο φωτεινή οθόνη. Επίσης παρα τα οποία προβλήματα στο firmware η Asus δείχνει να το παλεύει με συνεχείς αναβαθμίσεις και είναι η μόνη εταιρεία μαζί με την Archos που έχει αναβάθμισει τα ταπλετ σε ice cream sandwich από το honeycomb

Όσων αφορά το Samsung για μένα είναι με διαφορά χειρότερο από το xoom 2 και σε ποιότητα υλικών αλλά και επεξεργαστή. Ο tegra 2 δεν λέει.

Πάντως αφού σας ενδιαφέρει tablet στις 10 ίντσες αν δεν έχετε τα κολλήματα που έχω με την Apple και αντέχετε τους περιορισμούς του οικοσυστηματος της, αφού το budget σας είναι ψηλά ίσως να αξίζει να ρίξετε και μια ματιά προς τα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αφού σας ενδιαφέρει tablet στις 10 ίντσες αν δεν έχετε τα κολλήματα που έχω με την Apple και αντέχετε τους περιορισμούς του οικοσυστηματος της, αφού το budget σας είναι ψηλά ίσως να αξίζει να ρίξετε και μια ματιά προς τα εκεί.

Mεταξύ άλλων το tablet το θέλω και για παρακολούθηση Live Streaming αγώνων πράγμα που το Ipad δεν μπορεί να κάνει...

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι και εγω για το xoom 2 media edition με 3G και εχω καποιες αποριες

1) Εκει που το βρηκα λεει οτι παιρνει Micro sd. Τελικα μπορεις να εγκαταστησεις εκει η οχι? και ποσο επεκταση δεχεται? το εγχειριδιο το επισημο στο αγγλικο site δειχνει υποδοχη microsd. Κατεβαστε το απο εδω γιατι δε μπορω να βρω που το βρηκα http://mir.cr/JOA8O7T2

2) Επισης υπαρχει εκδοση 32gb?

3) επισης ο φιλος που το πηρε ας μας πει αν εχει locked bootloader και αν εχει βρει καπου τροπο να κανει root.

4) αν δε κανω λαθος και το xoom 2 εχει μεταλλικο απο πισω. μηπως αυτο επηρρεαζει το gps? βρισκει γρηγορα στιγμα?

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι και εγω για το xoom 2 media edition με 3G και εχω καποιες αποριες

1) Εκει που το βρηκα λεει οτι παιρνει Micro sd. Τελικα μπορεις να εγκαταστησεις εκει η οχι? και ποσο επεκταση δεχεται? το εγχειριδιο το επισημο στο αγγλικο site δειχνει υποδοχη microsd. Κατεβαστε το απο εδω γιατι δε μπορω να βρω που το βρηκα http://mir.cr/JOA8O7T2

2) Επισης υπαρχει εκδοση 32gb?

3) επισης ο φιλος που το πηρε ας μας πει αν εχει locked bootloader και αν εχει βρει καπου τροπο να κανει root.

4) αν δε κανω λαθος και το xoom 2 εχει μεταλλικο απο πισω. μηπως αυτο επηρρεαζει το gps? βρισκει γρηγορα στιγμα?

 

1) Και ναι και όχι. Ανάλογα από που το παίρνεις. Ανάλογα με τη αγορά που προορίζεται. Αγγλία σίγουρα δεν έχει. Το γράφει και στο manual.

2) ναι, αλλά δε ξέρω από που μπορείς να το βρεις και να έχει και sd

3) έχει locked bootloader, με οτι συνεπάγεται. Κάνουν προσπάθεια για bootstrap. Root υπάρχει και είναι διαδικασία 2 λεπτών και 1ος κλικ.

4)το gps είναι από τα καλύτερα που είδα. Το χρήσιμο για offroad εξορμήσεις και καταγραφή των διαδρομών.

Link to comment
Share on other sites

1) Και ναι και όχι. Ανάλογα από που το παίρνεις. Ανάλογα με τη αγορά που προορίζεται. Αγγλία σίγουρα δεν έχει. Το γράφει και στο manual.

2) ναι, αλλά δε ξέρω από που μπορείς να το βρεις και να έχει και sd

3) έχει locked bootloader, με οτι συνεπάγεται. Κάνουν προσπάθεια για bootstrap. Root υπάρχει και είναι διαδικασία 2 λεπτών και 1ος κλικ.

4)το gps είναι από τα καλύτερα που είδα. Το χρήσιμο για offroad εξορμήσεις και καταγραφή των διαδρομών.

 

φιλε djore απο που το πηρες 400 ευρω? φανταζομαι ειναι το wifi only. Δες λιγο και τα pm σου.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια και γω πριν λιγες μέρες πηρα το Xoom 2 3G το 10αρι απο Amazon.de προς 500ευρά.

 

Σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος. Κάνει ολα οσα ζητώ.... δλδ να surfaro, να δω καμια ταινια 720-1080p MKV χωρις stuttering, messengers, e-mails, pdf, word excel..... Πολύ ποιοτική κατασκευή, συμπαθητική κάμερα, δυνατά ηχεία, πολύ καλή IPS οθόνη. Έχει κάτι apps bloatware by Moto, τα όποια δυστυχώς είναι ενσωματωμένα στην γερμανική Rom, επίσης μικρός φορτιστής αλλά και με αντικτυπο στον χρόνο φόρτισης (θελει κανα 4ωρο). Απο αυτονομία πάντως πάμε αψογα, 8-9 ωρες σκάλισμα με οθονη στο 60% και ενεργοποιημένο το 3G... και αραια και το wifi.

 

Στα μειον.... Μπουρδελακι το honeycomb 3.2.2. Stuttering αρκετο στα transitions απο οθονη σε οθονη, το οποιο το διορθωσα ως ενα βαθμο με GO LAUNCHER HD, και φυσικα αντιστοιχα φαινομενα στον στοκ browser αντιμετωπιστηκαν με Opera Mini 7 (browser με @@@... οχι χαζομαρες :lol: ) Βασικα το μηχανημα παρακαλάει για ICS για να αναπνεύσει.... Το Nexus Prime με σχεδον ιδιο hardware φυσάει με το ICS. Και τελος εχω κατι ανεξηγητα disconnects στο gtalk, ενω "κοιμαται" και έχει δικτυο... υπο διερεύνηση....

 

Αν θελει κανεις να ρωτησει κάτι.... be my guest...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...